CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cmf_blingblings

Teratak Borak 2017 (Banyakkan Ilmiah dan Berkasih Sayang)

Close [Copy link]
As'salam..and g.morning warga setia bod FD...

Genkidesuka replied at 12-4-2017 11:58 PM
Semlm dh bertekak2.  Dah la tu ye. Yg lepas tu biarlah. Kita istighfar byk2 pulak hari ni.  Takut tg ...

Aku rasa ko yang jenis lembut bahasa ni apa kata elok nasihatkan baik2 si manak tu dan kau sendiri tau kan tahap dia buat orang dalam ni for fun sampai bini orang pon dia usik peciter?

So sbg orang yg lembut dan ada ilmu di dada apa kata gunakan untuk nasihatkan dia dengan cara elok selayaknya. Atau ko nak pejam mata je dia terus menerus carik mangsa baru?

sebu1 replied at 13-4-2017 08:00 AM
Waalaikumsalam akak.   syukur harap dipermudahkan semuenye.  Buat baik berpade2 le akak. Takut o ...

Betul ckp sebu tu.  Kalau dgn mak or adik-beradik boleh la kita tolong sbb tanggungjwb kita.  Kalau jiran, tolong sikit2 boleh la. Over2 mintak, kenot la.

forumcari777 replied at 13-4-2017 08:14 AM
Aku rasa ko yang jenis lembut bahasa ni apa kata elok nasihatkan baik2 si manak tu dan kau sendiri ...

Assalammu'alaikum fc,

Aku nasihat public, ikut pm pun pernah.  Yg cerita terbongkar pasal dia tu, aku tk boleh percaya lg sbb aku tk pasti kesahihan cerita tu.  Bukan wife kau je kena bahasa lucah sini, semua pernah kena.  Jgn lyn je.

Ada orang cara mengajar nya melalui cara sekian2 tapi aku dengan cara aku, memang nampa keras sebab yg dia dok melucah tu bini aku so faham aku rasa camna? Cuba fikir logik dek akal sket sebelum nak tegur aku.

Dari ko atau korang2 yang lain nak tegur aku baik ko tegur  balik si EGO tinggi nak mampuih tu lagi baguih. Ko sendiri belajar agama kan? Ciri2 munafik camna?

kalau selama ni dah terang2 ada 2 personaliti 2 watak apakah orang tu? Sampai tahap guna bahasa kurang enak kat manusia dalam ni. Ko bekerja tak? Kalau ko bekerja kalau someone selamber guna bahasa2 yang ko sendiri tau camna ayatnya tak ke sexual harassment namanya tu?

Ni last aku explain kat ko so aku harap lepas ni ko tak payah nak tegur aku pi tegur via pm kat kawan sembang baik ko tu yg kalau dengan ko punya alim2 cat dia tu

So harap faham dan harap maklum yo!

Genkidesuka replied at 13-4-2017 08:14 AM
Betul ckp sebu tu.  Kalau dgn mak or adik-beradik boleh la kita tolong sbb tanggungjwb kita.  Kala ...

Setuju sgt. Pade aku adik beradik sedarah sedaging dan mak bape kite le yg betul2 ikhlas dgn kite. Tu X pe kite bantu tanpe kite ungkit dan minte balasan. Maksud aku seikhlas hati kite tolong  

Follow Us
Fc, kita nk nasihat, kita nasihat.  Nk bg hidayah agar terbuka hatinya utk berubah, itu Allah punya kerja.  Instead of bergaduh nk bertumbuk ke apa, ko selitknlh doa utk Manak ni tiap kali ko solat.  

forumcari777 replied at 13-4-2017 08:19 AM
Ada orang cara mengajar nya melalui cara sekian2 tapi aku dengan cara aku, memang nampa keras sebab  ...

Aku rase manak X pernah melucah dgn aku. Eh ade ke dan kamu bukan suami aku lg Pun aku bukan putih dan cantik

Aku dah kene warning dgn suami berforum  

Genkidesuka replied at 13-4-2017 12:21 AM
Fc, kita nk nasihat, kita nasihat.  Nk bg hidayah agar terbuka hatinya utk berubah, itu Allah punya  ...

Good. Nasihat yang bagus. Cuma awak lupa seperkara. I am husband of a victim here.

