CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ResellerMaxis

[Tempatan] Balak Kedah - Mukhriz jawab Sanusi 9 malam ini di Facebook

axl_bach replied at 27-5-2020 02:00 PM
Ya, tiada parti politik yg sempurna...PH byk kelemahan, BN byk kelemahan, PAS pun byk kelemahan... ...

buat sistem kalis korupsi.. kronism dan nepotism...

dodolgemok replied at 27-5-2020 12:01 PM
Agaknya kalau lobai take over malaysia, satu malaysia ditarah nya pokok2 dgan alasan nk cari duit, ...

Sarawak bukan dah licin taib mahmud rembat..lebai le dia?

harisbee replied at 27-5-2020 04:40 PM
Kan mb kedah nak.jdkan kedah negeri mknan kan..harap fokus ke situ

Tu la.. Patut dia fokus kat situ.. KEDA ada kepakaran kot.. KEDA banyak tolong hasil produk2 org kmpung yg laku tambah2 time nak raya.

sarah82 replied at 27-5-2020 04:55 PM
Tu la.. Patut dia fokus kat situ.. KEDA ada kepakaran kot.. KEDA banyak tolong hasil produk2 org k ...

Dgn kritikan pbangkang dan pemyokong ni..harap gomen kedah bijaksana dlm bertindak

harisbee replied at 27-5-2020 05:01 PM
Dgn kritikan pbangkang dan pemyokong ni..harap gomen kedah bijaksana dlm bertindak

Yap.. Penyokong jangan jadi mcm penyembah pembangkang.. Benda salah kena kritik..masalah segelintir penyokong PAS sama mcm penyembah PH..pantang dikritik parti depa.

Aku simple.. Selagi angpa bukan bergelar Nabi.. Ulama atau ustad tetap ada kesilapan.

sekngucing replied at 27-5-2020 04:39 PM
ar paip tu sebab paip bawah tanah tu tak tukar sejak merdeka

sejak. merdeka... hahahh

bukan ke sbb paip biru dgn air hijau takleh bertemu ke...supo x belago angin wess

Follow Us
Edited by cmf_shalom at 27-5-2020 07:12 PM

x tau cerita penuh..tp hanya disebabkn tuntutan 1b terus kecut...mcm apa la fungsi ko sebagai kerajaan...dh dpt pendangan perundangan ke belum...kenapa kerajaan sbelum arahkan bhenti..buat la study dulu..jgn tgk bill terus kecut

setakat premium dh dibayar..bukannya x leh pulangkan  blk premium tu kpd syarikat..jd x wujud ayat kasihan sbenarnya...kalau kasihan kt kkwn tu..no komen la

kalau kerajaan sbelum ni tiada takut dengan tuntutan 1b...ini bermakna mereka yakin dengan perundangan akan pro mereka..kenapa kerajaan skrg takut...parti politik bganti..undang2 tidak berubah..kalau berubah..xde la secepat ini...makan tahun gk..rasanya DUN kedah pun x sempat nk bsidang lagi..

ulasan ak ni berdasarkan info yg terhad..kalau bdasarkan alasan kasihan sebab dh bayar premium...melambak dh kes spt ini ....dan kerajaan negeri msh ada kuasa pun utk tolak n bg blk premium..ayat kasihan tu sgt subjektif..so bhati2 la guna....bila lg kes spt ini..sprm pun boleh psg telinga

lg mslh kalau kedapatan PUU yg syorkan lesen balak syarikat ni dibatalkan...tidak pasti kasihan itu boleh menyelamatkan anda kelak...

sebagai mb yup..ko ada kuasa.. tp bila timbul isu..ko ingat ex mb akan duduk diam?..bsedialah

PN pun tiada jaminan kedudukan skrg selamat..tu sebab yiddin x buat sidang parlimen...

walaupun ak agak berbulu ngan PAS...tp msh lagi bg pandangan utk kebaikan

ak perasan yg..yg paling berbulu ngan MA63 adalah ummmah budu yg berpendidikan...sedangkan sbh srwk x pernahpun kaco hidup mereka..korg lagi risau pasal kuasa..sedangkan korg x sedar...kuasa itu milik  korg ke sepatutnya......ke korg ambik slama ni..psl hak dan amanah..korg pejam mata

srwk bukan main baik..korg x phm bayran tunai ..royalti ..srwk la yg tolong bg pnerangam smpai korh phm...

sekngucing replied at 27-5-2020 04:39 PM
ar paip tu sebab paip bawah tanah tu tak tukar sejak merdeka

sejak. merdeka... hahahh

paip tak tukar tu melampau betul.mercedes boleh pulak tukar.bukannya baru  lobai ni perintah kelantan..awal 90an kan?

salamon replied at 27-5-2020 05:08 PM
bukan ke sbb paip biru dgn air hijau takleh bertemu ke...supo x belago angin wess

Aku memang maki PAS habis-habisan. Sebab PASlah yg luluskan  konsesi balak ni. Siap dah sapu semua premium lagi masa tahun 2012.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

altimi replied at 27-5-2020 09:40 PM
Aku memang maki PAS habis-habisan. Sebab PASlah yg luluskan  konsesi balak ni. Siap dah sapu semua ...

