CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: 9teen

Siapa Shark, BF Aku Ni? & Kisah Kisah Lain (PENERANGAN : #726 - 19/11)

BabeYSHa replied at 11-8-2016 08:38 AM
Haku ugut jer hadek TT.. huhu... takperlah.. ko abehkan citer sesi pemutihan dan pemulihan.. nanti  ...

Thanks MOD beysha

BabeYSHa replied at 11-8-2016 08:42 AM
Cik bida..kalo ko ada banyak citer2 misteri or seram yang nk dikongsi bersama.. lehla bina umah sen ...

Heee..
Aku citer mana aku terlintas je Mod...
Mana yg teringat.. Ni kira da tak ingat pape lagi daa...

Hehehe.. Maaf ye Mod.....
Aku tak sengaje...

BabeYSHa replied at 11-8-2016 08:38 AM
Haku ugut jer hadek TT.. huhu... takperlah.. ko abehkan citer sesi pemutihan dan pemulihan.. nanti  ...

Alhamdulillah. Baru je Aku habis buat kira kira dan keluarkan stok barang barang yang aku rasa boleh dijual nak mendatangkan duit nak bayar segala bil rumah setinggan ni (Just in case Momod potong kacang)

Banyak jugak barang barang yang boleh dijual semula   

Hakak mmg tengah didik anak akak berterus terang walaupun akibatnya pedih.

Hakak nak dia jadi kawan dan sahabat dan juga berterus terang dan berbincang apa jua keadaan yang dia hadapi.

Kalau boleh hakak nak jadi org terpenting dalam hidup dia berkongsi segala suka duka yang dia alami.. hakak tak mau dia pendam kes2 macam yang ice hadapi. Kadang2, situasi dan keadaan tu buat individu tu malu dan takde sesapa atau tempat dia nak mengadu, akhirnya secara tidak sedar keadaan itu memakan diri..
ice beruntung ada famili dan bapa yang sangat2 prihatin dan sayang pada ice.. bagus kata2nya dan hakak terikut nak jadi cool mcm dia (walaupun hakikatnya hakak ni hazab bab kontrol perasaan marah ni... )

bottombikini replied at 11-8-2016 09:14 AM
kalo akak kat tempat ko dek...lama dah kuar asrama kalo kena cegitu.
kagum gile ko bole habiskan s ...

Aku ada mention rasanya sebelum ni yang aku hampir hampir pindah sekolah lepas kes dengan senior Form 4 yang bagi aku masa tu satu fitnah terancang bawah arahan Leader Form 5 tu naik & disiasat pihak sekolah. Aku taklah setabah yang orang sangka & korang bayangkan based on apa yang korang baca.

Means, katakan aku pindah. Tak sempat habis Form 1 kat sana pun. Tapi, Alhamdulillah. Hasil siasatan kata kes tu macam mencurigakan dan aku tak perlu pindah sekolah sebab tak ada bukti bukti dan saksi yang cukup untuk menjatuhkan hukuman pada aku.

P/S : Masa nak SPM, 2 senior Form 5 yang terlibat mintak halal semua yang jadi, aku kata boleh, dengan syarat beli barang barang yang aku nak. Daripada aku maafkan buta buta, tak salah pun bagi aku masa tu untuk cukur apa yang patut diorang yang have have ni.     

puanlina replied at 11-8-2016 10:19 AM
Hakak mmg tengah didik anak akak berterus terang walaupun akibatnya pedih.

Hakak nak dia jadi kaw ...

Insya-Allah kak @puanlina

Terima kasih sudi bergentayangan di rumah setinggan aku yang entah hape hape ni. Harap cerita cerita yang aku share setakat ni, adalah terselit kalau tak banyak, sikit pengajaran yang bermakna. Aku takde maksud nak bagi imej buruk pun pada pelajar pelajar & sekolah berasrama penuh.  

Insya-ALLAH, saya doakan kak @puanlina dan Forummers Cari & ahli keluarga terlindung dari kejahatan manusia yang berniat tak baik & sentiasa berada dalam lindungan Allah S.W.T di dunia dan akhirat.

Payah macam mana sekalipun, selagi kita berusaha sungguh sungguh dan berdoa sungguh sungguh, Insya-ALLAH, ALLAH S.W.T akan makbulkan. Semoga kak @puanlina jadi orang yang paling rapat dengan anak akak.   

Follow Us
9teen replied at 10-8-2016 05:29 PM
P/S : Lepas update cerita ni, bagi aku masa sikit untuk update cerita Parakang ya?

