CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3126|Reply: 18

girls tolong saya please

Edited by Rafeel at 30-12-2016 01:04 AM

hai, salam semua. sy nk mintak nasihat siket tlg jgn troll atau buli saya, tq...
saya lelaki dlm awal 20-an ada seorang gadis classmate tmpt sy blajar mahu berkenalan dgn sy... jujur sy ckp sy x ada laman sosial mcm fb atau wasapp tu semua sbb mmg sy kurang berminat wlaupun sy tahu byk manfaat dan kelebihan yg sy boleh dpt klu sy ada laman sosial... so sy pn bg no. fon sy kt dia, hari demi hari sy pn mula contact2, sy orgnya malu2 kucing, so kebanyakannya dia yg selalu msj sy tanya sy itu dan ini, dh mkn ke belum dll ... kdg2 rs terharu jgk bila ada org ambik berat so mmg ada terdetik jgk la rs belas kesian bila dia mula ambik berat tu kan...

tp ada satu hari tu pernah sy tanya knp awk nk berkenalan dgn saya dia pun jwb "sbb awk sombong..".. wahh agak hebat ayat dia kan, haha... sy masa tu pn cuma iyakan je apa yg dia ckp sbb kalau nk ikutkan mmg sy jenis yg xbrckp dgn mana2 perempuan bkn sbb saya sombong... mgkin sbb xbrminat ke arah bercinta kot sbb sy pn sedar yg rupa sy ni cuma biasa2 je,sy takut kena reject mentah2 so drpada dimalukan baik sy xtgur, kan... ada lah jgk 2-3 org gadis tmpt sy belajar ni (tp xda contact2 pon) rata2 alasannya lebih kurang sama je so sy pn dah mula rasa kurang selesa mcm ada yg x kena kot (berpakat? siapa tahu)....

so sy nk mintak pendapat dan nasihat sikit, apa maksudnya bila ada mana2 girls yg berkenalan atas sbb sy sombong? maksudnya betul ke mereka ikhlas atau sekadar nk main2/perbodohkan saya je... kesian la kt sy nti... sy boleh cuba jd apa yg mereka nk, berkorban utk org yg sy syg, tp sy takut persahabatan sy tu nti kesudahannya teruk bila xde keikhlasan ...

Edited by chazey at 30-12-2016 01:43 AM

Nope, meka tak main2. Ayat "sebab ko sombong" tu dah cukup kuat membuktikan meka tercabar dengan ko.

Sapa dapat ko nanti, confirm bangga. Sebab ko bakal jadi trophy boy untuk awek yang akan kapel ngan ko. Bagi deyol ko jenis lelaki yang tak mudah layan or menggeletis dengan awek, so bangga la sapa2 yang berjaya kunun2 jadi pencuri hati ko.  

Ko teruskan je gaya camtu. Gegirls tu akan lagi suka dan lagi berusaha untuk ngorat ko, haha. Enjoy la attention tu. Takyah serius bercinta la di usia awal 20an. Enjoy life je. Tapi jangan sesekali ko terpesong tertidur dengan pompuan ya. Karna automatik ko akan berubah persona dari si pemalu menjadi boya darat.

Kan @-electrifying- kan? Nasihat sikit adik ni.

Dah hari2 she msg you, memang she suka you lah tu. Go with the flow je, tak payah nak rushing. Kadang2, hunting game tu lebih seronok dari the relationship itself.

tgk gak pangai pmpn tu cmne.. gedik tak.. kalau jenis yg ok ok tu ko layan je dulu, tgk mcm mne.. ko jgn risau sgt la.. laki skrg market tinggi kot.. aku sbgi pmpn kalau dpt laki yg sombong mmg aku treasure la.. yela, dri dpt laki miang buloh betung baik laki yg mcm ko.. siap xmain wasap lagi.. tenang hati, xyah pikir ko menggatal dgn pmpn lain.. sekian

Maigad
Uols laki sombong n i nampak mcm nak je didekati
Dlm pada masa yg sama kengkadang tetimbul perasaan suka
Suka jd sayang kalau makin lama makin rapat
Tp tngk perempuan tu gak la
Kalau bimbo dia nak game uols je

awak mudah jatuh cinta ke?
kalau tak mudah jatuh cinta, just go with the flow..
kalau mudah jatuh cinta, lebih baik ada gap between mereka..

Follow Us
Ada orang lagi misteri org tu , lagi dia berminat nak kenal.
So aku assume sombong tu mcm misteri la.
Kau kawan kawan jela dgn dia. apa salahnya.

chazey replied at 30-12-2016 01:37 AM
Nope, meka tak main2. Ayat "sebab ko sombong" tu dah cukup kuat membuktikan meka tercabar dengan ko. ...

amek je kesempatan yg ade sementelah masih muda remaja tu, nnty lpas kawen jgn terhegeh2 bru nk cari n enjoy dgn pmpn lain ya
lyn je dorg, tp jgn terlalu awl jtuh cinta, dan lg 1 jgn jdi mgsa pisau cukur...

