CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mrqwerty

isteri kuat complaint

My suggestion...

U list down everything perbelanjaan u...dgn gaji rm2k tu...u kne explain...

Biasakan saving 10% dr gaji...bg die blnje setskat yg mampu...ckp u dh berusaha..klu die still x puas ati..u srh die pilih..nk trruskan hhdp ngn u n fam or nk jd selfish sbb nk hdp sng sanggup pisahkan anak ngn ayah..
Kdg2 pmpuan mrh sbb laki x explain..jd die x phm. U ckp cinta blh pudar..tp tanggungjawab akan kekal. Jgn sampai sikap die blh buat u hilang cinta.Lps tu u kuar g mnm. Blk la lps u tenang. Tgk la perubahan die mcm mne..

Rate

1

My suggestion...

U list down everything perbelanjaan u...dgn gaji rm2k tu...u kne explain...

Biasakan saving 10% dr gaji...bg die blnje setskat yg mampu...ckp u dh berusaha..klu die still x puas ati..u srh die pilih..nk trruskan hhdp ngn u n fam or nk jd selfish sbb nk hdp sng sanggup pisahkan anak ngn ayah..
Kdg2 pmpuan mrh sbb laki x explain..jd die x phm. U ckp cinta blh pudar..tp tanggungjawab akan kekal. Jgn sampai sikap die blh buat u hilang cinta.Lps tu u kuar g mnm. Blk la lps u tenang. Tgk la perubahan die mcm mne..

Cer malam ni simbah air yassin sebaldi, kot lepas tu dia baru tersedar diri.

MyNameIsIris replied at 14-1-2017 03:19 AM
Kita tak tau what actually hppened to that lady.. kita dengar dari 1 side story je.

Yela kte dgr dr side suami je..tp kalo kte dgr dr side isteri msti lebih jelas nape die asyk komplen..kalo kte letak diri kte kt tmpt bini die ni ntah2 kte pn same kot jd kuat komplen..aku rase ko kurang bg perhatian kt die n ko xtlg jage anak..ko tau pnt ko je pnt die ko xhirau..btl x?

NurAlia14 replied at 14-1-2017 11:39 AM
Yela kte dgr dr side suami je..tp kalo kte dgr dr side isteri msti lebih jelas nape die asyk kompl ...

Dari yang saya 'nampak'

1. Duit - dia pendam hati sebab husband jenis tak banyak duit nak belikan dia barang best-best tapi at the same time dia malas nak kerja
2. Penat - husband asyik keluar (cari duit) dan semua beban kerja rumah jaga anak segala jatuh atas bahu dia.. tt keluar cari duit segala tapi hidup maintain cukup-cukup je (tapi banyak juga tt bagi duit poket)
3. Lonely - housewife ni takde kawan.. so dia tak dapat luahkan apa yang ada dalam hati dia. Tt pula

Saya pernah dok dalam situation wife tt. Saya tak kerja sebab saya accident. husband selau balik malam buat ot jadi saya penat.. duit belanja pun tak banyak, takat rm20 je husband bagi... itulah saya pandai-pandai budget. tapi bila 100% fully recovered saya start kerja balik..

Rate

1

Lolalala replied at 14-1-2017 02:04 AM
sorry terbebel panjang.tapi itulah realiti sekarang yang pasangan x nampak. ramai org keliling say ...

Mmg betul cakap u..effective communication tu penting..Xde communication, camne nak wujud rasa dihargai disayangi tu..Tabur duit byk2 tapi tak spend time for wife pun boleh Jadi masalah gak..

Follow Us
MyNameIsIris replied at 14-1-2017 11:50 AM
Dari yang saya 'nampak'

1. Duit - dia pendam hati sebab husband jenis tak banyak duit nak belik ...

I feel u..keje smpai mlm smpai xde mase kt rumah tlg2 buat keje rumah tp duit blnje bg ciput je....tp nk buat mcmane itu je rezeki yg ade kn

minta isteri tt baca yang ni

https://mforum.cari.com.my/forum ... amp;fromuid=2230163

alangkah bertuahnya dia, dok mengangkang je kat rumah..

semua tersedia dengan kadar kemampuan suami..dah itu suami yang dia pilih..
masa nak kawin dulu ade ke orang letak pisau atas leher dia..tah dia yang tergedik2 ajak tt cepat2 kawin..

solat berjemaah, n bawak jalan2......

apa kata suruh wife jadi driver uber/grab

ramai je pompuan/mak2 yang terpaksa rela sematanya nak cari duit...siap ada group pemandu wanita lagi

Edited by ronapink at 15-1-2017 10:09 AM

senang jer..

utk nak tenang kan hati..

pandang orang dibawah kita,jangan pandang orang atas kita..

pandang orang bawah dari kita,susah dari kita, kita dah ke depan..syukur isteri tt kurang2 dia dah bersuami,suami baik bertjwab,xcurang..kalau curang pas2 xmampu, lagi sakit hati..

kalau pandang orang atass, jenuh la kita nak kejar..orang tu mungkin lebih2 mampu dari kita..orang kata ukur baju badan sendiri..isteri tt pun kena ukur diri dia..hihihi lawa ke dia utk kawin dgn orang yang lebih daripada tt..perangai dia mcm tu kalau kawin dgn orang lain tah kena terajang dah,dah selamat dapat talak..

apa2 pun harap tt cuba buat jadual..tulis mcm jadual sekolah dulu2,masukkan juga dlm tu jadual utk tt boleh bersama anakisteri..ikut kelapangan tt..hatta utk makan minum tgk tv online ke,
biar dia faham..didik dia ikut jadual tu,buat jadual pun bincang dgn dia..petua buat jadual ni saya dapat dari ceramah motivasi DMFK masa F5 dulu,saya tukar jadual belajar kpd jadual kehidupan ..seronok ikut jadual tu,kita xyah fikir pasni nak buat apa

Rate

1

prettyuglybabe replied at 12-1-2017 10:44 PM
klu dia nak cerai, awak ajak je gi pejabat agama..
tengok dia berani ke tak..

idea u blh pakai.

tt dh cuba yg tbaik.. ngn wife x kije, berani ke dia nk bcerai btl2 ngn tt??

