CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Themist

KISAH PENAMPAKAN MAKHLUK HALUS YG AKU ALAMI

suka cara TT explain dgn detail.. cept sikit tulis tt.. tgh best nak baca ni

Themist replied at 28-11-2016 01:39 PM
KISAH 3: PENAMPAKAN PONTIANAK ATAS BUKIT

Nota: Kisah ini diceritakan oleh adik kepada penulis

Hoih   Apa main sambung2 nih. .potong stim betul ..

Cepat sambung TT

Edited by Themist at 28-11-2016 05:45 PM

SAMBUNGAN KISAH PENAMPAKAN PONTIANAK ATAS BUKIT

Syah dgn Tuah dh cuak, tgk si Ali ni dh menjerit2 macam org gila.Tapi si Ali tak kene rasuk,cuma dia jadi terlampau marah dgn benda tu

Ali:Woi setan, ko kacau2 ni kalau berani kluar la (Ali cabar benda tu) sambil mencarut2.

Tiba2, diorg ternampak mcm kain putih melayang lepas tu hilang.Masing2 lega dan pegi check tgk Ali.Mujur Ali tak kene sampuk dek benda tu.Tp diorg memg tak heran Ali berani berdepan dgn benda mcm tu.Sebabnya si Ali ni memg otak ting tong kaki redah dan maknya pun kene buatan org so kejadiaan mistik kt rumah dia pun dh biasa berlaku (ni nanti aku cerita).Dah setel episod hilaian ketawa tu, diorg pun masing2 nak gerak blek rumah masing2.Ingtkan dah setel, rupa-rupanya tu mukadimah je sblum dia nk nampakkan diri dia.

Dalam pukul 3.30 pagi, masing2 gerak balik naik moto.Rumah aku dgn pondok tu tak jauh pun, tp serius ckp, jalan dkt kg aku ni.Even byk rumah memg scary gila malam2.Tanya la sape pun sbb kiri kanan byk kebun sawit.So adik aku merempit la balik rumah sorg2, sebelum sampai rumah aku, akn kene naik satu gon (bukit) pestu belok kiri jalan depan sikit bru smpai rumah aku.Syah bawak motor tanpa dia duga ape yg dia akan nampak atas gon tu.

Rempit2 atas bukit tu, cik pon dh siap tunggu bawah pokok sawit.Depan bukit ni btol2 ada rumah org, sebelah rumah dia ada pokok sawit.Benda tu tgh terpacak dkt situ, tp dia tak tunjuk muka, dia tunduk.Kirenya nampak susuk berbaju putih dan rambut dia yg pjg tu.Si Syah time tu nyaris nk jatuh motor.Bayangkan ko nampak dalam jarak berapa meter je.Memg dia rasa nak melompat atas motor.Dia nampak cik pon tu, dia buat2 xtau padahal takot tu memg dh tahap gigil.Cuba utk relax,lepas dh belok tu cepat2 la rempit sampai ke rumah.

Sampai2 rumah,dia tak kejut parent aku, sbb takot kene marah la tu.hihi.Masok bilik dan cuba utk tidur.Esoknya tu, tiba2 dia jadi mcm lemah semangat dan time tu la baru dia cerita dkt mak ape yg dia nampak.Demam la jugak dalam seminggu.Tapi adik aku ni tak pernah nya serik.Elok je demam merayap je lagi.Sampai ada kes adik aku penah kene rasuk dkt depan masjid lama kg tu jgk.Yg tu baru lagi kejadiaan tahun lepas.Nanti aku cerita lain.Lenguh menaip.hehe.

So sekian utk kisah cik ponti.Aku rasa ni mesti ponti yg sama kacau aku tgh tido tu   

Hoyeee..rumah baru.... teruskan bercerita tt...  

ramaramu replied at 28-11-2016 05:10 PM
suka cara TT explain dgn detail.. cept sikit tulis tt.. tgh best nak baca ni

Terima kasih.InsyaAllah akn tulis se detail mungkin mana2 yg ingt   

Themist replied at 30-11-2016 05:39 PM
Terima kasih.InsyaAllah akn tulis se detail mungkin mana2 yg ingt

Themist. ..kamu sebelum berjumpa pontianak tu selalu x kamu bayangkan hantu mata dia merah...hitam kelilingnya dan bertaring?

Follow Us
Edited by Themist at 30-11-2016 07:36 PM
sebu replied at 30-11-2016 05:46 PM
Themist. ..kamu sebelum berjumpa pontianak tu selalu x kamu bayangkan hantu mata dia merah...hitam ...

