CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: annabellaruz2

[BEST]Koleksi seram dan misteri Sarawak

puteribaya replied at 28-7-2017 06:02 PM
msti TT ada iras2 Jessica Alba..

Eh takde nok...gen mak aku kalah dgn abah aku yg de mixed cina..kikiki

puteribaya replied at 28-7-2017 06:24 PM
betul tu, i ada kawan iban kat opis..cantik dia ni.., jenguk FB dia..mak dia punyalah cantik dari  ...

Family kami ni byk sangat kawen campur... moyang belah mak aku yg ada mixed british..dgn jepun..
Macam aku, kulit cerah tp mata sepet..huhu

Edited by Akoobabes at 30-7-2017 09:26 PM
annabellaruz2 replied at 28-7-2017 09:10 PM
Family kami ni byk sangat kawen campur... moyang belah mak aku yg ada mixed british..dgn jepun..
...

Sama babe..

Mak aku - 1/4 English + 1/4 Melanau + 1/2 bugis
My dad - 100% Melanau

My family  from both side = 60% Islam+ 40% bukan Islam
But most people will mistaken me for a chinese, and even orang cina pun cakap aku macam orang Cina..

annabellaruz2 replied at 28-7-2017 02:58 PM
@munahtingtong

meh datang sini..

anna

kita tak dapat noti anna panggil kat sini
thanks anna
kita da bookmark...nnt kita dtg baca, nak rempit thread abe bun jap,

Akoobabes replied at 30-7-2017 10:24 PM
Sama babe..

Mak aku - 1/4 English + 1/4 Melanau + 1/2 bugis

ehehehe...teringat zaman akunaik public transport dulu2..
selalu uncle ahso tegur aku cakap cina..
sabar jer la...hehehe

munahtingtong replied at 31-7-2017 11:22 AM
anna

kita tak dapat noti anna panggil kat sini

aku notis juga nok...
lambat betul dapat noti..
tak tau apa masalah cari ni..
hope dah tukar layout & upgrade ni, takde dah masalah mcm tu..

Follow Us
annabellaruz2 replied at 28-7-2017 09:07 PM
Eh takde nok...gen mak aku kalah dgn abah aku yg de mixed cina..kikiki

haha..hubby i pun mak dia chinese..abis anak2 i dapat gen slit eyes..walaupun gelap..hahah nakal sgt gene slit eyes ni

puteribaya replied at 31-7-2017 01:09 PM
haha..hubby i pun mak dia chinese..abis anak2 i dapat gen slit eyes..walaupun gelap..hahah nakal s ...

Ipo replied at 24-11-2016 01:53 PM
hahaha..jangan tak tahu,
aku tengok makhluk tu hisap pad tu sampai bersih! terbayang2 lagi nih... ...

euwww..kalau i dah pengsan..eiii..dah lah takut..geli lagi..

mostly yg aku share kat sini, byk kisah yang aku sendiri lalui di samping orang2 sekeliling aku...

so, untuk aku ingat kembali dan taip semula cerita tu agak ambik masa sebab aku nak kena susun balik plot citer tu.
kadang2 daya ingatan kita tak mungkin dapat susun cerita tu perfectly a-z..
mesti ada gak yang tertinggal sana sini..lompat sana sini..

jap lagi aku citer kisah 'buluh perindu'...

annabellaruz2 replied at 18-7-2017 04:17 PM
eh, takde la nok..
aku ni takde apa2 keistimewaan..
orang biasa jer selain daripada lasak dan na ...

Best la cerita2 anna ni...jarang dpt sharing kisah2 dr sabah sarawak ni...

Mcm yg mandi ni kalau versi arwah nenek sy ialah air apung...biasa dimandikan pd budak2 yg selalu jatuh...kiranya istilah air apung supaya terapung la kekdahnya dah terapung tu xla jatuh..dan yes...katanya budak yg mndi air apung ni akan jd degil....

