CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MohdNizamCY

Mengapa berlaku kepincangan dlm kefahaman agama Islam?

MohdNizamCY replied at 12-3-2017 11:05 AM
Kpd para perawat Islam, HENTIKAN semua jenis rawatan kerana sudah diutuskan ke dunia Malaikat Jibrai ...

Kpd para perawat Islam, HENTIKAN semua jenis rawatan kerana sudah diutuskan ke dunia Malaikat Jibrail menjelaskan perawat termasuk dalam kategori mensyirikkan Allah (malah dosa syirik itu amat BESAR).
Bilamana Allah kirimkan khabar mengenai syirik pada pertengahan tahun lepas, maka lihatlah pula kesudahan orang2 yg mensyirikkan Allah SESUDAH itu. Saya TAK SUKA FITNAH, akan tetapi tidaklah dimatikan ulama2 melainkan ulama2 itu mensyirikkan Allah dalam beramal.

woi nizam
ayat mereng hang ni tak leh pakai tauuuu
ada plak jibrael turun pertengahan tahun lepas
kat sapa tu, guru mursyid yg hang taksub tu atau kat hang
auta je nizam ni

riak takabur sombong perasan yg hang buat manjang ni - syirik juga tau
cam HADITH NABI _ SYIRIK YG HALUS
sampai diri sendiri pun tak tau (hang le tuuuuu)

habis tu kalau ada yg sakit, tapi doktor tak leh kesan
elok ke gi dok sama dgn hang kat wad gila hospital bahgia tuuuu

MohdNizamCY replied at 12-3-2017 11:18 AM
Tahukah anda, si hamba Allah yg menceritakan hal ehwal ini sebelum itu mendapat penyakit serangan ja ...

Hanya malaikat Jibrail a.s SAHAJA yg ditugaskan memberikan petunjukNya kpd orang2 yg beriman. Jika saya tidak beriman kpd Allah, maka pastinya khabar itu tak sampai kepada saya MALAH sudah pastilah kamu pun TAK AKAN TAHU Dia atas rahmatNya masih memberi petunjukNya kpd orang2 yg beriman dan ikhlas dalam beramal meskipun lelaki2 yg JAHIL itu dengan diutuskan Malaikat Jibrail mengajarkan hal ehwal syirik

sapalah nak dengar ayat mereng merapu hang ni nizam
budak tadika pun akan kata pakcik nizam ni jenis gila kot

persoalan aku tak dijawab, hang terus je syok sendiri pulun kat sini
kata hang dajjal, camna plak hang leh beriman ni....jawablah dulu tau, jangan lari terkangkang-kangkang plak

perangai cam lipas kudung
ada hati nak sembang pasal jibrael
iblis yg menyamar sebagai guru muryid pun hang tak sedar tambahan dia nyamar jibrael
maka makin kuat lah kelentong hang yeeeee

MohdNizamCY replied at 12-3-2017 10:52 AM
97. Katakanlah: "Barang siapa yang menjadi musuh Jibril, maka Jibril itu telah menurunkannya (Al Qur ...

97. Katakanlah: "Barang siapa yang menjadi musuh Jibril, maka Jibril itu telah menurunkannya (Al Quran) ke dalam hatimu dengan seizin Allah; membenarkan apa (kitab-kitab) yang sebelumnya dan menjadi petunjuk serta berita gembira bagi orang-orang yang beriman.

Tafsir Surah Al-Baqarah ini antara ayat yg menjelaskan keberadaan Malaikat Jibrail a.s yg sememangnya ditugaskan utk memberikan petunjukNya kpd orang2 yg beriman SAHAJA. MENAFIKAN apa yg saya maksudkan (nengenai sudah diutusNya malaikat Jibrail ke dunia) adalah SAMA MAKNANYA dengan MEMUSUHI MALAIKAT JIBRAIL atau bahasa mudah KAFIR kpd Allah kerana BODOH DAN SOMBONG kerana TIDAK DIBERI KEFAHAMAN YG MENDALAM MENGENAI RUKUN IMAN.
Bila Dia sudah datangkan petunjukNya itu, JGNLAH KAMU MAIN2 DENGAN PERATURAN ALLAH yg termaktub di dalam kitab suci AlQuran dan juga petunjukNya. Bertanyalah kpd ahlul zikri agar kamu beroleh amal yg sempurna disisiNya.