-electrifying- replied at 30-12-2016 04:46 PM
amek je kesempatan yg ade sementelah masih muda remaja tu, nnty lpas kawen jgn terhegeh2 bru nk ca ...

Right bro? Gimme 5!

Dengar nasihat senior hidup dek TT. All the best and enjoice life!

patutla rmai nk takel iols

Punyalah misterius si TT ni, terus senyapppp je

chazey replied at 30-12-2016 01:37 AM
Nope, meka tak main2. Ayat "sebab ko sombong" tu dah cukup kuat membuktikan meka tercabar dengan ko. ...

TQ chazey, saya harap2 'attention' yg sy dpt tu semua dr yg baik2 walaupun mengelirukan sikit dan insyaallah sy akan cuba jd yg terbaik utk classmate sy tu klu betul dia jujur dan ikhlas dlm apa yg dia ungkapkan ...

cha-cha replied at 30-12-2016 01:44 AM
Dah hari2 she msg you, memang she suka you lah tu. Go with the flow je, tak payah nak rushing. Kadan ...

TQ chacha, insyaallah sy akan ambil nasihat chacha, terima kasih

WajibulGhunah replied at 30-12-2016 07:05 AM
Maigad
Uols laki sombong n i nampak mcm nak je didekati
Dlm pada masa yg sama kengkadang tetimbul  ...

hmmm... tulah saya harap2 sy tak gila byg sorang2 la kan sbb kalau sy dah suka kt org tu mmg sy akn approach pelan2 jgk walau takut kena reject... tp mmg mereka ada ckp mcm tu so skrg sy faham la kot mereka xde apa2 niat.. apa2 pn terima kasihh

Terima kasih semua

Rafeel replied at 30-12-2016 07:33 PM
TQ chazey, saya harap2 'attention' yg sy dpt tu semua dr yg baik2 walaupun mengelirukan sikit dan  ...

Ko tak pernah bercinta?

Jangan baik sangat dek. Pompuan umur ko tak suka lelaki nice2 ni - deyol prefer bad boy. Kalau ko baik sangat, confirm ko kena tinggal. Awek yang nak terai ko tu pun nampak macam agresif je...

Awal2 kenal ni takyah la bicara soal jujur, ikhlas bagai. Kawan2 je dulu. Tak perlu terlalu cepat nak serius. Nanti ko kecewa, sebab ko ni memang budak baik sangat ni akak tengok. Pape pon, if you get your heart broken, consider it a lesson. Kita takkan blaja kalau kita tak buat silap. All the best!

chazey replied at 30-12-2016 10:18 PM
Ko tak pernah bercinta?

Jangan baik sangat dek. Pompuan umur ko tak suka lelaki nice2 ni - dey ...

Ya kalau boleh sy xnk serius selagi classmate sy tu xckp soal cinta, sy merancang utk cuma berkawan dan terus berkawan. klu dia gali deep brckp soal cinta, baru sy akan serius dn klu saya terlalu membosankan mgkin sy boleh cuba utk fahamkan perasaan n isi hati dia, gembirakan dia dan sayang/adore dia slalu, mgkin romantik sikit2, tp klu nk jd mcm badboy tu sy xbrp tahu sgt.. sy pn jenis yg x kisah mls nk serabutkan kepala dgn soal2 cinta, kalau dia main2kan sy pn saya akan tinggalkan je dia terus xsmpn apa2 dlm hati walau ada seribu kenangan manis bersama ... ini betul, hahaha...
apa2 pun terima kasih byk2 chazey dan semua yg byk beri nasihat dan semangat pd saya.

first impression biasa la sbb tak kenal, mungkin raut muka ko jenis serius + tak banyak cakap so dia assume ko sombong. Ko  tanya je so bila dah kenal,sombong lagi ke? Yang penting masa berkenalan, bukan first impression. Aku teka ko pn ada salah impression pada someone, so tak perlu ambil hati sgt

Sama mcm yg lain , tak perlu all out sgt esp ko bkn jenis suka bergaul. Nanti ada attachment issue. Good luck!

bagusla tu kalau jenis tak layan cinta sangat.. teruskan.. keep your record clean.. sampai masa Allah akan hadirkan yg terbaik.. buat masa ni just kawan2 je.. kalau ada yg nak serius, boleh la cuba in relationship.. jangan over2 lak.. atau kalau ada yg u betul2 berkenan, mungkin juga itu cinta sejatimu.. mungkin ...
kalau dikecewakan, redha .. tp jangan sekali2 jadi bad boy.. ingat kifarah tu sentiasa ada.. yg terbaik untuk yg terbaik..