CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 7951|Reply: 56

Kakak aku pelik tapi benar..

Post time 3-1-2017 11:30 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Assalamualaikum
Saya baru disini sila beri tunjuk ajar...

Bermula lah cerita..

Keluarga ada 7 orang ibu bapa, abang,kakak,aku,adik1,adik2

Sekarang nie aku nak cerita pasal kakak aku
.

Aku dari kecikk mmg tak pernah dapat kasih sayang seorang akak..kakak aku nie panas baran tak boleh silap sikit..asyik nak marah je, aku nie tak lawa die mmg lawa putih gebu..mmg beza aku dan die ..dan die selalu perlekehkan aku...dan kakak aku nie suke main saiko org...aku dari kecikk jadi tepu sebb setiap hari kene pukul dengan die..sampai berdarah2..hurmm sedih tu mmg sendih..tapi skg tahun berganti tahun..aku dah 25an dan kakak aku dah 30an,

mcm sebelum nie aku bagi tawu ..aku ade adik 2 org yg pertama dah sambung belajar yg kedua di rumah kat kg...kakak aku nie mcm biawak hidup..sbb baru lepas kene cerai ngn suami ..die dah kahwin banyak kali..tapi asyik cerai sebb panas baran die yg melampau..tahap gilerr
Dari luaran mmg nampak ok..mmg gadis pujaan malaya..tapi sebenarnye indah rupa dari khabar..

Masalah skg nie kakak aku nie ade maslah jiwa..die salah kan semua org ape terjadi kat diri nye....padahal perangai die mmg dari dulu mcm nie tapi disebabkn die dulu pandai sembunyi depan mak abah baik je...belkang die pukul2..aku tak tawu kenape ade manusia perangai busuk mcm nie..kakak aku nie ade maslah die tak boleh temgok org lain lebih dari die..aku nie suke belanje adik2 aku..sebb aku sygkan adik2 aku..die tawu walaupun aku grang tapi kasih sayg kperluan dia aku jaga elok2..tapi kakak aku nie lain mcm umo 30an..tapi tak boleh pikir ..die sanggup saiko adik2 aku....adik aku yg last tu selalu termakan ngn kata2 manis busuk die tu..adik aku tu nak belajar sampai tak.boleh sbb die suke suh buat bemde yg tak lojikk..hurm kalau aku citer banyak lagi..tapi sebb menaip.pakai hp je nie...

Skg nie aku nak settle kan kakak aku nie ..aku tak tawu die nie ade maslah jiwa ke ape..aku kesian ngn adik aku tu sebb die tertekan nak study..sebb suke ggu adik aku..hurmm..

Apa yg patut saya buat ngn akak saya tu
.

ye.. memang dia ada masalah jiwa..
ko buat tak tahu je sudah..
just stay away from her..

Parents ko macamana dengan kakak ko? Kiranya korang bertujuh 1 family (tolak adik yg sambung belajar mungkin tak duduk rumah) sebumbung la ek?

Agak susah nak faham cerita ko, boleh kurangkan short form dan taip penuh bila ko on PC

Knp kena tulis "tawu" instead pd "tahu"..

Ni bukan psl dia skt jiwam...mslh hati dis tu..busuk...sbb tu selalu wat bkn2..

Ramai jer kakak perangai macam ni. Lebih sedikit jer Tuhan bagu tapi rasa macam perlu dilayan seperti puteri raja. Betul kata @prettyuglybabe tu, stay away. Selalunya mak akan tau perangai anak2 walau macam mana mereka berdrama untuk sembunyi perangai sebenar.
Yang blajar tu kalau duk hostel, maka tak perlu lah balik selalu. Kalau duk rumah mintaklah parents sewakan bilik dekat dengan kolej. Habiskan pelajaran lebih penting dari melayan kakak yang mahu menghukum semua orang walaupun perkara terjadi atas kesilapan sendiri.
Kakak kamu tu macam 'I am miserable, people around me have to be miserable too or more miserable than me'.
Bukan perkara pelik ye, ingat cerita Habil dan Qabil? Sedarah pun boleh menganiaya sesama sendiri. (Saya beri pandangan dari pengalaman sendiri, kakak menganiaya dari pada saya tak perasan sampailah terperasan. Sekarang saya dah menikah, mempunyai suami yang suka mengsaiko kan balik kakak saya dan lebih terror bermain corporate politics dari dia. Saya buat hal saya dengan anak. Staying away has been the wisest decision I have made for my life. Suami ber saiko sebab keluarga kami besar, dan kakak dok bercanang pasal saya dari Utara ke Selatan. Sebahagian contoh lah apa yang saya telah lalui) Yang penting, bersihkan hati, ikhlaskan jiwa, insyaallah Tuhan akan memberi petunjuk. Rona rona hidup selagi bernyawa dan masih menjadi hambaNya. Chill ya, jangan stress sangat.

