CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: dexa

Konspirasi : USA Tipu Dunia Tentang Pendaratan Di bulan -

Originally posted by ussopp at 25-2-2009 11:27 PM
aku ada baca penjelasan paparock tentang ruang vakuum takleh menjadi panas.....dan nampaknya ko tak faham mesej yg nak disampaikan malah mengatakan lawak pulak.....

Perkataan yang kau orang guna yang buat aku gelak tu , bukannya aku anggap kau orang bodoh ke hapa, relax la , aku ni tak jenih nak cepat marah kat orang , apa yang pelik dan contradictory yang orang buat akan cuma buat aku gelak aje la , aku tak da la nak maki hamun marah pun atau nak rasa sensitif tak ketahuan , so memang aku nampak benda tu lawak , nak buat camna , dah itu cara aku beb

Balas #140 blastoff\ catat

bagus faham jugak ko....so ko faham ke tak maksud paparock tu

Balas #129 mbhcsf\ catat

sis, you tau tak bila silver memantulkan cahaya, berapa peratus terpantul, berapa peratus diserap....

di sini kita boleh lihat bagaimana masalah haba melalui radiasi dikurangkan.

Originally posted by ussopp at 26-2-2009 12:00 AM
bagus faham jugak ko....so ko faham ke tak maksud paparock tu

Let's check balik apa yang paparock kata and let's see kenapa aku anggap kenyataan paparock tu funny ok.

Originally posted by paparock at 25-2-2009 05:33 AM
Blastoff,
..... haba tak boleh dipindahkan dalam vakum.

Di bulan haba tak boleh bergerak ke mana-mana sebab persekitaranya vakum.  

Kau tengok kenyataan di tiga website kat bawah ni yang menerangkan mengenai heat transfer by radiation , yang jelas menerangkan bahwa haba boleh bergerak melalui vakum atau haba boleh dipindahkan melalui vakum ( tengok ayat yang aku merahkan tu la ok ) ...... jadi sapa yang betul ? Paparock kata tak boleh, tapi tiga website bawah ni kata boleh pulak , tak lawak ke tu

}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}
http://www.school-for-champions.com/science/heat_transfer.htm
RadiationA third method to transfer heat is by radiation. A warm or hot object gives off infrared electromagnetic radiation, which can be absorbed in another object, heating it up. Electric heaters with the shiny reflector use radiation to heat. If they add a fan, they use both radiation and convection to heat an area.
Transfer of heat by radiation travels at the speed of light and goes great distances, even in a vacuum. We are heated from the Sun through radiation transfer of heat.

}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}

http://redskyshelters.com/index.php?page=heattemp
The least efficient method of heat transfer is radiation. In this case, heat moves through space without the assistance of a physical substance. This is how the Sun's heat reaches the Earth. The radiant heat is transferred directly into a solid object, but it passes readily through transparent materials such as air and glass.

}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}

http://ourworld.compuserve.com/homepages/g_knott/elect152.htm

3.   RADIATION
This does not need a gas or liquid to transfer the heat.
Heat is expelled  mostly in the form of infrared radiation.
This is a form of light and travels at the speed of light.
It can travel through a vacuum.
This is why we can feel the heat of the sun even though it has to travel through the vacuum of space to reach earth.

Balas #144 blastoff\ catat

aku jamin, bukan ko je yg tau semua orang kat sini pun tau yg light can transfer melalui vacuum....

tapi ruang vacuum tu tetap tak memanas sebab dia empty......

yg panas bila ada objek duduk kat ruang tue....itulah maksud paparock....

mustahil ada orang tak tahu heat can tranfer melalui vakuum...tapi still vakuum takkan panas...

bila kita kena panas di ruang vakuum....bukan vakuum tu panas tetapi cahaya yg panas....vakuumm tetap sejuk

di bulan haba tak dipindahkan...mcm di bumi ada convection....

tp hanya yg ada cahaya matahari...yg panaskan

Follow Us

Balas #146 ussopp\ catat

ruang vakuum nie pun tetap kelihatan hitam andainya tiada objek padahal ada cahaya sedang melaluinya....

sebab tu langit bulan hitam pekat di waktu siang....sebabkita takkan nampak cahaya selagi ia tak mneyentuh apa2.....

cuba ambil torchlight......selagi tak berhabuk, kita tak akan nampak alur cahaya melainkan hujung yg menyentug objek sahaja.....iaitu apabila cahaya tu sentuh dinding.....

tp kalau ada habuk kita akan nampak clear alur cahaya tu dari torchlight sampaila ke dinding...

Originally posted by ussopp at 25-2-2009 11:27 PM
sesuatu hanya akan panas bila cahaya sentuh objek(jisim)....ruang vakuum yg dilimpahi cahaya takkan memanas sebab ia kosong.....

Itu la masaalahnya tu , macam mana saintis tau dengan pasti bahwa ruang vakum di bulan yang dilimpahi cahaya takkan memanas ? Macam mana depa check ? Kalau the sun's heat boleh di transfer melalui ruang vakum macam apa yang 3 website tu kata , then kenapa pula ruang vakum tu tak boleh jadi panas sedangkan haba boleh melalui ruang vakum tu ?  

