CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: maaanaakautau

Your last RM200 to last you till your salary day, Which is in two weeks time

maaanaakautau replied at 11-3-2017 09:16 AM
Salam ummi,

Walid Tak ada kat Malaysia, Madu ummi, orang maghribi kah???

Assalammu'alaikum Manak,

Tu cerita dulu la, nak.  La ni suami kt Msia dah.  Suami aku tak nak carikan madu utk aku la, Manak.  Aku bg greenlight dah.  Mcm mana tu?

Pasal nama resipi tu, takdenya aku nak sindir2 sesiapa.  Jiran aku boh nama gitu sbb masakan tu mudah nk buat.  Resipi Bihun Goreng Bodoh pun ada.  Lebih kurang mcm Nasi Goreng Bodoh tapi guna daging n kicap n sawi/kailan/kobis.  Leave out the eggs.

Berbalik kpd topik, ni ada org yg aku kenal ni tgh sengkek.  Aku rasa dia boleh sgt relate dgn masalah ni.  Dgn gaji yg tak seberapa, mmg perit la.  Tp dia bertuah.  Hello je, kakak abg dia kejap je dah tolong bg bantuan kecemasan.  Kakak abg dia kata, dari dia buat pinjaman kat org lain (or worse dari along), baik bagi terus duit kat adik dorang.  Adik tu nak tipu kakak abg dia ka apa ka, itu antara dia dgn Allah.  Yg penting, kakak abg dia halalkan sbb dorang syg adik dorang ni.  Yg tgh bersusah tu adik dorang juga, bukan adik org lain.  Persaudaraan bermula dari berlapang dada dan ia hendaklah dimulakan dgn keluarga sendiri.  Do you agree, Manak?   

Edited by maaanaakautau at 12-3-2017 11:58 AM
Genkidesuka replied at 12-3-2017 09:38 AM
Assalammu'alaikum Manak,

Tu cerita dulu la, nak.  La ni suami kt Msia dah.  Suami aku tak nak c ...

Salam ummi,

Tagline " aku Dah kasi greenlight Tapi suami aku Yang Tak mahu ler manak" nih dari zaman jahiliah ummi lagi manak dengar tapi, air mata penuh satu tempayan ......ummi nak cakap ummi kasi green light dgn ikhlas???? Dgn anaknda manak ummi berterus terang jerk takpa...anaknda paham...yelah manak kena paham naluri ummi sebab bakal Nak jadi Mak Mertua manak Kan????

Tang Nasi goreng bodoh tuh samada ummi sindir atau tidak...memang semua warga FD Dah tahu......kalau Nasi goreng bodoh ini diberi Kan gelaran seperti itu untuk menunjukkan berapa senangnya utk membuatnya...Bak kata Anak buah manak a no brainer......and yet spesis makhluk jenis penmerahs nee masih tak tahu nak buat....can you imagine samada ini a clear blatant harbam murakkab..atau jenis malas nak mampos Yang tiada penawarnya????p

Tell me please

Tang kawan hang Yang dibantu oleh Adik beradiknya, Yang nampak dari lenggok tari jari jemari ummi, often than not dalam keadaan sesak napas ikan tuh....manak lihat ia sebagai satu scenario Yang tidak berselaras dengan semangat dan prinsip agama itu....

While bantuan itu harus serta digalakkan dalam agama sebab ada satu ayat Antara lain Yang memberi maksud...bila Kita membantu meleoaskan sedara Seagrams Kita dari masalah derang, maka TUHAN akan me lepas Kan kita juga dari masalah Kita nanti, jika tidak dibuat ini Tapi di akhir at...selagi Kita Bantu dgn ikhlas.....

Tapi pada masa Yang sama orang Yang dibantu itu juga tidak boleh melihat setiap bantuan Yang dihulurkan pada mereka sebagai satu luxury, privilege..Tapi harus beriktizam utk pastikan dirinya terus berusaha untuk tidak bergantungan dgn orang lain...kerana dalam satu ayat itu juga Ada menyebut Antara lain bermaksud....TUHAN tidak akan mengubah nasib hamba2NYA selagi mereka tidak ada usaha untuk mengubah nasib mereka itu sendirik.....

maaanaakautau replied at 12-3-2017 11:57 AM
Salam ummi,

Tagline " aku Dah kasi greenlight Tapi suami aku Yang Tak mahu ler manak" nih dari  ...

