CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: AnggunSophea

Misteri Di Negeri Perak [ Updated : 11 Feb 2020 ]

MYviHaZz replied at 21-5-2017 03:39 AM
Benang yang menarik tt, akak tengah cuba nak menghabiskan benang tt ni..
sangat menarik dan berinfo ...

Tq kak. Saya suka baca pengalaman orang juga. Kalau ada fakta dan info berguna, saya akan tempek dlm benang saya juga. Apa info yg ada tu semua dari pembacaan n nasihat org berpengalaman je. Sendiri punya memang tak berapa nk ada  

Tu mak saya pun kena 2tahun lepas. Dalaman tak kuat, pendinding lemah, adab tidur ada terlepas pandang so ditiduri dia. Kesan cakar panjang dan bergaris halus tu tanda ditiduri. Tu kuku dia. Tak berani nak cakap lah kak. Mak saya ni memang ada ehem ehem pun.

Macam saya haritu mandi nampak peha lebam setompok.
Ingatkan kena tindih ke apa. Tapi baru teringat terlanggar bucu meja tajam. Sebijik rupa kena gigit. Kadang kat pelipat lengan, kalau nyamuk gigit saya garu sampai berdarah kat dalam daging tu. Nampak mcm kena gigit, tapi sebenarnya kesan garu tanpa sedar.

Yg saya tahu, if nak tau angkara makhluk tu atau tak, check fizikal lebam tu. Kalau lebam ada mcm 3lubang halus kesan gigi tu baru angkara dia.
Kalau tak, mungkin kita ada terlanggar pape tak sedar. If mandi time senja pun ada possibility sebab dia join sekali masa mandi tu

AnggunSophea replied at 21-5-2017 12:30 PM
Tq kak. Saya suka baca pengalaman orang juga. Kalau ada fakta dan info berguna, saya akan tempek d ...

Menggigil plak akak baca apa yg adik explain ni.. naik bulu roma walaupun siang hari..sebenarnya akak baru pindah rumah ni dalam 3 bulan lebih. Duk kuarters kerajaan, satu tingkat tu ada 4 pintu,
rumah kiri kanan akak ni dah lama kosong dalam 3, 4 tahun jugak.
yang lebam tu mcm ada 2 kesan, 2,3 ari lepas tu pulak yang kena cakar tu, mungkin betul kot ada terlupa adab

bacaan doa nak tidur tu .. akak pun kadang-kadang bila sampai rumah ada juga mandi waktu maghrib tu

tapi apa-apa pun benang adik tt memang banyak info berguna, banyak betul pengalaman walaupun usia masih
mudah..

'Mak saya ni memang ada ehem ehem pun'.....apa maksud mak adik ada ehem2 ni...

MYviHaZz replied at 21-5-2017 05:23 AM
Menggigil plak akak baca apa yg adik explain ni.. naik bulu roma walaupun siang hari..sebenarnya ...

Dah buat kenduri ke kak? Masa mula mula masuk tu dah buat macam biasa lah ek?

Memang rumah baru macam tu kak. Normal. Waima rumah kita sendiri pun, kalau kita tinggal lebih 3hari akan ada yg tak kelihatan tu cuba masuk dan mendiami. Kalau tinggal rumah berapa berapa hari pun, wajib on lampu terang. Bukan lampu kecik cenonet yg macam mentol hadiah kahwin Maya Karin dulu tu   Kalau malam pun selain utk keselamatan katakan pencuri masuk ke kan, sempat lah nak kejar kalau ada lampu. Benda tu pun tak suka terang. Dia lebih prefer keadaan gelap.

(Ni semua tips dari Ustaz. Saya share aja)

Bawah comment ni nanti saya tambah tambah lagi mana yg saya tahu ye sis. Kita kongsi2 supaya berguna utk sesiapa saja yg bakal baca thread ni nanti. Mudahan bila saya dah takda ilmu ni masih berguna utk semua  

MYviHaZz replied at 21-5-2017 05:23 AM
Menggigil plak akak baca apa yg adik explain ni.. naik bulu roma walaupun siang hari..sebenarnya ...

Sebenarnya banyak adab dalam islam yg kita terlepas pandang. Adab mandi, adab tidur, adab dalam rumah. Kalau kita patuhi adab adab ni In shaa Allah yg baik2 aja. Tapi kalau Allah nak uji, Ustaz pun boleh kena sihir. Wallahualam.

Mandi :
1. Jgn mandi malam lepas maghrib.
Dlm islam, jin ni suka mengintai nak2 lg yg mandi tu perempuan.
Dlm sains, boleh kena paru paru berair.
2. Mandi wajib beralas. Kain basahan, singlet. Tak boleh mandi bogel, baik laki or pompuan.