Balas #148 blastoff\ catat

bukan ke kuanta energy dari cahaya hanya akan diserap jika ada objek/jisim?

kat ruang vakuum, ruang tu hanya membiarkan heat melauinya , tetapi ia tidak menyerap energy tu....

kalau ruang vakum membiarkan light melaluinya pada masa yg sama menyerap habanya, maka apa yg kita dapat?

cuba cek, adakah ruang vakuum membenarkan cahaya /haba melaluinya, atau menyerapnya....

Originally posted by ussopp at 26-2-2009 12:44 AM
ruang vakuum nie pun tetap kelihatan hitam andainya tiada objek padahal ada cahaya sedang melaluinya....

sebab tu langit bulan hitam pekat di waktu siang....sebabkita takkan nampak cahaya selagi ia tak mneyentuh apa2.....

cuba ambil torchlight......selagi tak berhabuk, kita tak akan nampak alur cahaya melainkan hujung yg menyentug objek sahaja.....iaitu apabila cahaya tu sentuh dinding.....

tp kalau ada habuk kita akan nampak clear alur cahaya tu dari torchlight sampaila ke dinding...

Let's see kau kata di ruang vakum gelap angkasa tu , bila kita sentuh baru kita nampak cahaya di ruang vakuum tu  , tapi cahaya tu memang sedia ada di ruang vacuum tu kan , cuma ia kena bersentuh dengan something untuk kita nampak cahaya tu ..... maka begitu lah jugak dengan the sun's heat di vakum gelap angkasa tu , bila kita sentuh baru kita rasa panas , tapi kepanasan tetap ada di ruang vakuum tu di kala kita tak sentuh pun ..... hah sudahhh   kalau gitu maka itu bermakna ruang vakum juga panas , tapi sapa dapat rasa kepanasannya kalau tak sentuh nya dengan sesuatu objek untuk ambik bacaan suhu ! Jadi tak bermakna kau sentuh baru ada haba tu dan kalau tak sentuh haba tu tak ada , haba tu tetap ada cuma kau aje tak rasa kewujudan haba tu sebab kau tak sentuhnya .

[ Last edited by  blastoff at 26-2-2009 01:09 AM ]

Balas #150 blastoff\ catat

okay good.....

bila kamera duduk kat bulan, yg memanaskan dia vakum tu atau cahaya tu?

cahaya tu kan.... bukan ruang vakuum kat sekeliling camera tu....so....kalau silver memantulkan cahaya, mungkin peratus resapan berkurang.....

siapa tahu kadar pantulan cahaya oleh warna silver?

satu lagi , kalaulah ada payung di bulan, berapa suhu bulan tanpa cahaya? since udara tiada utk convect heat...tentu tak sama suhu kawasan disinari dengan kawasan tak disinari.....sice tiada udara utk merebakkan haba...

Originally posted by ussopp at 26-2-2009 12:58 AM
bukan ke kuanta energy dari cahaya hanya akan diserap jika ada objek/jisim?

kat ruang vakuum, ruang tu hanya membiarkan heat melauinya , tetapi ia tidak menyerap energy tu....

kalau ruang vakum membiarkan light melaluinya pada masa yg sama menyerap habanya, maka apa yg kita dapat?

cuba cek, adakah ruang vakuum membenarkan cahaya /haba melaluinya, atau menyerapnya....

ok, mungkin kah situasi ni yang berlaku , the transfer of the sun's heat by radiation tu berlaku secara berterusan tanpa hentikan ,  jadi panas haba tu walaupun di serap oleh ruang vakuum yang ia sinari tapi masih boleh sampai pada kita kerana ia berlaku berterusan tanpa henti jadi kita dapat panas haba yang tak begitu kuat la since some of the sun's heat telah di serap oleh vakum angkasa tu

[ Last edited by  blastoff at 26-2-2009 01:19 AM ]

Balas #151 ussopp\ catat

satu lagi daripost ko nombor 150, aku tak sure but aku rasa selagi kita tak sentuh cahaya kat ruang tu, haba tu takkan ada di situ....sebab ia radiate menuju ke depan menuju ke objek baru panas....

selagi tak sentuh, buatpa nak buang energy kat ruang vakuum, sapa nak amek....dia nak singgah atas apa?

Balas #152 blastoff\ catat

ini kena cek kenapa intensity berkurang bila makin jauh, aku pun tak tahu alasannya...

dan can you konform me for this....

saya nak tanya, adakah ruang vakuum menyerap haba? kalau benar, maka, habislah point2 saya tadi...

hey dear ....

Originally posted by ussopp at 26-2-2009 12:24 AM
sis, you tau tak bila silver memantulkan cahaya, berapa peratus terpantul, berapa peratus diserap....

di sini kita boleh lihat bagaimana masalah haba melalui radiasi dikurangkan.

boleh citer lagi ? i wanna hear more ...

Reply #152 blastoff's post

Blasty,

Ussop tak cakap ruang vaccum serap haba, napa your statement cakap ruang vacuum serap haba?

Reply #151 ussopp's post

u know what Ussop, adakah prinsip yg sama ker yg ada pada butterfly wings?

Punya la banyak argument hoax ni...yang paling korang debat setakat kamera aje?

Balas #158 alphawolf\ catat

aku dah baca tentang argument hoax ni dan counter dia semua okey je.....

yg aku takleh maafkan satu jer.....tentang hanging wire dan setakat nie, aku tak jumpa counternya....

Balas #155 mbhcsf\ catat

erm i ask you cause im no expert...

and please explain a litlle a about that butterfly wing....

may you...