CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MohdNizamCY

Berpijaklah didunia nyata bila.... WAHAI PENCACAI! INGAT ALLAH BODOH?

Dzulqarnain replied at 22-5-2017 01:31 AM
Orait, soalan ni memang femes.
Allah dah cipta Muhammad sebelum Adam dicipta?
Dah bincang berj ...

Bila sesuatu isu dimulai dgn hal ehwal peribadi orang lain (termasuk saya). Ini merupakan perpisahan antara saya dan forum.

Ketahuilah, seseorang yg tidak bersabar, dinyatakanNya di dalam surah Al-Kahfi.

Moga2 kamu mendapat petunjuk menerusi rakaman ini :

[youtube]YFn72ttGWRs[/youtube]

Tak perlu provoke kerana saya tak akan sama sekali membaca apa yg dinyatakan. Pandai2lah kamu mencari jalan kembali kpdNya.

Dzulqarnain replied at 22-5-2017 01:31 AM
Orait, soalan ni memang femes.
Allah dah cipta Muhammad sebelum Adam dicipta?
Dah bincang berj ...

Byk lagi yg saja tidak saya nyatakan disini. Dengan semua kekuatan yg Allah berikan, carilah sendiri. (kerana kelihatan, kamu sedang mencari sesuatu yg bersifat hawa nafsu)..

Saya? Itulah diri saya. Kamu akan dapati, tiada perubahan kerana dunia kamu dan saya berbeza.

MohdNizamCY replied at 22-5-2017 09:58 AM
Byk lagi yg saja tidak saya nyatakan disini. Dengan semua kekuatan yg Allah berikan, carilah sendi ...

betul
ayat hang ni aku setuju sokong 100 peratus
memang dunia hang beza dgn org lain
pasal hang dalam dunia gila isim atau gila meroyan
atau lebih tepat
perasan je yg lebih

Nak masuk SYURGA bukanlah susah....tak payah mimpi masuk SYURGA pun boleh ke SYURGA....
Sepatah kata seorang sahabat eden...(dah pulang ke rahmatullah pun)...
Bagi orang Islam...
..Asal kentut tahu bersyukur,kencing tahu bersyukur,berak tahu bersyukur.....
Istinja' dengan betul,mandi wajib yang betul ( termasuk mensucikan dua lubang yang tidak dimasuki air ketika mandi),
Berbakti kepada ke dua2 orang tua...tidak mensyirikkan ALLAH S.W.T...Dah layakpun ke SYURGA...Adakah selain orang Islam,agama lain yang mempercayai KETUHANAN layak ke SYURGA? Jawapan: Ya...tetapi hanya sampai SYURGA ke 6 SAHAJA. TIDAK boleh sampai FIRDAUSI( Syurga ke 7)..bolehkah mereka sampai ke ARASY? Dari sudut pengajian Ilmu...TIDAK BOLEH.melainkan dengan IZIN DAN IKHSAN ALLAH S.W.T

kucing_2016 replied at 23-5-2017 09:43 PM
Nak masuk SYURGA bukanlah susah....tak payah mimpi masuk SYURGA pun boleh ke SYURGA....
Sepatah kat ...

Saya sudah attach kisah Nabi Musa mencari Nabi Khidir. Apa bezanya hal ehwal keperibadian Nabi Musa dan Nabi Khidir yg sebenar2nya?

Soalan : Nabi Musa pernah bunuh seorang manusia. Adakah Nabi Musa diberitahuNya, dirinya diampunkanNya utk kesalahan berkenaan? Jika ada, sepatutnya kamu patut faham, Allah ceritakan perumpamaan orang dizaman ini yg "syok sendiri dalam beramal" yg ditonjolkan mengenai kritikan Nabi Musa terhadap Nabi Khidir.

Dalam dunia nyata ni, ada orang2 yg benar dan faham apa yg Allah janjikan. dan ada orang2 yg tak benar, dan hanya tahu apa yg Allah janjikan.

Maka, kamu itu kategori orang2 yg tak benar dan hanya tahu apa yg Allah janjikan.Buktinya? Tengoklah diri kamu sendiri termasuk nickname kamu. Adakah sukar utk terima hakikat diri kamu itu siapa yg sebenar2nya.

Bila kamu cuba mengajar, pastikan kamu itu bertitle kekasihNya. Apa buktinya kamu itu kekasihnya SEOLAH2 kamu itu tahu, jenis amal yg Allah terima utk diberi syafaatNya kpd kamu utk ke syurga? Jika perhati nickname kamu pun, dah TAK LAYAK jadi kekasih Allah! Tak rasa mcm buh penampar ke muka sendiri ke?

