CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cikna99

Bloggers Gardening Member (Ver.4)

Close [Copy link]
dini.. aku tak retilah nak bodek2 bos neh or nak nak burukkan staff lain kat bos. bila dia komplen pasal staff2 lain aku dengar aja. abis tu aku ingatkan dorang bos tak sker itu ini n make sure keje ok.  aku bodek bos aku ngan jaga keje aku jek

saya tak reti nak bodek bos...wpun duduk sebelah bilik dia jer.  Nak suruh dia rekomen kasi khidmat cemerlang lagilah tak reti...

maknanya tak semua majikan tu berjuruh ore kelate kato........(baik)
camtu gak ibubapa..........
so happy2lah selalu..............
tp jgn sampai org pijak kepala kita.............

Jangan takut gagal..................
sapa nak kupas...............
ikut sukalah nak kupas ngan apa..............

kenapalah ari ni boring sangat...............

oic..........nampak mendung jer kat luar................
nak g membajalah..........dah tak panas............

kita sambung balik lepas ni ya..........
rasa cam dok chatting lak..........

Post Last Edit by MMISS at 11-9-2009 15:23

mmg betul ckp ko bkn semua bos baik n bkn semua staff baik. masing2 ada kekurangan. sebab tu aku ckp kat akak yg senior tu kita bukan apa just nak fight for our rights. aku pernah citer kat thread mana tah. kakak nie sampai bawak balik keje kat umah (selalunya yg berkaitan ngan account). akak tu dibayar gaji legal clerk tapi kena buat account sama. aku ckp why not mintak elaun coz dia kena wat 2 keje. kena clerk dia kena siapkan at the same time kena wat acc tambah2 bila bos nak guna duit. aku ckp takyah bawak keje balik. buat kat opis. stay 1-2 hr then claim ot. bkn kita sajer tanak wat tapi dah dia asik call mintak itu ini mana nak sempat n sampai hr nie nie tanak byk elaun tuk akak tu. aku gerenti kalu staff yg sama kulit ngan dia pong demand camtu n dia for sure kasik.

pernah ada satu masa masuk staff sama kulit dia zero experience tapi gaji lebih dr staff yg experienced. dak br tu even tak reti guna pc. camner tu padahal kami nie byk paperwork. sejak ritu akak tu dah berani nak mintak hak dia. aku bukanlah menghasut. kalu patut kita terima why not kita mintak jgn kita tak buat keje tapi main mintak

lagi 1 yg buatkan aku tahan keje kat sini coz bos aku tak lekat kat opis so aku takyah ngadap muka dia lama2 especially bila aku geram

sabar jelah leesa

aku dah lama tak berkebun betul2. rumput dah penuh kat laman tu

Follow Us
Raya di mana?

Assalamualaikum kawan-kawan....

Jom kita beritahu di sini di manakah lokasi kita semasa hari raya nanti. Yelah, manatau sekali rupanya sekampung, boleh jugak beraya bersama ekk.....he..he..he...

Ok saya start dulu.

Raya pertama hingga raya kedua saya ada di kampung suami di Pasir Mas, Kelantan. 17/9 ni kami dah balik kampung dah.....

Raya ketiga dan seterusnya dah ada di rumah iaitu Dengkil, Selangor. Mak ayah saya pun asal Dengkil juga jadi raya memang kat situ jer.

Setiap reply dapat 10 guni keledek manis

1547# alifinara

ada angpau ek shida...

planning raya miss

hara pertama ada sekitar penang jek. 21-9 pagi kami bertolak direct ke melaka. kalu takde program maybe mlm raya pertama dah gerak.  

23-9 ada di melaka kemungkinan akan balik ke batu pahat ptg tu n balik semula ke melaka on 24-9.

26-9 balik ke pj n 27-9 balik ke penang

Rate

1

1547# alifinara

enie lak terbalik dgn semua orang....Raya tahun nie enie balik bandar...MIL n FIL x balik kg so kitaorg raya kat KL....huhuhu...  Akan bertolak ke kl jumaat mlm 18/09 n stay smpi raya ketiga pagi baru bertolak semula blk semula ke Kuantan...clash pula dgn Aliff...klu tak leh beraya ke rumah Aliff.....

Ini adalah kali kedua sejak berkahwin enie beraya di KL......

