CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: LaksamanaBentan

[Jenayah] Breastfeeding secara terbuka: ramai x tahan melihatnya

jazaa100 replied at 19-3-2017 12:47 PM
Adik...tak perlu guna pelindung atau payung.....just amik sehelai kain tutup bhg atas dada dia tu. ...

so puki sister terus keluar nanah ke kalau sheols menetek ikut atas?
tiba2 anak sister jadi sawan babi ke apa?

laki dia pun tak bising
aman2 jah

Edited by mbhcsf at 20-3-2017 07:25 PM
FanTasyCreaTioN replied at 19-3-2017 07:08 AM
Mat Salleh? Tak ada? Ada ja ..

Candid Photos That Show How Beautiful Breastfeeding Really Is

oh itu of course ada.
saudari,  saya memang tahu pun ade selendang ke atau cover yg dijual di UK  yg menutupi bahu dan bhgn yg tak sepatutnya terdedah.

it is appropriateness. tengok posting  mak mak yg ada pengalaman - depa cari cover atau kalau nak breast feed tiu ada decency nak cover mdoesty.

ada pun dalam posting saya  yg saya nyatakan appropriateness.

saudari, saya memang tau ade cover untuk ibu mat salleh pi breast feeding so bend ani tak baru pun. saya tabik yg jaga modesty dan sambil tu breastfeeding.

dalam konteks ini - dikatakan ibu itu pakai tube. saya setuju dengan posting ibu ibu yg ceritakan pengalaman tu , payah nak cari cover.

tapi persoalannya ialah , appropriateness.

so , pada saya komen komen mereka yg berumah tangga atau yg dah biasa dengan pesakit yg mendedahkan  bhgn badan yg private tu pun akan meletakkan perspektif macam mana.

gambar you dlm  posting ni - ade ke mat salleh tu mendedahkan semua bhgn bahu ? atas badan tak pun kan? cuma satu tu je kat tube , tapi ada org ke  ? tak ada?

saya agungkan mat salleh ? saya terfikir yg wanita spura ni trendsetter lah , saya juga nyatakan mat salleh topless.
so , saya agungkan ke? tidak , depa pun topless.

so my posting is balanced. mungkin anda perluakn saya jelaskan sesuatu dalam posting saya lantas anda assume sekali lagi i agungkan org putih? so jawpan saya tidak, isu saya appropriateness. dan i melihat yg tegur sebab dia pakai tube at least cover atas bahu dengan seledang ke ape ke tu betul.
so pada saya tak ada unsur i agungkan mat salleh. so pernyataan awak jauh menyimpang dari apa yg saya mesejkan.

sofiazara replied at 20-3-2017 12:08 AM
ello kak. tak eloklah tayang gambar mcm ni disini. provok ke?

i rasa posting i tu general tapi kalau terasa di provok i tak tahu macam mana.

i rasa ibu  ibu yg kat anak cari cover , atau ada insitiaf  nak selesa dalam keadaan yg tak begitu kondusif untuk  menyusu , i tabiklah.

kalau terasa diprovoked something wrong someweher lah kot dalam pemahaman.

i puji yg org yg pengalaman tu ,depa tegur bab appropriateness. bukan PERLAKUAN BREASTFEEDING tu.

FOTHER-MUCKER replied at 19-3-2017 11:20 PM
You pernah nampak mak Arab chubbbbbyyyyyyy pprt... bagi anak dia susu tit sambil duduk melepak dep ...

awak ni kalau tak ada sentimen  cerca islam mat arab ...memang tak sah.

so kalau mak arab buta kena buat ikut samalah /. what kind of thinking is this.

cuba baca posting saya - it is about appropriatenss je, siapa tegah breastfeding

tak payah divert issuelah.

nampak sangat divert issue dan being too literal pulak  kan?

FanTasyCreaTioN replied at 19-3-2017 07:22 PM
Tak perlu lah nak mengagungkan mat salleh sangat pun..
mereka lagi lah tak kisah benda2 macam  ...

mat salleh tu pakai tube tak ? tak kan ? dia ada decency nak tutup pun.

cuba tengok jazaa punya posting i setuju.

so - kat man ai agungkan org putih tu

lagipun perbuatan anda mendedah gambar ni ni pun dah ditanya oleh forumner seorang lagi , elok ke tak?
sebab tadi kita kata jgnlah viral ...

so?

