CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: annabellaruz2

[BEST]Koleksi seram dan misteri Sarawak

runiadreamer replied at 30-1-2019 05:48 PM
Rasanya dia lupa pasword lah hihihi

aduh...ni lagi seram!
Klu lupa password, mmg menakutkan..hahaha

annabellaruz2 replied at 31-1-2019 09:21 AM
aduh...ni lagi seram!
Klu lupa password, mmg menakutkan..hahaha

hahahahha tergantunglah cerita jawabnya...

Baru 1st time makcik masuk sini. Best giler citer kat sini. Boleh gak relate dgn cerita sbb penah duduk Kuching 3 tahun lebih.

Good job TT. Moga tetap kekal berkongsi cerita di sini.

Nah munge.

runiadreamer replied at 1-2-2019 10:17 AM
hahahahha tergantunglah cerita jawabnya...

Ahaha.... Harapnya dia dapat masuk balik guna ibaru ker.. Hehe

yenil95 replied at 1-2-2019 01:19 PM
Baru 1st time makcik masuk sini. Best giler citer kat sini. Boleh gak relate dgn cerita sbb penah du ...

Maceh... Hehehe
Ini sbb pengalaman sendiri.. So feel bercerita masa menulis tu ada...
Klu citer rekaan, or pengalaman org lain yg dah dari mulut ke mulut, payah nak luahkan dalam bentuk penulisan..

merempit juga baca thread ni

Follow Us
apaiendat replied at 21-2-2019 12:45 AM
merempit juga baca thread ni

thanks sudi baca..

Ipo replied at 22-11-2016 12:43 PM
Macam mana rupa burung ketupung tu,?
Maknanya puteri tu kira dh balas dendam pd pakcik tu sbb mak ...

adakah puteri tu dtg menjemput suami baru tu...maksud suami baru tu, pakcik dia tu ke?

iznanaziz replied at 21-2-2019 12:18 PM
adakah puteri tu dtg menjemput suami baru tu...maksud suami baru tu, pakcik dia tu ke?

ye...maksudnya puteri tu berkenan berlakikan pakcik tu..huhuhu
nampak macam mengarut. tapi masih banyak rahsia alam yg kita tak tahu..

Gigih merempit habiskan thread ni
bestt giler seram betul banyak kisah2 budaya sarawak y br ku tahu
iols ada pernah ke sarawak 2 kali ..satu kuching satu lagi Miri
best gilakkkk jatuh cinta dgn laksa sarawak n mee kolok!
rindu nak nk g hiking n trekking Taman Negara Bako dan melawat Gua Niah.
Last time ke Gua Niah macam ada sesuatu yang pelik tapi kami fikir malas nak ambik port
Boleh ke TT me tumpang story di sini? minta izinnn

LoveliesHate replied at 5-3-2019 09:45 AM
Gigih merempit habiskan thread ni
bestt giler seram betul banyak kisah2 budaya sarawak y br ku tah ...

thanks babe..

Sil2 share kisah uols kat sini..mmg dialu-alukan agar benang ni tak sepi..

Hi all

Gua Niah

Ak ke Miri pada tahun April 2017. Sebab ke Miri nak tengok horse Cliff dekat Pantai Tusan dan nak masuk gua niah
Semua orang pelik apahal iols nak masuk Gua niah tu, dyurg cakap bukannya ada apa2 pun .. sana ada wall yang gua tu cantik gila mcm painting. Aku tatahu pun ada kubur2 lama kat sana. Main redah je semua.
Perjalanan daripada bandar Miri lebih kurang 2 jam lebih ke Gua Niah. Kami sewa kereta untuk ke sana. Kami berdua jer mmber baik utk travel and suka layan aku bab2 hiking padahal dia x suka hiking.
Takt ahu pun kat gua niah tu kena pakai mask sebab tahi kelawar kuat gila bau dia.
Kami datang just bawak head lamp. Aku yang masih ada sisa2 batuk terpaksa redah aje.

Kat Gua Niah ni, awal trek dia macam jejantas kayu. Kiri kanan memang hutan. Awalannya trekking ada semak samun di kiri kanan jalan dan beberapa rumah tinggal selang beberapa biji.
Sebelah kiri xde gate kayu yang paras pinggang. So means terdedah dengan semak samun tu. Tapi sebelah kanan ada pagar separas pinggang orang dewasa. Dan sebelahnya ada denai iaitu anak sungai di bawah batu2 dan ada ketikanya ada semak samun tp di ikuti hutan2.

