CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3147|Reply: 6

Ambo saye kelate

Post time 4-5-2017 11:32 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by system_failure at 4-5-2017 12:02 PM

KUALA LUMPUR: "Saya sayangkan rakyat Kelantan, dan kerana Allah SWT telah perintahkan bahawa kalau jadi pemimpin, kita wajib bersikap adil," kata Perdana Menteri Datuk Seri Najib Tun Razak.

Menurut Najib, pendekatan pemerintahannya sebagai Perdana Menteri tidak mengikut acuan pemimpin terdahulu yang menghukum pihak yang tidak menyokongnya, lantas mengurangkan peruntukan kerajaan kepada negeri Kelantan.

Ujarnya, rakyat Kelantan sepertimana rakyat di negeri-negeri lain seluruh Malaysia perlu dibantu dan ianya merupakan kewajipan kerajaan.

"Ingatkah lagi pada zaman dahulu di bawah kepimpinan lama, Kelantan didera. Bagi pemimpin lama itu, kerana Kelantan tak sokong dia, dikurangkan peruntukan buat negeri Kelantan.
Saya tak buat macam itu. Ambo saye Kelate.

Ingat lg tak kata2 si munafik ni??
Lebih2 lg nk dekat pru ni. Time ni la sibuk2 nk comolot dgn ore kelate.

Kamon la jib. Ko tu jadi pm since 2009.
Jambatan kuala lah kat gua musang tu runtuh since 2014. Skrg ni dah masuk 3017.
Barbie betul.

Kali ni aku betul2 dh naik hangin satu badan!
Aku ni dah la pjj dgn wife aku kat kg.jerek. Dulu ada satu jambatan penghubung, org2 asli sini pangil jambatan sg.nengiri. Tp org2 berita pulak sebut jambatan pulau stelu (jadahnya ada pulau?).
Tp aku lebih prefer nama kuala lah sbb dkt dgn sekolah wife aku.
Sbnrnya takde kata nama khas utk jambatan ni, mungkin sbb sungai nengiri ni yg lebar dan luas dan jambatan ni yg paling besar sekali dlm byk2 jambtan di sungai nengiri ni.

Tapi xkisah laa, sbb sume org maksudkan jambatan yg sama.
The point is... sejak banjir besar pd 2014 hingga kini langsung takdak tanda2 jambatan baru akan dibina. Cuma ada jambatan sementara je yg sgt menakutkan terutama bila air naik mencecah ke lantai.
Aku sendiri pernah terlicin drive atas jambatan ni.
Tu belum lg ada beberapa eksiden dan dah ada kes org mati. Tapi senyap je. Barbie betul.

Aku skrg ni kalo dari kl terpaksa go around membentuk circle yg besar from g.musang-sungai sam-jelawang dan final destination ke kampung jerek.
Ianya adalah pertambaham sbyk 167km instead of just 30km jika jambatan tu wujud.

Laluan berbukit dabong tu boleh tahan juram dia. Lebih2 lg kalo dh ngantuk bwk mlm2 buta. Kabus pun tebal.. even fog lamp dan high beam aku pun limited je jarak visual aku boleh nampak. Kat sini la peristiwa aku tersadung sungai apa ntah.. terpulas stereng aku dan keta aku senget tengelam kat tyar depan kanan.

Ok malas nk taip pnjng2. Dah la pakai phone je.
Kpd jibbo, tlg la cepatkan pembaikpulih jambatan ni. Aku dh try kurangkan jumpa famili aku kpd sebulan sekali je.
Tak tahan la jauh bangat, penat, takde line (amazing malaysia...).

Ni aku prnh pos 2 tahun lepas gmbr2 runtuhan sungai nengiri

https://scontent.fkul7-1.fna.fbc ... 024&oe=59B750F5

Ambo pun saye kelate

tiang@pi replied at 4-5-2017 05:11 PM
Ambo pun saye kelate

Ambo pun saye jugok..
Klu x ambo xkkan pilih ore hok sano.
Bukan krna lawa semata, tp deme kebanyakkannya meme bijak sokmo.

Believe it or not. Masuk la ni dah 8 taun pjj (program jarak jauh) dgn ore rumah aku.
Kat bintulu 5 thn, kat sini nearly to 3 years..

Aku rasa hulk pun kalo boleh upgrade tukar kaler konpem dh bertukar kaler merah dah lor ni...
Tp pekerjaan bini aku mulia. Dia byk berbakti dan menanam lilin cahaya murni dlm setiap sanubari ank2 ore asli kelate ni...
Berbeza dgn wa... byk menyemarakkan api kebencian dan debunga dendam. kui kui kui.. tapi kami sayekan ore2 asli hasil2 yg meke dok buat. Tp banjir ari tu byk dh trkubyr

Lamoonye laa pjj..hurmm cie ke demo boh..moga ada jalan penyelesaian lah utk demo laki bini

Deidra replied at 11-8-2017 02:51 PM
Lamoonye laa pjj..hurmm cie ke demo boh..moga ada jalan penyelesaian lah utk demo laki bini

Eh isunyer bukang pjj..
Isunya ialah jalang putuh antara gua musang ke jeli ikut laluang jelawang-gunung stong.
Sejak 2014.
Dah la dibwh pentadbiran bn pulak lagi..

Arus giler deras. Aku prnh naik bot nak melintas tu kena menongkah ala2 kl drive gitew... senget tepi beb..
Tak boleh terus je.. giler ko kena tolak dek arus..
kena konar baring sambil muncung bot menghala arah lawan deras dan ikut flow arus sungai..
Aku tak reti nak tulis camne tapi mmg giler arr skill pakcik org asli tu menjadi kapten jack sparrow..
dgn guna enjin mesin rumput jer tau..
siap buat superman lagi...

Tp mmg prnah ade org mampuh pun kat situ.. senyap je xmasuk berita..
cikgu2 dan murid2 yg tiap2 hari melintas mmg seriau je dan setiap kali pun ingatkan murid2 supaya hati2.,

Follow Us
system_failure replied at 16-8-2017 06:06 PM
Eh isunyer bukang pjj..
Isunya ialah jalang putuh antara gua musang ke jeli ikut laluang jelawang ...

Sedihnye la baco.
Masih jauh ke hulu rakyak klate kt tmpt demo royak tuh.nasib tak terbela.