CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5751|Reply: 37

Siapa ada kawan macam ni?

Nak tanya korang semua ada tak kawan2 macam saya ni. Saya ada kenal 2-3 orang ni yang sibuk promot produk diaorg.
yang tak bestnya bila diaorg ajak berjumpa. sorang ni tengah rancak wat mary kay. ada la 2-3 kali ajak saya pi lunch ajak
lepak rumah kawan saya yang lain yang mana ahli mary kay jugak . saya dapat merasakan yang niat dia sebenarnya
nak jumpa untuk promot produk dia tu je. ok rimas ok saya rimas sangat. selalu saya ignore je dia ni. sampai kan nak ajak
open house pun beria2 kol, da malam dekat pukul 10 pun kol tanya eh jadi datang ke tak memang saya tak nak datanglah.

then ade lagi sorang ni wat bisness sendiri macam2 la die buat terbaru ni sibuk wat facial muka orang. saya da cakap promot la kat group lain
kat group sekolah ke, ni tak abes2 ajak saya jumpa nak try wat kat saya dulu plak aish tak paham ke yang sebenarnya saya tak berminat.
wikenlah masa yang saya nak luangkan dengan keluarga. bukan sibuk nak melepak berfacial buat treatment segala. dulu2 penah sibuk ajak
beli barang supplement dengan die ntah apa brand tak ingat, mujurlah saya tak terjebak baik lagi saya cari kat farmasikan. dulu2 die buat scrub
badan, kaki semua ni pun die datang cari client memang die offer kat saya tapi saya kata saya buzy. ok saya pahamlah die nak cari income buat tu ini
wat macam2 service, even service angkat barang utk org shopping pun die provide katanye tapi pandai2 lah up kan market & promosi kat org lain
bukan pada kawan2 sendiri yang mana takdalah banyak duit sampai boleh upah orang buat itu ini.

ada tak forumer dapat kawan2 macam ni? macam mana nak avoid

kalau aku terus terang je ckp xberminat. Dah pernah buat pun haha then ignore je mesej dia.
Cakap je aku takde duit!Tapi nasib baikla tak ramai kwn2 buat gitu. Diorg promote kt fb je xde pm2 org.

besarnya mslh hang sampai perlu bkk thread

kawan2 opis iols, suka jual2 produk, barang, pakaian, makanan,...

bila ak x beli, tarik muka. x masuk group lah ak lps tu ngn apa2 perbualan diorg, g event opis tu x mo ajak, iols jd sorg2 sb iols x support brg deols.

mcm nii punya org pun ade? bg ak, ini dh kira paksaan, kalau beli brg depa, baru 'kite geng' kekdahnya

ada je. dan aku terus terang cakap kat diaaku memang x berminat benda bermusim ni. end up cari aku utk pinjam duit

org camni memang tak fhm bahasa sbb diorg guna teknik hard selling. Ko tak payah konar2 baring style melayu. Cakap direct tak nak. Pastu kalau berjela tnya knp tak nak, no need to response further or justify sbb diorg tak nak dgr pun reason. Kalau promote masa face to face, just diam, tak payah cakap pape

Follow Us
Tu pasal aku berbisnes memang aku tak promote kat kawan2 or family..Aku promote kat FB dan IG je..Sebab tak nak jadi kes macam ni la. Nanti menjauh family dan kawan2 takut dorang..Sampaikan kawan2 dapat tau aku berbisnes dorang cakap ko ni bisnes senyap2 bukan nak bunyi..

Merasa jugak dulu ada kawan macam kawan ko ni tt.Kawan aku tu suka promote barang dia kat aku sampai aku naik rimas. Sekarang kawan aku tu dah tak nak kawan aku, dia cakap aku tak support bisnes kawan2..Ape2 jela..

Sebagai peniaga, dia cuba luck dia untuk cari pelanggan.. selagi orang yang dia approach tu bagi alasan sipi-sipi, selagi tu dia mencuba..

Berterus-terang lebih mudah, dik.. Itu yang saya selalu buat... sopan dalam tegas...

Kalu kat fb aku unfollow jer... face to face kat tmpt kerja xda plak yg gigih nk jual produk. Kalu ada pun n aku x berminat, aku buat bodoh jer...

ada la dulu kawan2 yg ada jual kuih raya.. saya beli.. tapi rasa dorang bukan jenis yg nak push2 ni..

kawan2 mak saya yes agak pushy... tp kalau mahal or tak berminat mmg ckp taknak je... my mum biasanya beli juga apa2 brg kawan2 dia jual. mcm paksa diri beli pun ya. unless harga cekik darah. lepas tu bagi org. sambil tu paksa saya pilih juga tapi mak la offer nak bayarkan hehe

pernah juga... tapi for me she is desperate for money. why not u support ajelah walaupun tak berminat nak beli. mcm contohnya: nanti aku tolong promote brg kau kat group / kawan2 atau family aku..kena cari polite way la untuk menolak jgn sampai putus sahabat. i pernah telibat online bussienss so i know how it feels. tapi i xdelah sampai push kawan beli. just syorkan. tak minat takpe.

I da
Jugak kawan mcm ni I mcm ooo ye ke je dgn die ni... malas la nak layan.... kot die blh namapak kan kite x bminat.... Tp tetap jugak nk promot....

chinta89 replied at 19-1-2017 05:39 AM
kawan2 opis iols, suka jual2 produk, barang, pakaian, makanan,...

bila ak x beli, tarik muka. x m ...

perangai mcm tu tak geng pun tak pe laa

ada kat group watsap. meyampah

promote product la, mlm la, cari bini baru la

eeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Ada yg smpi add aku dlm grup zenithgold ke apa..tnpa persetujuan aku. Rancak grup tu, aku left trus. Serius, aku x minat bisnes2 cari org tmbh org ni. Apalagi yg jenis paksa2..pujuk2 org.. bkn cara aku.

ntah mcm takde. Mungkin sebab aku nampak mcm garang kot

Tak suka jugak ada kawan gini.. nasibla yg rapat2 ngan me skrg bukn stok2 gini..

Adaaaa!!! Kawan jenis begini harus dibuang jauh-juah dari kehidupan seharian. Kalau tak, dia akan ambil segala peluang yang ada untuk susahkan hidup kita di kemudian hari.

Ada dua cara nak avoid manusia jenis macam ni.

Pertama, berterus-terang. Jujur sahaja depan mereka yang anda tak berminat dan tak suka dengan cara mereka berbisnes. Jujur itu mudah. Namun, jika tak mahu jujur takut-takut melukakan hati sesiapa boleh guna cara kedua.

Kedua, jauhkan diri sejauh-jauhnya. Jangan angkat call mereka. Jangan baca dan balas mesej mereka. Lenyapkan diri anda dari kelompok mereka. Lama-lama mereka akan perasan sendiri yang anda memang tak berminat dengan bisnes yg mereka jalankan.

Pilihlah antara dua options di atas.

Macam I mmg jenis bangsa mulut cakap lepas. So, I akan selalu pilih option pertama iaitu berlaku jujur. So, most of my friends dah faham sangat dgn mulut dan perangai I. Jujur je senang. Kalau dah jujur still bebal tak faham bahasa block je terus contact number mereka. Settle problem.

Levespa replied at 20-1-2017 04:20 PM
perangai mcm tu tak geng pun tak pe laa

hahaha... iols x kose nk beli benda x perlu. habis duit je. x geng pun xpe.

Ckp la baik2.."bkn x nk beli,tp byk komitmen".Klu dia push jugak byr secara ansurans or else, block je phone number.

12Next
Return to list New