CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: marine_admiral

[Tempatan] Nurul Izzah: Klinik 1Malaysia taraf dunia ketiga

tokwan_jantan posted on 7-10-2013 11:16 AM
golongan miskin ni depa bukan berapa reti bab kesihatan, sakit ni... dresar sudah lah... doktor, ni  ...

btui tu

bio jadi oang susah tapi menyenangkan orang lain dari jadi oang senang tapi menyusahkan oang lain.. ni contoh baik untuk nurul izzah dan pak dia

am. posted on 7-10-2013 10:40 AM
di klinik 1malaysia depa ada medical assistant (MA) di mana for sure depa tahu bezakan demam malar ...

aku bg cth je demam malaria.. banyak lagi2 kes2 lain yg berpunca dari demam jer.. jgnla samakan nasihat MA dengan nasihat doktor..tersangatla jauh bidang ilmu dua-dua ni ya.. doktor sgt diperlukan kat klinik 1 Malaysia.. org2 pprt juga perlukan nasihatkan doktor..bukan nasihat MA.. dan tak semua mampu pi klinik swasta.... aku sgt support projek klink 1M ni tapi tulah "janji ada"..budget tinggi tapi ntah apa2...takleh ke buat betul2..

KoSe posted on 7-10-2013 12:02 PM
aku bg cth je demam malaria.. banyak lagi2 kes2 lain yg berpunca dari demam jer.. jgnla samakan na ...

aku tak menentang konsep doktor perlu ada di klinik 1malaysia. tapi klinik 1malaysia untuk kes-kes sakit ringan as per objektif dia.

MA adalah penolong pegawai perubatan yang bertauliah di mana depa ni juga ada di klinik kesihatan dan hospital. ilmu MA dan doktor mungkin jauh tapi asas depa sama dalam perubatan.

sama gak macam hang bandingkan doktor pakar sakit puan dengan doktor biasa. kedua-dua depa ni mesti ada asas dalam sakit puan, bezanya sorang tu lagi specialized dan sorg tu tak.

standard la mana-mana hang bayar murah, maka kualiti tu akan berkurangan tp in this case nurse dan MA adalah org yg bertauliah.

lagipun klinik 1malaysia untuk golongan bawahan dan sakit-sakit biasa..

aku tak menentang kerajaan nak berbelanja berbillion pun kalu untuk kesihatan rakyat.

MelahJanda posted on 7-10-2013 11:23 AM
ada tiga klinik satu malaysia yg au pegi

tiga2 pun bagi panadol dan ubat batuk hoiiii

Maksud aku selain dari setakat bagi panadol.. diaorang buat benda lain macam dressing luka semua..

Pada aku klinik satu malaysia ni satu option lah..kalau setakat demam biasa or gatal2 buleh lah pergi sini...ok lah .bersyukur tang klinik satu msia nie.!

Kos sewa kedai satu hal. Bukan seringgit dua, kalau upgrade KK buat unit khas pun dah boleh.

Kenapa macai tak mau komen pasal kenyataan yg Klinik 1Malaysia tu melanggar akta, tak ada doktor?

Follow Us
sib baik aku baca thread ni.... barula aku tau yang klinik 1M ni objektif dia camne... klau takat baca tajuk je.... sure aku percaya bulat2 kata nurul Izzah tu.

rakyat marhaen mcm aku ni bape ramai? ramai oooooo... mereka yang taktau objektif sebenar pnubuhan K1m ni... so maksudnye ramaiiiii yang percaya tuduhan ni. dalam erti kata lain.. penyampaian maklumat tentang objective penubuhannye tak disampaikan secara meluas.

so pasni klau takat demam2 batuk2 bole je aku gi klinik 1 malaysia ni. jimat rm30 klau gi swasta. nk gi spital kt E&A .... berbirat montot dok lama tunggu turn. almaklum... status bukan merah kan..  

MelahJanda posted on 7-10-2013 10:23 AM
klinik satu Malaysia ni hanya ada ubat:
1. panadol
2. ubat batuk

Kalau diaudit siapa pemilik-pemilik kedai yg disewa untuk Klinik 1Malaysia ni mahu ahli UMNO bawahan meratap sendu

bit posted on 7-10-2013 12:12 PM
Kos sewa kedai satu hal. Bukan seringgit dua, kalau upgrade KK buat unit khas pun dah boleh.

