CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cheergirlz

-----> Jom Borak Pasal Kucing (^_^) <--------

hai chuols... Selamat Malam dari Kucing Comel..

Aku ada seko kucing sebelum ni. Memang baik gile. Dengo cakap , rajin kejut aku pagi-pagi time subuh (kejut sebab lapo barangkali). Nama kucing aku ni Riki dan mak dia pulak nama Kembang.

Kembang ni agak sosial, tiap kali lepas dia beranak, dia akan keluar cari jantan lain dan tinggalkan anak anak dia macam tu je.

Riki (jantan) anak Kembang first batch,bila kembang beranak lagi (second batch)  Riki   yang akan ambil alih kerja  menjaga adik dia. Siap adik-adik dia nak try menetek dekat abang dia sebab ingat abang dia ni mak diorang.

24 April 2015 Riki hilang. Aku syak kena culik sebab sebelum ni dah ada orang try nak ambik dia. Oh lupa, riki ni aku suka lepas dekat kawasan rumah. Aku tak suka kurung  sebab aku tak nak kucing aku jadi noob dan kalau boleh biar dia explore sikit alam semulajadi gittew.

2 bulan jugak aku meroyan lepas Riki menghilang. Aku harap siapa siapa yang ambik kucing aku, terambik atau terjumpa, aku dah redha. Jaga la dia elok elok. .

Sekian kisah aku dengan kucing aku.

kucing baru meninggal bulan lepas, umur 9 tahun, ya allah sedihnya, dia ada abang, abang dia sihat je.

start tau dia sakit time cuti, suruh abg i tolong bg makan, dia ckp byk muntah, bila balik dari kampung bwk g vet rupanya kidney failure, try mcm2 tapi tak boleh buat apa2

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

despicablyanon replied at 28-8-2017 04:33 PM
kucing baru meninggal bulan lepas, umur 9 tahun, ya allah sedihnya, dia ada abang, abang dia sihat j ...

gebunya,

cian dia sakit

maaf TT pun  kejap2 singgah..huhuhu

hope  forumer tak jemu terus singgah dan share story kucing2 anda..

penguingemok replied at 28-8-2017 02:05 PM
Aku ada seko kucing sebelum ni. Memang baik gile. Dengo cakap , rajin kejut aku pagi-pagi time subuh ...

hai penguingemok,

terima kasih sudi singgah..maaf jg TT lmbat responsed...
woow seronoknyer dgr bila ada kucing byk...kembang dan riki mesti comel..
nampak riki kucing yg bgs ciap boleh tlg jg adik2 bila mka diaorg si kembang takda..

sedi..mmg sedih bila kucing yg kita bela dan belai tiba2 hilang..kira mcm hilang anak jg kan..sabar TT, mudahan riki jmpa dgn org yg syg dgnnya..mgkin bole jaga riki dgn lebih baik...

Follow Us
despicablyanon replied at 28-8-2017 04:33 PM
kucing baru meninggal bulan lepas, umur 9 tahun, ya allah sedihnya, dia ada abang, abang dia sihat j ...

hai despicablyanon,

terima kasih sudi jengah and share your story with us...

Allahu, sedih dgn kisah kucing chuols...sabar chuols..ada laa hikmah yg kita tak tahu...comel..demok..bulus mulus..mmg seronok laa dpt peluk..mst mmg rindu kan chuols...
jaga laa si abg baik2...jope chuols x kisah nak share psl si abg kat sini juga...meols pun nak continue kisah omei cuma x sempat lagi..

Assalamualaikum .. baru tau ada benang cite psl kucen kt sini .. nk kongsi cerita jugak laa ..

Dulu2 aku jenis takut kucen .. bkn takut apa .. tp mcm geli .. kucen dtg dkt aku yg melompat dulu .. tp suami aku jenis sayang kucen .. dh kawin walaupun dia x bela kucen tp slalu gak ada kucen dtg cr makanan kt umah .. suami pun suka belai2 bagi masuk umah semua .. aku bila dh tahap mcm tu mmg terjerit kekadang sbb kucen tu dtg dkt kt aku nk bermanja .. aku yg lari terlbh dulu ..

Lps tu jd 1 cerita, ada kucen yg suami aku syg tu beranak .. anak2 yg kecik tu lps lahir diantar kt umah .. sbb kucen betina tu tau kot ddk umah kitorang tu anak2nya selamat .. aku tgk comel2 btl.. ada 4 ekor .. aku berani2kn diri pegang .. fuhhh .. naik2 bulu roma .. mmg menggigil sbb rasa geli sgt masa pgg bulu kucen tu .. dua tiga kali pgg then aku lepaskn .. byk kali aku try lama2 Alhamdulillah aku berani dh .. terus aku yg jd obses ngn kucen ..  