Tak pernah bayangkan ape2 pun,sbb sblum ni tak pernah jumpe hantu.Selalu tgk pun dlm cite hantu je la.Tu la pertama kali nmpk pontianak secara real and yg terakhir seumur hidup and berharap takkan jumpa lgi sampai bila2   .Kenapa sebu   {:question

NeBuLa replied at 28-11-2016 06:30 PM
Hoyeee..rumah baru.... teruskan bercerita tt...

Selamat datang  

Harap2 suka la dgn cerita dalam thread ni.InsyaAllah akn update sbyk mungkin bila ada kelapangan

adn replied at 28-11-2016 04:54 PM
fuhhh detail penerangan penampakan sampai ku ter auto membayangkan rupa paras itu... arghhhh : ...

Bayangkan je takpe,jgn jumpe terus.Memg trauma nk tido sorg2 lepas tu  

Themist replied at 30-11-2016 07:35 PM
Tak pernah bayangkan ape2 pun,sbb sblum ni tak pernah jumpe hantu.Selalu tgk pun dlm cite hantu  ...

Oh...ingat kut syaitan ni tahu kita takut rupa dia mcm mana kesan dari pikiran kita. .

sebu replied at 30-11-2016 07:39 PM
Oh...ingat kut syaitan ni tahu kita takut rupa dia mcm mana kesan dari pikiran kita. .

Aku rasa tu mungkin jugak.Sbb syaitan jin ni kan boleh menyerupa ape2 pun kan (betulkan kalau aku salah).So maybe sblum2 ni ada tgk cite hantu pontianak and tgk makeup2 dia tu so dalam kepala dh memg set muka pontianak mcm makeup dlm tv tu and dia pun menjelma la mcm tu, tp yg nmpk dkt mata tu lgi berganda scary dari tv sbb boleh nmpk jelas gigi gerigi and taring,and yg siap sengih tu plg tak tahan.Tp sblum tido (malam kejadiaan), sikit pun takde pikir pasal pontianak ke ape.Ntah kenapa aku yg terpilih utk nmpk benda tu xtau la.

Edited by Themist at 30-11-2016 08:18 PM

KISAH 4: KERASUKAN DI RUMAH MANDI MAYAT

Nota:Kisah ini berlaku kepada adik penulis (Syah).Disebabkan skrg semua kisah berkisar di kg, penulis habiskan dahulu segala kisah momok yg dihadapi oleh penulis dan ahli keluarga di kg angker ni dulu.

Syah malam tu merayap lgi dgn geng2 kg dia.Macam biasa la lepak tak hengat dunia.Jam dah pukul 2 pagi, masing2 dah start boring.Masa ni dorg lepak ramai2.8 orang total semuanya.Malam tu, tiba2 digegarkan kes pecah masok rumah, dgr katanya bangsa India.Sebelum ni dh berjaya masok 2 buah rumah, ni nak masok rumah yg ke3.So diorg tgh lepak boring2 ni, ada org kg yg mintak tlg syah and the geng utk cari perompak tu satu kg (perompak tu lari menyusup dlm kg).

Bagai pucuk ulam dicita, tgh boring2 ni dpt plak jadi penyelamat, ape lagi masing2 semangat la memulakan misi mencari si perompak ni.Berbekal kan moto ex5 yg ada, Syah and the geng start la misi mencari.Diorg bahagikan pada 2 group.1 group 4 org.Misi pun bermula.Time tu, geng adik aku dh puas pusing tp tak jumpa, dah penat mencari diorg lepak kejap depan Surau nak tunggu geng yg lain sampai.Masa ni la kisah bermula.

Themist replied at 30-11-2016 07:49 PM
Aku rasa tu mungkin jugak.Sbb syaitan jin ni kan boleh menyerupa ape2 pun kan (betulkan kalau aku  ...

Aku percaya tu.... .tu kesan dari pikiran kita. Mungkin.syaitan tahu apa kita pikir..

Edited by Themist at 30-11-2016 09:07 PM

SAMBUNGAN

Syah & the geng (total 4 org) decide utk park moto depan surau ni sambil tunggu member diorg (lagi 4 org) yg tak balik lgi from misi kejar perompak.Surau ni dh lama, rasanya dari zaman atok2 aku dah ada,cuma dah di tambah bahagian baru.Kirenya surau ni ada Surau baru dan Surau lama bersebelahan.Surau lama ni ada tempat mandi mayat yg dh tak digunakan menghadap jalan.

