CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: seribulan

[Pelbagai] ...Ciri-ciri orang bodoh...

"Lidah orang berakal berada di belakang hatinya...

dan hati orang yang bodoh berada di belakang lidahnya..."

(Ali bin abi Tholib)r.a

Rate

1

Mungkin bukan bodoh cuma kurang berfikir or mungkin sengaja sebab ada agenda

Rate

1

kekadang aku rasa diri aku sangat hebat sebab mampu mengharungi berbagai dugaan. Kegagalan pada aku hanya sementara dan aku akan terusan berusaha untuk menempa kejayaan. Aku bangga sebab aku mampu membesarkan anak-anak dan memberi mereka kehidupan yang lebih baik hingga merelka tidak pernah rasa berbeza dari remaja lain. Aku berikan mereka kemewahan sebab aku pikir siapa lagi yang mereka ada hanya aku sahaja.

Dan aku akui kebodohan tetap terserlah dalam diri aku sebab tanpa aku memikirkan kesan jangka panjang akibat apa yang aku berikan pada anak-anak. Pada aku dengan kemewahan anak-anak aku akan bahagia tapi ternyata aku silap.

Aku bodoh sebab memberi kemewahan tanpa kasih sayang hingga bila mereka remaja mereka pertikaikan apa yang aku telah lakukan untuk mereka sebab yang mereka perlukan adalah masa dan perhatian.

Aku bodoh sebab selama ini aku tidak perasan tapi alhamdulillah sessi luahan dengan anak-anak telah menyedarkan aku. Alhamdulillah masih belum terlambat untuk aku perbaiki kebodohan dan kesilapan aku selama ini.

Sayang anak-anak ibu harta dunia yang tiada nilai dan saham akhirat andai mereka mengikut jalan yang diredhai Allah

Rate

1

Bagi aku bijak dlm pelajaran xsemestinya kau cerdik pndai dlm kehidupan.. tgk je safiah ke ape yg genius end up jdk pelacur.. kalu ceredik mesti dia xbuat bnde tu sume, baik gune kecerdika  dia utk sesuatu for better nation haaa gtuu

Rate

1

in my opinion la kan. setiap org ada tahap kebodohannya sendiri. Tapi biasanya kebodohan kita dinilai oleh insan lain. siapa nak mengaku bodoh kan..so kalau kena tegur sikit2 tu terima je la dgn hati separuh terbuka sekalipun. Moga2 dpt la kurangkan sikit level kebodohan tu. Jangan jadi bodoh sombong ye adik2

Bak kata Joey, muka boleh nampak bodoh otak jgn sekali2

Rate

1

Manusia sebenarnya tak bodoh sebab manusia sebaik2 kejadian yakni khalifah dibumi..yang membezakan bodoh atau pandai seseorang itu hanya perangai dan tindakan yang diambil utk menyelesaikan atau menghadapi sesuatu perkara dalam hidup yakni ujian atau halangan.Setiap manusia pastinya punyai jalan hidup yang berbeza tetapi yang pasti setiap manusia itu juga dikurniakn akal fikiran untuk menilai dan membuat keputusan.Ada sesetengah yang terlalu mengikut emosi,maka ianya secara tak langsung mempengaruhi sesuatu tindakan yang diambil.Sesetengah lagi menggunakn akal dan mengetepikan emosi dan hasilnya akan menguntungkan samada satu pihak atau lebih bergantung pada setiap permasalahan.Jadi,diri sendiri sebenarnya mengawal dan menentukan kita samada tindakan itu bodoh atau sebaliknya.Yang penting manusia yang pandai mengawal kemarahan diri sendiri terhadap orang/perkara sekeliling adalah manusia yang bijak dan vice versa.