Assalammu'alaikum Manak,

Tak berbaloi menangis satu tempayan.  Kasi green light ikhlas je.  Dari segi financial, Insya Allah no problem.  Dari segi berlaku adil, Insya Allah aku pun rasa takkan ada problem. Asalkan tanggungjwb sebagai suami ok, berehhh.  Sbb tu aku kasi green light.  Dari dia buat dosa.  Aku lagi sedih kalau dia prefer nak buat dosa.  Aku ckp jujur ni.  Tak best la hidup nak dendam2 atau sedih2 manjang.  Hidup kt dunia ni sekejap je, Manak.  Kat dunia ni, selain Allah, aku ada keluarga je.  Kebahagiaan keluarga, kebahagiaan aku.  Kehidupan keluarga, kehidupan aku.  Depa tu amanah Allah pd aku, aku mesti jaga elok2.

Back to topic.  Betullah kata kau pasal org mcm tu kena usaha lebih lagi.  FYI, kakak abg tgk dah usaha dia, siang mlm kerja overtime.  Dia adik perempuan bongsu tapi dialah paling rajin sekali dlm adik-beradik dia.  Rajin mengemas, rajin tolong org lain, rajin penuhkan peti ais rumah mak dia dgn lauk-pauk.  Walaupun gaji dia tak seberapa, Allah bg dia rezeki ikut lain, Manak.  Ada adik-beradik yg memahami dan tak berkira.  Dia pun tak minta byk.  Minta cukup2 utk cover life dia seminggu dua.  Kdg dia tak minta pun, tahu2 dah ada duit tambahan dlm akaun.  Aku rasa mak dorang la yg paling happy tengok anak2 dia berbaik2 sama sendiri mcm tu sbb dia sorang besarkan mereka sejak ayah mereka meninggal dunia masa dorang tu dok belajar lagi.  

Edited by maaanaakautau at 12-3-2017 01:28 PM
Genkidesuka replied at 12-3-2017 12:47 PM
Assalammu'alaikum Manak,

Tak berbaloi menangis satu tempayan.  Kasi green light ikhlas je.  Dar ...

Salam, semoga jika jiwa ummi ikhlas sebegini bagusler ummi...diharap ummi juga dapat terjemahkan naluri ummi ini kepada Anak pompuan ummi Yang bakal dilamar manak nanti, dgn kata kata hikmah pada Hari pernikahannya nanti," imani, syurga kamu adalah redho suami, dan redhokanlah dia untuk beristeri lagi jika itu kemahuannya seperti redhonya ummi jika walid ingin memadukan ummi Hari ini.."
Boleh Kan Ummi????

You are the best ummi....

maaanaakautau replied at 12-3-2017 01:19 PM
Salam, semoga jika jiwa ummi ikhlas sebegini bagusler ummi...diharap ummi juga dapat terjemahkan n ...

Assalammu'alaikum Manak,

Huishhh, kau takyah ckp.  Aku dah pesan siap2.  Aku pesan, sayang kat org berpada2.  Suami, anak2 itu semua ujian dlm perjalanan hidup.  Kalau tak kena sepak-terajang, makan pakai terurus, perkara yg kecik jgn ambik hati.   Sabar.  Ingat ni je, semua org tak perfect.  Nabi s.a.w. je perfect.  Kita tak boleh ubah dia, kita ubah diri kita.  Dgn rahmatNya, akan ada cahaya di akhir perjalanan kita.

Kalau in real life kau belum bernikah, semoga kau berjodohan dgn pasangan yg dpt mendidik dan membimbing satu sama lain ke syurga.  

Back to topic.  Pssst, org yg selalu sengkek tu pun belum kawen.  Mana tahu, makin murah rezeki kalau dpt Manak.  Berminat, sila pm tepi.  

Genkidesuka replied at 12-3-2017 02:22 PM
Assalammu'alaikum Manak,

Huishhh, kau takyah ckp.  Aku dah pesan siap2.  Aku pesan, sayang kat  ...

