CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: kakasotong2

Rumahku Nerakaku - Ziana Zain (UPDATE TERKINI 12/7/2018 - Ziana & Armin Sah

Titisan airmata nek jena ini mengingatkan saya kpd penampilan pertama sheila majid lepas tersebar kpd umum yg dia kena balun dgn roslan ka, lepas roslan dihadap ke mahkamah, tapi mmg tgh hangat la citer tu, dan sheila mcm nek jena la menten berdiam diri dan jauhkan diri dr sebarang acara, first time dia muncul semula  masa secretary's week, dia bukak persembahan tu dgn dgrkan suara dia saja, dia x keluar lagi...
First i was afraid
I was petrified
Kept thinking i cant live without you by my side
But then i spent so many nights thinking how u did wrong
Then i grew strong, then i learn how to get along...
Then baru dia kluar dgn baju merah menyala lipstik merah menyala...dan sambung nyanyi

Habih acik2 satu dewan jadi sebak, dgn afdlin (emcee masa tu) pun turut sama sebak
Lagu habih girl power dah i will survive tu, tapi jadi lagu sedih bila tgk dia punya "ceria" tu x sepadan dgn apa yg ketara di matanya.
Tabahlah nek jena.

Respect artis dedulu mereka xmenjual kisah pribadi mcm artis bary, kemas mereka simoan rahsia runahtangga, keluarga dan rakan pun tidak sibuk keluar stetment, sy mendoakan penghujung yg terbaik buat zz dan famili....

guesswho09 replied at 9-3-2018 11:51 PM
I ok je forumers nak citer kisah silam dorang
sekrg2nya masih topik yg sama
kisah penderaan

Setuju.. Aku pun x kisah baca pengalaman forummer lain.. Sedikit sebanyak membuka mata dan pemikiran aku utk jadi mak yg lebih baik buat anak.. Kisah org lain kita boleh jadikan teladan..,

Changa replied at 10-3-2018 03:00 PM
aiyoh kiranya family sister ala2 kenalan gitu gitu jah lah. anak kahwen pun ala2 datang mejlis kah ...

First time sy nampak sis changa membawang dalam poremacam ni.. ..

chazey replied at 11-3-2018 03:31 PM
Orang tua tu dah nak mati chuol. Now dia sedar silap dia, ok la tu. Imagine if sampai putus nafas  ...

Konsepnya dulu sedari kecik lg iols slalu lawan cakap bapak iols jua. Tp bila dah remaja, iols sedar lawan cakap bapak x baik wlupun tu bapak dr neraka. So the best way utk elak dosa adalah dgn jauhkan diri dr bapak sndri. Adalah lebih baik tak jumpa dr berjumpa pasti bergaduh. Disebabkan dr remaja dah terlatih utk tak jumpa bapak sndri, smp ke besar iols rasakan bapak iols seumpama org luar. Iols whoareyus kan saja.

Ramai cakap tak baik buat mcm tu. Buruk2 dia pun, bapak iols jua. Iols kena sayangi dia. Choi. Perasaan iols pd dia actually lgsg xde rasa seperti heols bapak iols pun sbnrnya. Entah2 iols tak pernah rasa kasih syg seorang bapak. Maybe that is why kot bila dah besar ni kawan2 iols semua spesis silver daddies saja...  

getarsukma replied at 11-3-2018 03:42 PM
Kawan meols lagi parah daripada chuols.. mana balik rumah langsung...

Dia mmg buat dek ke famil ...

Entah2 kawan uols itu iols kot

Lps graduated dulu iols trus pindah Australia n bertahun jua tak balik kg. Kalau balik mesia pun mmg iols tak blk kg. Time tu mmg iols tak nak amik kisah pun lg dah psl my family. Iols bawak diri je. Susah senang iols tanggung sndri. Adik bradik kawen pun iols tak balik. Raya pun x balik. Till one day semua bradiks iols msg iols kata bapak iols bersungguh2 nanges konon iols dah lama tak balik kisah pulak kita kan...

Iols just kesiankan mak iols je lah. Sbb tu akhirnya balik jua. Pernah skali iols fly dr australia smp mesia trus blk jumpa mak iols jap pastu blk KL tdo 1 mlm hari yg sma landing then esoknya fly blk australia

Tp since my mom n my dad dah cerai, iols rajin lak tido rumah my mom. Aman2 saja. My mom pun slrg dah makin ceria n hidup lebih tenang n aman. Syukur. Itu yg kita mau.