Tak tahu kena ...

i feel u dik..i feel u..been there..n done that..mujur aku ada geng dua org lagi yg kena blasah sama masa tu..
so xdela aku menyendiri kat asrama..(xde chance pon sebenarnya nak menyendiri sbb dorm paling kurang 10 orang)..
dahla sekola aku puaka2 hantu nya boleh tahan hebat..mau kalau aku menyendiri dok hinggap jugak menumpang benda2 tu..
solat saf belakang sekali (sekola aku pmpuan solat kat aspuri)..gi makan last sekali (lunch habis pukul 3..2.45 baru turun)..pergi prep paling awal..balik prep paling lambat..kalau ada senior masuk kelas kitorang time prep, ktorang lari lepak kt nursery budak2 form 3 sebab nak elak kena nganjing dengan senior2 bodoh tu..
semua sebab aku ngan geng aku yg dibelasah tersisih..senior2 pandang ktorang mcam whore..
dek kerana fitnah2 asrama cm ko kena ni.. mcam la ktorang hadap sangat kat dorang senior2 tu..
bila lalu sebelah ktorang, siap mngelak cam haram sangat je if tsentuh ngan ktorang..damn..
masa tu aku form 2..memang rasa tersisih n azab kot nak tunggu akhir tahun..so dat form5 puaka tu cepat2 berambus dr skola..

naik form 3..ktorang aman2 je..tapi ada la budak satu batch yang asyik ungkit2 kes ktorang yg pernah kena belasah..
nak jadi positif aku ckap je kt geng2 aku "dia tu hadap sangat kat kita, kita xlayan tu yang dia meroyan asyik ungkit kes lepas"..
huuu..crita ko ni dik buat aku teringat aku zaman asrama..

9teen replied at 10-8-2016 05:56 PM
Aku dah cakap ujian aku berat. Tak seindah budak budak lelaki yang lain. Tapi takde masalah pun, b ...

lemme speku..
senior bodo tu buat pkai tangan ko..
then dia lepaskan kat mulut..

oh mai..pengsan..
mohon momod jangan potong tacang iols terimaginasi melampau..huu

ffawwaz replied at 11-8-2016 02:47 PM
lemme speku..
senior bodo tu buat pkai tangan ko..
then dia lepaskan kat mulut..

No comment since aku tak pasti sama ada tangan & mulut aku dah "berjasa" pada Senior Form 4 tu atau tak. Pelik jugak sebab aku kalau tidur memang akan terbangun sendiri sekiranya kena touch.

Dahlah...Malas dah nak pikir. Baik aku siapkan cerita cerita lain dulu. Malam karang update pulak. Lebih baik aku settlekan cepat cepat persoalan yang ada setakat ni. Nanti makin ramai pulak baling pinggan mangkuk     

aku tak pernah menyangka kehidupan sek berasrama sebegini ghupa. tabahla dgn dugaan ko dik. moga ko dilindungi selalu.

F8_girl replied at 11-8-2016 09:11 AM
TT,

Kalau aku ada anak laki, aku tak nak bagi sekolah asrama la.. kesiannya baca kisah2 ko ni.. S ...

sis..bukan semua sekolah asrama mcm tu sis..
pokok pangkal budak2 tu sendiri sis..
kalau anak nanti dapat skola terbaik.hantar je masuk asrama..
insyaAllah doakan xda apa2 yg berlaku..

~mode usetat skjap..

tabahnya ko blh harung lagi dgn masalah berat kat asrama ni..

9teen replied at 11-8-2016 03:32 PM
No comment since aku tak pasti sama ada tangan & mulut aku dah "berjasa" pada Senior Form 4 tu ata ...

kena spike ka dik?

"spike" apa? istilah apa ni?

Chek_am8848 replied at 11-8-2016 05:30 PM
"spike" apa? istilah apa ni?

sejenis english

apakah tt ni diberi makan minum sampai pengsankah?

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

MizzNaza replied at 11-8-2016 04:52 PM
kena spike ka dik?

Aku C&P balik apa yang aku update sebelum ni ya? Kalau baca dari awal, rasanya lebih faham. Aku just terangkan saja. Takde niat apa apa.

"Kau pandai lukis kan? Tolong lukiskan untuk aku boleh?"

"Taklah pandai mana. Ada kertas ke? Warna?"

"Kau ambik dalam locker tu. Dekat belah bawah sekali"

Aku yang memang dah ngantuk terus je jalan pergi locker. Then bongkokkan badan nak ambik drawing block dan warna dalam locker senior tu. Lagi cepat siap, lagilah cepat aku balik bilik & tidur.

Tiba tiba time tengah bongkokkan badan dan nak reach drawing block & warna tu, mulut aku kena tekup dari belakang dengan kain sapu tangan.

------------------------------------------

Bangun bangun je, aku tengok tangan aku dah ada dekat aset senior Form 4 tu. Memang rasa melekit tangan aku. So aku tariklah keluar tangan aku dari boxer dia tu. Aku bangun berdiri even rasa pening kepala nak keluarkan tangan aku dan betulkan boxer dia tu. Tiba tiba, senior Form 4 tu terjaga, pegang tangan aku tak nak lepas.

"Babi punya sundal! Kau buat apa?"

"Saya tak buat apa apa bang. Bangun bangun dah macam ni"

"Habis yang kat bibir kau tu apa? Yang kat tangan kau ni? Melekit lekit ni. Aku punya erk?"

Lepas tu, Leader Form 5 yang aku anti gila tu masuk.

"Kau rasa orang akan percaya cakap kau? Cakap sorang budak Form 1 yang penakut? Yang tak habis orientasi? Yang selalu sakit? Yang macam tak siuman tu?"