Follow Us
mokcikKSKB replied at 19-3-2017 11:17 PM
Have to agree jugak ngan reason dia.cos anak aku dulu bf mmg xmo lnsg dipakaikan nursing cover t ...
Apa yang FC tulis .. adalah pendapat FC dari pemerhatian FC dan pembacaan.
Mungkin ni juga antara penyebab .. mengapa ramai ibu ibu sekarang memilih untuk menggunakan susu botol.
Kecaman dan pandangan serong masyarakat.

Betul kata sis .. tentang ada baby yang memang takmo d tutup bagai tu.
Pernah nengok sendiri .. tutup bahagian atas tu saja pun baby tu tarik2 ... baby nak sentuh bahagian tu sambil menyusu
ntah .. tak tahu apa perasaan baby tu .. in bliss? kot ..
masa nengok tu .. perasaan nya .. wow .. best nyer ikatan baby dan ibu .. feeling tu tak leh bayangkan ..

sebab tu .. bila kecoh kes ni
FC pikir orang bising pasal nampak lebihan puting

faraway1 replied at 19-3-2017 11:31 PM
exact, beli aje bf cover tu tapi my baby hate it..
sanggup tak minum kalau kena cover.

Kan sis...thats why kita xbleh nk judge situation org.kalau amoi tu bare semua tetek dia tu dah dia pon x malu nk buat apa.tp perlakuan org yg viralkan dianhanya sbb dia menetek anak dia tu mmg cilakak sgt.smg Allah uji org tu dgn perkara yg sama..

sofiazara replied at 20-3-2017 12:08 AM
ello kak. tak eloklah tayang gambar mcm ni disini. provok ke?
provoke?

refer to ..
Even mat salleh kat london ni pun walau topless kat hyde park in summer tapi dlm tube no one tayang  the whole breast la bila breastfeeding.
tanpa bukti bergambar .. camna nak bgtau .. memang ada pun mat salleh dalam tube tayang whole breast.
so tak payah nak agungkan sangat mat salleh

sebab ni bermula dari komen mbcdef dari awal nya ..
kata nya mat salleh jarang buat camtu
wow hebat ye, mat salleh pun i tengok jarang buat lagu ni...dan tak ada langsung kot dalam tube  hahahaha

bila d bagi bukti ..
kata nya pula ... even yang topless kat hyde park .. tapi dalam tube tak ada

kalau nak mengomen pun ..
nak kutuk pun..
tak payah mendewa kan sangat mat salleh
kalau komen nya ..
eh .. saya segan la perempuan tu buat camtu .. terasa terasa pula buahdada ai yang terpampang depan publik bila dia buat camtu .. sungguh tak sopan. memalukan sungguh.
FC ok ja .. tak ada lah sengaja nak tunjuk-tunjuk gambar. Bukan nak provoke pun.

Dan lagi ..
be fair la kot kalau nak ngata FC provoke hanya sebab gambar camtu. Dan kata tak elok tayang gambar macam ni d sini..
yang ni?
https://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=1034881&page=3#pid64736893

gambar-gambar tu ok?

Tapi apa-apa pun ..
FC terima teguran tu. Thanks
Memang tak elok pun gambar - gambar tu. Nanti FC blur kan. Tapi memang tak ada niat provoke pun. Sekadar bukti. Mat salleh pun ada buat lagu tu bak kata nya.

walaupun aku prempuan
aku malu tengok prempuan lain yg menyusukan ank open gitu kat public
cover la sikit..
tp apa la nak diharap sgt kt bangsa lain
kalau org melayu buat gitu..mmg sepsis x reti malu laaa..

mbhcsf replied at 20-3-2017 02:44 AM
oh itu of course ada.
saudari,  saya memang tahu pun ade selendang ke atau cover yg dijual di UK  ...
Maaf lah ..
ayat berbelit. Agak susah nak faham.
Baca 4 ke 5 kali baru faham.

Tak mengagungkan mat salleh. So? mengapa asyik sebut mat Salleh pun tak buat gtu gni? Mengapa tak direct ja kata .. eh .. tak manis lah buat gtu. Orang kita kan penuh adat budaya. Kena lah sensitive dengan persekitaran sekeliling.

