CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Reborn_Atheist

[Tempatan] Makan duit anak yatim - Anak Mangsa Kemalangan dapat RM12,000 dari RM300,000

Duit 300k pn nk rebut dr budak2..

oleh kerana ada yg tak amanah, patutnya pejabat ugama ka apa ka bukak satu tabung amanah untuk anak2 yatim ni dan hanya penjaga yg sah (ditentukan oleh mahkamah sahaja) yg boleh keluarkan duit tu, dan duit2 tadi dah diberikan portion untuk 1. pendidikan anak tadi, 2. belanja harian 3. perubatan dan lain2......

daripada bagi kat pemegang amanah dikalangan saudara/adik beradik sundri memang gelap hati lah org yg terima duit selepuk macam tu.

membesar replied at 19-10-2016 08:53 AM
Yang menjaga amira and aqila ni dato dan datin. Abang ipar dan kakak kepada arwah papa diorang. Kala ...

so kiranya mak sedara yg menjaga dua beradik ni org kaya jugak la kalau dato & datin kan?
sebab tu kot mampu jaga dorang walaupun anak sendiri dah ramai
kesian kan...baru setahun kematian mak ayah..skrg dh bergelut dgn mahkamah pulak
sepatutnya tragedi merapatkan lagi kita sebagai keluarga...tapi keluarga ni pulak tragedi lepas makin memecah belahkan family

syadail replied at 19-10-2016 08:31 AM
Mungkinkah kakaknya main wayang.

Mulanya adiknya nak jaga tp kakaknya kata tak payah biar kakak j ...

boleh jadi akak main wayang.. TP mamat ni dah buat statement ckp duit yg masuk dalam akaun dia adalah hak dia. So ni dah kira overwrite kemungkinan akak dia yg nak cilok duit tu...

tahu dak dosa besar aniaya dan makan harta anak yatim? huhuhu

byk jugak emas gelang mrerlip kt tangan macik anak yatim ni..diorg keluarga org ada2..tu kalu tengok duit memang terus kelabu mata..org miskin? dahla miskin adeke org pecaya nk derma kt diorg..selalunya aku perati lagi miskin org tu lagi org tk pedulik..kisah anak yatim ni pnuh drama dan epilog sendu lakonan pacik yg ckup berbakat..maka bebondong2 la rakyat yg termakan drama diorg menderma smpi ratus2 ribu plak tu..

inilah dunia

Follow Us
grand abis dia punya wedding..
tak rasa bersalah ke mkn harta anak yatim

aku suka komen ni..copy paste dr fb faizz nur

"Ramai yg cakap jgn dengar sebelah pihak sahaja... adoii.. pihak sana dah buat pc.. pihak ni bila lg? Takkan nk tunggu peguam buatkan skrip dulu kot? Org taknak tau hal keluarga kamu.. apa masalah keluarga kamu.. tak perlu cerita semua tu.. cuma jawab,MANA PERGINYA DUIT DERMA UNTUK ANAK2 YATIM TU?? Simple kn?.. jawapan tu je yg org nk tau.. bukan nk tau masalah keluarga kami.. org dah AMANAHKAN sesuatu pada kamu.. tanggungjawab kamu untuk jawab pada pemberi amanah.. Tak payah dok spin hal family la apa la.. jawab yg asas je.. family kamu org taknak tau.."

rindusangbulan replied at 19-10-2016 09:07 AM
so kiranya mak sedara yg menjaga dua beradik ni org kaya jugak la kalau dato & datin kan?
sebab t ...

suami akak ni sepupu aku, ya mmg dia datok n datin,

akak ni mak sedara budak2 tu, kasih mak sedara lebih kurang cm kasih seorang ibu jugak, dia cuma nk kan hak anak2 saudara dia

lkick2113 replied at 19-10-2016 09:06 AM
oleh kerana ada yg tak amanah, patutnya pejabat ugama ka apa ka bukak satu tabung amanah untuk anak2 ...

mahkamah dh grantkan akak ni sebagai penjaga yg sah kt budak2 tu..
tpksa masuk mahkamah sbb pihak yg lg 1 pun berebut nk kan hak pnjagaan

aku pun nak husnuzon fikir macam ni.. tapi kalau dah si adik keluar statement duit masuk dalam akaun dia so tu duit dia.. haihhh

Ke dia campurkan duit derma dgn duit dia sendiri dlm satu personal acc... org tu kan buat MLM, senang2 la ngaku tu duit dia.

Kalau pun yg menjaga skrg dato datin.. duit derma tu hak anak yatim piatu ni.. knapa tak beri?
Sekurang2 nya org kaya ni yg menjaga..
Boleh je kalau dia org nk antar rumah anak yatim.
Knapa lelaki dpt faraid lbh? Sbb tanggungjwb pun besar. Jd jgn lepas tgn

Aku pun terfikir macam tu jugak tadi. Sebab tu tak nak hencap dulu. Tengok apa statement si adik ni pulak.

manehnya replied at 19-10-2016 09:13 AM
suami akak ni sepupu aku, ya mmg dia datok n datin,

akak ni mak sedara budak2 tu, kasih mak sed ...

ok kalau macam ni.. aku rasa dah boleh strike off la alasan tak nak bagi duit sebab takut kakak dia guna utk diri sendiri

ini jenis adik2 dengki la ni.. yang jaga tu datok/datin.. duit dah berkepuk.. kenapa nak guna duit derma lagi

Ada betul gak hipotesis ko ni....kita tak dengar dari kedua2 belah pihak....
yang buat org bengan mungkin sebab dulu si faizz ni yg beriya2 collect derma war2kan akan jaga dan besarkan, tup2 dia kawen meriah bagai....siap fb duk show off duit dan kekayaan.
tapi tu lah...aku pun tak  tau nk caye kat sesiapa...tapi yang aku kesian kat anak2 arwah....Allah...kalau jadi kat anak2 aku kalau aku ngan hb mati, mau aku jadi hantu g cekik2 org yg makan harta yg aku tinggalkan untuk anak2 aku.....sundel bolong pun sundel bolong laaaaa

cepat2 la kes ni settle,kesian 2 beradik tu tak memasal kena fikir masalah family

terkesan betul aku dgn cerita ni...kesian amira dgn aqila.kecik2 lagi dah tak berbapa dan beribu gara2 kecuaian orang lain. terpaksa plak menghadap perangai pakcik makcik yg berebutkan duit yg sepatutnya jadi hak mereka.

ada satu gambar kat akaun faizz nur gambar amira dgn aqila ni dengan anak faizz nur.  kesiannya potongan rambut amira..dulu2 aku tgk rambut amira cantik panjang,ni di kokaknya pendek mcm tu..tgk potongan rambut pun aku dah sedih

orang yang makan harta anak yatim atau harta pusaka mmg tak aman hidup di dunia nie.. tunggu lah balasan Allah.. di dunia dapat..di akhirat pun mendapat

rindusangbulan replied at 19-10-2016 12:38 AM
duit pampasan insurans tu boleh dihibahkan ye? mcm mana caranya?

tanya ejen atau company insurans. Nanti diorang bagi borang. Orang yang nak dihibahkan tu mesti umur 18 tahun ke atas