CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cmf_blingblings

Hubungan Suami dan Isteri di Gerbang 40 an.

mata duitan, aku dah agak, nampak tak? jantan nak poligami mesti ada strategy....tak apalah win wi ...
cmf_blingblings Post at 3-1-2012 20:46

Nampak sgt dia sangap harap duit bini

Reply 160# cmf_blingblings

bling...what can I say.... stok-stok mak datin jeak yang sesuai kat aku....
yang jual betul-betul nasik lemak....emmmm... tak kosa... bau bacin... ..... .....

win win situation maknanya.... aku nak nasi lemak ( baeeekkk punyaa  ) kat depa, depa, depa dan depaaaa... dan aku tak mau pikir pasal hutang rumah kea... kete kea... anak-anak kea....

depa-depa lak... cuma nak pensel ngan gam aku jeak.... serta sentuhan kata-kata hati yang ajaib.... sentuhan kegersangan....

sentuhan kata-kata puitis serta lakonan ala-ala pemenang anugerah pelakon gentleman terbaik sepanjang zaman....

niche market beb... apa guna aku belajo marketing... kena praktik.... at the end of the day... yangggg...abang nak beli tu leh tak ayang sponsor... alah yang... tak mahal mana pon.... leh la yangggggg.... leh leaaa....

PS... jangan hangin bling.... nanti kena jual.... heeeeee.....

adeh... fcoy, ingatkan boleh gak aku nak ambil kau buat contoh...pilihanraya dah dekat, Sharizat dah nak kalah, ni lah peluang aku...tak leh harap pembantu ni

.....latest info...

....ari nie no 1..cuti.... no 2....keje.... bakal no 3 lak gi fishing....

.....yang lain-lain...ntah... I just call to say I Love You...

they said..

men's life begins at 40 but women's life end at 40..

they said..

men's life begins at 40 but women's life end at 40..
CikTigger Post at 4-1-2012 17:17
tak tahulah nak setuju ke tidak....

Follow Us
aku nak tanya soalan ni, for woman 40an ni, bagaimana bentuk tubuh badan yg sesuai? Maksud aku perlukah merempengkan badan macam anak dara 20an semata-mata takut laki nikah lain? Sebab selalunya bila laki nikah lain dia pilih yg umur sebaya anak dara dia, badan ala-ala Fasha Sanda...

Pendapat korang? Suami ke isteri....no hal..

Reply 166# cmf_blingblings

it is regarding the hormone actually.. bila mencecah umur 40, hormon lelaki lebih tinggi.. tu yg bila dah menginjak usia tu.. lelaki ni cenderung 'cuci mata' and ada scandal..
where as... pompuan lak.. when it reach 40.. simptom2 menopouse tu dah semakin hampir..

laki aku punya konsep, tak perlulah nak kurus kering, umur 40an utk enjoy, makan aja apa yg rasa nak makan, life is very short...

Reply 9# cmf_blingblings

fg pon wonder jgk.. xboring ke... sbb masa couple pon ade yg curang2 kan.. can we love 2 men at the same time? not possible right? so mcm mana? bleh sapa2 jawab persoalan ni x?

Reply  cmf_blingblings

it is regarding the hormone actually.. bila mencecah umur 40, hormon ...
CikTigger Post at 4-1-2012 17:23
masa aku kawin 15 tahun dulu, aku sering tertanya2 mcm mana nak hadapi zaman 50an, pada aku zaman malaplah menopos bagai. Suami aku dah bg warning siap-siap, 50th untuk dia masih perlukan sex sedangkan masa tu umur dia baru lepas suku abad, pandai-pandai jek kan, banyak dengar sembang org2 tua lah ni....Perlukah aku bersedia dengan apa yg patut? Peluru berpandu ke kalis peluru ke??

Tapi finally aku decided nak menghadapi hari-hari aku dengan pemakanan yg seimbang dan tak nak dibebani masalah yg bukan masalah aku. Kawal makan maknanya kawal berat badan, tak perlulah kurus macam model, silap2 org ingat tgh dilanda bencana r/tangga atau suami bg makan tak cukup..

Just to share, kami dah masuk alam 40an, dr segi sex he was not like 20an, dah makin slow, bg aku kira bagus juga tapi hubungan kami lebih rapat, kurang nak gaduh, banyak gelak, kami start tengok wayang bila umur 40an....pelikkan?? Tapi best.....

tak tahu cemana nak kongsi

ingatkan dulu2, bila balik sini dah beli umah landed, idup dah hampir settle ...
rupa2nya lepas cecah 35 yrs...hubby duk tojah dgn soalan2, life begins at 40s
jgn salah sangka, dia bukan macam en.jamil...
cuma dia tak suka idup terlalu comfort, monotonous life...check in, check out for next 10, 15, 20 yrs
dia duk tanya what else?...anak2 gi skola, masuk unibersiti, kenduri kahwin, jaga cucu..hantar pi tadika

so kami pun berplan itu dan ini...dan kami dlm half way thru to implement our dreams
angan2 masih jauh, masih banyak benda yg kami nak capai...so semuanya bermula at the age of 40
so kalo pasangan lain, keje dah stabil, kewangan dah mantopss, anak2 dah mula establish kat skola
tunggu nak buat rumah idaman, nak beli kete idaman, nak hantar anak2 pi boarding skool...
maybe en.jamil berangan-angan nak tambah cawangan...2, 3 dan 4
kami punya life after 40s, masih terumbang-ambing...masih mencari-cari, masih testing the water, whether, etc
masih tak tahu mana nak settle, masih tak tahu bila nak settle...
rasa macam penat dan memang penat sebenarnya...apalah suka nyusah2 idup
keje hb dah bagus, bonus lebat...dah ada networking sendiri, napa susah2 lagi...
i takde jawapan, cuma yg kami tahu....for the next 5, 10, 15 yrs, rutin kami akan bertukar
bukan hanya tunggu waktu pencen, bina banglo dan tunggu cucu depan kindy...