Kiranya aku start btl2 bela kucen lps aku blk dr ddk luar negara .. dlm thn 2011 .. lps tu aku pindah ddk negeri lain .. aku bwk kucen2 aku yg masa tu dh beranak pinak dh mmbesar semua .. silih berganti byknya tp x pnjg umur .. ada yg kn langgar, ada yg mati masa kecik, ada yg kn baham anjing, ada yg mmg hilang x blk2 umah .. tp kucen aku yg induk 4 ekor tu tinggal 2 je .. sekor hilang sekor lg mmbesar tp jd kucen jalanan .. dia tetap dtg jenguk2 umah .. mmg x dpt nk bwk pindah .. tp sbb umah tu tetap umah sendiri .. sesekali blk kt sana .. mesti kucen aku yg sekor tu blk gak .. tp last jumpa masa aku blk sorang sbb nk amik brg .. tiba2 je dia mengiau dpn pintu .. masa tu sayu sgt rasa sbb dh berbln x jumpa tiba2 dia panggil aku dpn pintu .. aku bwk dia msk umah .. bg mkn .. belai2 .. lps tu beria dia mengiau dkt dpn tangga sambil pndg atas .. aku dpt rasa dia mcm nk panggil suami aku tp suami aku xde kan masa tu .. aku ckp byk kali xde .. xde kt umah .. lenkali br blk lg .. lps tu br dia diam .. then dia pndg aku .. manja2 .. terus dia kuar umah .. itu la last aku jumpa kucen aku .. namanya Dhabi .. atau nama pnjgnya Abu Dhabi, sempena nama wilayah utk negara yg penah aku ddk dulu .. kucen warna grey kebiruan mcm british short hair tu tp yg ni mgkn dh byk mix jd mcm kucen kg dh .. rindu ngn Dhabi ..

Lenkali aku cite pengalaman yg lain pulak ..

zetty1978 replied at 3-9-2017 02:49 AM
Assalamualaikum .. baru tau ada benang cite psl kucen kt sini .. nk kongsi cerita jugak laa ..

D ...

Waalaikumussalam....
Akak, terima kasih sudi jengah and share your story with us..

Selamat Hari Raya Qurban...

zetty1978 replied at 3-9-2017 02:49 AM

D ...

Kak zetty,

hahahaaaa..mf adik gelak dulu dgn cerita akak..penakut kucing rupenyer..last2 mmg kita akan sayang dgn kucing..diaorg nie mmg ada tariakn yg tersendiri..tak dapat nak gambarkan...
banyak sungguh pengalaman akak dgn kucing2...mmg lumrah akn ada sekor kucing yg betul2 kita sayang kan Akak..sedih mcm berpisah dgn ahli keluarga sendiri...
yess..adik setuju klu akak sudi share picture diaorg...and klu ada lg boleh share..sentiasa terbuka kpd semua forumer..ada jg yg bgtaw diaorg suka baca post2 kat sini pasal kucing...
Akak, jgn lupa share jg mcm mna ttg penjgaan kucing2 akak yg sebelum nie...

thanks Akak..

Alu tak suke kucing, bukan tak suke tapi sejal dari kecik mak pak alu tak ajar main kucing. Asal ade kucing je kami adik beradik lari lintang pukang. Punyalah penakut.

Sekali aku kawin, laki minat kucing n rumah dia dulu berpuluh2 kucing. Tapi sebab dia hormat aku, dia takdelah nak bele kucing. Mana taknya lepas aku kawin dekat rumah mak mertua aku, hari pertama aku dah tertendang kucing sebab takut punya pasal. Ko boleh bayangkan lah muke mak mertua aku macam mana. Since then laki aku pun tak berani nak dekat kan aku dengan kucing. Phew selamat

Sambung..

Sekali aku pun beranak. Anak pun membesar lab. Pergi sekolah. Boleh pulam satu hari tu dia bawak balik anak kucing balik rumah. Dah anak kucing kesian la pulak aku nak campakkan balik. Nak taknak aku berikan kebenaran untuk laki aku dengan anak aku bele..

