CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SY_Mumi

[2017] MURDER ON THE ORIENT EXPRESS

hahahahaaaa.. kelako tyme sekor sekor masuk bilik ratchett ... dan menikam heols

ptt la bila poirot ckp pattern tikaman tu berbeza...bru tau sbb n saper yg bunuh tu..
1st time tgk citer camni kt wayang n xsangka iol sgt suka citer ni... terpikat nk tgk citer ni pn sbb trailer dia simple jer suh org tgk filem ni...xder la nk tnjuk sepanjang2 filem ni..so dr situ dh mnat nk tau camner jln citer ni...

done tonton Saturday midnight lepas.. memang best.. teringin lak naik train from intanbul to London.. superb view

tak pernah baca buku ni so memang suspens dok teka sapa pembunuh.. jawapan iols tak salah & tak berapa betul.. quite a twist plot bagi iols

Edited by mat_arof at 4-12-2017 01:44 PM

soooo borrrringggg citer remake ni..

serabut lar dengan dialog mereka semua......

yang pegang watak Count dan Countess tu ...lagilah annoying...dengan gengster berlagak

suka versi 1974 ..count tu nampak berlagak lah juga untuk protec countess isteri nya tu,....tapi cara berlagak dia mmg cara seorang dari istana...cakap tegas dan confident..

sorry mmg fail watak count dan countess dalam versi remake ni..

..bosan giler filem ni..

sorry saya suka versi original tahun 1974...

lakonan pelakon asal tahun 1974 semua bersahaja dan hebat...

mana best versi 1974 atau versi 2017

Overall masih prefer versi 1974 dari 2017.  Buat yang tak suka berfikir semasa menonton atau suka filem yang banyak aksi tak perlu gigih nak tengok filem ni.  Silap2 mereka akan berdengkur dalam hall je nanti

Follow Us
Edited by system_failure at 6-12-2017 12:48 AM

Baru lepas tgk ptg td..
Dah lama tak tgk siri penyiasatan yg serius dan penuh berseni camnie..

Last tgk Sherlock Holmes tp lakonan robert downey jr. aka ironman tu sgt berbeza karekter dia berbanding apa yg didiscribekan oleh Dr.Arthur Doyle.

Dlm citer ni pulak, detektif poirot ni seorg yg pentingkn kesempurnaan even telur tak sama saiz atau susun atur pinggan tak sync pun dia reject. Mmg karekter yg sgt tegas mcm member aku yg ade sakit ocd.
Tu dah teruk sgt tu sampaikan terpijak tahi pun kena synchronize kiri dan kanan.. Kalau tak, rasa mcm tak kena atau tak seimbang jer..
Lagi kelakar bila org lain ikat tali leher main cincai je pun kena tegur dgn dia ni..
Mmg seorg yg sensitif pd perkara2 sekeliling dia yg tak betul dan tak kemas dan tak serius.

Bagi aku citer ni sgt best sebab detektif poirot ni tak membuat kesimpulan berdasarkan bukti semata2..
Tapi lebih kpd logik akal dia yg dpt detect dgn mudah apa2 je yg tak norma dan pelik... sbb tu bila pembunuh sebenar cipta mcm2 bukti kat tmpt pembunuhan rachet tu, dgn mudah dia dpt sence something yg tak kena dan tak normal.. dia dpt kenal mana satu bukti yg sbnr dan mana yg dipermainkan pembunuh.

Sama mcm dia selesaikan misteri brg berharga yg hilang kat masjid al aqsa tu. Antara 3 suspek iaitu rabai, paderi dan imam.. rupe2nya pencuri adalah.. jeng jeng jeng... hahahaha.. cuma membuat pemerhatian dan berfikir secara logik dari kesan rekahan yg kecik jer.. Betul2 tajam mata dia dan akal dia....

Mmg berlainan betul laa kalau nk dibandingkan dgn watak detektif sherlock holmes yg tak serius dan suke huha huhaa jer... Suka pikat prempuan.. Pastu suka layan ganja bila stress bila menemui jalan buntu.. dgn berkurung dlm bilik dia..

Detektif poirot pulak sgt serius dlm segala aspek, suka bersendirian bila membaca, sgt setia pd seorg wanita dan sgt suka pi holiday..

I enjoy this movi veri2 much...

Rate

1

Edited by system_failure at 6-12-2017 01:08 AM

Aku belum tgk movie yg tahun 1974 tu lagi, tapi aku sukakan versi yg ni sbb kemewahan cinematography dan juga art photography dlm mengambarkan suasana zaman abad ke 20 tu mmg cun habis dan sgt kerlass seyhh...

Seriously aku mmg hayal kejap menikmati suasana dlm kabin keretapi tu.. Watak2 dgn slang dan acsent english masing2 mmg ohsem... Eventhough Johnny Depp punya punya british ascent pun terbaiklah.. Dan Judy dench aka. bos kpd james bond pun pakai slanga perancis kalau tak silap. Profesor tu punya bahasa jerman pun kagum seyhh aku dengar..