Surau lama ni tak dirobohkan lgi tapi in the same time tak digunakan dah.Aku pun tak paham kenapa Syah & the geng decide utk park depan surau lama dan bukan surau yg baru.Tpi nak dijadikan cerita, Syah ni boleh pulak placing motor dia betul2 dkt depan tmpt mandi mayat lama tu!Macam dah takde tempat lain.Aku pun tak dpt nk absorb ape dlm fikiran budak2 ni.huhu

Syah turun motor.Image pertama yg dia nampak waktu turun motor tu, satu lembaga hitam, besar dkt dalam tempat mandi mayat tu!Lepas tu semuanya gelap!Dia dh tak ingt ape2 lagi.

Syah jatuh terjelepuk ke tanah.Tanah dkt kg aku ni dh la jenis berpasir.Sakit woo kalau jatuh.Time aku dgr cerita ni from adik (Syah), kesian jugak aku dkt dia.Habis luka lutut,dagu dan tgn dia kesan dari jatuh terjelepuk tu (kurang ajar punya momok).

Salah sorg dari geng Syah yg ada kt situ bestfren dia, si Tuah.Tuah and the geng ( tak ingt nama semua) cepat2 angkat Syah masok surau baru.Masing2 dah menggeletar.Masa tu, mata adik dh merah.Dalam 10 minit Syah dibawa masok dalam surau,geng yg lgi 4 org tu sampai dkt situ.Masing2 terkejut and xtau nak buat ape.Syah dah start meronta2, mulut berbuih.Tuah,sahabat baik Syah sampai menangis tgk kawan karibnya jadi mcm tu.

Dkt kg ni memg ada seorang ustaz dan anaknya yg famous di kg tu.Sbb diorg ada bukak tahfiz dan tinggi ilmu agamanya masing2.So salah seorang daripada kawan adik, cepat2 call ustaz Muaz (bukan nama sebenar), anak kepada Ustaz Halim (bukan nama sebenar) yg aku ceritakan kt atas tadi.

Syah masih dirasuk, dan cakap merapik2 (tak pasti dia ckp ape).Tak lama lepas tu Ustaz Muaz dtg.Ustaz sampai dan tau ape yg berlaku.Ni mesti dh kene masok jin la ni.Tuah dan Gbam pegang adik yg meronta.Ustaz Muaz pegang ibu jari dam baca sesuatu.Syah meronta dengan suara garau (yg pasti bukan suara adik).

Antara perbualan Ustaz Muaz dan benda yg merasuk

Ustaz:Kenapa ko ganggu anak adam ni

Syah yg dirasuk: Senyap.Tak bercakap ape2

Ustaz:Mula Kuatkan bacaan,dan bertanya lgi soalan yg sama)

Syah yg dirasuk: Aku tak suka!diorg kacau tempat aku.

Ustaz:Kamu ni kafir ke Islam

Syah yg dirasuk:Kafir

Ustaz: (maaf tak ingt dialog ustaz tu ape, tp yg pasti ustaz tu mintak "benda" tu masok Islam and baru nk lepaskan)

Waktu adegan di atas ni, tiba2 ada salah seorang daripada geng Syah,menangis tiba2.Aku namakan dia Bob (bukan nama sebenar).Bob ni org nya jenis lemah semangat.Kawan2 lain mula cuak, arghh tak kan bob pun nk kene rasuk pulak, diorg pun buat2 berani tanya dkt bob

Geng kg dusun:Bob!apesal ko nangis ni,ko jgn macam2!

Bob: Korang tak nampak ke (sambil nangis)

Geng kg dusun:Nampak ape!

Bob:tu ada benda besar dkt belakang badan si Murad (ni watak lain yg tak diceritakan)!

Geng kg dusun: Ko ni biar betul!

Bob:Betul!Sumpah aku nampak

Best TT. Detail gaya penceritaan. Mcm baca cerpen pendek tp bersambung2. Sila sambung ye

Jap. Ada benda yg buat TT and keluarga susceptible ke kepada benda2 ni?

Edited by Themist at 1-12-2016 12:38 AM
Keledek.kepam replied at 30-11-2016 11:48 PM
Best TT. Detail gaya penceritaan. Mcm baca cerpen pendek tp bersambung2. Sila sambung ye

Terima kasih sbb masih setia membaca dkt thread ni  

InsyaAllah akn cuba tulis dgn sebaik mungkin.Yg kisah atas ni akn update sambungan esok.Nk sambung menulis tgh malam ni seram jugak takot ada org sblh yg menumpang tgk kita menulis  

Yg pasal susceptible senang tgk benda halus ni xtau la.Family setahu saya takde sebarang saka, nak kata ada 6th sense pun tak jugak sbb takde la nmpk 24 jam.Cuma ada2 masa je yg terkena.Dalam family ada 7 ade beradik, yg paling kerap and senang kene gangguan saya dan adik.Yg lain dulu (abg sulung & abg kedua) penah jgk dgr diorg kene gangguan dkt tmpt studi tapi tak la kerap sgt kot ( tak pasti la kalau ada yg diorg tak cerita and saya xtau).And yg abg ke5 setahu saya tu je la skali kene kacau yg kerusi terbang tu (tak pasti kalau ada kejadiaan yg sy xtau sbb kebanyakan masa duduk asrama).

