CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: LiyAnA

Family tunang sentap ketika majlis tunang

ahhhhhhhhhhhhhh..napa la korang ikut ckp jiran tu..kan da kena..

mcm2 sebenar nyer mase majlis bertunang yg kite dengar x elok nyerrr...tambahan kalo dah masuk pihak yg x berkenaan.....mase akak tunang dolu2 arwah abah ckp berapa yang pihak lelaki mampu jerrr, lepas tuh ade sorang jiran tuh tetiba bangkang nak gak RM4000....tapi seb bek pihak lelaki memang nak bagi arround tuh......huhuuhuhuhu

Isk2.. Payah kalau melibatkan jiran yang OVERDOS ni.. Yana kene xplain baik2 kat tunang tu.. Then pilih satu hari ajak family diorang makan sama2 dgn family yana dkt satu tempat yang comfort utk sembang2... santai n releks..

Then apologise psl perkara tu.. kalau kene sembur masa tu tahan je la demi kesejahteraan masa depan.. Takut nanti kalau dibiarkan, bila dh jd husben n wife perkara ni akan diungkit setiap kali gaduh..

N the bes way, ayah yana kene start the conversation..

motip jiran berperangai sampah

Follow Us
cupin : hampeh kan.. jiran yana ni dah pencen.. tua dah la.. tapi dia byk tolong sepanjang majlis tu ...
LiyAnA Post at 12-8-2010 09:53

TT  kalau setakat mintak resit cincin memang normal la...so, kalau nak selamat pihak lelaki, masa bagi cincin tu bg sekali resit tu..so pada aku xde hal la..kalau nak tengok cincin...cuma jiran ko tu punya ayat kena berlapik la. jgn ckap nak tau ori ke tak....just amik resit tengok and ckp setuhu je...sebab kan dah mention 916 @ 750 ke ...

Adooiii..pekenalah jiran ko tu TT oii:@ mencemar majlis lah..:@..
Skang TT kene pulihkan balik keadan jgn dibiarkn melarat sampai kahwin nanti..Ambil balik hati derang... slow talk ngn tunang die musti paham..then pelan2 pd kuarga die plak...
Caiyokk..caiyok.. TT..

Reply 4# Pikir

a ah.. ntah apa2 ntah jiran tu. tu mesti jenis jiran yang jenis kuat mengumpat, suke jaga tepi kain org, ske buat cite pitenah tu. jenis jiran x baik la tu. jenis ske memperkecil2kan org tu. eiii klu aku, mau aku sound trus. nape la sedare mare belah ko xnk tahan jiran tu? aku yg baca ni pun sentap! emo trus. abis la ko nti yana...

xpe yana, nti ko nk kawin, ko pastikan jiran mulut busuk tahap pembentung najis ko tu jgn masuk campur. bab2 hiasan ke.. hantaran ke.. gubahan ke.. xyah la suh dia join. nti ada la cite kt blkg, tu x kene, ni x kene. jeles la tu..

ape la..adat2 yg menyusahkan ni patut tinggalkan ja.ikut kesesuaian la kan.mak andam tol 50 hinggit.gile banyk.padahal dah dapt upah pun.yg kes minta resit tu tu rs nya tak payah dah skrg.kebanykan pasangan pengantin beli sendiri.ape kes tipu2 plak kan.zaman dolu2 boleh la.

Reply 131# ulartedung

aiyoo... btul ke ni? abis tu x jadi kawin la eh? ish2... adik aku aritu kawin manade tol sgt. tol dpn pintu uma (makcik 2-3 org je) ngn tol mak andam. budak2 xde pun tol2 ni.

aku rasa laki ko x matang.. huhu.. sorry TT sbb kalau dia nak kawin ngan org johor ke mana ...
kiki009 Post at 12-8-2010 19:04

pebendenya ko ni... takat ada resam tu xdenya adat resam pangai  cam MAKCIK @ PAKCIK dlm cite TT ni? x pandai ckp berlapik ke? MAKCIK @ PAKCIK tu yg patutnya kene belaja camne adat org merisik/bertunang sume. pandai2 la jaga hati org. cuba ko kene? ntah2 kuarga belah ko siap ckp x jadi tunang gaknye.