Semasa pergi tak ada issue, dan perasaan pun masih seronok. Bila sampai di Great Cave, perasaan WOWWWW mengagumi ciptaan Tuhan tu ada.
Kami pun naik je tangga yang daripada jauh macam nak pengsan tengok..sebab tinggi dan banyakkkk ..huhu
So lalu lah kami setiap laluan yang di sediakan. Kagum dengan effort mereka sediakan untuk orang dating melawat. Dah berjalan almost 1 hour++ kami stopped kat satu mcm gazebo and nak makan karipap yang kami bawak sebagai bekal. Sementara aku mengunyah2 kawan aku baca penerangan tempat kami duduk tu. Rupanya situ adalah tapak kubur lama masyarakat Gua Niah.
Apabila sampai part “kubur/grave” kawan aku terhenti di situ, dan aku pun menyambung “ hurmhhh jadi boleh lah kita bergerak”  hahaha seram nokkkk

Kami teruskan perjalanan.. duk usya2 kelawar. Boleh la nampak kelawar and the geng sedang bergantung d dinding gua. Bila otw balik, laluan yang sama kami lalui jugak mcm tadi. Kami singgah dekat tempat orang jual barang2 cenderamata. Handmade by the local. Masa kat situ, agak ramai orang yang berhenti dan tengok2. Kami pun sama lah tak terkecuali. Pastu aku perasan, ada group of remaja lelaki dalam 5 orang yang jalan dulu meninggal kan tempat beli2 tu.

Less than 5 mins, aku and kawan aku gerak meninggalkn kedai tersbut. Masa kat situ mereka2 masih di gerai tu.
Kami berjalan slow2 walaupun dah agak mendung. Agak mendung sebab dalam hutan dan sabah Sarawak kan gelap awal.

Tiba2 aku dengar bunyi burung selalu aku dengar awal2 pagi jam 5am di semenanjung. Tapi kali ni, bunyi di hujungnya agak nyaring dan bunyinya berulang2 kali. Dan sekitarnya macam sunyiiii sangat. Xde bunyi cengkerik atau apa2 pun..hening senyap.. waktu tu kepala lutut aku sebelah kanan sakittt gila. Sakit yang macam cramp sampai ke betis  tp aku gagahkan juga melangkah.. kaki aku je yang sakit, tapi kawan aku x sakit pun.

N waktu bunyi burung tu masih kedengaran. Serentak dengan itu, both of us boleh dengar macam orang berjalan secara laju2 atas rumput dan di sebalik semak samun sebelah kiri tu. Dalam hati aku dah rasa x sedap. Kawan aku jalan di belakang aku.adalah dlm 2 meter jarak nya. Aku dengan lutut sakit x leh jalan, terpaksa mengheret kaki aku slow2 tapi dalam hati nak marah. Sebab, hari dah makin gelap, bunyi burung tu dah seakan sesuatu rasa x selesa dlm hati di tambah pulak dengan bunyi macam ada orang berjalan laju2 redah hutan belukar tu. aku pusing belakang tgk aku kat belakang jalan tunduk jer.  Dalam hati aku janganlah dia kena sampuk ke apa ke. Aku x lekang membaca berulang kali ayat2 suci alquran. Walau ada yang tersalah baca aku ulang balik. Duk serabut2 tu aku dengan berani berpaling ke kiri (sambal tutup mata) dan dalam hati berkata2 ishh senyaplah ak sakit kut..aku cuba melajukan langkah. And tiba2 kawan aku panggil aku dua kali.
Dia cakap, jalan dengan dia. 2nd time dia panggil aku suara dia agak keras sikit. Aku dah risau dan mula memperlahankan langkah. Dalam hati ya Allah, jangan jadi apa2 kat kami. Alhamdulillah selepas 10 min, kaki aku langsung x sakit apa2. Wallahi lutut n betis aku rasa ringan dan melangkah laju. Akhirnya sampai lah kami ke entrance sebelum anak sungai utk naik perahu sebenag ke HQ. Sementara sebelum seberang sungai tu, ada museum yang menempatkan artifak2 ky djumpai d gua niah. Aku usya2 la ingat nak masuk, and kawan aku duduk kepenatan kat tepi. Ak ingat lagi kami sampai 5 mins sebelum tutup. Kami sampai di museum tu x sampai 5 min, pastu segerombolan girl group yang agak bising tiba di tempat yang sama dgn kami. Aku dah mula pelik dan Cuma terfikir sebab masa kejadian dengar bunyi burung tadi, xde siapa2 pun di laluan yang kami lalu tu dan mxde bunyi orang bersembang langsung. Lagilah bertambah pelik. Aku abaikan.

Waktu masuk gua niah tu, both us x boleh solat. Kami x sangka pulak akan ter period time travel ni. Kami x cakap apa2 punn moment yang suspicious tu, Keluar drpd situ, kami singgah petronas, cuci apa y patut dan juga meneruskan perjalanan ke pantai tusan tengok sunset dan sebelum balik hotel kami singgah pasar malam mkn sayap ayam. Fav. Hahaha
Balik hotel, aku orang yang 1st masuk bilik air, pastu duk tengah bersiram tiba2 lampu terpadam. Dlm hati” aih takkan sampai ke sini dia nk kacau?”
Aku jerit panggil kawan aku try off on the light but then the same. So end up kawan aku next mandi x sampai 5 min je sbb dy takut gelap. Alhamdulillah xde apa2 jadi. Keluar malam tu, kami gtahu receptionist and esoknya dy tukar baru.  Eh lupa jugak nk gtahu kawan aku tu sejenis yang boleh Nampak benda2 halus. Dah banyak kali dy betul2 nampak masa kat umah pun.