Bagus dah TT ni sebenarnya, kuat cari rezeki..berusaha.

TT, sy pon buat bisnes online.. ade org ajar saya amalkan doa ni setiap lepas solat. cubala..semoga dimurahkan rezeki ye

Knowlee replied at 12-1-2017 10:39 PM
Cuba ajak dia solat jemaah.

Ajak solat jemaah???

mrqwerty replied at 13-1-2017 08:04 PM
mmg isu dia xhormat sy tu yg kuat complaint nk cari gado je...sy byk bediam je skrg ni ckp lebih2  ...

Ceraikan je le

achicha replied at 15-1-2017 05:26 PM
Bagus dah TT ni sebenarnya, kuat cari rezeki..berusaha.

TT, sy pon buat bisnes online.. ade org a ...

terima kasih ye...harap diberi kesenangan dan kebahagian di dunia n di akhirat

aku suggest TT ajak bini pegi kaunseling kat pejabat agama.
or kalo ada bajet, pegi seminar keluarga ustaz ebit lew.
ustaz ni memang ustaz paling top dalam bab kekeluargaan dalam Islam.

kena tegur dan bagi masa.
kalo ko tak boleh tegur, biar ostad n ostazah yg tegurkan.
kalo tak berubah gak, cerai jer.
ada bini tapi buat semak otak pun tak guna juge.
merbahaya pada kesehatan, boleh kena heart attack, blood pressure n stroke.

kalau setakat baru ada sorang anak, dah la tak kerja.
patutnya tak boleh guna reason PENAT sebagai punca untuk asyik naik angin.
pompuan lain ramai bekerja, balik urus anak lagi, lagi la penat.

Rate

1

abangbikerz replied at 15-1-2017 06:13 PM
Ajak solat jemaah???

Kenapa? Lawak ke solat tu?

Diceritakan seorang laki-laki datang kepada Umar bin Khattab RA. Ia hendak mengadukan istrinya karena marah-marah kepadanya. Lelaki tersebut jengkel dan ingin mengadukan kelakuan istrinya kepada Amirul Mukminin.

Setiap kali datang ke rumah Amirul Mukminin, ia tidak pernah bertemu dengannya. Umar bin Khattab RA selalu telah pergi sebelum ia datang. Suatu ketika, laki-laki itu kemudian datang lagi ke rumah Umar bin Khattab RA. Sampai di depan rumah, ia tidak langsung mengetuk pintu. Umar justru berdiri di depan.

Lelaki itu pun tertegun sejenak. Secara tak sengaja, ia mendengar sang khalifah sedang dimarahi istrinya. Sang istri terdengar membesar-besarkan masalah yang remeh. Nada suara perempuan itu meninggi. Sang Amirul Mukminin cenderung pasif menghadapi kemarahan istrinya.

Lelaki itu kemudian berkata dalam hati, "Jika seorang Amirul Mukminin saja seperti itu, bagaimana denganku?" Ia kemudian berbalik hendak pergi. Umar bin Khattab keluar rumah dan melihat tamunya hendak pergi. Ia pun bertanya, "Apa keperluanmu?"

Laki-laki itu kemudian berbalik dan berkata, "Wahai, Amirul Mukminin, aku datang untuk mengadukan perangai buruk istriku dan sikapnya kepadaku. Tapi, aku mendengar hal yang sama pada istrimu," kata lelaki itu.

Umar bin Khattab RA kemudian tersenyum. Dia pun mengisahkan kepada lelaki itu mengapa Umar yang keras begitu sabar menghadapi istrinya. "Wahai, saudaraku, aku tetap sabar menghadapi perbuatannya karena itu memang kewajibanku."

Alih-alih menghardik istrinya, Umar malah menceritakan betapa besar jasa istrinya dalam kehidupannya di dunia. "Bagaimana aku bisa marah kepada istriku karena dialah yang mencuci bajuku, dialah yang memasak roti dan makananku, ia juga yang mengasuh anak-anakku, padahal semua itu bukanlah kewajibannya," jawabnya.

Umar bin Khattab RA kemudian menasihati lelaki itu untuk bersikap sabar kepada istrinya karena istrinyalah yang membuat dia tenteram di sampingnya. "Karena istriku, aku merasa tenteram (untuk tidak berbuat dosa). Maka, aku harus mampu menahan diri terhadap perangainya."

"Wahai, Amirul Mukminin, istriku juga demikian," kata lelaki itu. Amirul Mukminin pun menjawab, "Maka, hendaknya engkau mampu menahan diri karena yakinlah hal tersebut hanya sebentar saja," kata Amirul Mukminin.

siapalah kita...yang lemah ini.....lagi lagilah......

Rate

1

sorry tt kalau aku cakap ni ko mrh ke trase ke.. ntah2 bini ko ade bf lain tak? cer csi die tengok2 die sikit,, kot terjumpa fb ex bf ke.. ade g reunion skool ke.. ni common things yang jadi sekarang ni.. sebab kt forum ni pun ade je laki kena tinggal bini sebab bg alasan laki tak bagi nafkah. rupenye bercinta dengan abang ipar sendiri..

harap tt blh setel masalah cepat2 la ye.. n sorry again. kalau die bkn bini yg mcm tu tt blh ikut saranan forumers yg mcm sebelum ni..