CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mila6481

BF tinggalkan saya sebab mak dan adik beradik dia

TT aku pun baru lepas clash dengan boipren cite macam ni juga. ayah die tak bagi kawen dengan aku sebab katenye die muda lagi, memang die muda dari aku pun. hehe.. die dah penat pujuk ayah die x jalan jugak. ayah die suh support diorang sefamily dlu baru pikir pasal kawen. adik die nak smbung master, duit poket bulan2 ex aku ni support, dengan duit yuran lg. duit belanja bg parent die, adik die sume die sorang yang tanggung. duit rumah pun die yg byr. kete je die beli cash. so memang kene tunggu adik2 nye habis blaja la kot baru die boleh pikir pasal kawen.  die siap cakap lagi kalau nak tunggu, tunggu la. cettt.. macam aku hadap sangat nk berlaki kan die. in fact memang nak kawen juga pun mula2 sebab die sekepala ngan aku. tapi dah cakap camni aku pun malas la. aku pun moved on je tt. padahal layan baik je mase aku g umah die. tibe2 senyap sepi wassap pun x reply2 call apetah lagi. ajak jumpa nak bagitau pasal ayah die x restu. aku nangis2 juga time tu. tapi lepas balik umah aku sengih2 ngan mak aku, aku happy2 kan diri dengan family aku. sekarang kami fren2 je takde nk feeling2 dh. memang aku takde feel ape2 lg dah kt die.

mokcikKSKB replied at 5-6-2017 03:56 PM
Beruntung kau dik dibukakan mata jumpa bakal inlaw from hell.cer ko tgk kat fd sana..berapa ramai yg ...

Thanks sis for ur advise. Betul tu. Even saya sedih and frustrated, but on the other side, i relieved sebab terselamat dari musibah ni. Doakan saya ya sis..

biskutraya replied at 5-6-2017 04:44 PM
TT aku pun baru lepas clash dengan boipren cite macam ni juga. ayah die tak bagi kawen dengan aku se ...

Ye ker sis. We are on the same boat. Situation lebih kurang sama. Dia pun suru i jadik kawan, but i rejected straight away. I takle nak berkawan because pernah ada perasaan. Saya tak kuat. In shaa Allah ada yang lebih baik buat sis. Kita doa sama2.

mila6481 replied at 5-6-2017 03:32 PM
Hi chinta89. Terima kasih atas nasihat. Apa yang sis cakap betul sangat, terbuka minda saya. He  ...

semoga awak jauhkan diri dari dia. rileks2 tau, pcya ckp sy.. perasaan syg ni boleh dtg n pergi.

bbrapa tahun akan dtg, awak akan teringat balik psl hubungan ngn dia ni dan awak akan rse bodohnya mse tu sb sanggup ketepikan perasaan diri sendiri dan asik lah nk memenangi hati keluarga bakal mentua yg tak ingin pun terima awak.

kita ni perempuan, biar ade maruah diri. keluarga ko x nak, ak pun x terhegeh2. pegang prinsip ni.. kenapa kite ni terhegeh2 sedangkan ramai lagi org lain yg boleh terima kita dan menghargai kita?

ko jgn risau dik... jantan mcm tu x ke mana life dia nt. ingat boleh bahagia ke lepas sakitkan hati kita mcm ni?

Edited by mila6481 at 6-6-2017 11:08 AM

Thanks sis. Saya rasa semangat sikit lepas nasihat sis ni. In shaa Allah ada jodoh yang terbaik buat diri saya.

Saya harap, life dia pun akan porak peranda lepas buat saya macam ni. Biar tuhan bagi balasan setimpal-timpalnya lepas sakitkan hati saya dan hina macam ni. Saya pun anak perempuan someone, kakak someone, adik someone. Dia dan mak dia hina saya dengan sombong dan angkuh sekali dengan jatuhkan maruah saya dan merendahkan2 diri saya. Saya susah nak maafkan.

Bulan ramadhan ni, harap semua doa orang yang teraniaya dimakbulkan. Ameen.

hi tt.. hopefully tt dah okay by now.. its a blessing that you found out about his wicked family sooner.. belum apa2 dah buli2 mcm ni.. kalau dah kahwin mana lah agaknya.. lagipun tt kan baru kenal dia sgt.. im sure that feelings is not that deep yet.

tt buat lah aktiviti2 yg boleh buat lupa pada mamat tu.. mamat tu pun has no balls to protect you so the best way is just to say sayonara and move on.. sy paling x suka statement mak dia ckp takut tak boleh mengandung sbb dah tua.. eh heloo.. ko tuhan ke makcik nak ckp macm tu!

harap tt jgn contact dia lagi ya!

Follow Us
ramaramu replied at 6-6-2017 11:51 AM
hi tt.. hopefully tt dah okay by now.. its a blessing that you found out about his wicked family soo ...

Hi ramaramu. Alhamdulillah im better now. But still kecewa dengan apa yang terjadi and will try to forget him. Yes, alhamdulillah saya terselamat dari family macam ni.

