CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: pyropura

[Tempatan] ..Ganu kite: lelaki Terengganu pemalas, kata mamak Munshi Abdullah

Potpouri replied at 26-2-2017 02:18 AM
Aku memang orang kuantan pun. Tapi dah lama menetap di selangor ni. aku sendiri pun tak reti cakap ...

Ohh ko org pahang ya..?  Aku bukan..

Tapi aku suka gak kat sini sbb masih dekat ngan kl.. 2 jam lebih dah boleh sampai.. Pastu banyak pantai2 cantik..

Potpouri replied at 26-2-2017 01:30 AM
Sebenarnya lelaki sekarang memang ramai pemalas   tak kisahlah dari ceruk mana pun berada.  ...

Kikikiki... lebih baik sdrik dr dpt laki yg tau crik lobang jer utk pnyedap..  lagi teruk llaki langsung xbguna.. nafkah zahir & batin xdak langsung...
Mcm yg dperkatakanlah... wife ni kkdg malas nk bising... kita ada duit guna je la duit kita... smpi kering...
Laki ni blh tukar enjin ketalah...cat keta barulah...beli spotrimlah.... cnth dh pnh tjdi pn... bini lah bayo duit rumah dlm rm2000 (tmasuk reno) laki bagi rm700 jer utk sbulan... itulah duit rumah...itulah duit blanja dapor...duit byr  bil tenet/tv....    bila dh dvorce... bru laki tu rsa tinggi rendah, ko kna tanggung bini baru xkeja + pblanjaan umh in law skali  

Changa replied at 26-2-2017 01:32 AM
ye ke sis???
cikki tganu tak pandai basuh pepet guna sabun puki kot?

Bukan pewangi sis. Rasanya masalah sistem peranakan mereka. Mempunyai barah mungkin dirahim itu

abangbeca replied at 26-2-2017 02:35 AM
Ohh ko org pahang ya..?  Aku bukan..

Tapi aku suka gak kat sini sbb masih dekat ngan kl..  ...

Betul. Dekat je nak balik kampung. Tapi bila musim cuti sekolah atau public holiday jemmmm teruk sebab orang kelantan nak balik lalu jalan sama.. lepas je exit bentong tu legaaaa.. kikiki

AyaqMeloSuam replied at 26-2-2017 11:37 AM
Kikikiki... lebih baik sdrik dr dpt laki yg tau crik lobang jer utk pnyedap..  lagi teruk llaki la ...

Ye lebih baik single lah. Bela kucing lebih baik. Lebih tenang dari bela manusia pemalas. Tau mau sedap sahaja. Tapi tak guna kikikihhh.

Bersyukurlah buat mereka yang dapat jodoh yang baik tu, yang bertanggungjawab beri nafkah zahir dan  batin (batin bukan bersex sajo, tapi berlembut, jaga hati, jaga maruah isteri) tak berkira membantu kerja rumah, jaga anak, sesungguhnya korang bertuah dapat rare species.  

Lelaki malaysia lah senang crita..ramai je biawak hidup x mengira bangsa dan tpt asal.

Follow Us
ala...itu statement oram jeles..kita oram Terengganu ilek jer. berapa ribu nelayan kat Terengganu tu..xdok pong kitaorg ekspot Myanmar/bangla untuk tangkap ikan semua local ganu. Base natam brayok lah tu brahi ngat kate kat oram ganu. Mesti ada masalah peribadi dengan lelaki Terengganu tu sebab tu ye wat kuor statement gitu. natam buyik setam.