CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syik_Gojet

[TVN] New Journey To The West Season 4 - Eng Sub is Up

guys OT jap (macam tak biasa ngan benang ni kan)

Kat benang AFmegastars, ada budak komen yang erul lagi power dari Hwang Chi Yeol, Hongki FT Island, Daehyun ngan Kim Bum Soo...

Ya Ampun... agak2 lah weii... bukak lah telinga sikit.. adoii

Akoobabes replied at 6-7-2017 11:34 AM
Actually frust sangat masa Kangin nyer kes aritu...

Sora okay, in fact, sora dia power lagi dar ...

sape tak frust kan,aku pun join frust..dua kali da..tgk ade host program,keluar tv join show..antara yg teraktif kan selain lee teuk ngan heechul..
tgk heechul react dlm knowing brothers da tau da all suju members mmg frust..tp heechul cepat2 ubah topik bila die rant over kes kangin ni..

ade follow ke ig wife sungmin?kes like over boikot sungmin tu pun adoi la,kesian tgk laki bini..kawen je,bukan kawen lari ke,senyap2 ke..

kaeda replied at 6-7-2017 11:45 AM
sape tak frust kan,aku pun join frust..dua kali da..tgk ade host program,keluar tv join show..anta ...

Ig bini Sungmin 4silver_32.

Suka tengok dia ajar teknik makeup, walaupun sepatah haram tak paham..

bini YG ada update IG tadi, JJ in red suits ngan anak buah dia..

Sexy....

kaeda replied at 6-7-2017 11:45 AM
sape tak frust kan,aku pun join frust..dua kali da..tgk ade host program,keluar tv join show..anta ...

mencelah kejab...

apa cete dgn kangin... nak tau gak??

maklum la aku ni kalau bukan sbb jekki, langsung tak tau pasal dunia kpop.. haha..

Akoobabes replied at 6-7-2017 12:02 PM
Ig bini Sungmin 4silver_32.

Suka tengok dia ajar teknik makeup, walaupun sepatah haram tak paha ...

perasan bini YG selalu blurkan gambar anak dia kalau tangkap gambar dgn JJ...

suit merah, butang biru n messy hair.. mcm nak p function ja..

then tak pakai inner shirt, nak tunjuk chest bidang.. hahaha

Edited by Syik_Gojet at 6-7-2017 02:12 PM

review epi 4.....
epi kali ni dpt highest rating...

apa pun puas hati pasal byk jiwon crazy moment.. keh keh....

- masa beer game suguen memang hebat giler... tak sapa boleh lawan dia..
-bila jae hyun dpt teka whale hunting, jiwon mencelah kata u expert in hunting whale.. tersedak terus pakcik tu.. keluar habis buih2 beer...haha
- hodong paling kesian.. menang 3 kali tapi sekali pun tak dpt minum beer... lawak masa dia cuba buka botol beer tak lepas2..
- last hotdog, pd na kesian kt hodong.. kasi chance hodong jawab soalan.. member2 lain pun tak mkn hotdog tu simpan tuk hodong.. masa hodong dpt jawab tarzan happy giler dia.. jiwon dgn mata bulat suruh pd na kasi soalan cepat2.. dpt je jawab terus tolak hodong mkn hotdog terakhir.. lawak gila time tu.. jiwon dok jauh2 kasi ada safe distance, elak kena pukul..
-tak puas hati hodong minta bonus round konon2 nak minum beer tak pakai tangan.. akhirnya dpt gak jawab soalan stairway to heaven.. alih2 tak dpt minum sampai ke sudah walaupun kyuhyun train dia buka mulut luas2.. suguen sampai berlakon nak tutup kedai bagai.. haha..

- kyuhyun terkejut tgk muka sendiri dekat dgn kamera cute giler... boleh lak lepak dgn hodong konon2 menghayati keindahan hujan.. alih2 hujan lebat dgn kilat sambung menyambung.. semua pakat dok satu bilik takut gamaknya... hahaha.. cuma jae hyun je tak da, mungkin gayut dgn bini dia..
- bromance kyuhyun n jaehyun kuat.. dorg dok queen size bed... mesra kemain.. siap tgk video pasal online game lagi.. haha..

-tak sangka cone game jadi femes kt korea... lawak giler masa suguen kejar VJ pakai seluar kuning.. haha.. jiwon pun terpedaya sama

- jiwon kemain lagi menari, the body roll though.. (teringat truma)... jaehyun selamanya kayu, cuma eye drop dance je dia pakar.. mino kerja dia dok pusing ja sampai ke 42 kali.. haha..