Dush! Rasa macam batu bata hempap kepala otak aku. Rasa terbeban sangat dengan semua yang Leader Form 5 tu cakap.

Edited by 9teen at 11-8-2016 06:35 PM

CERITA DUA PULUH LAPAN - GAMBAR

Kapten Batch dan Pembantu Kapten Batch adalah 2 jawatan yang agak dihormati dalam batch masing masing. Dalam batch Form 1, Shark ni Kapten Batch & sorang lagi budak perempuan, biarlah aku namakan dia Shera. Dia ni Pembantu Kapten Batch. Agak tomboy sikit perwatakan dia dan memang kalau dia tak puas hati, dia tak akan simpan dalam hati & terus cakap face to face on the spot.

Kapten Batch bertanggungjawab untuk semua kesalahan yang budak batch dia buat - lelaki & perempuan. Pembantu Kapten Batch pulak tanggungjawab dia untuk jaga budak budak perempuan je. So sesuai lah kiranya diorang berdua ni dilantik senior senior nak jaga batch Form 1 kitorang ni.

Dalam minggu aku tengah kecoh kecoh kena speku budak yang buat kes maksiat dengan senior Form 4 tu, budak budak batch adakan meeting batch.

Yupp. The best part of it, meeting batch Shark cadangkan buat dekat Blok Kemahiran. Dekat aras bawah Blok Kemahiran yang ada bengkel bengkel kerja kayu & paip. Biasanya kitorang buat kat surau. But malam tu, Shark cadangkan buat dekat Blok Kemahiran.

So, budak budak batch aku Form 1 pun kumpul lah lelaki dan perempuan dekat sana. Kumpul dekat sana dalam jam 9.30 malam. Bincang macam macam masalah yang ada dari masalah senior perempuan dan lelaki yang bajet bajet suruh bagi salam setiap kali jumpa, raging dekat asrama, buli masa outing, sampailah dekat part masalah aku yang buat diorang pening kepala. Maklumlah budak Form 1 memang banyak benda nak kena buat.

Ada yang sokong untuk pulaukan aku. Ada yang kata tak patut nak pulaukan terus. Ada yang bagi cadangan suruh panggil aku untuk terus terang apa yang sebenarnya jadi sebab tak adil kalau dengar desas desus yang senior cerita je. Ada jugak yang terus kata tak payah nak panggil dah, sebab aku tak datang pun meeting kali ni, for sure aku bersalah sebab tu takut nak meeting.

So, Shark pun suruhlah siapa yang undi patut kena pulau naik ke tangga tangga dekat belakang Blok Kemahiran tu. Duduk dekat sana.

Masa tu budak budak ni memang bookan Kapten Batch - Shark sebab berat sebelah dan pilih kasih. Siap ada budak batch perempuan yang kata Shark pilih kasih kalau ada masalah masalah tentang skandal dia.

Siapa yang undi untuk dengar dulu penjelasan aku & bagi peluang untuk aku backup diri, stay dekat position masing masing. So berpecahlah jadi 2 kumpulan.

Tak jauh pun kedudukan 2 tempat ni. Kau bayangkan yang group yang bela aku ni, duduk dekat aras bawah dan yang group yang tak bela aku ni, duduk dekat tangga yang hubungkan aras bawah dengan atas. Senang cakap macam kedudukan kau atas tangga dengan dah turun tangga.

Tengah tengah meeting lepas dah pecah 2 group, ada sorang budak perempuan (budak kelas aku) inform dekat Shera, penolong kapten batch suruh habiskan meeting & bersurai. Dia kata tak sedap hati & bukan kita sorang je dekat sana. Dia bisik dekat Shera. Diorang ni dekat bawah means dalam group yang menyokong aku & kesiankan aku.

Selama ni budak kelas aku ni okay je. Takde menunjukkan tanda tanda pelik pun. Rupa rupanya telinga dia Allah bagi alert sikit. That's why agaknya dia merasa presence of alien.

Time nak bersurai tu, entah dari mana, budak budak yang duduk dekat tangga (lelaki & perempuan) menjerit sebab dari tangga atas ada Si Pocong tengah melompat lompat nak turun tangga ke arah diorang. Berterabur budak budak lari.

Budak budak yang dekat bawah dah memang sedia lari bila dengar budak budak yang dekat tangga ni menjerit jerit. Stop sekejap nak make sure benda apa. Bila tahu ada makhluk alien, terus lari berterabur semua.

Esoknya dekat bawah meja aku, aku dapat surat. Aku kenal tu tulisan dari budak kelas aku. Nak tahu ke apa isi surat tu. Ada satu gambar dengan surat tu. Yang pasti surat tu bau hanyir hanyir darah.

Nak tahu ke?  

eii dikk..ko tanye pulak nak tahu ke tidak?
aku repot momod potong tacang kanggggggg

9teen replied at 11-8-2016 05:34 PM
CERITA DUA PULUH LAPAN - GAMBAR

Kapten Batch dan Pembantu Kapten Batch adalah 2 jawatan yang agak ...

Citer la...buat2 tanya pulak

smbg la lg tt