The sad part is, he didnt protect me much and listens to his mother. Her mothers statement yang buat i rasa down and degraded sangat, walhal i tak bersalah langsung. Dia macam cari kekurangan dalam diri saya to get rid.

Harap Allah berikan balasan setimpal2nya aniaya orang mcm ni. Amin.

move on girl.... as a guy ..klau dia dah cakap macamtu xde nyer nak patah balik..cari lain

tahniah sbb berjaya escape. syukur sis dpt tau awal2.klo sis proceed jugak, ada kemungkinan besar yg sis akan bukak benang kt bod fd.
cari je lain sis. takat jantan kabaret cmtu, aptb!

*selambe je haku label org

Tt mungkin tgh geram tu doa yg tak berapa baik utk ex.. Tapi perasaan dah okay nanti mesti tt mampu tersenyum,redha,maafkan si dia dan keluarga  seikhlasnya dan move on...

Somehow kita dpt rasakan tt akan berkahwin dlm masa terdekat,sbb tt mcm dah ready nak berkahwin..selalunya org yg ready sepenuhnya ni ringan je jodoh mereka...just a hunch kekdahnya...

Blah je TT...iols pun pnah kapel n mak lelaki tu tak suka iols sebab bangsa lain...tapi bezanya ex bf iols tu yg buat fitnah macam2 ckp tak elok psl iols...nasib baik dah clash..kalau x merana jugek iols x makan haha...skrg iols aman bahagia dgn husband

singajantan replied at 6-6-2017 01:37 PM
move on girl.... as a guy ..klau dia dah cakap macamtu xde nyer nak patah balik..cari lain

Thanks for your advise. Yes i will move on.

Edited by mila6481 at 7-6-2017 08:59 AM
babydoll replied at 6-6-2017 04:29 PM
tahniah sbb berjaya escape. syukur sis dpt tau awal2.klo sis proceed jugak, ada kemungkinan besar yg ...

Yes. Bersyukur sangat. Terima kasih atas nasihat sis. Tak sangka ada lelaki macam ni pun. Sebab mula2 dia tunjuk yang dia terlalu baik. Turutkan je cakap saya. Tiba2 bertukar.

Elle_mujigae replied at 6-6-2017 10:27 PM
Tt mungkin tgh geram tu doa yg tak berapa baik utk ex.. Tapi perasaan dah okay nanti mesti tt mampu  ...

Ameen sis. Moga saya kawin cepat2 dengan jodoh yang terbaik buat saya.

Yes sis, saya rasa geram dan sakit hati sangat rasa terpedaya. Sebab mula2 memang saya taknak dia lepas family bagi jumpa kami. Lepas tu dia pujuk saya untuk terima dia, datang2 ofis setiap hari jumpa nak menang hati saya. Pastu saya pun cakap dengan dia yg saya pernah kena tipu and trauma juga sebelum ni. So saya taknak benda tu berulang. 2 kali saya ulang benda ni. Sebab saya taknak bila dah sayang nanti tiba2 nak tinggalkan. Susah nak pulihkan perasaan tu. Makan masa.

Dia siap janji takkan tinggalkan saya. But he did that. Dia tau mak dia tak suka from beginning, but stil dia go on dengan i, then tiba2 lepaskan. Memang rasa sakit sangat sis. It was not fair to me.

barto replied at 7-6-2017 12:02 AM
Blah je TT...iols pun pnah kapel n mak lelaki tu tak suka iols sebab bangsa lain...tapi bezanya ex b ...

Yea sis. Part fitnah and aib tu yang saya susah nak terima. Rasa sedih orang cakap macam.

Hmm. Doakan saya sis dipertemukan jodoh yang baik ya.

semoga TT  dipertemukan jodoh yg jauh lebih baik..
Allah sayangkan TT .. Kalau jadi kawin nanti jadi hamba abdi jelah

mamidol replied at 7-6-2017 09:52 AM
semoga TT  dipertemukan jodoh yg jauh lebih baik..
Allah sayangkan TT .. Kalau jadi kawin nanti ja ...

Ameen. Terima Kasih sis ya doakan.

sis..syg diri sndiri dulu...drpd nak pujuk rayu mak dia..baik la adik bhagiakan n gembirakan hati mak ayah adik dulu..sedih tau sorg mak ayh ni klau tau ank dia org buat lagu ni...insyaAllah  sy doakn adik jmpa seseorg yg sesuai dgn adik n terima adik seadanya..bukan demand bukan2 mcm bakal mak mertua x jd adik tu..

mongoose_kidz replied at 9-6-2017 01:20 AM
sis..syg diri sndiri dulu...drpd nak pujuk rayu mak dia..baik la adik bhagiakan n gembirakan hati ma ...

Terima kasih sis atas nasihat. Doakan saya dipertemukan jodoh yang baik ya.

Salam semua. Just to update rakan rakan kat sini. My ex dah bertunang semalam. Dengan perempuan lagi muda and kaya. Only after 1 mth breakup dengan saya.