Yg berkenaan ilmu sihir yg kemaluan di kepala/dahi tu pernah gak dgr dan ada baca di forum.ni jugak la kalau x silap...org yg kena sihir ni mmg tunggang langgang la hidupnya...sebenarnya kemaluan nya tu bkn la dah beralih pun cuma bayangnya aje...cuba la bayangkan mcm mana org yg kena tu nak buang air ..dia nmpk n rasa kemaluan nya di dahi tp sebenarnya x berubah..puas di hala kepala lubang tandas konon nak buang air tp hihihihi x bersepah ke buang air tu...

Berkenaan kisah potong kepala buat jambatan pulak ..arwah nenek sy sebut Genceh ...katanya genceh ni bawak guni dgn sabit ..nt di sabitnya kepala n letak dlm guni pastu bwk kat org nak buat jambatan ...supaya jambatan tu kukuh...dah la time tu tgh sibuk pembinaan jambatan pulau pinang...mmg tktk bebeno la nak kuar umah...

Opss sorry anna ,panjang lak bebel

shieda replied at 1-8-2017 01:46 AM
Best la cerita2 anna ni...jarang dpt sharing kisah2 dr sabah sarawak ni...

Mcm yg mandi ni kala ...

thanks babe...ada gak yang pernah dengar pasal mandi apung / penimbul..

mandi apung atau penimbul ni sama la kot cuma sebutan dia berbeza....

Kannn.. pemenggal kepala ni memang menakutkan..  

Pepg dah jengah sini kot ada cite ....

Skrg je kot kurang dgr psl penngal kepala ni...tp sy mmg takutkan anak dgn cite org penggal kepala ni xmo dia berani sgt sensorang...xmo takutkan dia dgn momok ke antu...xmo dia terpegaruh dgn hal mistik

annabellaruz2 replied at 28-7-2017 10:03 AM
Kan Dee...
Yang gaduh adik kerabik...tp sebab kedudukan pintu kami tu 'salah'... tu yg terkena..
...

Alhmdulillah,
Mak anna da makin baik...
Kkdng ngeri jgak main 'hantor' barang nie...
Adik kita pesan,
Jgn mmain tau belah Borneo memang kuat bendalah nie

Buluh Perindu

Sebut jer Buluh Perindu, mesti akan dikaitkan denganseseorang yang bersuara lunak merdu bila menyanyi.

Macam kat Malaysia ni, ada beberapa penyanyi yang digosipkanmenggunakan buluh perindu untuk memastikan diri sentiasa kekal dalam bidangindustri seni tanahair.

Rasanya tak perlulah untuk aku nak sebutkan….

3 tahun lepas, ketika aku mula berjinak-jinak denganbusiness, kebetulan aku terjumpa seorang kakak di dalam kapal terbang yangpenerbangannya ke Kuching. Aku panggil Kak M. Kak M ni peramah orangnya. Diayang tegur aku dulu.

Maka, sebab enggan dikata sombong, aku layankan jer kak M,walaupun sebenarnya aku bercadang nak tidur jer dalam flight tu.

Masa tengah berborak-borak dengan kak M tu, tiba-tibaterkeluar cerita pasal bisnes.
Macam-macam yang kami borakan. Susah payah bilaberniaga dan segala rintangan yang dihadapi.

Rupa-rupanya kakak tu ada kedai makan kat Subang.
Dankebetulan kakak tu tinggal di daerah yang berhampiran dengan kampung aku diKuching.

Jadi, borak punya borak, Kak M tersebut pasal Buluh Perindu.
Katanya, buluh perndu tu bukan semestinya untuk suara sebagai penyanyi jer.
Iajuga dikatakan sesuai untuk mereka yang mana tugas mereka perlu berdepan denganorang ramai.

Bisnes-bisnes yang memerlukan mereka untuk menarik minat pelangganamat sesuai menggunakan Buluh Perindu.

Kak M cadangkan aku ikut dia pada esok hari sebab dia dahbuat temujanji dengan orang yang ada buluh perindu tu.

Aku rasa macam menarik jer. Tak salah kalau mencuba. Lagipun tempat tu tak jauh dari rumah aku. Aku pun bersetuju.