mcm dah tkde sektor lain je nk buat selain balak..buat la sektor/perkhidmatan lain ke mcm oil & gas ke, bukak kilang besi ke pape je la..dah la zaman skrg ni dah go green..byk syarikat dah paperless...eeeiii mangkuk hayun la pemimpin pas ni

Mukhriz tak buat pembalakkan tp sapu duit premium balak hampir satu bilion.. berak tinggaikan taik untuk kerajaan baru cuci..KESANNYA KERAJAAN BARU TERPAKSA BAYAR BALIK DUIT YG DIA SAPU ATAU NAIK MAHKAMAH ATAU MENERUSKAN PERJANJIAN YG DIA BUAT.. mcm bapa dia pinjam bon samurai kerajaan skrg kena bayar... pelaburan 2018 dan 2019 dia yg tarik.. atau ambik nama dari usaha kerajaan sebelumnya..???

sarah82 replied at 27-5-2020 05:07 PM
Yap.. Penyokong jangan jadi mcm penyembah pembangkang.. Benda salah kena kritik..masalah segelinti ...

lol.. bukan macai pemuja PN dan Bn ke yg  tegar sokong tak kira terang terang salah.. pastu tak malu kata penyokong PH.... zaman PH..penyokong staright jer laser pemimpin yg tak perform..tau tak kena tangkap atau blok... sampai macai BN assume penyokong PH dah tukar sokongan .. dah lupa ke buat buat lupa

Tlalu replied at 27-5-2020 11:16 PM
lol.. bukan macai pemuja PN dan Bn ke yg  tegar sokong tak kira terang terang salah.. pastu tak ma ...

Kesian PENYEMBAH PH tak boleh terima kenyataan.. Yg depa hanya menyembah sebab tu pemimpin PH salah pun disembah kata betul

harisbee replied at 26-5-2020 09:57 PM
Zaman ph mmg x de pembalakan berlaku kat kedah ya?

Cai bodo

sarah82 replied at 27-5-2020 11:19 PM
Kesian PENYEMBAH PH tak boleh terima kenyataan.. Yg depa hanya menyembah sebab tu pemimpin PH sala ...

Penye.bah ..  penyembah . Ko takde idea lain ka cai ??   Awatt nampak terdesak sangat ??  

dess402 replied at 27-5-2020 11:22 PM
Penye.bah ..  penyembah . Ko takde idea lain ka cai ??   Awatt nampak terdesak sangat ??

Laaa. Kesiannya... Mengata org lain cai tak apa.. Ang kena gelar PENYEMBAH TUHAN MANUSIA sentap... Ohhh.. Aku lupa.. Kaki ganja mcm ang mmg cepat sentap kalau tak kena ganja

Rate

1

harisbee replied at 27-5-2020 10:58 PM
Mukhriz tak buat pembalakkan tp sapu duit premium balak hampir satu bilion.. berak tinggaikan taik u ...

Premium dah dibayar tahun 2012 lagi. Masa tu sapa jadi MB?

sarah82 replied at 27-5-2020 11:23 PM
Laaa. Kesiannya... Mengata org lain cai tak apa.. Ang kena gelar PENYEMBAH TUHAN MANUSIA sentap... ...

hahaha ..  kau nampak ke aku sembah manusia ??  kau nampak ke aku isap ganja ??  Agama mana yg ajaq kau buat fitnah bagai ni ??  Belajaq la respek orang sikit . Sana sini semua orang tak sependapat kau nak hina nak fitnah. . ini ke Islam yg mak bapak kau ajaq ??  No wonder la tak berlaki pasal kau tak reti respek orang . Stail minah kampong .

Rate

1

dess402 replied at 27-5-2020 11:28 PM
hahaha ..  kau nampak ke aku sembah manusia ??  kau nampak ke aku isap ganja ??  Agama mana yg aja ...

Wowww.. Agama ang ada ajar fitnah org lain hanya sebab politik? Agama ang ada ajar mengutuk org yg bagi nenek moyang ang menumpang? Agama ang ada ajar hina umat seagama hanya sebab lain fahaman politik?

Wowwwwwww

Suruh aku respek ang tapi ang sendiri tak respek org lain.

Pong pang pong pang cakap tentang islam.. Ang belek diri sendiri ang tu ada ka mencerminkan diri tu ISLAM dgn menghina saudara seagama sendiri.

Oh aku lupa.. MEMANG ANG DASAR KETURUNAN DRAVIDIAN.

sarah82 replied at 27-5-2020 11:32 PM
Wowww.. Agama ang ada ajar fitnah org lain hanya sebab politik? Agama ang ada ajar mengutuk org yg ...

Dei bodo . Aku cakap yg betol . Sori la kalau terasa tapi tujuan aku kata sebab aku nak bagi sedar . Nak bagi sedar jangan melayu terus jadi bodo . Takde pun bukan stail aku nak fitnah . Sori la kalau akal kau tak tercapai .