cakap hang mana leh pakai mamat ooiiiiii
banyak tak betoinye lagi lagi dok perasan sombong kononnya hanglah beriman
menafikan yg hang maksudkan -sama dgn memusuhi jibrael  kahkahkah ayat perasan yg lebih

rukun iman yg atas sekali - PERCAYA PADA ALLAH pun hang lintang pukang
nak sembang pasal rukun iman
dah buang sikap2 buruk yg bercanggah dgn KEPERCAYAAN PADA ALLAH ke tak lagi ni???
riak takabur sombong ujub bangga perasan
hasut hasad dengki khianat ghibah adu domba fitnah
bakhil kedekut penting diri sendiri

ni ciri2 yg menidakkan KEPERCAYAAN PADA ALLAH
napa hang dok pulun buat lagi ni nizammmmmmm oooooooooooooiiiiiiiii

Edited by MohdNizamCY at 12-3-2017 02:19 PM
orangbesi replied at 12-3-2017 02:05 PM
97. Katakanlah: "Barang siapa yang menjadi musuh Jibril, maka Jibril itu telah menurunkannya (Al Q ...

Tugas orang yg beriman itu merawat iman, dan bukan pula merawat penyakit. Ini kerana, semua penawar itu ada pada Allah spt mana yg dijelaskan oleh Malaikat Jibrail a.s kpd kedua2 hamba Allah itu.

Dalam sebuah hadis (hasan), datang seorg wanita meminta baginda Rasullullah saw mengubati penyakitnya. Lalu baginda Rasullullah saw memberi pilihan kpd wanita itu samaada sembuh dari penyakit akan tetapi tidak masuk syurga atau bersabar dgn penyakit yg dihadapinya (ujianNya).

97. Katakanlah: "Barang siapa yang menjadi musuh Jibril, maka Jibril itu telah menurunkannya (Al Q ...

Saya tak suruh kamu percaya kpd saya pun kerana ianya jelas mensyirikkan Allah. Yang saya suruh kamu percaya adalah, Allah, utusanNya (malaikat Jibrail), AlQuran dan Qada dan Qadar.

Maksudnya, apa yg saya nyatakan itu 100% memenuhi makna rukun Iman.

Jika kamu menyatakan SELAIN dari itu, maknanya tidaklah kamu beriman kpd rukun Iman sesudah nyata penjelasan dari saya menyentuh urusan tauhid, akidah dan syariatNya.

Memberikan alasan spt itu seakan2 bicara Iblis yg memberi alasan kpd Allah dalam ketaatan kpdNya. Kamu itu siapa ya utk menghukumkan sesuatu yg langsung bukan bidang kamu dalam urusan Iman?

Ucapan ini lebih baik dari memberikan alasan kerana pendosa itu beralasan selain dari petunjukNya

Inna lillahi wa inna ilaihirajiun (DariNya kita datang dan kpdNya kita dikembalikan)

Dalam hadis sahih, baginda Rasullullah saw mengingatkan "berkata baik atau lebih baik diam".

Follow Us
MohdNizamCY replied at 12-3-2017 02:17 PM
Tugas orang yg beriman itu merawat iman, dan bukan pula merawat penyakit. Ini kerana, semua pena ...

Tugas orang yg beriman itu merawat iman, dan bukan pula merawat penyakit. Ini kerana, semua penawar itu ada pada Allah spt mana yg dijelaskan oleh Malaikat Jibrail a.s kpd kedua2 hamba Allah itu.