Keesokkannya seperti yang dijanjikan aku pergi berjumpadengan kak M dan kami sama-sama pergi ke rumah pemilik buluh perindu tersebut. Lebihkurang sejam perjalanan dari Pekan untuk sampai ke  perkampungan pemilik buluh perindu tersebut.

Setibanya dirumah tersebut, kami disambut seorang lelakiseparuh usia berbangsa Bidayuh. Aku panggil Tok Tam jer.

Selepas berbosal serba sikit dan berbasa basi, Tok Tamkeluarkan koleksi buluh perindu kepunyaannya. Setiap seorang dari kami disuruhuntuk memilih mana-mana satu buluh perindu didepan kami.

Siap memilih, buluh perindu yang berbentuk seperti spermaberekor panjang, kerinting, berbelit dan bersaiz sehalus rambut, kami dimintauntuk meletakkan buluh tersebut di dalam mangkuk yang berisi air.

Buluh perindu yang aku pilih tersebut mula bergerak meliuklintuk..lurus dan bergerak ke depan dengan laju. Aku berasa pelik dan tertanya.

Dengan tersenyum, Tok Tam berkata ‘Ambik lah. Ianya sesuaidengan kamu. Simpan dengan elok’.

Sementara buluh perindu kepunyaan kak M, diam tak bergerakdan tenggelam.  

Tok Tam menyuruh Kak M memilih yang kedua. Meletakkan kedalam mangkuk.

Kali ini buluh perindu tersebut mula berpusing, lurus danbergerak ke depan.

Tok Tam tersenyum ‘yang ni sesuai dengan kamu’. Kak Mtersenyum gembira.

Kami membayar RM20 untuk setiap satu buluh perindu danpengeras kepada Tok Tam mengikut keikhlasan.

Buluh perindu tersebut aku simpan elok di dlam sehelai plastikkecil dan selitkan ke dalam purse.

Tak dinafikan, bisnes kecil-kecilan aku memang berjalan lancar.Tak putus-putus menerima tempahan walau pun sedikit sahaja.

Tetapi malangnya, buluh perindu tersebut hilang bersamahilangnya beg tangan aku yang kena ragut di depan sebuah restoran. Masa tu akutengah menunggu jalan sedikit lengang untuk melintas.

Beg tangan aku hanyapegang di tangan. Tidak seperti biasa aku sangkut dibahu.
Aku memang perasanada sebuah motosikal yang tengah dipandu perlahan menghampiri aku.

Aku sedikitke tepi sebab konon-konon nak bagi ruang untuk motosikal tersebut melintasi akusebelum aku melintas jalan.
Tanpa diduga, pembonceng belakang laju jer sauk begtangan aku dan motosikal tersebut memecut laju meninggalkan aku yang terpakudan terpinga-pinga. Menjerit pun aku tidak sebab terlalu terperanjat.

Suami dan anak2 aku yang dah ada kat dalam restoran punterperanjat bila nampak muka aku yang terpinga-pinga.
Suami aku nampak terkilan dengan apa yang berlaku.
Apatahlagi aku.
Banyak benda yang bakal merenyahkan rutin harian aku.

Report polis, buat IC, lesen memandu, atm kad, kadnikah dan lain-lain. Hasihhhh…sakit betul hati aku.

Tapi pasal buluh perindu tu, aku tak dapat nak ambikyang baru sebab aku tak tau macamana nak pergi ke sana dan aku pun tak ingatrumah Pak Tam kat mana.

shieda replied at 1-8-2017 10:05 AM
Pepg dah jengah sini kot ada cite ....

Skrg je kot kurang dgr psl penngal kepala ni...tp sy mmg t ...

ahahaha...kannn?
aku pun takutkan anak2 aku dengan penculik van putih tu..huhuh
bebudak ni kalau tak ditakutkan dengan kisah benar ni, memang tak jalan la nok..