Follow Us
kakasotong2 replied at 11-3-2018 12:54 PM
Video ZZ nyanyi dekat Malam Gala Mood Republik malam semalam

sebaknya tgk vid ni.
klu iols kt sana pun iols pun ikut nangis
bertabahlah ZZ

getarsukma replied at 11-3-2018 12:44 PM
Orang2 yang mengutuk sesapa yg sharing pengalaman memasing ni lah bukti sikap no compassion orang me ...

Setuju sgt dgn ko.. Yg sibuk kata ot la apa la, aku harap la xde famili member korang yg akan lalui perkara kena abuse ni..yg fizikal ataupun verbal sebab dia punya trauma tu sgt dalam dan bagi kesan yg berpanjangan..

mixed replied at 11-3-2018 04:03 PM
rupanya yg kt dpn tu tok vida & ifa puk puk
bg semangat kt zz

selama ni x pnh ZZ bercerita hal peribadi dia.
bila kes ni berlaku, kesian dia terpaksa gak bekerja & x dpt tahan/sembunyikan kesedihan

sabar ye ZZ, ramai yg mendoakan utk ZZ

respek kt artis2 lama yg kebykkannya sembunyikan hal2 peribadi & x merempan kt media sosial

nafham replied at 11-3-2018 05:52 PM
Konsepnya dulu sedari kecik lg iols slalu lawan cakap bapak iols jua. Tp bila dah remaja, iols sed ...

aiyoh daddy issues sangat sister

Tengok komen komen staff yg penah keja dgn suami mek jenna ni buatkan iols terfikir, strong dan sabarnya mek jenna, lama kot berlakikan suami camtu. Kau diva kot, kalau retis sekrg, awal2 dah blah. Heboh kat socmed

Jap nak OT. Korang yg suka marah anak2 sampai tunjal2 dahi ke, bandingkan fizikal ke, itu dah dikira personal attack anak... walaupun zaman kanak2 aku tak berapa ceria, aku layan anak aku baik sangat, Klu naik hantu pun sekejap je bukan tahap melibas sampai puas hati (besar sgt ke dosa anak sampai nak melibas? Klu stress dgn kehidupan sila pergi gym @ berlari lepaskan geram di situ. Ingat ye, klu dera mental anak, dah besar anak kau ckp “sayang” di mulut je... silap2 dia akan mengelak perjumpaan keluarga(mcm aku skrg klu kenduri family, aku x dtg bagi alasan busy, sb dulu mak aku pernah marah2 pasal pelamin time aku kahwin, dilepaskannya pada aku menjerit2 depan pak long mak ngah semua.. padahal aku baru seminggu awal sampai dari university. Ingat aku ni tempat pelepas kemarahan ke) Klu kenduri sepupu2 baru aku dtg.... puas hati kot dpt malukan anak sendiri depan sedara mara. Pls jgn buat begitu pada anak korang. Be rasional. Mementang anak x mampu menjawab atau melawan... seronok berulang2 nak buat mcm psiko ek... dan, mak2 Melayu terlalu mengagungkan anak lelaki... sanggup berabis utk anak lelaki. Nanti dah uzur sila cari anak lelaki cebok berak. Semenjak aku tengok family aku abaikan aku, tapi dilihat berhabis utk anak lelaki (abang & adik aku pemalas tau tapi disayangi, yg perempuan dikerah2)
Anak perempuan sepatutnya dilayan mcm princess. Anak lelaki yg patut dikerah2. Tapi masyarakat kita terbalik. Hope korang didik amak2 korang secara fair ikut jantina

hzln replied at 11-3-2018 05:24 PM
Titisan airmata nek jena ini mengingatkan saya kpd penampilan pertama sheila majid lepas tersebar kp ...

Astaga... kertunya chuolsss.... harus sebaya atau lg tua dr nek jena..

MeghanK replied at 11-3-2018 02:51 PM
iols ada kenal sorang camni (mati lah kena kecam ot lagi )

dia mentally abused, macam kawan  ...

Kawan meols tu tak tau la ada harapan ke tak nak betulkan pemikiran dia...

Senang aman damai fikiran katadia jd freethinker sebab tak dibelenggu guilt and sin... sesapa nak nasihat dia laserkan je...