So faham ke tak ni?

sebu1 replied at 13-4-2017 12:24 AM
Aku rase manak X pernah melucah dgn aku. Eh ade ke  dan kamu bukan suami aku  lg Pun aku ...

Posting aku tu ada ke macam aku tengah buat lawak bodoh macam manak selalu buat? I'm serious ok. Ni isu serius. Bini aku tu yg kena. Ko boleh la ketawa. Kalau ko husband dan tetiba bini ko kena camtu ko tak marah ke? Waras sket pk ok?

Kau pun jgnlh marah kt aku, fc.  Aku rasa kalau ko tanya ustaz kt luar tu pun, jawapannya mcm yg aku ckp ni jugak.  Sabarlah.  Jgnlah marah.  Aku cuba remindkan semua org dlm ni, diri aku sendiri terutamanya, bukan ko sorang je.   

forumcari777 replied at 13-4-2017 08:26 AM
Posting aku tu ada ke macam aku tengah buat lawak bodoh macam manak selalu buat? I'm serious ok. N ...

Oke oke jgn marah.

Kamu suami SM (single mum )ke cube kamu terus terang biar semue tahu dan manak mungkin takkan kacau dia lagi.

Genkidesuka replied at 13-4-2017 08:27 AM
Kau pun jgnlh marah kt aku, fc.  Aku rasa kalau ko tanya ustaz kt luar tu pun, jawapannya mcm yg aku ...

Tq aku pun nak cube buat cara akak. Walau aku tgk ade org sindir kamu. Provok kamu tetap kamu lembut layan cara kamu sendiri yg setiap mate bace X nampak gedik atau gatal.  Insyaallah aku tukar cara lepas ni  

myakayina replied at 13-4-2017 08:09 AM
As'salam..and g.morning warga setia bod FD...

Walaikum salam miya   

forumcari777 replied at 13-4-2017 08:25 AM
Good. Nasihat yang bagus. Cuma awak lupa seperkara. I am husband of a victim here.

So faham ke ...

aku rasa aku dah tau ko sapa lah fc.. psl org tu melucah dgn wife ko apa kata ko warning je org tu.. setakat ni org tu takdelah melucah lagi dgn aku, cuma merapu meraban dia tu je lah.. suruh wife ko bolayan je org tu..mcm aku mmg tak ambik pusing pun apa yg dia merapu tu..klu melampau tau la nak buat apa.. dia setakat keyboard warrior kt porum jah..

dah breakfast pulut ke darling?

sebu1 replied at 13-4-2017 08:32 AM
Tq aku pun nak cube buat cara akak. Walau aku tgk ade org sindir kamu. Provok kamu tetap kamu lemb ...

Nk senang cerita, ikut pesan Nabi.  Kalau kita tkde apa yg elok nk dickpkn, kita diam je, sebu.

Bila ajak berdamai, kena marah balik tu dah adat.  Nk praktikkan perintah Allah dlm surah al hujurat ni mmg mencabar sbb ia berkaitan dgn org lain.  Sabar itu perlu dlm apa jua keadaan.

aku masuk bod FD ni pun nak baca kisah2 psl rmhtangga..mana yg baik kita ikut yg tak elok kita jgn buat..  jadikan pengajaran...tapi ada je langau sekor tu yg dok mengacau.. setiap org tak sama masalahnya..situasi lain2..  aku pun pelik apa motif langau tu dok provoke org yg bagi pandangan dlm ni..acah2 he's the best, the great whatsoever..

myakayina replied at 13-4-2017 08:41 AM
dah breakfast pulut ke darling?

X sanggup dah mkn pulut. Tp kegemaran anak dan suami sebenarnye. Hari ni aku masak ayam ala Robert Irvine je darling. Letak black pepper garam pastu celup dlm telur +susu dan butter dan celup tepung then goreng.  Sayur aku tumis je tp kegemaran aku sayur tempura ttp ade    ni tgh masak ni. Hari ni miya oke tak? Moge kamu ceria tiap hari miya dan lupakan kesedehan.  Pg ni kamu mkn ape?

Genkidesuka replied at 13-4-2017 08:42 AM
Nk senang cerita, ikut pesan Nabi.  Kalau kita tkde apa yg elok nk dickpkn, kita diam je, sebu.
...

Tqqqqq key word. Sabar dan senyap