CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dj_design89

Keliru

Missy_la replied at 16-1-2017 09:31 AM
TT, kadang2 bila orang asyik kenen2 kita dengan seseorang, hati kita akan terikut2. Hati ni kan segu ...

Saya akui saya sangat keliru sampai sekarang, tapi ada satu point di mana saya pernah terfikir pasal ni semua. Saya decide nak berterus-terang je dengan dia kata, maybe ini apa yang hati saya nak. Maybe kekeliruan ni apa yang saya perlukan. Mungkin saya nak jadi keliru, tapi saya nak keliru dengan dia, saya nak keliru pasal dia. Saya taktahu adakah betul cara saya tu?

hanie_z replied at 16-1-2017 01:52 PM
Yup, should be mcm ni pun..
TT i would like to suggest u ikut cara dia ni..

"For me, i guess u like her
maybe la, u take her as rebound at first,
ditambah pulak kwn2 u kenen kan both of u
this develope new feeling between u and her.."

Tu r kan? All this jodoh stuffs are so mysterious yet wonderful kalau dapat rungkai satu-satu dan kalau dapat rasai keindahannya. Cuma tak tahu bila nak rasai keindahan tu. Ceeyywahh ahahah. Mungkin betul yang saya dah tak jadikan dia as rebound sekarang walaupun sebelum ni ye untuk saya lupakan si D. Tapi kalau dah sampai tahap selalu nak ambil berat, mungkin ada something else kot hmm.

Thanks BTW!

dj_design89 replied at 16-1-2017 08:42 PM
"Bila aku start keliru akan perasaan aku pada M,  apa yg aku buat ialah..  Aku cuba berjauhan dr ...

Judging from what TT critakan ni,  I think TT dah pasti dengan perasaan TT pada M betul kan?   

So,  dh ok dah tu bro.. So skrg just tinggal utk U usaha tackle hati dia....kena usaha lebih sikit la tapi Insyaallah kalau niat yg baik pasti tuhan permudahkan.. Tunjukkan lebih keikhlasan dan kesungguhan TT utk dapatkan dia..  Selebihnya berserah pada Allah.. Sikit je lagi tu Bro  

Good Luck  

Apai90 replied at 16-1-2017 09:45 PM
Judging from what TT critakan ni,  I think TT dah pasti dengan perasaan TT pada M betul kan?     ...

tt dah buat keputusan agaknya sblm post masalah..blh tgk dia justify reason2 nya anyway, aku suka cara ko buat jarakkan tu

dj_design89 replied at 16-1-2017 08:58 PM
"For me, i guess u like her
maybe la, u take her as rebound at first,
ditambah pulak kwn2 u ke ...

thinking too much..please make an action..

Apai90 replied at 16-1-2017 09:45 PM
Judging from what TT critakan ni,  I think TT dah pasti dengan perasaan TT pada M betul kan?     ...

Apa yang boleh saya katakan, walaupun saya keliru, tapi perasaan tu sebenarnya 60:40. 60% suka, 40% tak pasti. So dengan semua pendapat yang dah dapat ni, peratusan suka tu memang akan makin meningkat r. heheh. And yup, kalau pasal niat, memang saya ada nawaitu dan naluri nak jadikan M ni soulmate selamanya dan bukan nak main-main. Zaman cinta main-main ni dah lama tamat masa zaman sekolah dulu sepatutnya. huhu. Lagipun saya dah letih dah nak deal dengan menda2 perasaan camni. Penat mengharap sesuatu yang tak pasti.  

Terima kasih lagi sekali bro. InsyaAllah saya akan terus berusaha kuat lagi untuk dapatkannya

Follow Us
tiramisuu replied at 16-1-2017 10:58 PM
thinking too much..please make an action..

Hmm tulah masalah saya dari dulu sampai sekarang. Duk overthink memanjang. Tapi dalam masa yang sama, saya duk tangguh nak confess ni pun sebab macam nak tangguhkan rasa sedih in case kalau kena reject hmm

dj_design89 replied at 16-1-2017 11:20 PM
Hmm tulah masalah saya dari dulu sampai sekarang. Duk overthink memanjang. Tapi dalam masa yang  ...

dh pnh kena reject kan sebelum ni..aman2 je ko blh nk approach ppuan lain siap dah lupa D

gigih la duk berangan angan berpuitis jodoh bagai tapi habuk tarak

tiramisuu replied at 16-1-2017 11:52 PM
dh pnh kena reject kan sebelum ni..aman2 je ko blh nk approach ppuan lain siap dah lupa D :lo ...