DeeHanania replied at 1-8-2017 10:17 AM
Alhmdulillah,
Mak anna da makin baik...
Kkdng ngeri jgak main 'hantor' barang nie...

dee, akudari dulu tak percaya pasal benda2 bomoh membomoh ni..
tapi bila nampak kisah bena depan mata, mula terpengaruh sedikit demi sedikit..
tapi, yang aku musykilkan....
kebanyakkan bomoh yang bagi macam2 tangkal kaya, tangkal berkuasa untuk pemimpin dan businessman ni, dia sendiri tak hidup mewah dan kaya.
rumah biasa2 jer.

kadang2 rumah pun rumah papan buruk jer...tp ramai sangat orang yang datang berubat. siap ada pemimpin yang datang ke rumah bomoh2 ni.
ni berlaku depan mata masa aku anta sepupu aku salina dulu. Orang besar tu mandi penyeri yang mesti dilakukan semasa bulan mengambang penuh.

Katanya bila orang tengok muka dia, berseri dan bercahaya macam bulan..

Wallahu a'lam bish-shawabi.

annabellaruz2 replied at 28-7-2017 02:32 PM
kat kawasan kampung kami ada sebuah tasik yang tak tahu entah bagaimana wujudnya..
beberapa kali pe ...

anna
aku pernah tengok dokumentari ttg kawasan ni di tv1
tak silap dlm tahun lepas. memang ketua kg tu bercerita sebesar batu tu ularnya.
ular tu menjadi batu kerana apa aku tak ingat
tapi masa siaran tu dirakam turun hujan panas renyai2 tpaksa hentikan sementara

annabellaruz2 replied at 1-8-2017 09:20 AM
Buluh Perindu

Sebut jer Buluh Perindu, mesti akan dikaitkan denganseseorang yang bersuara lunak m ...

Babe,

Ada interesting story berkaitan ngan Buluh perindu ni..

Disebabkan aku sakit lepas masuk bertanding Karaoke inter department, aku dah pencen masuk competition.

Suara aku ni biasa2 ja plus aku masuk pun suka2, To be honest, aku masuk sekadar main2 jer, plus nak mencukupkan
kuota jer pun...
Tapi rupa2nya dikalangan peserta pertandingan Karaoke time tu, ada sorang yang guna buluh perindu.

Anyway, macam biasa lepas pertandingan, lepas pemberian cenderahati tanda penyertaan, back to rutin biasa.

Seperti biasa, aku ni lambat sikit nak perasan masa bila yang aku start kena side efek buluh perindu..

Yang aku ingat, rasa gatal tekak aku, memang segala macam datuk nenek ubat batuk tak leh jalan.

So my last resort, aku gi jumpa arwah Bang D ngan Kak L..

Ko tau apa dalam tekak aku, miang keladi la..

Macam biasa, Bang D dah tau aku kena kat mana, tapi dia mesti jugak tanya aku punya aktiviti.

Bila aku bilang, aku baru lepas ikut orang tandin karaoke. Haaaa..... kat situ lah ko kena..

Aku hairan lah kan.. aku ni yang pitching asik lari, naper mesti rasa tergugat kat situ, so Bang D bagitau,
orang tu ambik buluh perindu untuk tolong dia dalam pertandingan, tapi side effect kat aku, aku pulak yang sakit.

Walaupun tidak disengajakan, teruk jugak aku batuk tu.. kering wei tekak.. dahlah suara dalam bercakap pandai hilang..

Sampai sekarang ni, aku dah tak ikut mana2 pertandingan anjuran bank dah... tapi instead of nyanyi, aku jadi juri..

hihihi...

pernah lah ikut jadi juri pertandingan kat luar, tapi aku selalu pilih jadi juri bahagian kanak2 ngan remaja jer.

tapi sekarang memang dah takde dah.

Dah pencen.

NeckPillow replied at 1-8-2017 01:04 PM
anna
aku pernah tengok dokumentari ttg kawasan ni di tv1
tak silap dlm tahun lepas. memang ketua ...

aku tahun lepas dah  masukkan tempat tu dalam itinerary aku..
tapi last2 tak jadi pegi..
aku teringin gak nak tengok sendiri batu tu..
macam batu orang & tawak kat kampung mendiang nenek aku, ko boleh nampak
tapi bila ko ambk gambar memang kosong dan lapang jer dalam camera tu..
pelik betul.