CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: widad11

jirannnnnnnn

slh ke aku xbg dak tu masuk umah main.. xbg main dgn ank2 time pg o tgh ari? mak budak tu sentap dgn aku.. pehtu laki aku sentap dengan aku sebab buat die serba slh bgai.. laki aku nasihat adab berjiran.. aku tye die celah mane aku xberadab???? mak ayh dak tu xde adab berjiran, bukan aku...

widad11 replied at 10-1-2017 12:01 PM
xbg muke da.. yg gagalkan misi ni adalah laki n anak2 aku.. huhuhuhu

laki hang konon nk tunjuk baik kt jirann han tu..suruhla dia jaga anak2 kemas blik smua.

mcm haritu..ada jiran depan umah..aku kan manade dok umah hari2 keje..pastu tiba2 dia dtg jenguk umah dia yg kosong tu pasang kunci baru..potpet ckp ramai pencuri..aku layan kan aje..selama ni  aku pun tk pernah nmpk muka dia..tiba2 ckp kita berjiran harus berbaik2..jaga keselamatan umah jiran siap mtk no. fon (dia cina) ..hello..bila pulak aku kena jaga umah hang..takat tengok2 kan tu okla..bukan maslah aku..

dia mesej aku mcm2..aku jwb je YA..tknk citer  byk..kang mcm2 dia mintak aku tolong.

malas dh bgi muka kt org..baik ala kadar je ckup.

rospinki replied at 10-1-2017 12:22 PM
laki hang konon nk tunjuk baik kt jirann han tu..suruhla dia jaga anak2 kemas blik smua.

mcm ha ...

aah, baik ala kadar je..tu maksud aku kat laki aku.. dah nape nak jage hati jiran tu sgt.. bukan kite mntk makan pon.. gitu2 suda... ni nak bercerita hal personal, mmg xlah.. aku ke yg xtau hidup berjiran ni??? hahhaa laki aku suh aku duduk hutan.. dengan jiran belah kiri ko baik ala kadar je, centu la ok.. baik sgt, buat salah pape, dah serba slh nak tegur... podah la.. aku kalo org xkacau hidup aku, aku xkan kacau k

widad11 replied at 10-1-2017 12:25 PM
aah, baik ala kadar je..tu maksud aku kat laki aku.. dah nape nak jage hati jiran tu sgt.. bukan k ...

adehh...terima jela ketentuan illahi..hidup berumahtangga kena saling memahami..suami ckp ya ikutje..baik ngan jiran..ikutkan aje...tak baik durhaka.

widad11 replied at 10-1-2017 08:47 AM
hai semua....
nak tye pendapat korang ni.. 1st aku intro dulu, aku ade ank laki 3 org berumur 5thun ...

Hati kering jela dik.xpayah nk pikir sgt sentap jiran.sbb tu in the 1st place xpayah baik hati sgt bg anak jiran main dlm rumah.

mokcikKSKB replied at 10-1-2017 02:28 PM
Hati kering jela dik.xpayah nk pikir sgt sentap jiran.sbb tu in the 1st place xpayah baik hati sgt ...

hahahahti sy kering kak, husb sy bukan hati kering.. kalo die pon jnis ati kering mcm sy, persetankan aje jiran tu. sy xbuat thread cni, huhuhuhuh... semalam gaduh besar le psl jiran ni.. die kate die stresss... sy dgn org lain bule je hati kering.. ni husb sy xsuke lak sy gitu.. sy di persalahkan.. semua psl die la.. bg dak tu masuk, cian xde kipas, xde tv lg umah die.. bile xbg ank main, kate sy ibu kejam.. eh, men dengan adik bradik sndri je la..

Follow Us
widad11 replied at 10-1-2017 02:32 PM
hahahahti sy kering kak, husb sy bukan hati kering.. kalo die pon jnis ati kering mcm sy, persetan ...

Hati kering gak ngan laki hang tu.bila membebel psl jiran kau tukar topic je.jgn dilayan..kang korang dua laki bini bergaduh besar.jiran kau aman2 je dok sblh.kunci pagar kunci pintu.xpayah bg anak org masuk.anak dia jag sendiri sibuk nk org lain jaga..jiran mcm tu x payah berbaik pon.x berbaloi...adap dgn jiran pon dia x reti..

mokcikKSKB replied at 10-1-2017 02:35 PM
Hati kering gak ngan laki hang tu.bila membebel psl jiran kau tukar topic je.jgn dilayan..kang kor ...

tu la mslhnye.. husb sy g bukak pagar.. sy suruh kunci, die kate nnt jiran kecik ati ... mane xmasuk budak tu.. sy kunci mmg xnk bg ank jiran masuk..lantak r nak trase.. tu yg gaduh tu

aduhhhhh tak paham laki kau nih
eh berbaloi kah nak jaga hati jiran tapi takmo jaga hati bini
yang masak, kemas rumah, layan dia tu jirankah atau bini?

kau kene ckp baik2 dgn laki kau....jgn putus asa
buat luahan hati masa nak tido, waktu mood dia baik
ckp sambil nanges2
ckplah... awak tak kesian ke kat bini awak ni
penat jaga anak, kemas, jaga makan minum awak lagi
saya mintak awak kunci gril aje. takde lain
tolonglah kesian kat bini awak ni.
bini awak bukan robot

Rate

1

widad11 replied at 10-1-2017 02:40 PM
tu la mslhnye.. husb sy g bukak pagar.. sy suruh kunci, die kate nnt jiran kecik ati  ... m ...