Salam ummi, Dah brbolak balik pulak hati  ummi dgn anaknda manak??? Dah kata Hari tuh...nyilu tapak tangan land rovers ummi siap Kan bila manak sound nak hantar wakil minang Anak Dara kelepai ummi sorang tuh...awat Dah tone lain pulak sekarang??? Mentang mentang manak kasi hint kat ummi suruh tarbiyahkan anak ummi tuh suruh bersedia untuk sebarang kemungkinan jika ditakdirkan dia bermadu?????

Why like that one ummi???? You is don't want to be my Mertua is it????? Manak Dah hampir nak confirmkan rombongan meminang Nee...ummi jangan cheat anaknda nye feeling please.....

Anak ummi Yang manak nak usaha..orang lain Yang ummi nak rekomen kan????

Follow Us
Saya pun selalu cukup2 aja sampai hujung bulan.  Gaji boleh kata besar.  Tapi kuat shopping.
Masa cuti pantang anak paling kecil,  tiap2 hari poslaju sampai rumah.  Then saya terfikir,  duit asik habis.  Dan hari2 mengbadap fb n internet sbb tgh cuti pantang.
Then tiba2 rasa nak biz online.  N saya terkejut,  seronok rupanya biz online.  Kalau rajin promote,  untung lebih dari gaji bulan2.
Sekarang still biz.  Baby dah 4 bulan.  Tapi saya niat biz bukan utk kaya atau riak.  Tak nak kejar target. Semua balik pd family juga. Biz utk hilang stress keje. Skrg hujung bln masih boleh shopping,  dah tak takut nak spend on food atau belanja anak2.  Dan jangan takut sedekah pd siapa saja hatta anak murid tak beli buku terus bg duit beli buku.
Kalau saya bujang munhkin saya akan buka gerai ice blended atau gerai air di pasar malam.  
Cubala berniaga sekurang2nya blh cover sikit2 pun jadila

ada 7 hari lagi menjelang gaji
bertabahlah

dengan anak kecik RM200 tu seminggu pon tak cukup..
apatah lagi kalau nak tunggu smpai gaji masuk lagi seminggu ke dua minggu..
so kalau dah ada RM200 je dlm bank acc or dlm tangan...gaji lambat lagi..
cepat2 la bawak kuar buku asb ke buku TH ke...

kalau muka tebal sikit bulan tu...bole la pinjam kt kawan2 dulu..
kalo muka separa tebal..minta pinjam kt adik beradik jap..

sehari tu habiskan rm200.. g bli mcm2.. lebihan 2 mggu tu pk lain kali la

tgh menghitung hari menunggu payday (gomen)...biasanya utk save bajet..i rajin plak masak2 (nasi dan lauk2 simple)...dan terpaksa guna credirt card utk isi minyak keta...

onexox97 replied at 15-3-2017 10:21 PM
ada 7 hari lagi menjelang gaji
bertabahlah

hari gaji dah menjelang tiba....

ko ok x TT ?

awalnya gomen gaji..23 dah masuk ya.

kami lagi seminggu depan..sengkek nau dah rse

chipsmoremore replied at 23-3-2017 01:03 PM
hari gaji dah menjelang tiba....

ko ok x TT ?

alhamdulillah sy dh masuk gaji potong yg wajib dipotong
bayar yg wajib dibayar
buat kira2
ada la lagi 200 sampai gaji april        

onexox97 replied at 23-3-2017 02:30 PM
bayar yg wajib dibayar
buat kira2

Bertabahlah dekk...

Berbelanja dengan bijak..

onexox97 replied at 23-3-2017 02:30 PM
bayar yg wajib dibayar
buat kira2

Gaji suami ade kan?.

sebu1 replied at 23-3-2017 03:03 PM
Gaji suami ade kan?.

gaji dia dh ada kiraan dia tersndiri , sy dh xboleh usik dh

tapi sy ada duit claim masuk kot harap2 nya adalah rezeki

refund lhdn punharap dapat segera

onexox97 replied at 23-3-2017 03:08 PM
gaji dia dh ada kiraan dia tersndiri , sy dh xboleh usik dh

tapi sy ada duit claim masuk kot ha ...

Insyaallah .amin

sebu. dah lama aku nak tanya. apesal ko kena banned? ko dah jadi manak-2 ke?

Hana replied at 24-3-2017 01:47 PM
sebu. dah lama aku nak tanya. apesal ko kena banned? ko dah jadi manak-2 ke?

Kisah berlaku kat Ci hana