CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Modngengade

[Tempatan] Asiah Kecewa Laki Asyik Beribadat Di Mesjid, CT Punggok Menjeling Ngeri

Skrg mmg zaman buat PC eh?

lawak pula sindiran sheols.
you go girl...cerca jah pak2 lebai hipokrit ini

Atata replied at 7-6-2018 12:13 PM
Batal kalau mazhab Syafie

sure...?   dalil & sanat ?

Genkidesuka replied at 7-6-2018 11:42 AM
Assalammu'alaikum n selamat sejahtera.

Entahla.  Somebody bgtau la kt dia... amalkan zikir fatima ...
Suami pi masjid, isteti dpt pahala yg sama.  Free je.  
dek, ajaran sesat dari mana ini?ada ke tuhan firman dalam quran?
ke sendiri buat hukum, sendiri sah kan???

Atata replied at 7-6-2018 09:07 AM
Ada je dia merempan kata Islam tak kasi pompuan pakai perfume. Critanya mcmni, dia lalu ngan sorg  ...

Kalau islam x bagi pakai perfume pon pakai jela dari meroyan x tentu pasal. Macam la islam bagi dia kutuk2 husb publicly macam tu, bole jeeee dia buat..

Buritan replied at 7-6-2018 11:39 AM
Hak hak hak.. masa aku upm dulu.. set set gini mmg ramei.. siap ngutuk lg sape yg tudung singkat s ...

Jgn kata bawal jarang...yg free hair terus pun ada...tapi tu lah...ujian masing2

Follow Us
Simunggu replied at 7-6-2018 11:00 AM
no kamu salah...Islam tak boleh diubah..tak berubah dari dulu sampai skg..tu sbb kitab quran tak p ...

siapa kata islam tak boleh berubah??
nabi boleh kahwen lebih 4, boleh main dengan hamba bagai.
nak henjut puki tawanan perang pun halal jah dolu2.nak kahwen ahli kitab pun boleh dolu2,

sekarang dah tak boleh katanya, maka nya orang yang jahil dan bodoh jah ingat islam tak pernah berubah.

sufi^_^ replied at 7-6-2018 11:28 AM
Ex matrikulasi uia ke dulu?

Tak lah. Ex uni melayu n bumis je hahhahahah

Dia marah laki g masjid sbb kena jaga anak ramai2 ke? Mcm tu ikut jelah skali. Aku zaman blaja, bln posa ni la bln jimat duit makan..sahur jarang2..buka hari2 kat masjid..solat siap2 sampai moreh baru balik bilik..sampai bilik tido..haha2.

Masa tu tengok kat masjid ramai je lecturer aku bawa bini n anak2..buka semua situ..aku pun terpikir..senang juga kalau mcm tu..x yah sibuk masak n kemas dapur..

Kak asiah kalau ni x nak pegi, suh je laki angkut anak ke masjid..kalau dia x nak bawa, hangkut letak...tinggal je situ..kalau dia betul2 org masjid, dia takkan sampai hati nak abai anak2 dia..

ninnakarinna replied at 7-6-2018 12:34 PM
Dia marah laki g masjid sbb kena jaga anak ramai2 ke? Mcm tu ikut jelah skali. Aku zaman blaja, bln  ...

Angkat dan letak..hahahha

Takut kena culik..satu hal pulak

Changa replied at 7-6-2018 12:25 PM
siapa kata islam tak boleh berubah??
nabi boleh kahwen lebih 4, boleh main dengan hamba bagai.
n ...

Harap sis changa doalaa bebanyak.. untung untung mufti kata ye boleh menjadi lgbt.. untunggg..

fatinz replied at 7-6-2018 10:53 AM
Anak dia 9 kalau xsilap. Laki dia pun kena hire helper kalau tak nak tolong kerja rumah. Org pompu ...

Ramainye..

Semua dijaga sensorang masa suami kat masjid, dari maghrib sampai subuh esoknya?

Manalah tak panas hati..

Hensem jugak husb asiah ni..dah isteri minta cerai..cerai jelah..buat apa disimpan perempuan yg sombong dan tak sedar diuntung gini.kalau cantik sedapla jugak mata memandang..nih...aduhai..muka buruk..perangai pun buruk..oppsss

Ini posting yang dia jelaskan betapa bertuahnya dia:

Asiah Abd Jalil
December 3, 2017 ·
Saya boleh faham betapa stress nya hidup rumah tangga Puan Rahah dengan suami hampeh begitu. Tapi dari cara penulisan Puan Rahah, saya boleh confirm, kalau dia jumpa Siti Kasim pun, dia takkan jadi the next Asiah Abd Jalil.

Cuma nak clarify di sini, encik suami saya minus PAS = a great man, husband, father. In fact he is perfect dalam serba-serbi perkara.

Juga nak bagitau (panjang sikit, ala-ala IIUM confession gitu) :-

1) Dari awal perkahwinan, saya dan encik suami sama-sama dah mutually agreed untuk ada anak ramai. Encik suami target 10 orang anak saja. Sedangkan saya target 13 orang sebelum umur saya 45. Sekarang ni baru nak masuk 9, jauh lagi dari target.

2) Encik suami sangat rajin dan terror menguruskan anak-anak dan rumah tangga. Kalau encik suami ada di rumah, saya tak mandikan atau cebok berak anak dah. In fact anak-anak lagi prefer encik suami berbanding saya. Kalau korang skodeng rumah saya untuk seminggu, korang akan nampak encik suami sidai baju almost everyday, sedangkan saya sangat jarang keluar rumah. Pinggan mangkuk periuk belanga, semua encik suami basuh, tugas saya cuma memasak saja.