Kau kata je pegi kawen ngan bini jiran.alang2 kesian sgt kan.

penmerah replied at 10-1-2017 02:54 PM
yang ...

Hari ini dapur Tak berasap lagi kah???

Nasi Lemak dah tahu masak????

rospinki replied at 10-1-2017 12:22 PM

mcm ha ...

Hang buang air liur jerk ngan TT nee....

widad11 replied at 10-1-2017 11:01 AM
hahahah, hari tu da buat.. aku xmasak pe pon, sbb stress .. da r malam berjage baby nyusu kerap..  ...

anak i pun takde kawan.. tapi tak pernah i ajar dia keluar rumah masuk rumah jiran walaupun sebelah ada kawan-kawan...

kita makpak yang control anak, bukan anak control makpak. budak tu terlebih gula la tu dalam badan sampai makpak tak mamou nak control anak hype

mokcikKSKB replied at 10-1-2017 02:56 PM
Kau kata je pegi kawen ngan bini jiran.alang2 kesian sgt kan.

kalau sampai stage laki si TT nee buat apa Yang hang sebut Nee...Baru si TT berani bersmuka dgn jirannya  kot???

Setakat pasal Anak Anak jiran....dapat lembu Kan orang orang dalam board FD macam hang Nee...untuk raih simpati....ok ler...

MyNameIsIris replied at 10-1-2017 03:09 PM
anak i pun takde kawan.. tapi tak pernah i ajar dia keluar rumah masuk rumah jiran walaupun sebela ...

manak macam nak ludah jerk si TT.....perkara Yang sehingga boleh datangkan mudarat pada diri..dan hubungan keluarga sendirik......masih mengambil pendekatan berdiam diri...sedangkan bertemu muka dgn jiran untuk luahkan rasa hati boleh sahaja Dilakukan....
Kan????

penmerah replied at 10-1-2017 02:54 PM
yang ...

ptt le tido dgn ank 2,3 ari ni.. die kate kecik ati dgn sy sbb sy marah ank sy smpai jiran sentap.. mampu?? hahahaha.. lom lg sy mrh ank jiran tu.. so ape die nak ni??? die nak sy pure2 mcm die ke..sy xmampu hidup pure2.. if slh mmg slh r.. nape nak jage hati.. kot x, smpai bile2 la mkn hati.. sy xsuke ank2 sy main tnpe kire waktu mcm ank jiran tu.. time kecik la nak ngajo.. da besar jd bebal mcm jiran tu

mannaakaatau replied at 10-1-2017 03:13 PM
manak macam nak ludah jerk si TT.....perkara Yang sehingga boleh datangkan mudarat pada diri..dan  ...

hai manak... mcm mane nak jumpe jiran tu oi.. die lari2.. xkua umah lgsg pas kes sy mrh ank sy sbb bising tu

widad11 replied at 10-1-2017 03:13 PM
ptt le tido dgn ank 2,3 ari ni.. die kate kecik ati dgn sy sbb sy marah ank sy smpai jiran sentap. ...

Hang mintak Cerai aja ler dgn laki hang ....nak cakap bersmuka dgn jiran memang hang Tak mahu Kan????

But if you find the thrill gaduh ngan laki.....then telan jerk ler...Tak payah nak bodoh bodohkan warga FD mintak pendapat

Ye Kan?????

mannaakaatau replied at 10-1-2017 03:10 PM
kalau sampai stage laki si TT nee buat apa Yang hang sebut Nee...Baru si TT berani bersmuka dgn ji ...

Celah mana aku lembukan org manak?hang lg hina okeh..babikan org dgn mn hang merata board?sape2 jd jiran hang silap2 dah bunuh diri..x bunuh hang x sampai hti psl rumah hang dh rupa reban ayam

MyNameIsIris replied at 10-1-2017 03:09 PM
anak i pun takde kawan.. tapi tak pernah i ajar dia keluar rumah masuk rumah jiran walaupun sebela ...

ye.. ank die byk akal.. ank sy kwn tau tunjuk buntot la, pe la.. gerammmm sgt2.. kite punye la kawal ank2.. bukan xbg berkawan lgsg.. de la waktu2 die.. tau, selain budak tu, akan ade benda lain mempngaruhi ank kite.. slh ank sy gak.. budak tu pgl2, die kua umah.. kalo laki sy kat lua, sy gril pintu, ank2 ngis nak kua main.. laki sy g bukak, dtg lak budak ni.. tu sy mrh laki sy...