Kena ...

Nak upgrade kk ? Kbykn kk sedia ada pun tak cukup kws..sempit..parking space lagi lahhhh...
Btw,quote la kat cni akta tu apa dia

bit posted on 7-10-2013 12:17 PM
Kalau diaudit siapa pemilik-pemilik kedai yg disewa untuk Klinik 1Malaysia ni mahu ahli UMNO bawah ...

manyiak2 pun cina
DAP MCA Gerakan
miya

pfftt

klinik sec 7 tu 1M ke sebab sampai 9pm..jumaat lepas aku kena check BP kat klinik desa tp nurse takde sebab ada training penyusuan..so ptg tu aku gi la sec 7 semata check BP sajo..kat kaunter ok lg sekali sampai kt akak nurse dia cakap klinik ** suruh wat kat sini ke..dlm ati aku eh tak boleh ke bukan susah pon..

tup2 mase g klinik desa dorang citer la..sec 7 cam komplen kt bkt kuda..rase beribu sesalan plak..eh manela aku taw kalo area klg tak leh masuk jajahan SA...padahal aku bukan dok klg pon..kalo aku taw g klinik bayar..

kat klinik tu sebelum bg ubat dia ada jgk wat pemeriksaan klu demam tgk suhu la tgk tekak la....dr g klinik swasta kna bayar mahal baik g sana....cuma klinik nie x bg surat mc je la.....lg pon klinik nie bukak smpi mlm xde la nk tggu lama2 mcm klinik kerajaan tu...

m'sia mmg dunia ke3..apa laa nurul izzah ni

cemp posted on 7-10-2013 12:26 PM
klinik sec 7 tu 1M ke sebab sampai 9pm..jumaat lepas aku kena check BP kat klinik desa tp nurse takd ...

Sek 7!tu bukan la klnk 1 m..mmg ada certain klnk kesihatan yg extended hours..mostly yg daerah besar

mrsamz posted on 7-10-2013 12:42 PM
Sek 7!tu bukan la klnk 1 m..mmg ada certain klnk kesihatan yg extended hours..mostly yg daerah bes ...

oo tak kisahla klinik 1M ke..tak kan tumpang cek BP utk ibu mengandung pon tak boleh..

xpdckelate posted on 7-10-2013 09:54 AM
betul la tu,klinik ni baby dan warga tua tidak diterima,hanya org dewasa utk sakit demam biasa2 saja ...

x lah, anak saya tiap2 bulan buat check up kat situ, ada jugak untuk check up ibu mengandung... masa mula2 buka mmg la utk demas selsema sahaja.. skg dah upgrade dah....

Ko beli barang kedai 1malaysia pon dah tahu kualitinya cam mana....lagi mahu ke klinik 1malaysia.

cemp posted on 7-10-2013 12:47 PM
oo tak kisahla klinik 1M ke..tak kan tumpang cek BP utk ibu mengandung pon tak boleh..

Sian ko..apa la naseb dapat jumpa ngan nurse yg berkira mcm tu..

ada la jugak 2-3 kali pegi klinik ni sebab buleh ambik neb kat situ...
tapi setakat ni tak pernah lagi la ada doktor
yg ada pembantu perubatan je... ubat pon stakat panadol, ubat batuk macam tu je
MC pon xda, bukak 10 pagi tutup 10 malam

tapi kerenahnye n agak tak mesra kaki tangan kat situ...
so, tak ada apa yg nak dibangga dgn K1M nih...

talapia posted on 7-10-2013 12:16 PM
sib baik aku baca thread ni.... barula aku tau yang klinik 1M ni objektif dia camne... klau takat ba ...

benda2 cenggini la yg ahli politik ekploitasikan utk kesinambungan politik mereka.. dia tahu ramai rakyat tak tahu atau tak ambil tahu, jadi dia gunakan loophole nih utk memburuk2kan agensi kerajaan dan negara pun tak apa..

dan of course bila pembohongan ni terbongkar, cybertroopers mereka akan mempertahankan tuan mereka dengan memasukkan isu2 yg non relevan spt kenapa buat renovation, sewa, beri facility klinik 1malaysia mahal2 kalau takat bagi panadol dan cuci luka lah.. kenapa tak jual kat kaki lima je lagi murah lah.. dan segala mala mak nenek persoalan utk cover kain anak papa nih yg dah terselak..