mulut longkang sungguh.......kalu aku yg kena xtau la...

ckp psl tol ni kan..teringat ms aku attend kenduri sepupu aku (lelaki)...
wife dia dok perak, kira dekat la dgn umah sepupu ku ni, dlm 5 minit je..
tapi asal johor, so nak jugakk buat adat johorean ni...

selalu blah perak sanding dlm kul 1 cam tu, tapi blah pompuan suh pihak laki dtg kul dua..
ok, tak pe la kan..then dh nk kul 2, dia kol suh dtg kul 2.30 plak...tunggu lagi..
pastu dh 2.30 kol lagi extend smp 2.45, katanya pengantin tak siap lagi...
kami yg rombongan ni menahan lapar...kira almost kul 3 gak smp umah blah pompuan tu..

ingat buleh masuk terus, punye lah berlapis2 tol..
kitorang dgn ada anak kecik, lenguh2 berdiri lama ya amat tgk panas terik, bwk plak bunga pahar berat2..dan plak nk tgu diorg balas pantun...nk menyumpah je rasa...
nak naik pelamin tol lagik..haiyoh...memang serik nk attend dh...
adat tu memang la adat..berpada2 udah la, tak pyh nk komplen duit tol tu, nk jual balas pantun, menyusahkan ramai org plak rasanya...

btw, aku suka la gak part yg baling duit dgn cekelat, apatah namanya org panggill tah?

erm..
kesilapan jika tunang nih buat secara besar besaran...

bg joss cekup sekadar... keluarga pihak pengantin perempuan dan lelaki sahaja....
takyah nak kecoh2 kata nak tunang
so xde spe tawu...

nnt nak wat kenduri kawin... leh rr bagi tawu

takper TT...nnt raya nie ajak lar mak & ayah p beraya kat umah PIL tu utk mengeratkan lg silaturrahim... bg pihak pakcik yg very da busy body tu, TT g beli 1 kad raya (klu blh yg ader muzik2 tu)...then TT tulis lar ayat2 permohonan maaf dr pihak pakcik tu pastu bagi kat tunang suruh sampaikan kat parent dia... sejuk sket hati org tua tu...harharhar

teringat lar masa ai kawin dlu...wife ai org n9 n dia anak k2 dr 9 org beradik...so dkt ari nk bersanding tu semua adik2 dia pakat2 nk buat tol nak paw bkl abg ipar lar konon...so wife pun srh lar prepare aper yg patut...ai pun siapla sampul surat byk2 bg kat pengapit (cousin)...
last2 sbb busy or semua ader keje masing2 kot...sorg pun x ingat nk mintak tol...hahaha (selamat duit aku)...tu pun MIL yg ckp..."knp xder sorg pun mntk tol sbb tgk kocek pengapit tu penuh sampul" (masa ni semua pihak lelaki dah balik)...ai pun baru teringat trus cpt2 call cousin tu suh bg semua sampul tu kat mak ai...harharhar

Reply 117# asyura_85

pada aku mahal la gak stpm pn 10k.....

ada org negeri lain mmg tak biasa dgn adat tol nie..coz lelaki dah ler kene tol..pastu pihak pom tak jemput pengantin laki dari tgh jalan...just tunggu kat pelamin jerk...

aku ok jerkk..pelbagaikan...janji persefahamann..jgn lebey2....

ps:ex awek aku nikah ari selasa..heran aku..aku tanye kenapa..die kate tok ketua ker ketua adat die dah tilik tarikh yg baik...huhuhuhuhu...

congratz for ur engagement

kalo ai jd u,.,.,lama daa ai terajang jiran u tuh... mulot tahap tangki najis

u sabaq jea eyh ................. ala, lelama dowg owkeyh lh tuh,,,,, pape pn, family u sendri,,,tunjuk sikap yg bek,.so do u,.,,,yg nk kawen ng tunang u,,,u,,,bkn jiran u,,,