CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: mijot

All About Bandung, Indonesia - Part 17

Close [Copy link]
waah...minat btol kau dgn nasik goreng yeh
cmf_GAIA Post at 3-2-2012 22:58

makan siang dh makanan sunda etc. malam cari yg biasa2 la bro
tp duk cari nais goreng gak..so far kat yogya gak best makan nasi goreng kat lesehan. hehe

Salam semua..dah lama giler tak masuk thread bandung..nak tanya sapa penah stayed kat hotel carcadin or anggrek shopping hotel? Boleh kasi review tak?

Tqvm in advance ya!

BDO Revisit Day 3

since masih awal untuk lunch, driver stopped us kat kebun strawberry. ceh mahal gile bayar 70k per-person---- pembetulan 7k (setelah check balik info)...juz for a glass of juice strawberry fresh...and entrance fee ke kebun. kutip2 nanti kena bayar timbang etc. ingatkan family nk try g petik ke etc. rupanya masing2 malas nk g..sebab tgk cam buah tade sgt dah...end up minum jer juz yg tuh. ...boleh avoid la...
About-Jane Post at 3-2-2012 16:21

maap mod n teman2 sekalian. 70k tu terconfuse w entrance fee tempat lain.

info:

baru je tkr duit ari selasa baru ni dekat money changer care4 wangsamaju, rate murah gak skrg 1j RP = RM345 ;)

nak tau, hotel yg betul-betul kt city center... dn yg paling ok, hotel apa yg paling berhampiran nga ...
mizang Post at 30-1-2012 02:18

pilihan saya hotel kenangan sbb hommy concept dan harga yg berpatutan. memang dekat dgn pasar baru & kartika sari. pilihan ke2 hotel guntur mahal skit dr hotel kenangan.. kalu x kisah budget boleh ler book dkt aston braga hotel & residence. atas shopping complex. ada byk hotel sbnrnya kalu nak tau mana yg lebih dekat boleh view dkt google map..

siapa pernah pergi ke garut, bandung? orang kata dekat sana boleh dapatkan barangan kulit buatan garut dengan harga yang lebih murah dr tempat lain. Kerana tempat tersebut tak menjadi tumpuan pelancong..

Follow Us
ms pegi bln10 thn lps, sy activekan dulu CC utk kegunaan luar negara (CIMB)...
ms kat sana, kbtln x ...
atiaz Post at 3-2-2012 14:05

Selalunya rate cc akan rendah sikit dari current rate.....?!

kami nak p bulan april ni.. dah cop tempat tapi deposit lum bayar. insyaAllah senin ni p bayar deposit. p berenam dengan nenek mak adik dan kawan. haritu dah study bandung ni tapi dah lupa sebab lama dah stop. nak sambung balik study ni sebab takut kat sana blurr lah pulak

tengahari tadi tukar duit kt area masjid india...rate rm 341.50 = 1 juta rupiah

Pak Che Met

kalau makan, aku paling suka makan kat kedai Pak CHe Met!!!
aku akan order garume bakar (talapia). rasanya sangat sedap hingga menjilat bucu meja. Giler best rangup & sambal kicap dia terbaek lah.
aku penah pi bandung sehari aje semata2 nak makan garume bakar Pak CHe Met. laki aku kesian sebb hari2 meleleh air liur aku ngidam.

reastoran PCM yg besar kat area rumah mode tapi takyah susah2 laa pi jauh2 sebab kat food court Pasar Baru pun ada kedai dia.
korang naik tingkat paling atas kat foodcourt tu, korang akan diserbu oleh pekedai2 suh mkn kat kedai diorang tapi korang cari juga gerai PCM & order lah set garume bakar. perghhhh kecur ayaq lioq aku masa tulis ni...

ni ada contoh gambar garume bakar Pak Che Met.
http://sayapenggemarmakanan.blog ... ar-pak-chi-met.html

Pak Che Met

kalau makan, aku paling suka makan kat kedai Pak CHe Met!!!
aku akan order garume  ...
deadtadpole Post at 7-2-2012 21:18

ikan garume tu ikan kaloi kan...kan..kan.. ikan kaloi tu ikan yg ada kaitan dengan cite bawang merah bawang putih tu kan..

siapa pernah pergi ke garut, bandung? orang kata dekat sana boleh dapatkan barangan kulit buatan gar ...
dura81 Post at 5-2-2012 12:53

ade dengar gak mcm tu...garut lebih murah dari cibaduyut..tapi sy tak pernah pg..otai2 bandung, sape yang penah pg...info sikit...

ikan garume tu ikan kaloi kan...kan..kan.. ikan kaloi tu ikan yg ada kaitan dengan cite ba ...
dura81 Post at 7-2-2012 22:54

Garume tu ikan Tilapia bukan ikan kaloi

Sape yg bakal pegi JKT-BDO before 3/3/2012? Tolong PM I ye...TQ

p/s : 3/3/2012 I akan pegi bersama 8pax lg...kali ni rombongan cik kiah bersama family...

Rasanya barang2 kat Bandung sekarang dah makin mahal le. Bulan 12 hari tu pergi sempat rembat jeans kat Toko 3 (Levis') harga dlm RM170. Last week singgah kat JPO (Johor Premium Outlet) tgk jeans yg sama RM90 je! huwa!!! byk tu beza...!

Rasanya barang2 kat Bandung sekarang dah makin mahal le. Bulan 12 hari tu pergi sempat rembat jeans  ...
marmar Post at 8-2-2012 11:37

Iya betul...sekarang ni Bandung memang dah mahal, sejak org Malaysia serbu.Hati-hati nak beli barang sebab kebanyakkan branded items tu lagi mahal dari yg dijual kat Malaysia

Reply 1976# JuanM

Betul tu Juan, t-shirt anak2 pun mahal dah sekarang. Yg rasanya berbaloi kalau nak beli kat sana telekung, kain cotton dan barang2 kulit je kot rasanya..kalau brg2 kat FO tu rasanya puashati lagi shopping kat JPO walau tak sebesar mana.

salam kawan2

saya baru balik dari jakarta. n myb akan ke jakarta  awal march tapi this time nk ke bandung terus so nk tnya pendapat kwn2

1) langsir mane murah TA or pasar baru ( sebb arituh h beli sikit mcm nk menambah plak huhu)
2) kain lace rasanye lagi lawa2 majestic
3) mane berbaloi tanh abang or pasar baru
4) selain FO ape lagi yg best untuk soping di bandung

bukan ape sebb kalo byk murah brang di bandung i akan pergi 3 hari ke bandung sehari aje di JKT sebb tuh nk tau mane murah senang nk plan itenery .

5) last year saye duduk di hotel name kopo2 or poko2 tak igt,yang bilik mcm penthouse tu ade x kawan number contact die?

maaf soklan byk sgt saye mmg x tau sgt kalo bandung ni

tq

Reply 1978# messyjet

nk try jawab..
menurut khabar dr shabat yg mmg org jakarta..
katanya di bandung lebih murah dr jakarta
sementelah..org Jakarta pon ke bandung utk shopping2

sekian...

Rasanya barang2 kat Bandung sekarang dah makin mahal le. Bulan 12 hari tu pergi sempat rembat jeans  ...
marmar Post at 8-2-2012 11:37

rasanya barang2 kat sana kena tengok jugak. ada yg murah & ada yg mahal. kena usya harga kat m'sia dulu. if bebetul murah baru worth beli.