Tidur :
1. Baca semua surah utk adab tidur.
Al - Fatihah, 3qul, ayat kursi, doa tidur dan mengucap kalimah syahadah (ni ikut susunan)
2. Tidur mengiring ke kanan.
Dlm islam, nabi ajar mengiring ke kanan utk tak kena tindih dan jantung terbeban. Kena tindih tak berapa sahih kata Ustaz Kazim. Benarnya, jantung tu terbeban tak boleh pam darah tu yg rasa sesak. Oksigen tak sampai kepala mula berhalusinasi nampak benda tindih lah apa lah.
Dlm sains, tidur mengiring kanan supaya jantung di atas. Kalau mengiring kiri, beban berat badan ditanggung jantung. Kalau berat 60kg mengiring, naya jantung.
3. Kalau nak tidur terlentang boleh, tapi ada objek atas dada. Bantal ke, teddy bear ke, apa apa je lah.

Rumah baru :
1. Mula mula masuk bagi salam. Kalau ada bunyi cicak menyahut, adalah dia. Tapi dia ni memang ada je kat mana mana. Kita je tak nampak.
2. Mintak penghuni tak diundang keluar sebab kita pulak nak duduk. Bagi lah masa dalam 10-15minit gitu baru kita masuk. Buat ni jangan masuk lagi, bukak pintu dan jenguk je. (Ni adab masa belum nak huni. Macam masa nak lawat or kemas mula2 tu)
3. Baca Yassin dan Surah Al Baqarah masa buat doa selamat. Surah Al-Baqarah sebaiknya dibaca penghuni rumah. Kalau tak mampu baca, upah orang masjid baca, tak mampu jugak pasang je kat laptop.
4. Azan kat setiap bilik setiap kali lepas maghrib dan solat gilir gilir setiap bilik. Malam pertama duduk sampai ketiga. Lebih baik sampai malam ketujuh.

Ni serba sedikit yg saya belajar masa saya dan family kena sihir dulu. Ada pengamal perubatan dan Ustaz bagitahu dan ada juga yg saya dengar dari ceramah kat TV saya tempek sini utk kongsi dgn kawan2 semua.  

MYviHaZz replied at 21-5-2017 05:31 AM
'Mak saya ni memang ada ehem ehem pun'.....apa maksud mak adik ada ehem2 ni...

Saka dan yang menumpang. Belah mak, saya tak pasti lah susur galur keturunan. Tapi kalau belah ayah, nenek saya ni darah campuran melayu - Indonesia. Belah mak saya mungkin cina kot, sebab muka mak saya macam cina. Tapi cina ada ke bela saka?

Sis nanti boleh check entry baru saya ye pasal rumah baru. Sebenarnya cerita tu kesinambungan dari kisah 10. Pindah dari rumah kisah 10 tu terus masuk rumah tu. Nanti saya update sis check lah ye. Kot kot ada ketersamaan    

Follow Us
AnggunSophea replied at 21-5-2017 02:28 PM
Dah buat kenduri ke kak? Masa mula mula masuk tu dah buat macam biasa lah ek?

takde buat kenduri pun dik, cuma semua ruang dan bilik2 semua akak akan solat dalam tu termasuk ruang tamu, dan bilik yang kosong akak
guna buat tempat iron baju. Dan selepas basuh rumah tu memang akak dah taburkan garam disetiap penjuru rumah serta direnjiskan air
yang dah dirukyahkan..itu jer yang termampu buat maklum la takde orang lelaki dalam rumah tu..

insyaallah tips yang adik bagi akan berguna untuk forumer lain juga...terima kasih banyak2 tau..

aku ni penakut,
waktu citer gambar hantu ulu kenas tuh baru form 1,
aku tido bilik mak ayah aku nak dekat 2 bulan sbb terbayang gambar tuh....

semangat aku ni lambat skit pulih,
tahun lepas masa kat sekolah aku ada histeria,
aku tolong bebudak yang kena tuh,
nak dekat 3 bulan aku takut tinggal sorang2 kat sekolah tuh,
klo ikutkan sebelum tu aku siap tido kat sekolah tu lagi sbb na settle wat keje....

AnggunSophea replied at 21-5-2017 03:11 PM
Sebenarnya banyak adab dalam islam yg kita terlepas pandang. Adab mandi, adab tidur, adab dalam ru ...

taktau nak kata apa dah bila baca ni..
apa pun terima kasih sophea bnyk info yang sophea share dalam ni, mungkin berguna jugauntuk forumer lain..akak akan cuba praktikkan apa yang boleh lepas ni.