Lagi satu rasanya mengikut tempat jgk kot.Rumah di kg tu memg angker sbb kawasan perumahan dikebun sawit and ada 2 bomoh dalam kg (1 dh mati, 1 masih lgi hidup sampai skrg).Mungkin sy dan adik berjiwa lemah sbb tu mudah jadi sasaran dgn benda halus yg ada dkt situ.Wallahualam.

Edited by Themist at 1-12-2016 01:03 PM

SAMBUNGAN

Salah seorang dari mereka cuba menenangkan bob.Tiba2 bob menjerit! Benda tu naik blakang Murad!Seraya itu, Boommm murad tergolek ke belakang!Nasib tergolek dalam surau, ada carpet tak la sakit.

Cepat2 diorg bergegas pegi dkt Murad.Bob je yg stay dkt situ tak bergerak.Murad tak pengsan, cuma terkejut.Diorg ni pun tanya la,kenapa ko jatuh tiba2.Rupa-rupanya, si Murad ni ckp tiba2 ada benda berat berpaut dkt bahu dia.Sah la ni ape yg bob ckp tu tak tipu!Memg ada benda yg panjat bahu si Murad.

Melihat pada situasi tu, Ustaz Muaz mintak semua baca ayat Qursi buat pendinding diri.Benda yg masok dalam badan Syah dh ajak geng rupanya.

Berbalik kepada kisah dialog antara Ustaz Muaz dan Syah (dirasuk).Sebelum Ustaz tu mengislamkan benda tu and halau dia keluar, ada dialog yg berlaku di antara Syah dan Tuah.Syah yg sblum ni bersuara garau, tiba2 bercakap dalam suara adik (Syah).Merayu rayu dkt Tuah, mintak utk tlg bawak ke toilet!Katanya aku dah okay, aku nk pegi toilet.

DASAR SYAITAN YG PANDAI MENIPU!Ustaz Muaz tau ni satu lgi tipu daya benda yg ada dalam badan adik.Ustaz Muaz ckp jgn bawak dia ke toilet.Nanti benda tu akn jadi lgi kuat!!Tipu helah benda tu tak berjaya,nasib la Ustaz Muaz ada, kalau tak mungkin la diorg bwk adik ke toilet.Selepas Ustaz tu berjaya kluarkan benda tu dari badan Syah, dia lemah longlai.Langsung tak boleh berjalan.Lembik.

Tuah dan Jibam papah Syah masok dalam kereta Ustaz Muaz.Bawa ke rumah Ustaz Muaz dulu utk sapu ubat dkt luka ape yg patut.Kemudian hantar adik balik rumah.Time tu jam dh menunjukkan pukul 5.30 pagi.Motor Ex5 adik dibiarkan tinggal dkt depan Surau.Esok tu baru la diorg pegi ambil semula.

Kesian dkt adik (Syah) luka2 and trauma sekejap lepas kejadiaan tu.Tp macam biasa la insaf merayap tu kejap je la.So based on ape yg jadi ni, aku dapat simpulkan jangan la kita ni pegi merayap tgh pagi buta dan lepak dkt tempat yg tak sepatutnya.Tambah2 dkt kg aku yg angker tu!

TAMAT

Themist replied at 27-11-2016 10:17 PM
Huhu memg seram,sampai skrg tak boleh lupe image benda tu

maaf le nak bertanya...

even ada rasa takut lagi. aku rasa ko tgk je kan cerita hantu..

banyak2 cerita hantu cerita yg mana.. yg ada mirip dgn image ko nampak tu

Edited by Themist at 1-12-2016 04:51 PM
hest replied at 1-12-2016 02:29 PM
maaf le nak bertanya...

even ada rasa takut lagi. aku rasa ko tgk je kan cerita hantu..

Actually memg suka tgk cite hantu walaupun penakot.hihi

Tp tu la kalau cerita hantu cik pon ni penah tgk pun cite pontianak harum sundal malam la.Tp yg dlm cerita maya karin tu tak horror sgt rupe dia. yg aku nampak ni memg buruk ya amat siap nampak gigi dia gerigi2 and hujung kiri kanan gigi taring.Siap sengih lgi so bayangkn je la cmne horror nye tu