Kata dia ajaran Islam ni lagi teruk dr kristian abt human damnation segala sbb kalau ikut orgIslam setiap saat buat dosa sbb tu kena taubat at least 70 kali sehari mcmnabi... dosa pulak ntah apa2 hatta nampak ibu jari kaki, nampak rambut sehelai pun berdosa sampaikena rebus... dia kata hidup jadi mcm dipenjara ke something like that... dah tu tetiba pusing 360 pulak ckp pasal tuhan mahapengampun pulak padahal sebelum tu  ganaskemain nak rebus2 himpit mayat dlm kubur smpai tulang rusuk bertemu... meols nak jawab pun lidah terkelu... sebab menda2 tu ada yg percanggahan ulamak jugak kan... tp kt sekolah mmg itu yg ustaz ustazah tekankan...

Bagi dia tuhan ni mcm confused manayg dia nak ampun mana yang dia nak hukum... lepas tu hadap pulak orang suruh sembah2 puji2 melangit...so insecure bagi dia...  jd freethinker senang... janji buat baik.. haih kawan meols tu... tapi hati dia mmg baik tapi tu la jadi mangsa keadaan... hahaha... meols lost for wordskalau dgr dia berhujah...

nafham replied at 11-3-2018 06:00 PM
Entah2 kawan uols itu iols kot  

Lps graduated dulu iols trus pindah Australia n bertahun j ...

Kalau kawan meols tu ada ciknek mmg sah la dia adalah chuolss.. tapi meols yakin dia hanya ada cikpit wpun meols tak penah la selak dlm kain dia...
Tapi kisah chuols, natasha dan sorang dua lagi kira lebih kurang sama la dgn kawan meols... kira sentiasa berlaku cuma myb orang melayu sangat kuat menjaga aib jd mereka diamkan... jaga muka depan pamili, kengkawan, kawan opis, jiran2, etc...

getarsukma replied at 11-3-2018 07:49 PM
Kawan meols tu tak tau la ada harapan ke tak nak betulkan pemikiran dia...

Senang aman damai ...

Uols ckp ni iols teringat plk perbualan bdk autisme dgn mak dia.
Lbh kurang mcm ni la intipatix igt sgt..
A: knp nk kena sembah Allah?
M: sebab allah yg ciptakan kita, manusia
A: Allah yg cipta kita.. kita plk kne sembah. Pencipta basikal x suruh pon basikal sembah dia
M:***#@

getarsukma replied at 11-3-2018 09:21 PM
Kalau kawan meols tu ada ciknek mmg sah la dia adalah chuolss.. tapi meols yakin dia hanya ada cik ...

Kan... org meleis mmg gitu sis. Semuanya demi nak jaga aib org lain konsepnya wlu diri ku terseksa terluka tiada siapa yg tahu. Biarlah aku merintih sendirian. Gittew konsepnya sis.

lazim replied at 11-3-2018 08:25 PM
Uols ckp ni iols teringat plk perbualan bdk autisme dgn mak dia.
Lbh kurang mcm ni la intipatix i ...

hahaha.... kalau nak ikut logik mmg banyak benda kena pikir dalam2 sebelum jawab khenn... jadi bg yg kurang arif mcm meols nih diam je la...

nafham replied at 11-3-2018 08:35 PM
Kan... org meleis mmg gitu sis. Semuanya demi nak jaga aib org lain konsepnya wlu diri ku terseksa ...

gitulah chuols... sebab peribahasa meleis pun sangat2 tekankan bab status, pangkat, maruah dan aib...

menconteng arang ke muka
biar mati anak jgn mati adat
biar papa asal bergaya
duduk sama rendah, berdiri sama tinggi
paku dulang paku serpih, mengata orang dia yg lebih
tak mengenang budi

dan mcm2 lagi yg dah jd mcm doktrin garis panduan segenap lapisan meleis...

haiku replied at 10-3-2018 04:24 PM
Just blue tick but we know you are okay.
Bak kata Queen the show must go on.
Lagu lama pun tak apa ...

Involve dlm gala night tu ke ?
Smlm tgh baca ko tulis queen, show etc then ig story ZZ pun ada queen tgh standby buat show
sure dia dh agree awal nak buat show
terpaksa lah tabah jugak jumpa org