Dan yg paling penting bagi aku dlm movie ni ialah.. detektif poirot sendiri buntu pd asalnya samada nak mendakwa pembunuh ni.. Last2 dia sangup bersetongkol dgn pembunuh dan ayat dia masa last filem ni paling aku terkesan laa...

'Keadilan kekadang juga tidak begitu adil'. Memang aku sokong giler ahhh pd detektif poirot dan pembunuh yg giler clever girl tuh....

Tetiba teringat pd kes pakcik yg bunuh perompak rumah dia....
Bongok punya sistem keadilan pulis haprak

Edited by system_failure at 6-12-2017 01:44 AM

Aku layan lagu ni sampai habis panggung tau.. Sayu giler siyall... Tp ego aku lagi tinggi masih mampu menahan air mata darah hookay....
Punye lar degil taknak kuar panggung selagi tak habis lagu...

Bila teringat kat anak kecil yg kena bunuh tuh aku tersentap gak laa... Giler arrr... Cisss dah menangis la pulak... Jilake  

Artemesiaa replied at 4-12-2017 03:22 PM
Overall masih prefer versi 1974 dari 2017.  Buat yang tak suka berfikir semasa menonton atau suka fi ...

Betul tu..nk dijadikan cerita lepas habis movie nak kuar panggung terdengar discussion 3 orang mamat ni, salah sorangnya kata movie ni bosan sampai dia tertido..then siap cakap lepas Johnny Depp mati dia terus tido! Haha adoi, dlm hati aku ckp ko x buat research dulu ke sblm decide nk tgk movie ni?? Dia bajet filem aksi kot sbb Johnny Depp berlakon.

kosukeconan replied at 25-10-2017 10:56 AM
i jah ka yg lg suka miss marple dr hercule poirot

iols pon suke Miss Marple.. dgn yg couple tu ade gak kan yg siasat.
buku AC ni aku baca byk judul time aku jobless tahun 2007 dulu

iols dah tgk cite nih....kelakar masa dia kantoikan prof german tu..
obviously you are not prof from germany..you pronoun turin as turin..not tureeenn..
cinematrography dia memang terbaik...
ade part yang slow, ade part yang terlalu cepat macam count and countess tu..tetibe je ade..ahaha..

cyclops_psycho replied at 6-12-2017 02:15 AM
Betul tu..nk dijadikan cerita lepas habis movie nak kuar panggung terdengar discussion 3 orang mam ...

ada sorang mamat kat sebelah aku..siap berdengkur lagi.hanat sgt

petang tadi iols tengok movie ni, sesaja nak buang masa sebelum dinner
iols tak tau langsung pasal movie ni ada novel ke tak, buat research pun tak even poster dia pun tak tengok
tapi timing movie tu cun dgn plan i dan harga tiket murah rm11.50 (sebab bukan blockbuster kot)..layan je la

kiranya iols tengok tanpa ada expectation tinggi...dan iols suka gila, memang best!
pastu terexcited sensorg sebab ada johnny depp
ending pun tak sangka, memula ingat asst gemuk dia tu, pastu ingat mary...sekali amek ko
iols suka la..sampai jenguk kesini..since korang kata version 1974 best, kena cari and download la

alesandra replied at 8-12-2017 11:25 AM
ada sorang mamat kat sebelah aku..siap berdengkur lagi.hanat sgt

Ya Allah hanatnya berdengkur dlm wayang..dah tahu nk tido balik la rumah, ngek betul kan! Kalau org mcm ni duk sebelah, aku kejutkan aje! Hahaha

SirihPinang replied at 8-12-2017 09:34 PM
petang tadi iols tengok movie ni, sesaja nak buang masa sebelum dinner
iols tak tau langsung pasal  ...

yes cari versi original tahun 1974

aku suka opening movie tahun 1974 ...simple dan teratur...

seorang demi seorang muncul untuk naik keretapi....dan saling tidak mengenali satu sama lain..

cyclops_psycho replied at 8-12-2017 11:54 PM
Ya Allah hanatnya berdengkur dlm wayang..dah tahu nk tido balik la rumah, ngek betul kan! Kalau or ...

selain tu penah 2-3 kali gak aku jumpa org berdengkor kat cinema...masa sequal  ada apa dgn cinta.betul2 ganggu org punya concentration..duk terpikir  ini mesti kes awek paksa tgk sama.bongok punya awek

alesandra replied at 9-12-2017 01:15 PM
selain tu penah 2-3 kali gak aku jumpa org berdengkor kat cinema...masa sequal  ada apa dgn cinta. ...

Next time jumpa org mcm ni, ko lemparkan aje bertih2 jagung ke muka dia! Pastu bila dia dh terjaga, buat2 tak tahu apa2! Haha..anyway, citer ni memang best kan!

dah tengok semalam.  best. suka gambar dia lawa weii. terus rasa nak naik train classic vintage gitu. and korang kata version 1974 best so nak download and compare!