CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: tomatowong14

Tolong! Kena saman JPJ tapi perlu pergi Mahkamah

Malikmalika replied at 17-7-2016 02:08 PM
pernah kena roadtax mati dengan insuran dan yang bawa takde lesen , aku pemilik jadi pembonceng . ak ...

betul la ckp kakak ko tu...
patutnya ko tak kena langsung, bukan ko yg bawa pun...

Nak minta pendapat gak.. huhu. Dah kena 2 saman. Satu langgar lampu merah. Saman dari pdrm.

Satu lagi speed trap. Bawak keta 103 km. Sepatutnya speed limit 80km je. Kali ni surat siap snap gambar ketaku lagi.

Camne nak byar ye. Yang pdrm tu kena pegi mahkamah jugak ke. Adehhh.. padan muka.

Saya pernah kena saman motor takde roadtax dan insurans. Kena naik mahkamah. Kena bayar 150 je sebab saya cakap tak bekerja

bla polis nk bg diskaun saman speed trap ha?

xlalu nk byr penuh smpi 300

alamak besok aku naik makamah kuantan kes Roadtax dgn insuran mati..ada sapa2 yang berpengalaman untuk 2017?..ahaha

yang mana2 kes pegi mahkamah, mengaku salah je. then minta kasihan dengan hakim. buat muka yg betul2 sedih. kalau hakim jatuhkan hukuman 100.00 dah kira ok lah tu

Follow Us
tomatowong14 replied at 4-7-2016 10:54 AM
Saya baru kena stop di roadblock semalam dan disaman sebab roadtax dah mati. JPJ tu tulis pergi Mahk ...

Tumpang tanya sye kene saman jpj dh lebih setahun blom settle lagi...agaknye berapa bayaran makhamah agaknye..??saman roadtax mati dngan lesen memandu tkde...bleh bagi tips tak ?

Hamizan718 replied at 19-3-2017 11:55 AM
alamak besok aku naik makamah kuantan kes Roadtax dgn insuran mati..ada sapa2 yang berpengalaman unt ...

Bro, i rasa kes 2017 tak de lagi kot.. tolong upload u punya comment lepas naik mahkamah bro..
thanks bro..

soursop_juice99 replied at 25-7-2016 10:05 PM
Nak minta pendapat gak.. huhu. Dah kena 2 saman. Satu langgar lampu merah. Saman dari pdrm.

Satu ...

saman pdrm kalau dkt surat saman tu die tulis boleh kompaun maknanya tak perlu ke mahkamah

ikut lah jenis kesalahan apa yang org tu buat..
dan rasanya kebanyakan kesalahan yg kantoi masa pdrm buat rodblock dibolehkan kompaun. rasanyalah tak pasti
so tak perlu nak ke mahkamah..
Jenis bayaran kompaun boleh tgk kat website pdrm sendiri.
Kalau nk tgk bayaran kompaun yg kita kene saman boleh bukak website myeg (kene register dulu as user baru) n click service pdrm.
Ak kaji ni pon sbb kene saman tadi ggwp/
Kesalahan ak simple je do. tak mematuhi lorong yang betul masa kat highway. ( sng cite ak tak ikut lorong motor. stndrd ah redah ikut tol tu haha )
rm 100 melayang

Kalau saya kena saman.. kena naik mahkamah  bulan 6..tapi saya tidak hadir..!! apa cara lain untuk nak stle kan? and saya akan kena

mmg kne masuk mahkamah bro. xleh lari da dari tarikh tu.

buat muka sedih, kasi story sket time ko merayu tu.

nnt dapat la kurang sket.

berat mulut bayar penuh la.

Nak tya ..   Aku ad nk tolong membe aq .. Dy dok kampung sekali. Dia antar mak abah diia pergi alma naik keretaa .   So dia minta aku ambil dia naik moto ..  Dia malas nk bawak kereta sbb senang nnty abah dia nk balik ..   Ok aku gunakan moto dia nak pergi ambil dia. Sbb dia yg suruh. Aq x chek pon stiker P x dk.  Sampai sampai ja tol rnr bagan . Kena curat cinta keluar dari  apa taw .. Nk tya ni .. Dia suquh aku naik makamah ..       Tuan moto degn aq yg bawak ni kena hadir ke ? Berapa saman ?

Haha turn aku gak next year bulan 2 2018. Dah semalam kena roadblock roadtax mati. Ciss

Hari nie 16 januari 2018 aku kena saman jpj sebb naik moto xdak roadtax dengan insurans... Kena pi mahkamah bulan april... Klau pi mahkamah depa akan tgk dak kesalahan yg lampau.. Aku ada kena AES tahun 2012... Tu x selesai lagi.. Kalau kena brapa agak2 aku kena standby duit nk byq..??

Salam..hari ni aku bwk motor kene saman jpj sbb tkde roadtax ngn insurans.  Bln 6 ni kene gi mahkamah.  Drp pembacaan ...masa gi mahkamah tu ngaku je salah n bgtau sbb tkde roadtax n bgtau je baper kita leh byr....btul ke wei? Harap2 tk kene byr ratus2 and ribu riban..bape agaknye samannye kalau dpt kurang weyh?

Salam.  Nak tanya yee.  Kalau moto kita kena saman atas nama kita tapi moto atas nama org lain.  Owner moto pon kene saman sekali yee?? (1st time kene)

Adam444426 replied at 23-6-2018 05:10 AM
Salam.  Nak tanya yee.  Kalau moto kita kena saman atas nama kita tapi moto atas nama org lain.  Own ...

yup
pemilik kena saman sekali
check dgn jpj ye

Boleh minta opinion...
JPJ saman untuk kesalahan roadtax mati / tiada insurans semasa roadblock 6/2/2024 sedangkan roadtax dan insurans dah diperbaharui pada 15/01/2024. So kena naik mahkamah 14/05 ni...apa tindakan yang terbaik? Mengaku salah atau mengaku tidak salah? Ada yang boleh jawabkan tak?

12
Return to list New