Akak jarang buka lampu waktu malam sebab cahaya dari lampu jalan dah terang tapi memang pernah pergi ceramah
yang mengatakan seeloknya buka satu lampu dalam rumah tu..pasal saka tu akak ingat-ingat lupa, macam belah arwah
ayah ada benda ni..tapi family akak susah la nak bercerita dengan anak-anak benda ni nak2 mak akak tu macam tak berapa
percaya perkara yang tak nampak ni..

Sebenarnya banyak adab dalam islam yg kita terlepas pandang. Adab mandi, adab tidur, adab dalam ru ...

taktau nak kata apa dah bila baca ni..
apa pun terima kasih sophea bnyk info yang sophea share dalam ni, mungkin berguna jugauntuk forumer lain..akak akan cuba praktikkan apa yang boleh lepas ni.

Akak jarang buka lampu waktu malam sebab cahaya dari lampu jalan dah terang tapi memang pernah pergi ceramah
yang mengatakan seeloknya buka satu lampu dalam rumah tu..pasal saka tu akak ingat-ingat lupa, macam belah arwah
ayah ada benda ni..tapi family akak susah la nak bercerita dengan anak-anak benda ni nak2 mak akak tu macam tak berapa
percaya perkara yang tak nampak ni..

AnggunSophea replied at 21-5-2017 12:07 PM
Mak n sibling iols ada lah dalam 30tahun menjadi yg dibenci. Dari sebelum Tun M jadi PM lagi. Hehe ...

Lamanya  ... X faham kan orang mcam ni..

DeeHanania replied at 21-5-2017 11:31 AM
Hi adik Anggun...
Ahaa,btol tu dik,
Lebih2 nak masuk Ramadhan,

Sabar nok..lagi 2 minggu bakal dpt citer baru..aku pun tak sabar tau..hehe

MYviHaZz replied at 21-5-2017 11:37 AM
baru tau kalau bunyi orang lempar pasir atas bumbung tu hantu raya, patut la masa
duk kampung kec ...

aah..i tau pon sebab arwah tok wan yang bagitau.
tapi i tatau la sapa ownernya.
ni u tau sapa owner dia,mesti seram..hihi
dia dok merayap cari makanan lettew..

sopheaaa...welcome back..hihi
lama x jengah thread ni..
bz sr dekat thread gosip..haha

adab tidur tu kebanyakkan i follow.i siap baca surah yasiin ayat 9(7x) and Bismillah 21x..
ayat qursi memang jd amalan dh,nak p mana2 pon i baca.
siap termimpi jumpak akak rambut sanggul mulut merah tp i tau dia bkn manusia,
teruih baca ayat qursi dalam mimpi pastu terbangun dari tidoq..hihi..
kalo tido terlentang,mesti ada bantal atas dada n kaki bersilang.mula2 dulu kekok tapi lama2 dah okea.
Alhamdulillah,bley tidoq dengan tenang.

btw,thanx sophea share info ni..

Kalau mandi pakai spender je sis tak pe kee ?

AnggunSophea replied at 17-11-2016 09:43 PM
Haaa. Lain orang lain berat nya kan. Bukan bukan je yang buat berat tu. Beg perempuan lagi berat d ...

aikk..mak baru bukak mihun goring ni..euwww..simpan balik pasal megi ni..

AnggunSophea replied at 17-11-2016 11:38 PM
KISAH 3 : AYAH'S CHILDHOOD MEMORIES

Kisah kali ni adalah 100% pengalaman zaman kanak kanak ayah a ...

i ada sorang anak buah..dia pegi sekolah 3km naik basikal..satu pagi hujan gerimis, bila jadi kasar hujan tu dalam pukul 6;30 am, dia singgah kat pondok kat kawasan kubur..tunggu hujan teduh..dalam samar2 subuh tu selamba je dia duduk situ sorang2..memang dia berani giler..

AnggunSophea replied at 18-11-2016 02:11 PM
Ye. Betul tu. Masa nak pergi, packing baju sehari suntuk je. Time dah balik, sebulan pun belum ten ...

my maid..bela ikan emas..bila mati dia goreng..dia kata isi sedap, tp banyak tulang..choii x sampai ati makan ikan mas..dah lah cantik

annabellaruz2 replied at 18-11-2016 04:12 PM
klu nak pukul tepung buat bahulu, mak aku guna yg saiz kecik..
mulut tempayan pon kecik supaya ad ...

dah kenape adik ko..x memasal..mati sumer..hahah predetor kekdahnya

puteribaya replied at 22-5-2017 12:33 PM
dah kenape adik ko..x memasal..mati sumer..hahah predetor kekdahnya

tu la pasal...cerdik yg hamat  kan??
sekali dia pun dapat balasan...
anak buah aku yg umur 6 tahun bagi ikan puyu dia makan lingkaran nyamuk shieldtox ... hahahaha