Dalam sebuah hadis (hasan), datang seorg wanita meminta baginda Rasullullah saw mengubati penyakitnya. Lalu baginda Rasullullah saw memberi pilihan kpd wanita itu samaada sembuh dari penyakit akan tetapi tidak masuk syurga atau bersabar dgn penyakit yg dihadapinya (ujianNya).

habis tu yg hang dok kalut kata puak2 perawat ni syirik napa???
mereka merawat sakit yg bukan fizikal - gangguan ghaib yg melemahkan tubuh badan
beza dr golongan yg MENYAMPAIKAN/MEMBERI PERINGATAN

lawak lah hang ni org2 beriman mana leh rawat ttg iman ni nizam ooiiiii
IMAN ni HAK ALLAH jua - DIA BERI PETUNJUK DAN HIDAYAT DAN DIA SESATKAN SESIAPA YG DIA KEHENDAKI
bodoh sangat hang ni nizam ooiiiiii
kita hanya menjalankan AMANAH DIA je - SAMPAIKAN/PERINGATKAN

hang solat puasa ngaji zikir sejuta tahun pun belum tentu leh masuk syurga
hang sejahat2 manusia pun belum tentu akan dok neraka
hang faham ke tak ni nizam oooiiiiiiii

dan hang kena tau tahap manusia tu cam kisah NABI dgn pompuan tu
NABi nak berbicara dgn manusia yg bertingkat2 ni, dia ikut tahap mereka masing2
barulah manusia boleh menerimanya sebagai khalifah/rasul
cam hang dok buat kat sini - manusia terima hang sebagai org gila ada le

MohdNizamCY replied at 12-3-2017 02:27 PM
Ucapan ini lebih baik dari memberikan alasan kerana pendosa itu beralasan selain dari petunjukNya  ...

Ucapan ini lebih baik dari memberikan alasan kerana pendosa itu beralasan selain dari petunjukNya
Inna lillahi wa inna ilaihirajiun (DariNya kita datang dan kpdNya kita dikembalikan)
Dalam hadis sahih, baginda Rasullullah saw mengingatkan "berkata baik atau lebih baik diam"

habiis selama ni, yg berjela-jela berpost2 hang tuuuuu
ayat2 lagho, mereng, gila merapu tu.......hang tak sedar gak lagi ke????
ayat2 songsang hang yg canggah dr KALAMALLAH DAN HADITH NABI tu camana????

langsung tak terbalas/terjawab ke nizam oooiiiiii
kata hang yg memang
ni nak lari terkangkang-kangkang lagi ke ni

Edited by MohdNizamCY at 12-3-2017 02:44 PM

Ini nasihat saya "jgn pula kamu bermusuh dgn Malaikat Jibrail" bila ianya suatu yg benar2 jelas berlaku sesuai dgn petunjuk AlQuran.

Natijahnya pasti Dia tunaikan sesuai dgn apa yg Allah maksudkan.

Jgn anggap apa yg saya sampaikan itu sia2 kerana ianya antara sebab samaada seseorg itu mentaati Allah atau mensyirikkan Allah.

Apakah dgn sijil2 yg diperolehi oleh mana2 ulama atau jawatan2 yg ditauliahkan pemerintah itu mendapat janji syurga olehNya? Dan pastilah, TAQWA itulah kunci utk kesyurga TERMASUKLAH beriman kpd perkara2 ghaib yg mana JELAS sedang kamu pertikaikan.

Jgn tunggu Allah matikan habis ulama2 yg mensyirikkan Allah itu kerana Allah sudah menyatakan ALASAN atas sesuatu perkara yg berkait-rapat dgn mensyirikkan Allah. Dan bila utusanNya itu BERKERAS menyatakan kpd perawat itu BESAR SYIRIK kpd Allah, maka berhati2lah dgn urusan yg datang dari utusanNya itu (malaikat Jibrail).

Ada masa kamu leh main. Dan ada masa kamu TAK PATUT main. Bila jelas Dia tinggalkan petunjukNya kpd kamu selepas ini, maka yakinlah kamu akan syirik yg kamu nyatakan disini dan Allah amat cepat perhitungan mengenai mensyirikkan Allah.

Kamu juga diberi pilihan olehNya kan?

Wallah Hu'alam

orangbesi replied at 12-3-2017 02:40 PM
Ucapan ini lebih baik dari memberikan alasan kerana pendosa itu beralasan selain dari petunjukNya  ...

Saya tak perlu jawab alasan dari kamu kerana cukuplah Allah bersama saya.

Jika kamu rasa saya patut menjawab alasan kamu, ini pula jawapan saya

"Bertaqwalah kpd Allah kerana ujian keimanan itu amat berat melainkan kpd yg beriman dan beramal soleh"

orangbesi replied at 12-3-2017 02:37 PM
Tugas orang yg beriman itu merawat iman, dan bukan pula merawat penyakit. Ini kerana, semua penawa ...

