CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: danaurindu

SAPER ADE PENGALAMAN SUAMI AMBIL DRUGS

seri06 replied at 28-3-2017 08:05 PM
Ntah lah sis. Saya dan biras yg sorg lagi ( ustaz ) dah malas nak ambik tau dah. Biras saya yg ust ...

Seri abaikan jer. Ni mak mertua ada duit bole la kasi. Buatnya masa dia minta mak mertua xde duit nak kasi tak ke dibedalnya org tua tuh nanti. Lg haru.  

aciklola replied at 28-3-2017 02:05 PM
apa yang anak2 dia dapat dgn stay dgn suami penagih dadah tu? cakap kat biras ko

"sis, dah tiba ...

Otak dia pi mana selama Nee????

Sasha replied at 29-3-2017 03:26 PM
Seri abaikan jer. Ni mak mertua ada duit bole la kasi. Buatnya masa dia minta mak mertua xde duit  ...

Pernah mengamuk sis, main libas2x parang depan rumah. Diaorg dok dlm rumah kunci pintu. Takut nya..
Ada sekali tu abis brg dlm rumah di libas dgn parang sampai pecah kepala paip, banjir habis satu rumah.
Mak mertua dok senyap dlm kunci pintu. Tinggal biras saya nie dok luar rumah, lari takut kena libas. Dia tak sempat nak ambik anak dia yg tengah tido.
takut anak kena sembeli sebb anak dia tido masa tu. Penagih nie mengamuk dlm rumah kunci pintu.
Dia dok msg saya..saya suh panggil polis. Dia tak mau sebb mak mertua tak bagi panggil polis. Mak mertua dah lari selamatkan diri dlm bilik kunci pintu..

seri06 replied at 29-3-2017 07:54 PM
Pernah mengamuk sis, main libas2x parang depan rumah. Diaorg dok dlm rumah kunci pintu. Takut nya. ...

sorry kalau aku kata, 1 keluarga bodoh.

kalau kau sayangkan anak2 sedara ko, tolonglah report polis. percayalah cakap aku, anak sedara ko akan ambil ni sbg pengajaran atau ikutan. kalau pengajaran, dia jadi lebih baik. kalau ikutan, dia jadi sama je macam bapak dia.

ko nak anak sedara ko jadi apa?

diorang tu kain putih weh. mak bapak & nenek dia tu tahap kain lap kaki. ko pergi report anon lah. jangan tengok then cerita kat sini. apa ko dapat? apa kami dapat?

maaaanakautau replied at 29-3-2017 06:27 PM
Otak dia pi mana selama Nee????

simpan sikit usage untuk hari ni, sikit lagi untuk esok.

sikit je RAM dia bro

Saya ada pengalaman bekas suami penagih dadah sis.

Mmg tragis. Dia mmg la takde bantai kita ke apa. Tapi dia jadik psiko. Bila tgh on drugs dia mmg romantik senyum jek cakap pun gemalai. Tapi bila dah habis dos. Dia akan tidur jek takmo pergi kerja. Bangun dari tido buat muka bengis mata merah dah macam nak makan org.

Yg terpaling sadis, duit gaji cepat jek lesap. Beli dadah for sure la habis kan. Sampai satu masa tu saya sorok rm10 dalam timbunan baju dalam almari pun dia boleh dapat jumpa. Punyalah tajam daya bau duit si penagih ni.

Follow Us
Duit org banyak dia tipu. Sampai semua kawan2 yg ditipunya contact saya tagih hutang bekas laki saya tu. Sampai dia suruh pekerja dia bagitau semua org yg dia tgh nazak la dah meninggal la. Mmg bodoh la penagih ni. Dah macam biawak tau.

Saya dah banyak kali cuba lari dari dia tapi tak dapat. Sampai saya menangis2 berdoa pada Allah buatlah yg terbaik utkku. Itu je saya ulang hari2 dalam doa. Sampai 1 masa dibulan ramadhan, dia ditangkap polis sebab disyaki menyimpan dadah jenis heroin.

So masa dia dalam lokap la saya minta cerai.

barfi replied at 30-3-2017 10:09 AM
Duit org banyak dia tipu. Sampai semua kawan2 yg ditipunya contact saya tagih hutang bekas laki saya ...

Simpati sis.  Tp skg kamu dah bahagie dgn suami baru yg bukan rakyat local betul x sis?

sebu1 replied at 30-3-2017 10:18 AM
Simpati sis.  Tp skg kamu dah bahagie dgn suami baru yg bukan rakyat local betul x sis?