Saya? Eh, ni kan nama betul saya. MohdNizamCY. Mohd Nizam B Che Ya. Siapa yg pernah bagitahu nama itu? Saya kan? Kurang2 dulu saya berkata benar dan faham apa yg berlaku. Kamu? Nak sembang kosong disini?

Boleh Belah ler... Syok sendiri ke tu? Perasan jujur ke tu? Perasan amanah ke tu? Siapa ler nak caya kamu? Saya?

Kamu kencing pun, orang semua lebih yakin kamu sedang kencing ke muka sendiri. Tak rasa memalukan diri sendiri ke?

Mari kita lihat, seorg guru, buka akaun FB taruh namanya. Satu lagi Ustaz, bubuh namanya siap Dato',  Dato' Sri dan sebagainya. Dan seorang lagi,  bubuh nama "Jiwang Karat".

Apa bezanya karekter yg ditunjukkan? Tidakkah mereka tidak tahu, dunia itu hanyalah perhiasanNya?

Follow Us
Edited by MohdNizamCY at 24-5-2017 11:49 AM

Kenapa, saya katakan "Sudah lama saya menang" di dalam forum ini?

Ini kerana, saya sorang sahaja yg guna nama full dalam forum ini. Malangnya, byk pulak orang yg berjenis haiwan, berjenis syok sendiri ada hati nak test sedangkan AWAL2 pun dah kalah,celah lagi nak Allah ilhamkan ilmu ketaqwaan disini?

Mana mungkin, kamu yg asalnya lahir tak bernama, dan dibawa masuk ke sebuah kapal lalu ketua kapal berikan nama kpd kamu dan tiba2, bila kamu dah besar dan ada kapal sendiri, kamu nak guna nama selain dari yang Allah berikan utk rosakkan kapal sendiri? Tak rasa diri itu bodoh piang sejak mula berbicara disini?

Macam mana rasanya kamu nak nasihat orang yg mana kamu berstatus "tak boleh dipercayai", tiba2 nak tayang skill kebodohan itu yg akhirnya, nampak spt orang yg tak betul dalam berbicara?

Iyerlah kan, taip nama kucing : "gi lah masuk persatuan kucing2 tunggal". Yang gi nasihat manusia tu, tak nampak spt kamu itu "kucing yg tak faham bahasa manusia"?

Katakanlah, seekor kucing taruh statement mufti. Kamu rasa saya nak terima berita dari kucing tu ke?

Siapakah itu orang yg memutuskan silaturahim? Tengok nama sendiri dan fikir2lah sendiri.

Tu pun tak faham makna bodoh piang

[youtube]x3djkh7syzc[/youtube]

Nampaknya, nak kena tunggu yg ni keluar ajelah yer. Kat sini, bila baca aje, nampak sgt "penipunya".

MohdNizamCY replied at 24-5-2017 11:23 AM
Saya sudah attach kisah Nabi Musa mencari Nabi Khidir. Apa bezanya hal ehwal keperibadian Nabi Mus ...

Saya? Eh, ni kan nama betul saya. MohdNizamCY. Mohd Nizam B Che Ya. Siapa yg pernah bagitahu nama itu? Saya kan? Kurang2 dulu saya berkata benar dan faham apa yg berlaku. Kamu? Nak sembang kosong disini?
Boleh Belah ler... Syok sendiri ke tu? Perasan jujur ke tu? Perasan amanah ke tu? Siapa ler nak caya kamu? Saya?

mohong lah hang ni
dah beberapa nama kat sini, baru hang pakai nama hang ni
tu pun setelah kantoi, saudara dzulkarnain yg copy nama dan photo macho hang kat sini
memang kaki penipu cam hang ni lupa apa yg dia tipu dulu2 tuuuuu

lagi baik percaya atau cakap sama anjing - dah tentu tak sesat
species penipu cam hang dan perasan lebih - elok sangat gi bertapa dalam hospital bahgia

MohdNizamCY replied at 24-5-2017 11:42 AM
Kenapa, saya katakan "Sudah lama saya menang" di dalam forum ini?

Ini kerana, saya sorang sahaja  ...

apa diaaaaa
hang menang kaaaaa
masuk bakul angkat sendiri keeeeeee
sama istilah - perasan yg lebih

bila lah lagi hang nak habis angin angau hang ni nizam
bertambah sombong berlagak je nampak
sebijik cam si iblis tanduk senget 5 tuuuuuuuuu

Edited by MohdNizamCY at 24-5-2017 07:04 PM
orangbesi replied at 24-5-2017 06:39 PM
apa diaaaaa
hang menang kaaaaa

Jika nama pun berkait langsung dgn "pendusta", cerita apa pun ibarat Disneyland aje.