Bila yg menyatakan petunjukNya itu dari utusanNya (hanya malaikat Jibrail SAHAJA yg akan bagi petunjuk itu), berhati2lah kerana saya khuatir Malaikat Jibrail memerangi kamu habis2an.

JGN MAIN2 hal ini!

MohdNizamCY replied at 12-3-2017 02:23 PM
Saya tak suruh kamu percaya kpd saya pun kerana ianya jelas mensyirikkan Allah. Yang saya suruh ka ...

Saya tak suruh kamu percaya kpd saya pun kerana ianya jelas mensyirikkan Allah. Yang saya suruh kamu percaya adalah, Allah, utusanNya (malaikat Jibrail), AlQuran dan Qada dan Qadar.
Maksudnya, apa yg saya nyatakan itu 100% memenuhi makna rukun Iman.
Jika kamu menyatakan SELAIN dari itu, maknanya tidaklah kamu beriman kpd rukun Iman sesudah nyata penjelasan dari saya menyentuh urusan tauhid, akidah dan syariatNya.
Memberikan alasan spt itu seakan2 bicara Iblis yg memberi alasan kpd Allah dalam ketaatan kpdNya. Kamu itu siapa ya utk menghukumkan sesuatu yg langsung bukan bidang kamu dalam urusan Iman?

pi mai pi mai asyik dok sebut penjelasan dr hang
tak habis2 dgn perasan lagi ke ni nizam oooiiiiiiiiiiiiiii
leh plak kata selain itu ,tidaklah aku beriman    lawak badutlah hang nizam

rukun iman yg atas PERCAYA PADA ALLAH
yg hang dok sebut hang jelaskan/hang kasitau, kan nampak jelas hang tak percaya pada ALLAH
tak yah lah dok sebut2 kononnya hang
kan semua tu HAK ALLAH yg RAHMATNYA DITURUNKAN agar kita leh sampaikan ilmu yg baik2, menasihati dgn benar dan sabar
ni pasal dok perasan yg lebih ni yg mereng merapu je lebih

aku ni- hanya sekadar hambaNYA saja
tak nak terperasan sombong ujub cam hang siap dgn ayat mereng merapu
aku pun bukannya tahu banyak ttg iman ni...maklumlah masih belajr dan terus belajar sampai dimatikan
yg hang plak ayat2 cam tompok2 taik dajjal tu ke tanda2 beriman
sembang dgn bongkak takabur kat sini - sama je cam sembangnya iblis
tak tau langsung erti merendah diri tawaduk qanaah tenangggggggggggggggggggggg

MohdNizamCY replied at 12-3-2017 02:52 PM
Bila yg menyatakan petunjukNya itu dari utusanNya (hanya malaikat Jibrail SAHAJA yg akan bagi petu ...

Bila yg menyatakan petunjukNya itu dari utusanNya (hanya malaikat Jibrail SAHAJA yg akan bagi petunjuk itu), berhati2lah kerana saya khuatir Malaikat Jibrail memerangi kamu habis2an.
JGN MAIN2 hal ini!

aku ke atau hang yg teruk sangat mereng ni
takkan ayat2 songsang hang tu jibrael yag ilhamkan kot
takkan nak ugut2 ni jibrael yg suruh kot
takkan hang merah padam muka, terbeliak bijik mata jibrael yg tolong kot

penipu je hang ni nizam ooiiiiiii
elok le hang ngaku adalah dajjal minggu lepas
tapi sekadar bulu dot dot dot dajjal je level hang tauuuuuuuuuuuuuuu

orangbesi replied at 12-3-2017 02:54 PM
Saya tak suruh kamu percaya kpd saya pun kerana ianya jelas mensyirikkan Allah. Yang saya suruh ka ...

Syaitan hanya datang dari 4 penjuru sahaja. Ianya jelas termaktub di dalam AlQuran iatu depan dan belakang, kiri dan kanan.

Malaikat kasihan kpd manusia, lalu Allah menyatakan, dua lagi arah yg mana syaitan tidak boleh datang iaitu atas dan bawah.

