CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aksaradhia

Mistik di office

check in.. baru la meriah MPS ni. kalo tak sendu je. terpaksa la berkeliaran kat bod lain. opis aku banyak gak kes tapi tak berani nak cite, sebab selalu baca kat opis. kang 'mike' tau plak. aku dah la penakut huhuhu

LostStar replied at 23-11-2016 04:25 PM
Dulu masa mula-mula kerja pernah la terjadi kat office lama di Bukit Jalil.

Office memang satu bi ...

heaven gila opis ko.

bilik aku cuma ada mesin fotostat dan almari buruk saja.

Aku pun cam ko jgk dok bilik sorg pastu sebelah bilik bos.

ada pengalamn misteri tapi since aku keje lagi kt cni mls nak cite.

sesukaje replied at 24-11-2016 01:22 PM
check in.. baru la meriah MPS ni. kalo tak sendu je. terpaksa la berkeliaran kat bod lain. opis aku  ...

mike tu sapa?

mike ke deme? mike tu maksud nye awak....

Nasib la sepanjang kerja tak pena kena kacau. Mintak2 dijauhkan kan la

kurga replied at 24-11-2016 01:50 PM
mike tu sapa?

mike ke deme? mike tu maksud nye awak....

ntah le.. belasah je sebutan tu hahaha hampunnn..

selalu sembang dgn member maksudkan 'dia @ diorang'

idakamaruddin replied at 24-11-2016 11:57 AM
cara uols cite opis uols mcm best gila..siap ada bilik mandi bagai

pm keje kosong plss

bilik air pakej sekali dengan kena kacau tu sis. boleh tahan ke? kikikiki

Follow Us
sesukaje replied at 24-11-2016 02:19 PM
ntah le.. belasah je sebutan tu hahaha hampunnn..

selalu sembang dgn member maksudkan 'dia @ d ...

hehehe....
kalau dia@diorang tu kita panggil deme....
awk tu mike....

kira mike takut bercerita... sebab nanti deme tau la ye?
udah tu mike tukor ler deme tu ke bukan nama sebenor...idok ler deme tau... ekekekek
sy pon dulu kekok... tp org umah mmg pure perakian...

dulu penah jugak kena kacau tempat kerja. 3 tahun lepas aku kerja kat damansara. engineering company la. aku mase tu keje admin, so memang selalu duk sorang kat opis sebab engineer akan keluar visit site. bos pulak sebulan sekali je masuk opis sebab HQ kat Singapore. benda ni kena masa time petang la camtu.

kat opis kan biasanya orang akan pakai carpet kat lantai. ada 1 time ni masa aku tengah syok layan running man (ngulor ler keje takde ) aku dengar bunyi orang berjalan, tapi kaki dia terseret2 gitu. tak pun, bunyi orang berjalan atas karpet tapi banyak bergesel. aku memang cuak der sebab opis aku bukan besar mana pon. 1 bilik je, pastu ada beberapa meja yang agak luas.

aku punya seram masa tu, aku tak tutup pc, lampu bagai pon bia bukak je. kunci pintu, pastu turun kat ground floor. isap rokok 1-2 batang pastu baru cabut. sudahnya esok pagi kena sound dengan colleague sebab tak bagitau balik awal. hahahah.

Jajabeans replied at 24-11-2016 01:22 PM
heaven gila opis ko.

bilik aku cuma ada mesin fotostat dan almari buruk saja.

ntah. masuk2 memang rupe itu pejabat dia. ni nak sukan sea ni depa renovet semua. tu yang pindah kejap tu. lega la sikit dari ketenangan d ganggu ni. harap bila pindah balik nanti takde la dapat gangguan2 mcm gtu lagi.