Tu yg tak sedar bodoh piang tu... Pun ada hati nak provoke gaya bodoh piang ke? Butuh emak kamu ke tu? Perasan dapat pahala ke?

apa diaaaaa
hang menang kaaaaa

Jika setakat nak bercerita hal ehwal butuh emak kamu disini, tak payah ler kot? Kamu kuar pun ikut mana yer kan? Tu yg nama pun "berdusta". Sembang gaya orang bodoh piang isim ke tu?

orangbesi replied at 24-5-2017 06:36 PM
Saya? Eh, ni kan nama betul saya. MohdNizamCY. Mohd Nizam B Che Ya. Siapa yg pernah bagitahu nama  ...

Sekurang2nya, time saya tak guna nama sebenar, saya ni berdusta.(time itu aje kan?) Kamu pula? Bila nak berubah? Nak tunggu Allah gelar kamu "punggung emak kamu" ke tu? Luculah pulak

Edited by MohdNizamCY at 24-5-2017 07:20 PM
orangbesi replied at 24-5-2017 06:36 PM
Saya? Eh, ni kan nama betul saya. MohdNizamCY. Mohd Nizam B Che Ya. Siapa yg pernah bagitahu nama  ...

Sebelum terlupa, nama aje byk, hakikat sorang aje. Ubah ler ayat mcm mana pun. Tak leh lari dari hakikat, "orang yg sama".

Bila hari2 saya baca post kamu, ke semuanya menunjukkan orang yg sama yang pernah berjumpa dgn saya suatu ketika dahulu.

Udah2 ler tu. Tak perlu provoke. Kalau udah nama pun byk, versi cerita pun byk, satu aje nak kena tahu, "saya belum cerita pun ke semua hal di sini" al-maklumlah, ajar orang yg bodoh piang tak der faedah pun.

Nak uji? Tgk nama2 tu pun dah tahu. Tinggal lagi, tak sedar ke diri itu "Allah sesatkan sebelum ini"?

Iyelah kan. Diri sendiri baca surah Al-Fatihah pun berterabur tak der feeling. Perasan sgt ke tu? Kang terbalik keadaan perahu kehidupan seseorg. Kamu di bawah, saya di atas mcm mana yer? Nak kata apa lepas tu? Bodek gaya bodoh piang ke tu? Kena luku pala aje lah kot "jadi badut saya aje"

apa diaaaaa
hang menang kaaaaa

Sebelum terlupa..

Orang yg guna fake id ni, hakikatnya angkat bakul masuk diri sendiri dalam neraka aje lah". Tu pasal ler, ngaji agama tak habis, mau ikut saya, nak tambah perisa bagi bertambah sesat pun BOLEH. Perkara mudah khas orang2 yg ada masaalah hati dgn saya tanpa husnuzon. Standard piang, Allah tak ajar ilmu, keje nak cerita hal ehwal orang lain disini utk betulkan gaya bodoh piang?

Kamu tu standard budak2 hingusan aje. Apa yg kamu ambil utk saya nyatakan ilmuNya tak bermanfaat pun kerana niat awal dah SALAH. Celah lagi, gaya makan kiri kanan gaya "talam dua muka" ni, aku cukup meluat yg sebenar2nya sejak aku zaman budak2 lagi hingga kini.

Ceritalah apa pun Raul oit, orang yg sama guna byk id nak sembang gaya bodoh piang ke tu?  

Mcm mana saya kenal, 1 orang lelaki yg tinggal dalam gua (tak tahu apa), berlagak nak ajar ilmu SEBELUM masuk dalam gua itu, sedangkan dah bertahun masa berlalu?

Angin puting beliung pun tak tahu. Guna lak nama palsu yg berlambak2 siap dgn id moderator/admin/root admin. Hanya ROOT admin mampu check ip adress user dan sesiapa yg pernah belajar create server under sql dan sebagainya, tahu hal ehwal root.

Gini ajelah, dah nama pun fake, bersepah2 tabur fitnah, kononnya kebal kerana belaan pemilik alam taghut, boleh ke lari dari azab Allah selepas ini? Saya gelak aje baca post kamu ni. Post cubaan memotivasi pengikut taghut leh ler.

[youtube]Y1z-DtTIZDQ[/youtube]

Jgn kata saya tak kaji muktazilah itu apa... dan tujuannya diusulkan?

Mengaji tanpa guru itulah muktazilah? Ngaji dgn Allah? Jika Allah tetapkan sesat (atas kebodohan) itulah MUKTAZILAH. Jika Allah tetapkan kebenaran (atas ketaatan), itulah Taqwa. Mana ada aliran yg terbaik dari Taqwa!