Ya Alhamdulillah sekarang dah bahagia dengan suami baru. Dah masuk tahun ketiga perkahwinan. Suami skg jangankan dadah, merokok pun tidak. Alhamdulillah la.. Cuma cemburu terlebih sikit. Tapi way better la dari yg dlu

barfi replied at 30-3-2017 10:20 AM
Ya Alhamdulillah sekarang dah bahagia dengan suami baru. Dah masuk tahun ketiga perkahwinan. Suami ...

Alhamdulillah. Tapi kamu mng bijak sb cube x bertahan dgn bekas suami dulu dan cuba untuk lari.  Siape yg sanggup stay dgn drug addict ni mmg bodo x kire le pasangan atau anak atau adik atau abg. Sbnye penagih dadah ni otak mrk bukan otak manusie lg akalnye.

sebu1 replied at 30-3-2017 10:24 AM
Alhamdulillah. Tapi kamu mng bijak sb cube x bertahan dgn bekas suami dulu dan cuba untuk lari.  S ...

Buat TT, Doa dan solat hajat la minta Allah lepaskan tt dari segala kesulitan ni. Saya dlu pun macam dah takde option dah.. Dah habis cara dah.. Tawakkal jela. Alhamdulillah dibuka jalan.

Acik sebu1 ni sapa ek. Selalu kat CI jek ada.
Dah lama iols tak singgah fd ni, saja dtg nyinggah  

barfi replied at 30-3-2017 10:31 AM
Buat TT, Doa dan solat hajat la minta Allah lepaskan tt dari segala kesulitan ni. Saya dlu pun mac ...

Acik sebu acik sebu le dek barfi. Aku dtg sini suke2 bile bosan x de thread best kat CI.  Sekali sekale aku pi gosip. Mlm ni x sabar nak tgk wedding nora  

fuzzyfuzzy replied at 17-3-2017 08:00 AM
hahaha mannak kena post bannhammer...padan muka...

i gelak baca komen u dengan mannak

aciklola replied at 30-3-2017 08:09 AM
sorry kalau aku kata, 1 keluarga bodoh.

kalau kau sayangkan anak2 sedara ko, tolonglah report p ...

Saya dok jauh sis. Dok luar negara. Saya dah pernah minta phone No polis yg berdekatan, tapi biras saya nie tak bagi sampai sudah.
Masalah nie saya tau dr biras saya, suami saya tak cerita apa2x pun kat saya. Dia dok senyap jer.
Saya try tanya lawyer ( kawan saya) mcm mana nak buat.
Tak boleh nak buat apa selagi tak buat report. Masalah nya diaorg tak mau report.
Ada org pernah report, ( diaorg tuduh biras lelaki yg report) polis dtg rumah cari bukti. Tapi tak jumpa sebb tak letak kat rumah pun benda haram tu.
Sejak itu lah biras saya tu kena boikot..
Saya Klu balik mmg dok dlm bilik jer dgn anak2x atau keluar berjalan. Suami saya tak bagi dok luar..

seri06 replied at 30-3-2017 02:24 PM
Saya dok jauh sis. Dok luar negara. Saya dah pernah minta phone No polis yg berdekatan, tapi biras ...

sorilah aku emosi. aku kesian dengan mental development budak2 tu. tak sepatutnya diorang hadap benda2 macam ni. tolonglah si penagis tu mati overdose.aman idup orang sekeliling

ninjago replied at 28-3-2017 03:16 PM
jap apsal dejavu sgt kes nie?? @Robitadotcom

adakah ini diaaa???????

seri06 replied at 28-3-2017 08:05 PM
Ntah lah sis. Saya dan biras yg sorg lagi ( ustaz ) dah malas nak ambik tau dah. Biras saya yg ust ...

Semoga mil kau mampos cepat.sorry...kasar sikit ayat aku sbb org mcm mil ni lah yg buat semua dunia jd huru hara :

mokcikKSKB replied at 30-3-2017 02:48 PM
Semoga mil kau mampos cepat.sorry...kasar sikit ayat aku sbb org mcm mil ni lah yg buat semua duni ...

Bumi Tuhan ini hanya layak utk makhluk macam hang jerk Kan??

maaaanakautau replied at 30-3-2017 02:54 PM
Bumi Tuhan ini hanya layak utk makhluk macam hang jerk Kan??

Yessaaa..sememangnya utk org baik hati mcm aku je manak.hang pon mampos sana

mokcikKSKB replied at 30-3-2017 03:17 PM
Yessaaa..sememangnya utk org baik hati mcm aku je manak.hang pon mampos sana

Iyolah tuh baik sampai  kena cerai dgn laki.....padan muka hang....