CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Rorra

Bila kawan/rakan sekerja/jiran minat pada orang yang kita suka/sayang

Rorra replied at 16-8-2016 02:22 PM
oh ye ke? Awak tak rasa segan ke bercakap dengan dia? Btw, siape yang tak annoyed dengan orang m ...

X segan sebab mamat tu xtau pun saya suka kat dia, so boleh la berlakon konon2 xde feeling Mungkin kalau terkantoi satu hari nanti saya pun akan nyorok bawah meja kalau terserempak dengan dia hihi

mystica replied at 15-8-2016 08:29 AM
ohh penah kena dekat kawan aku.. kita satu geng la rapat.. kawan aku yg A minat dekat laki ni.. pa ...

Apa jadi dengan A dengan B sekarang ni? Friendship mesti terjejas kan? B ni kira macam backstabber juga la kan.

antidote replied at 15-8-2016 09:03 AM
aku penah kwn baik dgn sorg kakak ni. dia dah kawin. tapi dia syok kat sorg budak laki bujang ni (mu ...

Okay yang ni lawak. Tapi betul la kan dia kan dah ade suami buat apa nak tambah satu lagi. Lagipun, dalam Islam kan perempuan tak ada hak nak kawen lebih daripada satu Orang lama kata, "orang yang tamak selalu rugi"

-electrifying- replied at 15-8-2016 12:53 PM
pelok lutut sambil bkak shower ler jwb nya

Kesiannya lahai.. tapi sekarang ni dah kawen kan? Aha!

Amin!

benda ni pun penah jd kt Faa dlu. Faa syok kat classmate.suka dlm diam la..ktorg rapat. tp tak pernah luah perasaan. taktau la dia tau ke tak kite syok kt dia.

nak jadikan cerita hsmate mamat si kawan Faa ni selalu bawak balik gofren kt rumah, dia slalu cerita kat Faa. mcm2 pesanan Faa bg kat dia suruh jaga2. Awek hsmt dia pun Faa kenal tp tak rapat. Tau2 hsmt dia dh clash ngn awek tu. lepas clash awek dia asek request nk fren ngn  Faa kat FB. Faa decline dia request balik ada la 2 3 kali. pegi practical Faa ngn kawan Faa jd renggang sikit. busy la kononnya. naik dr praktikal tau mamat yg kita syok tu couple dgn ex gf hsmate dia! and sekarang dh kawen pun anak dh 3orang.

masa dpt tau dia couple dua tu mmg rasa nak runtuh langit. ktorg makin lama tak rapat dh. smp la skang buat2 tak kenal.

the moral of the story, kalau suka bgtau terus. takpa la kena reject. janji hati puas! benda ni triggered dlm diri Faa "sapa cepat dia dapat" sakit kena reject kejap je. sakit tak bgtau lama tau nak heal

Follow Us
Rorra replied at 16-8-2016 02:41 PM
Kesiannya lahai.. tapi sekarang ni dah kawen kan? Aha!

Mne taw niiiii

Rorra replied at 16-8-2016 02:39 PM
Okay yang ni lawak. Tapi betul la kan dia kan dah ade suami buat apa nak tambah satu lagi. Lagipun ...

iya beb, aku takleh lupa sampai sekarang air hingus kakak tu meleleh leleh berjurai sebab sedih boifren dia pilih aku instead of her.
meraung raung dia mintak boifren dia balik kat dia.
aku terkedu saksikan drama tu smpai skrg jadi igauan ngeri mengingatkan isteri orang meratap hiba mcm tu.

Rorra replied at 16-8-2016 02:30 PM
Sekarang memang tak contact mereka lagi kan? Tak apala..mungkin ada yang hikmahnye kata orang tua. ...

mmg tak contact dah. tapi someone tu ada gak msj aku ajak bukk puasa sama tapi aku malas nak layan. dari aku sakit hati sensorang baik la aku move on je. ramai lagi manusia. hahaha. cuma 1 je la. takyah la cte pape kat orng kau anggap kawan tahu2 die tikam belakang walaupun kononnya die takde niat kan. kta ingt boleh cte kat die pasal crush kita tapi die relax je. mungkin jugak die lagi cute comel dari aku. hahahaha

Aminn tq rorra!!

nfaaa replied at 16-8-2016 02:59 PM
benda ni pun penah jd kt Faa dlu. Faa syok kat classmate.suka dlm diam la..ktorg rapat. tp tak perna ...

Tapi bukan senang nak confess. Punca utama takut confess - takut kena reject. Kalau jarang bertemu tak apa, kalau sama kolej, sama course, sama universiti, probability untuk terserempak dengan dia tu tinggi. Mungkin sebab tu kot ramai yang lebih prefer berdiam diri. Ada yang takut kena reject sebab orang yang dia minat tu macam out of his/her league jadi dia pun pendam je.

Sekarang takde pengganti ke?

Dah lama join forum ni cuma selama ni silent reader jer.

Aenaja replied at 16-8-2016 04:07 PM
mmg tak contact dah. tapi someone tu ada gak msj aku ajak bukk puasa sama tapi aku malas nak layan ...

Satu lagi, kita dah tahu "spesies" kawan macam tu. Sebab tu ada terbaca artikel pasal crush ni. Dia kata kalau suka seseorang, jangan bagitau dengan kawan yang kenal dia dan kawan kita sebab manala tau mereka pun terjatuh hati pada orang yang sama. Yelaa bila kita selalu cerita kat kawan pasal dia, mesti kawan tu teringin nak tau sesiapa lelaki tu. Last2 tercrush pula.

Rorra replied at 16-8-2016 04:22 PM
Tapi bukan senang nak confess. Punca utama takut confess - takut kena reject. Kalau jarang bertemu ...

betul jugak tu. masa tu penah tefikir nak confess, dh nekad. dh susun ayat baik punya. kira ayat tak memalukan dua blah pihak laa.. sbb masa tu jiwa tgh gila2. muda remaja gitu berani la kononnya. ada cara kot nak confess ni. ayat kena power la. niat dh ade, bukan kuasa kite nak teruskan
solo la smpai skang.

Thank you mod sebab bagi tacang!!!!

Rorra replied at 16-8-2016 02:36 PM
Apa jadi dengan A dengan B sekarang ni? Friendship mesti terjejas kan? B ni kira macam backstabber ...

Putus persahabatan smpi skrg. Sbnrnya tiap2 mggu A kena gi jumpa laki tu sbb ada hal. Tiba2 one day B ikut n d rest is history.

Rorra replied at 16-8-2016 04:23 PM
Dah lama join forum ni cuma selama ni silent reader jer.

Hehehe... Ok2..

antidote replied at 15-8-2016 09:03 AM
aku penah kwn baik dgn sorg kakak ni. dia dah kawin. tapi dia syok kat sorg budak laki bujang ni (mu ...

Tamaknya akak tu. Motip bini org suka laki bujang? Choi.

jaga2, takut bf u berscandalious lagi dikemudian hari..

dengan bini orng pun boleh jadi..hina sangat

antidote replied at 15-8-2016 02:36 PM
bf aku ni mmg tak bagi aku ungkit cerita skandal dia dgn bini org ni dulu.
kikiki aku mmg suka kd ...

woowww.. realllyyy!!??..

ko sanggup amik laki yg penah berskandal dgn bini org utk jadik bf ko??

bkn setakat skandal biasa2.. skandal dgn bini orang!!