Rate

1

Follow Us
BODOH

Bodoh ayat kasarnya,ayat manis kurang bijak.Semua org ada kelebihan dan kekurangan.Yg melabelkan kita@org lain bodoh/kurang bijak atau otak geliga/pandai persepsi. Si A & B nmpak si C buat benda yg pelik.Si A panggil 'Bodoh',tp si B ckp 'kurang bijak' betul bdk ni..Pesepsi individu (senang kata peribadi individu yg menilai tu).Kita tgk ustaz,ustazah,org2 Alim,org2 baik pekerti baik tutur katanya xmudah keluar perkataan bkn2.nmpak bnda pelik pggil kurang bijak.Tapi bg kita ayat yg sng keluar dr mulut bodohla.

Rate

1

saya x kisah org tu bodoh ke ape.. sbb smua org bodoh.. bile di ajar akan pandai la dia.. kerja saya ni hari2 hadap customer.. customer ni perlu diajar baru diaorg pandai.. saya x kisah ajar benda yg sama hari2.. yg saya marah ni adelah 'bodoh sombong'.. bile kite nak ajar dia kate dia da taw.. walhal habuk pon tadak.. geram nye..

Rate

1

Satu lagi ciri orang bodoh adalah always play victim.. Tak kisah la kat tempat kerja ke uni ke.. Berdasarkan pengalaman i kat uni dlu.. Kalau ade  tutorial group bila dh bahagi2 tugas tu time nak hantar adalah masalah yg timbul.. Konon kucing nk berak la beranak laa tak boleh siapkan.. Lagi kencang malam2 boleh plk pegi karoke.. Keje tak boleh siap.. Bila kita tegur boleh plk tag team lain.. Salahkan kita balik.. Tak boleh ke terima je salah tu.. Haishhh

Rate

1

Org bodoh bila x nak mengaku kesalahan.
Bila ditegur... Tak nak terima n buat kesalahan yang sama.
So utk mengelakkan kebodohan y bertingket tingket ..elakkan berdebat dgn mereka.
Supaya tidak wujud bodoh kuasa dua.
But dont hate her.. Tunjukkan akhlak y baik.
Klau telinga x memainkan peranan.
Mata boleh nembantu *wink

Rate

1

Orang bodoh adalah orang yg menyalak di tempat yg salah dan pd org yg salah..bak kata english proverbs, barking at wrong tree..
Contoh kalau kat tmpt keje, kalo ada sbarang ptanyaan bkaitan kadar gaji..blh refer terus kat HR kan..ni tidak..pegi tanya kat org yg takde kaitan..pastu bagi info salah..meroyan dari pagi sampai petang..cakap kompeni bias lah..potong ot staff lah..tp bile dah tau kebenaran tau plak malu..inilah definisi BODOH sebenarnya..
Maap...panjang plak royanan aii

Rate

1

Pada saya orang bodoh ialah orang yang cakap nasty things bila dia marah.nanti bila habis marah,percayalah dia akan malu sendiri.

Sesaat berdiam waktu marah dpt menyelamatkan seribu kemaluan gituh

Rate

1

rsnya kebodohon tue universal dan subjective.... hehehe

Rate

1

Biar nampak bodoh, jangan jadi bodoh.

Rate

1

Imo org yg bodoh ni terserlah bile still sokong someone or something yg dh jelas2 salah and try to persude org len  tuk stuju dgn dorg...lagi satu org bodoh nie bile ade bnde jhat org buat kt die o org skliling die n thy balas wif d same action to puaskn themselves...Stupid Much

Rate

1

Bodoh banyak jenis.yg paling bangang bodoh sombong.dah la sejenis bodoh..sombong pulak tu

Rate

1

Orang akan dikatakan sebagai bodoh jika dia terlalu taksub kepada sesuatu perkara yang sia-sia

Rate

1

Ciri2 orang bodoh juga salah satunya suka sentap. Sikit sikit  nak sentap. Dgn kawan  bak sentap. Dengan family nak sentap. Asyik sentap 24/7

Rate

1

ciri2 org bodoh ini adalah orang yang suka
-buat tindakan melulu
-tidak fikir org sekeliling
-tak tahu tp tak nak bertanya
-dah buat baru menyesal
-tak boleh terima kenyataan
-suka marah tanpa alasan
-bebual benda2 kosong
-tak pandai mana kawan mana lawan
-suka buka rahsia org lain