Rate

1

akak ni dah 50an, masih berhempas pulas ler pulak dgn anak yg baru nak masuk 12tahun, sekolah menengah pun bulan august baru start.  walhal all my friends my age dah bercucu n ada yg dah pencen n menikmati hari2 tua mereka.

from the bottom of my heart i actually dont feel old but i go into the mainstream cos all my frens sound n look old.  kang aku terkinja2 mcm 30an orang ckp tak sedar diri ler pulak but serious i dont feel old at all.  maybe dah terasa lutut n badan2 sakit but it is not a big issue to me.  selagi i boleh bergelak ketawa dgn anak n rakan2, berkomunikasi baik dgn those that i cared n loved n yg ada connection with my life that is great for me.

OT ker aku nie

Rate

1

Reply 163# cmf_blingblings

sharizat memang dah kalah la oiii... dia kalah ngan izzah.... adoiii mak.....

menteri tak tau malu.... :@

laki dia songlap duit 300 juta... bukan feedlot tu... yang nie semua orang tau... tapi yang 300 juta nie... orang tak ramai tau... sebab tak di audit....

bling... enko nak bertanding kawasan mana... haaaaa.....

ai punya jentera dah siap.... ai pengurus pilihanraya....bendahari ai.... ehemmmm.... MJ la....

semua orang percaya kat dia.... nak buat macamana khennnn....

bling kalau bertanding.... dan menang lak tu......3 bulan ajeak... tinggal tulang lah dia.... haaa.... nak jadi YB bukan senang oiii.... ai yang layak bertanding nie pon tak sanggup....

Layan MJ's lagi baik....

Reply 173# minahsaudi

i think sebab akak ada anak yg masih muda dan masih chomels keanakkan
untungkan....osmosis, akak serap her energy dan dia serap urs maturity

nak anak gaklah, lepas 40...

sakan benor en jamil bercerita dalam nie.............

Umur 40 adalah umur peralihan dan kedewasaan. Kalau dah umur 40 dok ligat karaoke, kejar pompuan sana sini, sembahyang pun tinggal-tinggal, minum arak dll......orang itu takkan terjumpa jalan kebaikan sampailah dia mati. maka termasuklah orang yang rugi.

Bahawa syaitan menyapu-nyapu wajah orang yang telah mencapai usia 40 tahun tetapi kebajikannya tidak melebihi kejahatannya dan berkata : "Demi ayahku, inilah wajah yang tidak akan berjaya."

من جاوز الأربعين ولم يغلب خيره شره فليتجهز إلي النار

"Sesiapa yang melepasi umur 40 tahun, tetapi kebajikannya tidak dapat mengatasi kejahatannya, maka bersedialah dia untuk ke neraka."

Rate

1

Sedikit nasihat dr hambe..pada forumer2 ppuan yg dh berkahwin..
jgn confident sgt psgn masing2..adakala isteri terlalu selesa dan pasti psgn
setia padanye..sekali allah tu menguji..baru nk tersentap..
Hanye suami n isteri yg adil pd allah slmt donia n akhirat..
  Ada bagusnye juga fcoy msuk kesini..sekurang2 bagi contoh dan sentap sikit forumer2 ppuan.Dlm x sedar mereka x prsn ketinggian ego masing2..
Pd lelaki...pula..klu umur 40 mmg power mengayat..dh tau mana kelemahan n keperluan ppuan..tapi hati2..semakin hari detik kita hampir kepada mati...
Disebabkn salah membimbing mereka..mereka ppuan2 pula akan membimbing kamu ke neraka.

Rate

1

Sedikit nasihat dr hambe..pada forumer2 ppuan yg dh berkahwin..
jgn confident sgt psgn masing2..ada ...
Lee. Post at 5-1-2012 12:23
Bagus juga untuk direnungkan, bagi aku umur 40an adalah tahap di mana seorang isteri sudah bersedia untuk apa saja kemungkinan, bukan masanya nak mengawal dan mengejar suami dari gilakan perempuan manapun. Tak membawa apa-apa faedahpun. Pergilah menikmatinya andai itu syurga dunia yg engkau cari-cari, semoga Allah merahmati perjalanan kamu.....itu ajalah doanya..banyak lagi amalan yg nak dikejar, banyak lagi kesilapan masa lampau yg harus diperbetulkan....tak guna nak mengikut rentak lelaki yg buang tebiat nak jadi anak teruna 17 tahun sedangkan umur dah menghampiri senja. Selesa kerana sudah mencapai sesuatu untuk diri sendiri dan keluarga itu lebih penting dari selesa hanya kerana membontot suami ke mana saja dengan hati yg resah dan gundah. Takut apa pada suami, takut dulu pada Allah nescaya apa juga takdir yg datang kita berserah dengan penuh keredhaan.

sakan benor en jamil bercerita dalam nie.............
card_reader Post at 4-1-2012 22:08

sakanlah jual minyak urat, nak kasi power memanjang, maklumlah orang kerja 8 jam dia 16 jam, sepuluh biji pil kena telan...