Follow Us
Dah dia biawak. Apa power dia. Kenapa takut. Standup. Speakup. Jangan takut dengan bullies. Kalau dia nak bantai ko. Ko bantai dia balik. Lagi orang takut lagi tu dia menjadi.

Susah ni sebab hati ibu bapa yang mainkan peranan. Kalau nak sewa bilik luar semata sebab dia, nanti terkilan pulak ayah ibu kau.

Apa benda yang kau buat, kau ingat jelah mak bapak kau. Kau dah tagu dan terima perangai dia memang macam tu, kau buat 'masuk telinga kiri, keluar telinga kanan' je. Kalau boleh elak, kau elak dari jumpa dia.

Aku tahu kau risau pasal adik-adik kau. Aku nasihatkan, setiap kali kau keluar and borak, kau bincanglah pasal benda-benda baik atau pengajaran hidup. Jangan sembang kosong. Dan jangan sesekali burukkan kakak kau tu depan diorang. Nanti diorang yang rasa serba salah.

prettyuglybabe replied at 3-1-2017 11:49 PM
ye.. memang dia ada masalah jiwa..
ko buat tak tahu je sudah..
just stay away from her..

sebelum ni mmg dah dah tak ambil port sebb die ada suami tapi sebb die dah cerai die ganggu adik aku yg sekolah tu ..
kesian family aku makan hati je dengan die..
sebab die salahkan kita tak jaga die padahal belajar tinggi dah sekolah agama maahad..
tapi mcm takde pendidikan agama..
hurmm

doubleA replied at 3-1-2017 11:49 PM
Parents ko macamana dengan kakak ko? Kiranya korang bertujuh 1 family (tolak adik yg sambung belajar ...

yelahh tapi sekarang ni aku duduk jauh dengan family kerja  dekat KL

tulah typo banyak sangat, susah guna hp nie

willow12 replied at 3-1-2017 11:54 PM
Knp kena tulis "tawu" instead pd "tahu"..

hahahaha aah tahu.. dah terbiasa

cahaya_almas replied at 3-1-2017 11:56 PM
Ni bukan psl dia skt jiwam...mslh hati dis tu..busuk...sbb tu selalu wat bkn2..

adik beradik saya semua ok je.. tapi dia lain dari yang lain..
tak sangka dia tak berubah sebab umur dah sedekad huhuh..

Nenasketum replied at 4-1-2017 12:15 AM
Ramai jer kakak perangai macam ni. Lebih sedikit jer Tuhan bagu tapi rasa macam perlu dilayan sepert ...

terima kasih sebab bagi nasihat..saya cuba untuk kuat tapi dengan adik2 saya jadi lemah.. saya jadi tak redha dia buat kat adik2 saya..
bila saya baca tentang simtom2 sakit jiwa@mental memang ada kat akak saya..
mungkin akak saya kecewa sebab seblum ni apa yg die nak semua dapat tapi sekarang bila Allah tak bagi die kahwin cerai 2kali.. die jadi kecewa, die rasa die jadi mcm tu sbb salah org sekeliling..salahkan mak abah.. hurmm sanggup cakap kene sihir ..bila jumpa ustaz, ustaz kata takde sihir cume ada saka keturunan je... hurmmm sanggup die buruk kan semua org ..

munchkin replied at 4-1-2017 12:41 AM
Dah dia biawak. Apa power dia. Kenapa takut. Standup. Speakup. Jangan takut dengan bullies. Kalau di ...