SereneSerenade replied at 24-11-2016 02:55 PM

seram. kalau dah malam memang tak masok dah pantry dengan bilik fail. takot ada yang say hi. maw melingkop kat situ. haha

aik xde sambungan lg ke cite mistik kt opis

kalau xde iols nk share cite hantu kt opis my hb

office yg haunted

Assalamualaikum semua...

skg nk share pengalaman my husband sendiri yg kene kacau mase zaman die praktikal dulu...

laki aku ckp mase ni dlm tahun 2004, lebih kurang mcm tu la...

ok, cerita die cani...

laki aku ni praktikal kt 1 company (audit firm) kt kajang...mmg die kene wat audit...so mcm biase la kalu keje audit pengauditan ni mmg selalu kene balik lambat...lagi2 kalu peak time...mmg kene kerah habis-habisan la..

laki aku ni ms die praktikal die mmg baik ngn bos die, n mungkin die sbb laki, die selalu kene suruh ngn bos die g wat audit luar...kadang-kadang die mmg akn ikut bos die wat audit...laki aku ckp sonok wat audit sbb nnt client bg entertainment mcm2...(nth ape entertainment tu aku x kuase nk tnye... )

ok, nak di jadikan cerita, 1 day laki aku kene stay kt opis..ade jugak smpai kene tdo opis...selalunye die ngn bos die la duk kt opis tu...opis die selalu duk bilik atas (sbb bos kn) die mmg akan duk level bawah la (kt audit department) sensorang bg menyiapkan kerja....

di sebabkn die ni baik ngn bos, bos laki aku ni selalu la bg die handle audit company2 yg kritikal financial nye...so die akan stay wat report sampai ke pagi...

sebenarnye laki aku ni ade 2 kali tdo opis...n selalu gak la stay smpai pagi kt opis...tp kali ni baru la die kene kacau...

berbalik kpd cerita kene kacau, cerita nye cani....

mase malam tu dlm kul 1 pg, tgh2 asyik wat report pstu laki aku ni rase mengantuk sgt...mmg stok ngantuk gile...tp die x leh nk balik sbb nk kene siap kn sbb bos die nk review..nk x nk kene tahan la mata tu...

so bg nk hilangkan mengantuk die g la pantry nk buat air kopi katenye..pantry ni kecik je..muat2 2 org je..n pastu sebelah pantry ade toilet...

mase die tgh nk buat air, tetibe dgr dr dalam toilet ade bunyi org flush jamban tu...tp gelap....xpasang lampu...dlm hati aku ckp "aissyyy sape plak ni...." tp die ignore je la...malas nk layan kn..

so die pn g la kt meja balik...die pn sambung la wat report....mase ni dh xde dgr pape pn..so tgh ralit2 wat keje dlm 2 jam pastu, laki aku rase penat balik...rase nk terkucil sume la...die pn g la toilet kt pantry tu..mase tu laki aku x teringat pn pasal usikan yg die kene sebelum ni...

laki aku pn bawa la mug yg die guna td sbb nk basuh n nak simpan balik kt kabinet tu...
so sblm masuk toilet die pn basuh n letak kt rak...pastu die pn masuk la toilet...
laki aku ni mmg smoker..masuk toilet msti nk smoke...so agak lame la die duk berfeeling dlm toilet tu...pstu dlm 15 minit kendian tetibe die dlm toilet dgr org mcm tgh buat air...tgh kacau sudu dlm gelas..."ktuk...ktuk....ktuk...."

aisyyy sape plak ni....sbb laki aku x dgr bunyi org jalan masuk pantry tu...eeee x sedap hati ni...lain macam je ni...pstu 2 minit pastu senyap...

laki aku ckp die takut, tp wat2 berani.......die pn tggu sat, agak mcm ok die pn buka pintu toilet...dlm hati die ckp "jgn la ade pape yg muncul..." buka-buka pintu.....ok, xde pape...

tapi...........sekali die pandang atas sinki kt pantry tu, tetibe ade plak mug yg die basuh td, siap ade air kopi tu..berasap2.... mcm br lepas buat air.....

very skerrriii uollsss........"aissyyyy sape plak yg memain ni...." laki aku cube berpikiran positif.....pastu ape lagi terus die kuar g meja die...

laki aku ckp mase ni die x sedap hati dh....pastu baru la die teringat bos die tgkt atas...die pn cb la angkat la fon, nk col extention bos die....pastu tetibe, die nmpk kt meja selang 1 (depan die) ade mcm kelibat org tgh menghadap PC..siap bunyi keyboard kene taip ni..."tup..tap...tup..tap..."