Bila FC tunjuk bukti .. yerp mat salleh pun ada buat benda yang sama kat publik.. hahaha terus kata tak ada mat salleh tak ada yang breastfeed secara open kat tube .. eh.. bukan tak ada. Jarang.. erm.. makna nya you nak kata .. orang kita ni selalu lah benda ni terjadi sekarang? Kalau selalu tak ada lah manusia manusia yang terlompat lompat ghairah nak viral bagai.

1.
- mat salleh pun i tengok jarang buat lagu ni...dan tak ada langsung kot dalam tube  hahahaha

2.
- Even mat salleh kat london ni pun walau topless kat hyde park in summer tapi dlm tube no one tayang  the whole breast la bila breastfeeding.

kalau setakat nak tulis : persoalannya ialah , appropriateness.
FC tak ada masalah.

Edited by ifanonline at 20-3-2017 08:41 AM

kalau tetek ibu tu besar...org jeling la jugak...ye lah kan...huge jugs man...

Pasal tetek pulekk:zz

mbhcsf replied at 20-3-2017 02:57 AM
mat salleh tu pakai tube tak ? tak kan ? dia ada decency nak tutup pun.

cuba tengok jazaa punya ...

Tak payah divert lah..
dah sah-sah ayat :
Even mat salleh kat london ni pun walau topless kat hyde park in summer tapi dlm tube no one tayang  the whole breast la bila breastfeeding
sekarang spinning gasing pula bila dah tunjuk bukti ..  sedangkan ayat sah sah kata : dlm tube no one tayang  the whole breast la

spinning gasing lagi
lagipun perbuatan anda mendedah gambar ni ni pun dah ditanya oleh forumner seorang lagi , elok ke tak?
sebab tadi kita kata jgnlah viral ...

so?
- bukan saya yang ambil gambar. bukan saya yang terhegeh hegeh nak viral kan. Perempuan dalam gambar tu tersenyum ja d ambil gambar. Makna nya dia tahu gambar dia d ambil. Dan tak ada niat saya nak mengutuk dia. Awak yang kata tak ada. Saya tunjuk ja . Ada ja mat salleh menyusu baby kat publik.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

even ada nursing cover.. iols tak confident nak nursing kat public.. mesti cari room juga..

tapi ada je yang confident.. bole je cume berselubung la

Yg komen "biarlah dia.laki dia x kisah" and bla bla tu...hello!dpn public ok..x payah selfish sgt.semua org ada hak utk berada dlm mrt dgb perasaan aman tanpa perlu rs offended atau malu atau trsipu2..duduk di kalangan public kena pandai bwk diri.ko duduk dlm rumag atau dlm hutan lantak ko la nk bf smbil berbogel pun!noone cares!

Same goes dgn konsep pakai seksi ketat2 nampaj tetek nampak bentuk cipap nampak bontot tp naik lrt bersesak2 dgn org lain..eye sore ok!eye sore utk mata org lain..fine suruh tutup mata.once dh trnampak x fikir la perasaan public yg terganggu.aku yg ppuan pun x rs selesa.hak dia nk berpakaian seksi?hak org lain utk rs selesa x fikir lak??.so selfish org mcm ni.ptt hidup dlm hutan dgn monyet2 !

wana89 replied at 18-3-2017 03:01 PM
Ingat singapore urban..
macam ni ajer la..
y not, alang2 ada trolley baby depan tu..tolak skit k ...

btl tu wana.. boleh je guna something utk tutup sikit.

sb baju dia mmg terdedah sgt. bukan mslh selesa ke ape ke.. dh kalau gtu rupanya, mmg saje menayang je la tu.

Aku rase perlu ade larangan siap simbol mcm rokok tu" dilarang menetek" atau "no breastfeeding" disemue tempat awam sb ade yg terluke hati dan x suke perbuatan ni baru le orang paham.  

Edited by faraway1 at 19-3-2017 08:20 PM
chinta89 replied at 19-3-2017 08:13 PM
btl tu wana.. boleh je guna something utk tutup sikit.

sb baju dia mmg terdedah sgt. bukan mslh ...

Mungkin baby dia cam My baby.
Suka pandang mata masa bf suka main rambut mak dia,
BABY kan tak sama. So pot pet bagai pun kita buat andaian sendiri. Sampai lupa
Yang diutamakan ialah anak tu. Oh ya, don't worry Tak pernah bf di public, but sebab seorang ibu, cam boleh faham bila anak lapar, anak lapar...