I like komen u

All talk and no action la tt nih  :zz
Come on tt kalau betul suka and nak serius do something yg impressive la
Rasanya M pun suka tt cuma maybe dia ragu2 sbb tt just flirt2 camtu jah takde serious action

Tt ni jenis peramah and suka flirt dgn pompuan ker?

gem15 replied at 17-1-2017 01:18 AM
I like komen u  

Nope. Saya sangat tak peramah dan tak biasa flirt2 ni semua. Dalam erti kata lain, saya ni juga agak pasif dan tak berapa friendly. Kalau saya tanya kawan2 saya, first impression diorang pada saya ialah saya ni seorang yang serius dan nampak garang. ahahaha.

Mungkin sebenarnya saya ni seorang yang low self-esteem sebab rupa fizikal saya so itu sebab saya tak biasa flirt2 ni semua dan kurang berani nak start dulu dengan perempuan even kalau nak berkawan biasa je pun. Itu juga kenapa saya tak ramai kawan perempuan. Biasalah tu kan. hahaha

So kalau tak biasa flirt dan tak biasa alami menda2 camni, tu yang saya ambik masa untuk nak approach dan flirt mana2 perempuan yang saya suka sebab setiap kali pun asyik direject so tu yang tak sanggup nak alami rejection lagi hmmm

dj_design89 replied at 17-1-2017 01:34 AM
Nope. Saya sangat tak peramah dan tak biasa flirt2 ni semua. Dalam erti kata lain, saya ni juga  ...

Sorry i ingat u jenis peramah suka flirt2  

Tt pun jenis pendiam yer. Sama macam M. So kena usaha lebih nak pikat M kalau mcm tu sbb dua2 serupa  

U selalu contact M tak?fb ke,ig ke,whatsapp ke

If not, why not start from there. Personal msg not group yer..

Owh..Pasal rejek tu kalau dah takut sgt kena rejek mmg takleh buat ape la...Lupakn je la M nih dan cadangan i kat atas tadi    :zz

My advice : finish your study, grow up, get a job. Lepastu ko kawen la dgn HLOPGMDK sekalipun

Aku tanya ko.. kalau ko betul suka pastu confess sekarang pun, apa ko dah bole kawen ke? Dgn keadaan semasa ko sekarang, bknnye 2 3 4 tahun lagik. Kalau cuma mampu bercinta, dating & sewktu dgnnya, ko pun boleh pikir sendiri jauh mana sebenarnya serius ko tu pergi, kan?

Ko amik archi yer? Feeling lebih2 ni

just nak share, masa saya mula2 kenal encik hubby, saya rasa happy tapi tenang.. takde rasa excited terlebih, giddy2, tak keruan mcm bf-bf sebelum tu.. rasa mcm he's not my type  but he's someone who can make me happy

tak tahulah,, lain orang lain kot..

dj_design89 replied at 17-1-2017 01:34 AM
Nope. Saya sangat tak peramah dan tak biasa flirt2 ni semua. Dalam erti kata lain, saya ni juga  ...

So,ni la punca keliru? Sbb fizikal ko..ko gemuk ke muka x nsem?

gem15 replied at 17-1-2017 01:18 AM
I like komen u  

Blum konfirm pn M tu suka..byk tt je assume ..esp since tt ni dh pernah missread layanan girls kpd dia sblm ni..aku teka ppuan suka approach tt mungkin sbb tt ni teror dlm bidang dia

Yeaa..kita yg baca ni pun buat assumption based on cerita tt jer..cerita dari side M kita tak tau

Kalau hati tt kental mampu menahan rejection go on la..kang study ke mana awek ke mana pulak

klu tak mampu pls lupakan jer M..fokus kat study
Lelaki kalau lambat kawen pun no hal

Skema nya kau dekkkk

Akak ngan laki akak dulu mcm nilah jugak. Syok kat org lain sekali org lain yg syok kat kita..mula2 xbleh terima dan reject terus sbb xde perasaan kat dia.so off kejaplah sbb mcm sia2 je dia ngorat tp kita xmo.lama2 bila dia senyap tu rindu pulakkk asik dok terkenang kat dia...so masa tu baru rasa rupanya kita angau jugak kat dia.xlama los tu dia ngorat balik sbb dia pon dah angau gila kat ahkak..so kita kapellah..kapel punya kapel 5taun baru kawen. Ni haaa dah nk masuk 12taun kawen..rasa sayang tu tetap sama. sayang tu bukan takat pandang pertama je dik..tp pandangan hati yg pertama. Nk rasa sayang kena kenal hati budi dulu...bukan sbb rupa.so pikir balik atas alasan apa hang tetiba syok kat M?kalau atas alasan yg hang xkn jumpa kat org lain..teruskan ngorat dia.tp kalau atas alasan sbb dok teringat jah mungkin hang ni jenis cepat suka kat org...cepat pulak x suka nanti..

pi blajaq rajin2 noo, bg siap diri nk hadap alam kerja.alam realiti.

gudluck...

tautanhati replied at 24-1-2017 05:43 PM
gudluck...

Thank you!