Rate

1

sy lak raya pertama...........kat jerteh, kg.raja jap pastu blk tumpat.................
raya kedua round kb umah pak sedara...........then balik chalok barat...............
raya ketiga mungkin balik jerteh dah.................bos cakap raya ke4 dah keje..............
hu...hu.....hu......
tp nak bodek bos cuti til khamis bukak ari sabtu...............

Rate

1

1545# MMISS

stuju gak ngan mmiss.............
kalau dah sampai cam tu kita kena tahulah hak kita...............
jangan sampai org pijak kepala kita.............

mendung kejap jer pastu panas balik............
lum membaja lagilah nih...............
ptg karang nak g kb buka puasa umah pak sedara.............

laman kat umah ni dr pagi sampai ptg kul 6 panas lagik..............
slalunya membaja n menyiram usai jer dah azan........
kadang2 tu dok azan kita dok menyiram lagi............

1549# enie_74
tak pe enie.... menentang arus, tak de lah tersekat2 jln jem, boleh pecut lagi kan....

1551# cdini

aku ngajo yg penting2 jek n yg paling penting bkn ajar ajaran sesat

1553# kejariah

tol tu.. cam miss selalu naik ke selatan padahal org lain berpusu turun ke utara. org lain bersesak tapi kita relax jek

teman beraya di umah yg dok s'rang ni ja....
idak kemana2.
kalau saper2 ke Penang , singgah la..
yg mana tahu rumah jemput laaa....
tp raya ke 5 dh kojer.....

Rate

1

saya pulak, raya kat Nibong Tebal ni je. apa nak buat kahwin orang sekampung so takde chance nak gaduh2 giliran balik raya kat mana, cuma gaduh2 manja mak sapa buat rendang lagi sedap  

tapi maybe raya kedua ke rumah saudara sebelah isteri di area taiping. raya ketiga ke rumah saudara sebelah saya di pantai merdeka.

pastu nak jemput kawan2 datang ke rumah emak mertua saya pada 26 sep ni sebab ada kenduri kahwin. Adik ipar saya nak kahwin dah, so lepas ni nak kena fight la nak jadi menantu kesayangan sebab emak dah boleh pilih2. sekarang ni saya sorang je menantu so dah confirm la menantu kesayangan, kan??

Alamat rumah:

No 48, Lintang Kedidi,
Tmn Sempadan,
14300 Nibong Tebal

kalau nak instruction atau map, sila pm ye...

Rate

1

salam semua....

lama tak jengah board ni..... kerja melambak kat opis, banyak polisi yang terpaksa dibaca dan diubah... sampai nak muntah...

takut tak sempat nak masuk board ni lagi... dan memandangkan raya pun dah dekat, saya nak mohon ampun dan maaf dari semua forumer HG, yang mana tersilap kata, terkasar bahasa... mohon dimaafkan... yang terlebih, yang terkurang juga... mohon dihalalkan, kalau ada sape2 yang claim apa-apa dari saya, bleh PM atau SMS saya...

pada yang akan memandu jauh untuk pulang ke kampung, saya doakan semoga perjalanan anda semua smooth dan selamat... amin...

jaga diri bebaik...
selamat hari raya & maaf zahir batin

love,
nazurah

Post Last Edit by dealova77 at 12-9-2009 10:25

salam semua...

wahh ada keledek rebus ek.. tu yang laju je mereply..

saya seperti biasa akan balik ke johor utk sambut hari raya.. Insya'Allah bertolak balik jumaat pas opis.. takut jem hari sabtu.. ke KL tak pe lagi.. tapi masuk seremban /nilai tak kena gaya.. berpeluh la dalam keta..   beraya dulu dekat umah famili hubby, petang raya balik ke rumah.. ok la kawin kira sekampung so tak gaduh nak beraya camne.. gaduh kaluu.. balik lah umah masing2.. dia umah famili dia, ku umah famili ku.. boleh gitu?? hiksss...

biasa juadah dipagi raya confirm la ada ketupat, lepat pulut (korang tau ke agaknya lepat ni ek)ayam masak merah, rendang daging, kuah kacang, sambal lodeh, serunding.. dan paling sedap sup tulang.. cam menu wajib gitu.. aduhh rindu la pulak kampung halaman..

so untuk semua.. diucapkan selamat menyambut hari raya.. ampun maaf dipinta jika ada posting2 tidak sengaja yang menguris perasaan kawan2.. jemputlah datang ke rumah..

Rate

1

1557# cmf_harris

bagi map boleh?

Insya'Allah kalau kitaorang dah balik sini kitaorg datang..