alamak mmg x sedap hati ni.....laki aku ckp die pura-pura mcm x nmpk....pstu die pn dail la extension bos die...tp x berjawab...hadoiii.....x kn mamat ni dh balik.....

laki aku ckp die pn letak la ganggang...sambil mate die perati kt meja yg ade kelibat org tu....hilang...dah xde.....

pastu ape lagi...laki aku ckp kene balik ni...esok2 la pikir pasal report...

die pn ape lagi terus save ape patut, pastu trs shut down...x de dah nk tekan "X" dulu...terus tutup suis tu....

takut yg amat sgt....!!! pastu mase die nk kuar dr opis tu (opis ni mcm bangunan kedai) xde lift kene naik tangga, mase nk kuar n nk turun tangga tetibe plak die dgr bunyi... "bedebupp..bedebuppp...." makin lame makin laju....!!!

adoiiiii!!! takut betullll,...ape lagi terus la laki aku lari keluar dr tmpt tu..cpt2 lock pintu, start motor n blah....

fuhhhh nasib baik selamat......esko nye bile masuk opis, laki aku cerita la kejadian tu, bos die ckp bos die dh msg laki aku yg die dh balik kul 12 mlm tu...mmg confirm la die sensorang je wat report semalam..

sejak kejadian tu, laki aku xmo stay dah.....kalu nk suh stay jugak suh byr triple....

SereneSerenade replied at 24-11-2016 02:55 PM

mgkn akak org yg terpilih mana tau x kene usik kan?

idakamaruddin replied at 25-11-2016 02:28 PM
office yg haunted

Assalamualaikum semua...

Nasib baik benda tu tak tegur suami akak. Kalau tegur tak tahulah apa jadi. Sebab dekat office kakak I, benda tu jenis tegur dan munculkan diri. Sampai demam sebulan employee yang nampak benda tu. Terus berhenti kerja. Kesian.

Ha...board ni menarik...tp nnt aku share kisah aku kat benang aku sendiri..
Ofis aku pun ada beberapa kes kena kacau ni..

idakamaruddin replied at 24-11-2016 11:57 AM
cara uols cite opis uols mcm best gila..siap ada bilik mandi bagai

pm keje kosong plss

nasib takde jacuzzi

nasib juga makhluk2 tu pandai basuh balik cawan2 yg diguna tu
kalo dia biar je gitu tak ke haru nak ngemas pula

idakamaruddin replied at 25-11-2016 02:28 PM
office yg haunted

Assalamualaikum semua...

hadehhh..seramnye
member tu dah tak nyabo nak cek fesbuk
laki ko lak tak paham2 nak balik...
member pun buat la kopi kasi hint sikit

Bkn ke ada plaza bwh ofis tu? Seram jugak ke?

Hey bro! Hi kawan2!!

Nikmati bonus deposit anda dialu-alukan pada deposit pertama, kedua dan ketiga anda sehingga 254% sekarang !!!

Hari2 miskin, bila la nak kaya!!!

aku pun nak share sikit pengalaman kene kaco dengan opis ni. baru je jadi dalam bulan lepas.

aku time tu kene siapkan keje cepat sebab esoknya aku cuti. so settlekan jugak la hari kejadian tu. time tu hujan renyaiiii. cari keadaan time tu rasa mcm suram je. org lain semua dah cabut tnggl aku dgn sorang staff ni je buat keje. tetibe dia ckp ngn aku. nak solat kejap.

time tgh kusyuk menaip ni. tetibe aku dgr macam ada org naik tangga. time tu mcm tak heran sgt sbb pikir mungkin ada org lain ttgl brg or guard nk check opis ke. aku tggu punya tggu takde jugak org. staff sorg yg solat td tetibe ckp kt aku. haaa ade ape ketuk pintu surau? aku pun mcm blur2. bila masa plak aku ketuk pintu. dr td duduk dpn pc siapkan keje.

tetibe kitorg ternmpk ade byg hitam disebalik pantulan pintu transparent dpn kitorg. tak semena mena mcm ade bunyi burung yang bising sgt dgn luar buiding opis aku. meremang gila masa tu. staff tu terus ckp kt aku. burung dah bunyi tu. jom la kita balik.