- masa jiwon berebut tong plastik dgn hodong, boleh lak dibalingnya hodong..terkejut hodong y gagah leh terjelapuk mcm tu..
- y kyuhyun asal dpt duduk atas tong plastik asyik melompat2 mengejar impian... haha..
- suka cara pd na edit masa part jiwon kekonon jadi viewer utk music chair game... laju gila dia p peluk jaehyun..comel lak tu... bila jae hyun n jiwon peluk hodong..hodong tolak2 jae hyun pasal dia rasa tulang ja.. dia leh budget tu jaehyun..
- bila jiwon jadi judge..dorg kena buli.. berjuta kalori terbakar... suguen konon baru nak start menari duex, jiwon terus potong suruh kumpul 3 org.. terbaring terus pakcik tu... hahaha..
- cho clown.. sebijik mcm clown..haha...

- mino bias mesti happy tgk mino topless masa floating.. hehe..
- perasan tak masa makan, jiwon dgn sopan minta suguen kupaskan kelapa udang.. sebenarnya dia takut...hahaha.. benda2 mcm tu scary bagi dia pasal kepala tu besar sgt.. hahaha.. kerap sgt tgk variety jiwon perasan perangai dia mcm tu which is adorable..
- game teka nama org, gila kejam pd na.. konon nak belajar budaya vietnam...padahal kasi dorg cili padi... sekali tuang 1 sudu besar tu..pedas gila..
- hodong tak dpt teka uee semua org terkejut.. hodong jadi flustrated.. haha..

****nway tak silap aku preview ada tunjuk y dorg dok bilik sorg2 pastu hodong tgk dari tingkap mcm hantu.. tp tak de lak dlm epi ni..

Follow Us
Syik_Gojet replied at 6-7-2017 01:35 PM
mencelah kejab...

kes driving lam keadaan mabuk..

dua kali dah si kangin tu.. satu sebelum masuk army
yang latest tu, dia pi langgar tiang lampu

Star_el replied at 6-7-2017 12:58 AM
Hehe aku rs menakutkanla duduk sorg2 tirai dok bunyi. Plus time tu (skg) kan Duckie tgh tinggal. ...

ikutkan logik.. tirai tu takkan bergerak pasal bukan kawasan angin lalu..

kecuali kalau ada org lalu kt tirai tu..

kenapa tah aku tak rasa scary.. aku fokus kt tulisan tirai tu kot..nampak smart.. hahaha

kaeda replied at 6-7-2017 10:27 AM
oo,ingat da..

dlm 2d1n tu rase da start choding da start bawak karekter variety..terima je la r ...

dlm 2d1n masa awal2 epi, dorg ada buat vote member paling handsome..

jiwon selalu samada no 1 or no 2...

hujung2 dia nampak berisi..tak gemuk pun..tp muka dia jenis cepat bulat rasanya..terus jadi choding...

dia kata bila rakam 2d1n, dorg kan main game makan... bila tak dpt makanan tu, habis ja shooting terus cari makanan tu..end up dia mkn byk giler.. ngidam kekdahnya..

sekarang ni dah segak..even casual mcm tu nampak segak.. masa dia ikat rambut mcm tu masa zaman clover aku tak berkenan langsung.. sekarang bila dia buat still nampak segak..

aku rasa mata aku cuma nampak jiwon kot.. honestly byk lagi artis y segak.. jae hyun n mino lagi segak dari jiwon..tp mungkin hati dah suka..buat apa pun nampak smart ja.. hahaha..

Edited by kaeda at 6-7-2017 02:58 PM
Syik_Gojet replied at 6-7-2017 01:35 PM
mencelah kejab...

drunk and drive,yg baru ni langgar tiang and lari kalo tak silap..mcm akoobabes bitau tu..

kangin tak reti serik,knetz boikot nak vote kangin out of suju..sungmin plak sbb kes die kawen,tak peduli fans plus katanya ade sikit salah faham ngan geng suju yg laen..ni speku knetz la..
ni video heechul react towards kes kangin..

Syik_Gojet replied at 6-7-2017 02:35 PM
dlm 2d1n masa awal2 epi, dorg ada buat vote member paling handsome..

jiwon selalu samada no 1 o ...

seunggi no 1 and 2 bertukar ngan jiwon kan..seronoknya masa 2d1n..alamak,rindu plak kat seunggi..season 5 plak baru dpt tgk..
mmg mata kau dekat jiwon da ni syik,mmg semua hensem..semua wangi pasal jiwon..tp mmg jiwon vampire la,prime time die join sechkies ni..everything semua mcm kena je ngan die..sarung la pape pun..

Syik_Gojet replied at 6-7-2017 01:36 PM
review epi 4.....
epi kali ni dpt highest rating...

highest ke?tahniah na pd and team..

aku pun baru tgk ni,masuk site kita melencong tgk cerita..panas yg rabbb,bantai aku rehat sambil ber njjtw

part beer tu kesian jaehyun,abes tersembur kat muka die foam tu and poor hodong..gila jiwon suruh cepat sampai hodong tak merasa..

part mino floating tu mmg happy la dpt tgk tp tgk tattoo die la,all over body tu..mcm tak seronok sbb tattoo,tak seksi mungkin bg aku

kaeda replied at 6-7-2017 03:01 PM
seunggi no 1 and 2 bertukar ngan jiwon kan..seronoknya masa 2d1n..alamak,rindu plak kat seunggi..s ...