Bila sebut bawah, merujuk kpd orang yg sebenar sujud dan bila disebut atas ianya mengenai doa. Adapun utk malaikat itu datang ke dunia jua dari arah atas (sewaktu hidup) dan bawah (ketika meninggal dunia).

Saya berbicara mengikut ilmuNya.

MohdNizamCY replied at 12-3-2017 02:47 PM

Jika kamu rasa saya p ...

perasan lagi nizam ni
macam ALLAH je yg dok dgn dia
perangai cam kukang tanah pun ada hati kata ALLAH DEKAT dgn dia

kat org lain ALLAH tak bersama ke
kat kambing gurun pun tak de ke
kat babi kurap pun takde ke

orangbesi replied at 12-3-2017 02:58 PM
Bila yg menyatakan petunjukNya itu dari utusanNya (hanya malaikat Jibrail SAHAJA yg akan bagi petu ...

Saya ingatkan, jgn main2 hal benar ini. Ini kerana Malaikat Jibrail kalau geram, kamu tak akan jumpa tempat berlindung selain Allah.

orangbesi replied at 12-3-2017 03:02 PM

[/backcol ...

Siapa ketua malaikat? Jika benarlah malaikat Jibrail itu ketua para Malaikat, dan kisah ini benar2 berlaku, kamu kena bersedia dgn sebarang kemungkinan.

MohdNizamCY replied at 12-3-2017 03:00 PM
Syaitan hanya datang dari 4 penjuru sahaja. Ianya jelas termaktub di dalam AlQuran iatu depan dan  ...

Syaitan hanya datang dari 4 penjuru sahaja. Ianya jelas termaktub di dalam AlQuran iatu depan dan belakang, kiri dan kanan.
Malaikat kasihan kpd manusia, lalu Allah menyatakan, dua lagi arah yg mana syaitan tidak boleh datang iaitu atas dan bawah.
Bila sebut bawah, merujuk kpd orang yg sebenar sujud dan bila disebut atas ianya mengenai doa. Adapun utk malaikat itu datang ke dunia jua dari arah atas (sewaktu hidup) dan bawah (ketika meninggal dunia).
Saya berbicara mengikut ilmuNya.

ilmunye ke ni
setau aku ni ilmu mereng melayu2 tak guna - cam hang le

SYAITAN MELIHAT KAMU DR SATU TEMPAT YG KAMU TIDAK BISA MELIHATNYA

DIA MELIHAT ADA RONGGA PADANYA (TUBUH ADAM) DAN TAHULAH DIA MAKHLUK INI ADA KELEMAHANNYA

lagi elok baca dan faham KALAM ALLAH nizam ooiiiiii
tak yah dok ikut jejak langkah ilmu melayu berpenjuru2 ni

hang sujud 24 jam dgn doa kuat2 pun......kalau tak ikhlas tarak guna maaaaa
tak ikhlas nak balik ke pangkal jalan - asyik berlagak cam hang je betoi dapat petunjuk

buat pa malaikat mai dr atas bawah ni nizam ooiiiiiii
yg dok kat hang pun hang tak perasan
camna hang kata dapat petunjuk ni - dapat idea mereng merapu iblis ada le sangat2

MohdNizamCY replied at 12-3-2017 03:03 PM
Saya ingatkan, jgn main2 hal benar ini. Ini kerana Malaikat Jibrail kalau geram, kamu tak akan jum ...

Saya ingatkan, jgn main2 hal benar ini. Ini kerana Malaikat Jibrail kalau geram, kamu tak akan jumpa tempat berlindung selain Allah.

nilah pertama kali aku dengar Jibrael geram
hang plak yg kata tu  memang sah pun - hang ni mereng teruk

jibrael tak merah padam mukanya tauuuu
tak pun dia terbeliak bijik mata
tak lah badannya tegang kejang menahan marah

hang le yg tu semua
dia yg geram, pi plak kata jibrael geram
atau hang ni perasan hang jibrael ke

orangbesi replied at 12-3-2017 03:12 PM
Saya ingatkan, jgn main2 hal benar ini. Ini kerana Malaikat Jibrail kalau geram, kamu tak akan jum ...

Ada apa2 lagi nak kata?