Btw, aku hanya bincang dgn member aku pasal hal ni bila kami dalam flight balikd dr miri ke kl. Sepanjang2 berada kat sana kami x bincang apa2 punn. Ini lah bagi aku peristiwa n moment yang berharga di Sarawak. Walau apa pun orang cakap pasal Borneo, I do love Borneo and x pernah serik untuk melawat. Nak terai aice cream gula apong betul2 sbb aritu cam x jumpa tempat betul best.

Sekian… hehee

Kawan uols ada nampak apa2 ker masa kat gua tu?
Aku belum pernah jejak kaki ke Gua Niah.

annabellaruz2 replied at 6-3-2019 08:55 AM
Kawan uols ada nampak apa2 ker masa kat gua tu?
Aku belum pernah jejak kaki ke Gua Niah.

Dia cakap dia jalan tunduk sebab tak berani nak angkat muka takut nampak benda pelik2. Ramai kwn2 d semenanjung ni bila tahu aku ke gua niah dia orang pelik. My mom plak marah la kat iols katanya situ ada banyak tengkorak.
iols pun terbaca satu artikel dalam surat khabar lepas balik rupanya pihak arkeologi ada jumpa lagi tengkorak baru 2,3 bulan sebelum kami jejak ke sana.. hehee
pegilah sana ..experience trekking masuk hutan best rasa sejuk lainn drpd sejuk ekon ..haha

LoveliesHate replied at 6-3-2019 10:33 AM
Dia cakap dia jalan tunduk sebab tak berani nak angkat muka takut nampak benda pelik2. Ramai kwn2  ...

aku duduk kuching. so setakat gua angin dgn gua rusa jer yg aku naik.
Puncak borneo dah bertahun kata nak  naik pun tak naik2 lagi.

annabellaruz2 replied at 6-3-2019 10:48 AM
aku duduk kuching. so setakat gua angin dgn gua rusa jer yg aku naik.
Puncak borneo dah bertahun  ...

Hehe dulu belajar di ums 3 tahun rugi sangat x sempat nk naik Gunung Kinabalu. Sekarang harga dh x beragak2..sobs Cakap pasal Kuching, tahun 2015 @ 2016 kami g Taman Negara Bako. Kawan baik orang Kuching cakap kalau dah sampai sana, kena ambik tanah taman negara bako tu dan sapu ke dahi. Aku dalam hati seriously? untuk apa lah buat cam tu kan?
Kami diam je bila dia gtahu camtu. Katanya tanah tu keramat. I pun do not sure macam mana keramatnya. tapi bila dia cakap macam tu, iols diam jer tanda hormat. Mungkin bubdaya orang sana. Kami ke sana bertiga, kawan iols orang Kuching tu mati2 x nak pegi katanya bahaya. hehee. Sampai2 sana rupanya one of my friend betul2 buat mcm kawan ku org Kuching tu bagitahu.

betul ke tu kena sapu tanah sana bila sampai situ? curious pulak

annabellaruz2 replied at 22-11-2016 01:56 PM
Misteri Buaya Hitam Bertanduk

Rumah sepupu mak aku ni memang berdekatan sebatang sungai yang aga ...

takut gila.

sekadar kaler itam, leh terima lagi.

ni dah bertanduk....

annabellaruz2 replied at 22-11-2016 02:51 PM
Penampakan makhluk bertanduk & bersisik seperti naga

Aku belajar di sekolah rendah yang berhampir ...

kalau dah bertanduk dan bersisik...bukan buaya hitam tu ke?

annabellaruz2 replied at 22-11-2016 02:56 PM
Percaya tak klu aku bagitau....ada cerita yang mengatakan sekali sekali bila lalu kat area tengkor ...

tu le ko pening kut, sebab bau mayat...tak basuh bersih kut tengkorak tu...

balik ko tak mimpi ke?

LoveliesHate replied at 6-3-2019 12:29 PM
Hehe dulu belajar di ums 3 tahun rugi sangat x sempat nk naik Gunung Kinabalu. Sekarang harga dh x ...

owh..klu ikut kepercayaan kami, kiranya mcm ala2 tangkal la..
takut klu tersampuk ke apa, tu yg kena calit tanah kat dahi sebagai tanda perkenalan dgn 'penghuni' tempat tu..
at least dia tau kita datang bukan nak mengacau...
klu tak buat mcm tu, silap2 balik rumah nnt demam atau sakit kepala.