CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: lucero

LESTARY - ASMARA [EPI. AKHIR 30HB NOV SELASA 9MLM TV3]

Close [Copy link]
Rasa nak speku babak asmara ngan aman, bg tarbiah agama kat mamat sutun nih...

Sebelum ke hospital ziarah zalia, asmara pi terjah aman di rumah sewanya.. waktu itu aman nak gerak ke tempat kerja namun dihalang keras oleh asmara...

Asmara: Aman, aku nak cakap sikit dengan kau (dgn aman jek asmara beraku aku maklum ler perbualan lelaki antara lelaki)....

Aman: Apahal? sambil acuh tak acuh dengan kehadiran asmara terus saja menuju ke motosikal.

Asmara: Melati ada call aku malam tadi katanya kau tipu dia... kau dah kembali ke zaman jahiliyah kau tuh... kau sedar tak apa kau buat... kau dah lupa Allah, dosa & pahala...

Aman: Sudahlah kau asmara, jagn nak pura2 baik macam ustaz pencen pula... habis kau tuh... takkan tak tau melati tunang aku, yang kau tak abis2 ganggu kebahagian kami kenapa...?

Asmara: Apa maksud kau? (dengan riak wajah hairan bercampur geram)

Aman: Kau jangan buat2 tak faham lerr asmara, ko tuh dah kahwin tapi masih ada hati dengan melati kan... begitu juga melati...

Asmara: Habis tu takkan kerana itu kau terus nak kembali ke zaman hitam kau... kenapa kau tak bincang baik2 dengan melati... lagipun aman aku terus terang... takda langsung niat aku hendak ganggu kebahagian korang... aku sangka kau seorang yang memahami... dan kalau betul selama ini aku selalu berhubung dengan melati, aku minta maaf... aku harap kau pun boleh memahami & menyayangi melati setulus hati....

Terus sahaja asmara melangkah pergi setelah puas memberi nasihat & penjelasan kepada aman... aman hanya terdiam & berwajah sungul...

Kalau takda scene ni abaikan saja... ini pun saja speku sesuka hati jek...

Rate

1

nasib baek abg Zell V amik shahz watak utama.kalaulah die fefeling "muda belia" remaja nak ...
sangkancil Post at 25-11-2010 14:56

Uncle Rosyam takyah jadik muda la heh! cukup2la dulu masa muda muda dah menempek kat gila2 remaja dengan hero faizal husin ke sape tuh...hahahahahaha...skrip sungguh ku tengok...kekekeke time tu haku dah lahir ke belum heh?...jangan marah uncle Rosyam...hampunnnnnnnnnnnnn...

Uncle Rosyam takyah jadik muda la heh! cukup2la dulu masa muda muda dah menempek kat gila2 ...
nuwuwuda Post at 25-11-2010 15:11

ha ah kan dgn lagu femesnye 'ku jejak'...hahaha tym tu muda btul uncle rosyam nie...eh2 tetiba lak termasuk dia plak....abaikan...hehehe

Sebelum ke hospita ...
sellie003 Post at 25-11-2010 15:07

suka dialog awaklah... kalau takde dalam epi13, ada kat next season pun ok gak kan? at least nampaklah si Asmara ni memang sangat amik berat kat kawan2 dia...bukan kawan dia yang nama Melati sorang je

gua suggest Rosyham sendiri akan jadi Osman!!!!!! tunggu dan lihat lama betul tak berlakon jahat.......rinduuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Reply 1904# nuwuwuda

TQ so much, rasa malu pulak....

Follow Us
Reply 1905# Zammy

mmg pun yang jadik osman tu rosyam.... kan kan kan ......

Reply  Zammy

mmg pun yang jadik osman tu rosyam.... kan kan kan ......
oddxx Post at 25-11-2010 15:24

smlm ada tnya en.romy psl wtk osman tu rosyam mcm pnh discuss kt thread tapi dia kata speku jer...x tau le....

ecehhh...abg rosyam enterprem ke asmara 2
x kesah la ...janji asmara & zaliya x bpisah

Post Last Edit by Zammy at 25-11-2010 15:40

ok nak speku lagi nih....episode 13, speku tentang bagaimana perasaan kita bila menonton nya nanti...lain2 tu korang berangan & pikir sendiri:

ada perasan jiwa kacau, geram tak tak hengat...lagi beratt, ada tanggis dan duka, meruntun jiwa, sedih & sebak, ada perasaan yg tak diduga2, benci giler marahhhh.......& seribu persoalan.....knapa2 knapa, knapa jadi camtu???????????????????

sebab tu ada Asmara 2.....keh keh keh.....

Reply 1905# Zammy

dia asik bizi ngan isabela...pastu nak memilih kasih lagi every week...hehehehe...apsal asik speku uncle Rosyam je nih...hampunnnnn uncle rosyam...tobat2 saya tak wat lagi dah ...lepas ni nak diam2 je...

diorang ni mmg dahsyat marchie... speku pun dahsyat2... hehehe
RomizalRosle Post at 25-11-2010 15:02

yer ke dasyat....panahan Asmara la mbuat kami speku yg dasyat2..... tu lum panah petir lagi dasyatttttttt

Sebelum ke hospita ...
sellie003 Post at 25-11-2010 15:07

sellie003: teruskan......nice....mungkin boleh hisab speku ko nih

kalau gini dasyat penangan asmara
wah ...cepat2 kita cecahkan thread ni smpai 100 page
pastu buka rumah baru

tetibe la jgk kn terpikir scene tmbhan yg diorg wat untuk smbgn asmara 2(x melibatkn shahz lgpun tym nie dh rmbut pndek)...hmmm....apa yer agaknyer?...kpada speku2 yg talented n hebat amacam ada speku yg boleh diangankn??? kongsi lerr......

ok kalian... ada urusan outdoor jap... later on sy catch-up korang,...
RomizalRosle Post at 25-11-2010 14:08

lu pi despatch ke bro...ki ki ki....sori editor kdg2 kena buat kerja despatch......

bro kalu lu betul ada snapshot Asmara + Zaliya kat bilik dirumah banglo Sahlan....sah aku bole jadi gilerrrrrrrr..............
   lbh baik lu simpan snapshot tu k.....

agaknye zalia ni sampai abis episod 13 pun tk leh bcakap2 lagi...

Reply 1905# Zammy

Riso lak aku kalu btoi2 pokcik rosyam jadi pokcik osman yg jahat. Dia tu kalo jadi jahat, ke langit jahatnya. Mau abis mati sumer watak kene bunuh. Takmo arrr....

agaknye zalia ni sampai abis episod 13 pun tk leh bcakap2 lagi...
hanani187 Post at 25-11-2010 15:59

sesama la kite hazab smpi bulan mac nanti nk dngor sore mama zaliya

smlm ada tnya en.romy psl wtk osman tu rosyam mcm pnh discuss kt thread tapi dia kata spek ...
mrs.bean Post at 25-11-2010 15:28

ni jawaban bocos kot...Rosyam akan pegang watak Osman, sbb dia pun tak tahan dgn sambutan gila babas terhadap Asmara nih.....mana boleh duk diam si Rosyam tu, diakan mcm2 ada or mcm2 buleh.....eh mcm iklan Astro jerk....

anyway Suhan jimat la takyah susah2 cari org lain....ye tak Rose......