saya tak takut tapii...sebab abah mak kata die sakit kene mengalah.. sampai bila nak jadi biawak hidup kat umah..arah org mcm die tu raja..

hareeeesah replied at 4-1-2017 12:44 AM
Susah ni sebab hati ibu bapa yang mainkan peranan. Kalau nak sewa bilik luar semata sebab dia, nanti ...

aku tak kesah kalau die usik life aku, tapi masa depan adik2 aku tu die usik..adik aku yg bongsu tu tak boleh fokus study, result teruk pt3 sebb perangai die...

Edited by lovehijau at 4-1-2017 10:06 AM

terima kasih semua yg bagi cadangan dan kata semangat..
sekarang ada tak cara macam mana nak saiko akak saya.. nak bagi dia sedar,
dia ada salah bukan salahkan org sekeliling, hurmm.
kalau nak cerita keburukam akak saya tu mmg banyak sgt
sampai saya rasa kakak aku ni mcm takde hotak nak fikir die buat adik dia mcm takda perasaan..
pernah dulu saya suh dia jaga adik saya 2 org kt umah, saya ada kelas tuisyen.. kakak saya bagi air mentah buat susu.. sakit perut adik saya yg bongsu tu.. banyak lagi perkara pelik yg akak saya buat..mmg diluar jangkaan sgt2..
dia sanggup buruk kan suami dia, dia kata suami dia pukul dia.. tapi hakikatnya suami dia baik sgt2, abg saya kurus sgt2 bila kahwin dengan akak saya.. saya tahu seksa abg ipar saya.. tapi sekrg dah cerai, abg ipar saya nak buat report polis pasal kes akak saya.. tapi family tak bagi atas alasan kaka saya sakitt.. habis tunggu dia bunuh org baru boleh percaya yg akak saya tu pelik tapi benar..dia boleh apa saja yg dia nak..

lovehijau replied at 4-1-2017 09:57 AM
terima kasih semua yg bagi cadangan dan kata semangat..
sekarang ada tak cara macam mana nak saiko  ...

Kalau dia mental u nak saiko dia lagi? Sent her for psikiatrik treatment. Bukan mengalah and biar. Thats not the way.

munchkin replied at 4-1-2017 10:03 AM
Kalau dia mental u nak saiko dia lagi? Sent her for psikiatrik treatment. Bukan mengalah and biar. ...

psikiatrik treatment??terima kasih..tapi akak saya tu kuat mengamuk tak tentu pasal..kalau brg kat umah semua pecah sebab die..

lovehijau replied at 4-1-2017 09:30 AM
sebelum ni mmg dah dah tak ambil port sebb die ada suami tapi sebb die dah cerai die ganggu adik a ...

kalau mak ayah ko pun tak mampu buat apa-apa, apa yang buat ko rasa ko mampu ubah dia?
kalau ko nak adik ko beri tumpuan pada pelajaran, either masukkan adik ko ke asrama atau bawa dia tinggal dengan ko atau ko hantar je kakak ko gi rumah sakit jiwa..
so korang boleh aman-aman duduk rumah tanpa gangguan..
key nya kat sini, mak ayah ko..
mereka yang perlu strict dan tepuk kakak ko..
bukan redha dengan ayat biar la.. dia sakit..
belakang-belakang makan hati dengan sikap anak..
tanya mak ayah ko..
sekarang anak yang kena hormat mak ayah atau mak ayah yang kena tunduk pada anak?

prettyuglybabe replied at 4-1-2017 10:41 AM
kalau mak ayah ko pun tak mampu buat apa-apa, apa yang buat ko rasa ko mampu ubah dia?
kalau ko n ...

Sebenarnye mmg aku nak hantar die sekolah asrama ..sbb die aku tawu result tak pernah mengecewakan..tapii pt3 die teruk sgt3 ..nak mohon sekolah asrama pun tak dapat..aku kene bawa die gi sini sekolah kat sini..untuk kebaikan die..aku rasa untuk spm die perlu ngn aku..tapi abah mak aku belum tentu sokong ...hurmm...