Man's life began at 40 kekdahnya XD

Aku tak tahan sgt nk tunggu mlm tgk gak NJTTW lunch hour td, tp xabeslah.
Lawak, serius Kyuhyun cam let go sume.
Tapi panasnya tgk situ, muka diorg sume merah2 abes.
SPOILER

Jiwon time suh cepatkan tukar lagu tu dgn mata terbeliak mcm org gila, menakutkan je wakaka
Nak pekena org kemain eksaited.
Pastu lawak time peluk2 game matchmaking tu. Kemain erat dia peluk Jaehyun supaya tak lonely XD
Jaehyun berterima kasih.
Wehhh hyun2 ni apsal gedik manja sgt? Diorg siap rapatkan katil nk tido sama2, kyu nk dibackhug lagi kew?

Syik_Gojet replied at 6-7-2017 02:30 PM
ikutkan logik.. tirai tu takkan bergerak pasal bukan kawasan angin lalu..

kecuali kalau ada org ...

Tulah, dia halakan kipas ke kt tirai tu.
Sbb aku dok sorg kot, aku tgk vid dia tu mlm rsnya, so terpikir menakutkan jela haha.
Td terkejut aku ingat besday Duckie esok, rupanya aku salah tulis.

Akoobabes replied at 6-7-2017 11:44 AM
guys OT jap (macam tak biasa ngan benang ni kan)

Kat benang AFmegastars, ada budak komen yang eru ...

hehe takpela, kot taste dia gituh, sedap di telinga dia.
Lain padang, lain belalang. (wajar ke penggunaan peribahasa dlm situasi ni?)

Star_el replied at 6-7-2017 05:06 PM
hehe takpela, kot taste dia gituh, sedap di telinga dia.
Lain padang, lain belalang. (wajar ...

Bukan apa star.. nak banding kan ngan orang yang dah established

adoiiyai...

anyway.. kena tunggu bulan Ogos baru tau nak team siapa..

hihihih

kaeda replied at 6-7-2017 02:54 PM
drunk and drive,yg baru ni langgar tiang and lari kalo tak silap..mcm akoobabes bitau tu..

kang ...

kangin tu mcm agak logik la..

kan ada replacement driver..tak mo pakai...

sib baik tak excident langgar org...

kes sangmin tu kesian giler..dia cuma kawin ja...

suju boys kan ramai..kalau sorg, dua even 5 org tak de..tak effect aku rasa.. tu pasal suka2 je netizen suruh dorg keluar suju..

kaeda replied at 6-7-2017 03:01 PM
seunggi no 1 and 2 bertukar ngan jiwon kan..seronoknya masa 2d1n..alamak,rindu plak kat seunggi..s ...

tu la..aku pun rindu kt seunggi.. masa aku layan RM, aku perasan bila seunggi jadi guest... mungkin tergoda dgn senyuman dia..

tp bila jiwon jadi guest, aku tak perasan lak.. walaupun pakcik tu masuk byk kali dah..

even hero2 kdrama y aku suka giler tetap tak leh lawan perasaan aku pada jiwon.. dah kena penyakit angau rasanya...

betul la life begin at 40.. dia berkarisma n byk charm.. 20 thn pengalaman buatkan jiwon tu all-round celebriti..

bila pakai segak nampak mancho.. time dia tak segak, nampak cute pulak.. kah3.. mata aku dah rabun...

dia boleh berubah dari  karisma leader ke choding dlm sekelip mata...

teringat dlm dvd honolulu masa dorg lawan aeygo... jiwon y paling terer..even member2 lain mengaku n ckp jgn kata tak leh buat pas ni..  

Star_el replied at 6-7-2017 05:03 PM
Man's life began at 40 kekdahnya XD

Aku tak tahan sgt nk tunggu mlm tgk gak NJTTW lunch hour td ...

aku kat site lg,tgh kerja..tgk je da panas sgt
terbeliak mata suruh cepat tukar lagu..mmg dtg gila die tu takut jgak tgk..haha,poor hodong..agaknya hodong tgk show ni mesti ungkit punya..

aku rase 2hyun ni mmg manja gedik pun..masa jiwon peluk tu,kan jaehyun da bukak kon sebut nama jiwon hyung..alahai manja..

kaeda replied at 6-7-2017 03:07 PM
highest ke?tahniah na pd and team..

aku pun baru tgk ni,masuk site kita melencong tgk cerita..p ...

ko tak suka tatoo ka?

ada setengah org suka...

mino tak pandai nak floating.. sib baik hyung2 dia ajar.. haha..