3) Kami sama-sama tak suka ada orang lain dalam rumah. Sebab tu sepanjang 16 tahun perkahwinan, saya tak pernah request nak ada maid. Walaupun masa saya sambung belajar dan tinggal berjauhan dari encik suami selama 7 tahun. Ketika itu kami lebih rela bayar yuran taska untuk 7 anak, yang bersamaan dengan gaji dua orang pembantu rumah.

4) Kami ada dua orang part time helpers yang datang cuci rumah, lipat kain dan gosok baju. Seminggu sekali, 4 jam setiap sesi. Encik suami bayar part time maids dua kali ganda nilai upah semasa, sebab kami tau di rumah kami banyak kerja berbanding di rumah lain.

5) Okay, yang ni rare. Encik suami tidak pernah ambil tahu tentang gajinya. Sebab sejak berbelas tahun lalu, dia dah serahkan kad bank dia untuk saya uruskan hal-hal rumah tangga. Saya akan bayar segala mak nenek bil, yuran sekolah dan taska, loan, installment, etc. Baki cash yang tinggal baru kami bahagikan.

6) Saya tidak pernah bekerja secara tetap dan tiada income tetap. Encik suami bagi saya duit empat angka sebulan untuk belanja. Saya ada tukang urut, saya pergi spa dan salun rambut setiap bulan. Bila encik suami dapat bonus, dia bagi saya lima angka untuk shopping. Tapi saya bukan kaki shopping, jadi time tu la saya tabur duit pada yang memerlukan. Kalau sesiapa pernah terima bantuan saya, ketahuilah bahawa duit itu 100% sumbernya dari encik suami saya.

7) Ikutkan life saya yang best ni, tiada keperluan mendesak pun untuk saya susah-susah bekerja. Tapi encik suami support saya bekerja, sebab dia tau betapa dalamnya minat saya dalam bidang yang saya ceburi ni. In fact setakat ini, kecuali satu kes high profile, saya bantu orang tanpa sebarang bayaran. Walaupun saya terpaksa keluarkan kos sendiri untuk disbursement dan pergi sana sini, semua itu ditanggung oleh encik suami.

8) Rumah saya ada dua ruang tamu, dua dapur, 7 bilik tidur dan 4 bilik air. Disediakan oleh encik suami untuk keluarga besar kami. Anak-anak kami semuanya bersekolah di Islamic private school, dan dihantar ke taska yang berdaftar dengan JKM.

Buritan replied at 7-6-2018 12:38 PM
Harap sis changa doalaa bebanyak.. untung untung mufti kata ye boleh menjadi lgbt.. untunggg..

buat nya akak peduli apa yang mufti kata.
last time i check mufti itu bukan elohim.

apa yang salah nya LGBTQ?? sah2 tuhan yang lahirkan mereka dengan nafsu cacat.
ummah yang bodoh jah ingat LGBTQ ini boleh di buat2, ada switch nak on and off ikut sesuka hati.
kalau semua manusia boleh tukar nafsu, kenapa ummah yang konon hetero tak try nak on nafsu songsang sekejap??
jilat puki dan nyonyot konek bagai??

ninnakarinna replied at 7-6-2018 04:34 AM
Dia marah laki g masjid sbb kena jaga anak ramai2 ke? Mcm tu ikut jelah skali. Aku zaman blaja, bln  ...

Ada dalam komen fb dia citer dia penah ikut encik suami berbuka kat masjid, angkut anak2 yang ramai tu, tapi encik suami kusyuk solat, dia sorang kena jaga anak2 kat masjid. So sekarang ni dia boikot masjid katanya.

rosevelvet replied at 7-6-2018 11:43 AM
Dia ada citer every weekend akan ada org dtg kemas rumah dia. Dapur pun ada 2. Ikut apa yg dia cit ...

Kalo nafkah zahir semua tiptop
Nafkah batin pulak kot..

Terjadinya 9 orang anak, sebahagian dari nafkah batin..
Yang tak cukupnya, mungkin bukan yg tu, tapi, hal batin dari segi lain, komunikasi, emosi, perhatian..agaknya..

Kalau anak 9, mesti banyak masa diperlukan untuk urus anak2, lepas tu penat..agaknya tak sempat komunikasi berkesan kot..

Tu yg dihambur semua kat fb..menghambur kat fb, bukan susah..bukan juga amik masa lama..
Taip je lah sesedap rasa..lepas tu post..
Lepas tu, biar pembaca yg spekulasi sendiri..
Org komen ke tak, dia tak baca pun..

sufi^_^ replied at 7-6-2018 10:46 AM
Tapi kalau cerita Asiah ni ada weight, giving her the benefit of the doubt, encik suami dia pun satu ...

anak ramai
yg kena hadap bini sorang
laki lepas tgn
agaknya si asiah nak jgk
berbuka dgn suami di rmh
mcm keluarga org lain

oh my. i cannot brain this type of ppl. Laki kau pi masjid salah. kang dia pi lorong mcm Ustaz Syed Hamadi br tau. tp iols pelik. muka dia ni mcm only a mother can love je. tapi tu diaa anak sampai 7-8 org  

Ni bukan liberal kak..ni 3 suku namanya