CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

"India Perangai Teruk, Saya Tau India Macam Mana"-Pensyarah Rasis Hina

Edited by Tahpapa at 23-2-2017 08:08 PM

Ok betul la. Lecturer UM.  No wonder
Dan dia " Prof Madya" je..jgn nak up dia " Prof". So just panggil dia DR je. Bagi aku rasa semua sama je prangai x kira bangsa apa. Don't take heart.  BTW kes fakulti Perubatan UM dh selesai ke. Lupa plk aku.

AbukRokok replied at 23-2-2017 04:12 AM
budak india dengan cina senang get along
tapi dua dua tu mcm susah nak get along dgn yg satu lagi t ...

Sng je
I tngk ramai je india/cina berkepit dgn kwn melayu 24/7

Tngk jugak memasing
Kalau bg respon mcm tah hape2 sape je nk dekat

Member aku India pun mengiakan memang India kaki belit. Sbb bos kitaorang India Masa tu selalu tipu bagi gaji lambat. Pastu aku selalu membebel India Ni kaki belit la. Member aku India setuju. Sebab dia pun Kena tipu. Masa zaman baru Abis belajar.

Siapa yg ckp India bukan kaki belit, meme bingai.
Slama hidup aku, campur dgn depa,
9/10 dr depa ni kaki belit.

Prof ni pun bodoh jugak. Kalau ye pun tak suka india tak payah la make it so obvious.  Ada penyakit hati dia ni

Truth.8 replied at 23-2-2017 07:33 PM
betul...hari itu saya nak renew medical card...saya ke counter depan utk bertanya.... melayu ini m ...

sama lah ritu....nak wat lesen memandu international......kat imigeresen....nak gam gambar ponnn punyerr lambattt nak mampusss

rupanya kat tepi ada whatsapp...duk ketawa terkekeh baca whatsapp...duk reply lagik....

Follow Us
S|_BUTA replied at 23-2-2017 12:32 PM
Now that ethnic indians are entering public universities based on quota you can expect more of this  ...

Dah lah lu Puan Botak, tak pernah tengok ko berikan komen yang bernas selain dari komen-komen bangang abadi syok sendiri.

WhiskeyScotch replied at 23-2-2017 05:21 PM
Ini kisah benar ke? Kalau kisah-kisah dipetik dari fb mmg taklah nak percaya.

Agree with you, WS.
Zaman ni kan, berita-berita dari FB bagai (especially artikel yang ditulis oleh seseorang individu yang kita tak kenal siapa pun) harus kita fikir banyak kali boleh dipercayai atau tidak.
Adakalaanya dorang tu attention seeker ataupun paling teruk, mahu buatkan sesuatu keadaan menjadi teruk (sebagai contoh mengapi-apikan hubungan kaum).

eh..zaman aku study dulu terbalik pulak ngan kes ni..lecterur india ngan student2  melayu

tapi time tu kitorang tak reti nak viral kot fb selamat lah chuolls..just buat aduan ke pihak atasan jelah

Truth.8 replied at 23-2-2017 07:33 PM
betul...hari itu saya nak renew medical card...saya ke counter depan utk bertanya.... melayu ini m ...

Sebab yg keje gomen ramai melayu...

Yg bg rasuah saper? Bangsa mana?

Tak ke sama je? So u rasa klu bangsa lain kt kedudukan tu dorg xterima rasuah?
Belum tentu...

Asyik sebut rasuah2 je cer cek skit gangster ni byk bangsa mn..indian xpatut marah org buat racist remark...sila cek diri sendiri dulu.kecuali tiba maki keling la keturunan ke apa tu lain cerita..tapi bila bab sikap patutnya marah bangsa sendiri..seperti ramai melayu yg berani tegur marah n kutuk bangsa sendiri yg buat perangai memalukan.. cer bc pengkomen kt fb dia..gila racist asyik tuduh kuota2.. igt korg pandai sgt ke? Dah xberapa bijak kutuk melayu bijak pukul rata semua masuk uni sbb kuota

Nak sebut kuota konon..sbg bekas guru nk ckp skitlah ..pegila sekolah mn pon...untuk masuk kelas bijak kelas depan kelas pandai2 tu.. xde kuota kaum tau... tapi berapa byk sgt dak india yg bijak?
Klu pegi sekolah ramai india pon..cer tgk berapa ramai yg bijak?
Setakat sekolah yg xde kuota pon xlepas camner nk boleh beramai2 masuk uni??? Dari memalukn diri asyik nk sebut pasal kuota..cuba nasihat skit bangsa korg.. me cikgu melayu pon  pnh tahap merayu kt dak india jgn buat perangai yg memalukn bangsa awak..ada skit je kt sekolh pon xsampi 10% dari 1500 org tp 80% kes disiplin besar2 dorg yg buat... acaner tu.. bengang pulak baca komen bajet bagus tu

Selalu dengar cakap2 orang kenapa ramai india suka jadi lawyer dan hujah2 mereka agak sukar ditumpaskan

alaaaaa.... lets hear the other party plak..zaman skan ramai suka luah perasaan di soc media....

hmmm melayu pakai tudung... memang tak kena perangai.

serata dunia duk racist sana sini....hanya kerana beza color kulit, bahasa, tradisi....dll....oh come on dah 2017 kot! hp canggih laju bagai...tp pemikiran still kuno lagikkkk

turboturtle replied at 24-2-2017 01:45 AM
Selalu dengar cakap2 orang kenapa ramai india suka jadi lawyer dan hujah2 mereka agak sukar ditumpas ...

ni mmg aku sokong....loyer maidin pun india kabornye
india mix ke sejati ke tak tau la

nak buat mcm mana kenyataan itu pahit... anak aku pun dh pening dpt team member kicap...asik2 MC mentang2 sedara mara ramai doktor...pastu mcm2 alasan nk buat paperwork...moralnya jumpa balik prof ...mengadu geng kicap menyusahkan....

apapun siasat la dulu kalau geng2 kicap ni cakap dgr boleh...percaya jgn...

nasib ko jadi lecturer zaman semua nak viral. dulu lecturer aku pun sama mcm ni. india kelas aku buat muka tebal je kena marah. hati kental punya

aku bkn apa..aku risau lect tu kene tetak je

kadang nk berkata2 ni xleh nk jujur sgt walaupun dlm hati mmg menyampah..zaman skg zaman tembak2 je..kang lect ni x lama lg padam kang...

berhati2 la ms berbicara

idakamaruddin replied at 24-2-2017 04:58 PM
aku bkn apa..aku risau lect tu kene tetak je

kadang nk berkata2 ni xleh nk jujur sgt walaupun dlm ...

Tau2 dah kena simenn..