Dan mulelah ke-stress-an aku. Laki tak pandai jage kucing. Hygiene totally out. Nak basuhkan berak kucing berhari2 katenya kene tunggu taik kering senang nak scoop. Aku punyalah tanya kawan aku macammana depa jagen rate2 kate kene setiap hari basuh. Logiklah kan, taik kot. Dah la rumah atas angin.. kalau tak basuh bau dia semerbak

Yang aku perasan kucing aku ni pandai gile. Mungkin sebab dia sense aku tak suke dia, dia ngendeng dengan aku. Nak tido mintak aku usapkan dia. Dialah sekor sekor kucing yang aku berani pegang. Dalam pada nak sayang, aku stress dengan tahap kebersihan laki aku jage. So memang aku tak boleh tunjukkan aku sayang dah kat kucing tu.

Satu hari ntah macam mane kucing aku jatuh kondo. Bagai nak gile laki aku cari bile bangun pagi dia tak sibuk macam dia pun pergi sekolah.. last last jumpe, kucing aku tu dah lembik. Kalau ikut dah nyawa2 ikan. Aku dah meraung2 dah. Bile on the way bawak nak pergi vet, husband aku decide patah balik rumah sebab katenya kalah bawak jumpe doc takut kucing lagi stress. Tapi kalau andainkate esok takde perubahan positif then baru kejad jumpe vet. Aku kkut je.

Kucing aku ni dengan Maha Suci Allah dengan terjatuhnya dari tingkat 5, esoknya dia back to normal tapi jalan hencot hencot lah.. lege aku

Alu bele kucing tu sampai lah dia sibuk nak ngawan. Setiap hari miaw nak boyfriend. Last last kami decide hantar balik kucing tu kat kampung dan bermulalah kehidupan kucing aku tu sebagai kucing kampung.

Tapi kucing aku ni eksyen gile, tahun ni masuk tahun ke dua. Mak mertua aku bele nak dekat 30 n lepas gitu je. Sampai sekarang kucing aku tu takkan bercampur denvan kucing2 tu. Setiap kali ade kucing datang dekat, dia akan cakar segala kucing, memang garang gile. Kasta dia pulak tu tinggi sebab dia je kucing yang mak mertua aku bagi masuk rumah.

Dan part paling best. Masuk tahun ni mau nye
Dah 5 kali beranak, tapi pacarnya semua kucing dari luar bukan kucing yang cuba mgorat dia  di rumah.

Ok itu jelah cerite aku haha

Beginilah replied at 4-9-2017 10:44 PM
Alu bele kucing tu sampai lah dia sibuk nak ngawan. Setiap hari miaw nak boyfriend. Last last kami d ...

Salam Aidil Adha Akak..

terima kasih sudi share story akak dgn kucing...hahahaaa...kelakar story akk ngan kucing..tak menahan muka mak mertua akak..hihihi
btul laa akak, dulu2 mmg tak suka kucing,lama2 akan jadi sayang dgn kucing tue..diaorg pndai amik hati dgn gelagat dan kecomelan diaorg...
rajin mak mertua akak,byk tue dia bela...murah rezeki mak mertua akak..senang jer dia jaga walau berpuluh ekor...

terima kasih sekali lagi...

aku ada 4 ekor kucing. penyeri dalam rumah utk kitorg laki bini yg dah kawin 9thn takde anak lagi. tp sebabkan duk rumah kerajaan langit maka cukup la 4 ekor. ikut hati nak ramai2 je sbb suka tgk keletah kucing2 ni

miyuki29 replied at 5-9-2017 03:40 PM
aku ada 4 ekor kucing. penyeri dalam rumah utk kitorg laki bini yg dah kawin 9thn takde anak lagi. t ...

Hai Akak miyuki29,

thanks sudi jengah and share story pasal kucing..
seronoknyer..ada 4 ekor terus sekali bela...hiihihi mesti comel kan...itulah penguat kasih sayang kan akak..
InsyaAllah...semoga murah rezeki Akak lepas nie..semoga dikurniakan anak2 yang soleh/solehah lepas nie..insyaAllah, janji Allah itu pasti..jgn putus terus berdoa Akak...k

p/s, share laa picture kucing akak..mesti comel2 kan..

cheergirlz replied at 5-9-2017 04:26 PM
Hai Akak miyuki29,

thanks sudi jengah and share story pasal kucing..

Thanks @cheergirlz..Insyallah

I tak bela kucing2 tu 4 ekor sekaligus. Memula bela sekor, lepas tu 2 dan 3 dan 4
Tapi semuanya kucing adopt. Either kutip tepi jalan, orang buang, org bagi..Alhamdulillah

I takut kucing.huhu