CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Deidra

Thread Luahan [V 9] - STRICT REMINDER NO QUOTE & REPLY

Close [Copy link]
Yg kat London dah aku tanya semlm, Alhamdulillah selamat.  Dorang selalunya lalu situ tapi hari tu tergerak nak turun kat stesen lain.  Yg kat Qatar, dah dok panic buying sbb borders dah kena tutup.  Airlines negara2 yg boikot tu dah refund tiket.  Cuti kerja plak  beku.  Budak2 and mak budak je la dpt balik.  Tinggal la abahnya raya sorang2 kat situ.    Allahu musta'an.

Yg kat Osaka, terawih sendiri2 sbb masjid jauh.  Alhamdulillah, at least buat juga.  Aku risaukan study dia ni. Dah dok jamming je dgn budak Jepun sana. Yg kat Dengkil, harap2 mlm ni boleh tido, tak mcm semlm.  Dah dicucinya toilet tgh2 mlm, mmglah tak bole tido.  Alhamdulillah hari ni first day of class dia tak kena migraine.

Yg lagi 2 org kat sini plak, cuti sakan.  Buku buka sejam, phone buka entah berapa jam.  Aku ckp gitu2 je.  Nak ckp keras2 kang, tak boleh juga.  Remaja la katakan.

Ok dah nak masuk waktu berbuka.  Marilah kita semua doa byk2 sebelum masuk waktu Maghrib.  Semoga doa2 kita dimakbulkan Allah.

Hari ni genap 13 tahun arwah abah meninggalkan kami, namun ingatan dan doa dari kami adik beradik tak pernah luput buat arwah..Kami adik beradik sangat rindukan abah...

Ya Allah..Ganjarilah abah kami dengan sebesar-besar nikmatmu di alam sana. .Semoga abah kini sedang berbahagia di SANA...Insyaallah kami semua akan menyusul abah di sana...Al-fatihah buat arwah abah kami...

Patut ke boikot Qatar gitu, Arab mmg gitu, buat keputusan guna otak di lutut

Tired...  

Bila rindu itu datang menerpa
Rasa ingin berjumpa
Menatap wajahmu yang ku cinta
Namun nyata dunia kita berbeza
Peritnya terasa

Besar kemungkinan balik bercuti 2 minggu je
Masih berharap dpt cuti 3 minggu sbb banyaknya urusan nak dibuat
APA pun harapnya dlm masa 2-3 hari bekerja semua urusan selesai
Dan moga ada closure yg terbaik utk tok laki berkat bulan Ramadan ni insyaallah Ameen

Follow Us
Aku benci lagu raya

Mak abah dah takde

Sungguh ada ketika aku rasa sakit sangat tengok org lain duk menayang2 mak pak dorang kt socmed..Mkn2 bukak posa lah, gik sana sini lah, order nk mkn itu ini lahh, dalam byk2 kehilangan.. kehilangan mak bapak la paling berat dan pedih.Kalau aku yg dah dewasa dah jd mak ni pun rasa perit sgt apatah lg yg masih kecil tu ilang mak ayah Dunia rasa sangat2 sunyi... seolah2 masa turut terhenti.Abah aku ninggal secara tetiba je sebulan sblm ramadhan.. bygkn ko blk kg tgk ramai org berkumpul kt umah.. di tengah rumah jenazah abah terbaring kaku.. dan ko sedar ko dh jd yatim piatu...

Aku rase aku nk skip meeting hari ni.
1.sah2 aku kene bantai
2.meeting start pukul 4.30ptg dah le nk berbuke
Mmg aku x nk attend. Kene cari alasan tp smlm bertalu2 klien call aku remind pasal meeting

tak sangka akhirnya gelaran tu bakal jadi kat aku jua.. tapi  mana tau hanya sekejap je , Allah akan utuskan seseorang yg lebih baik lagi dari sebelum ni.. buat apa menunda kebahagiaan jika kebahagiaan tu sudah  menunggu dan di depan mata kan.. aku pasrah dan redha atas ujian ini..

tengah runsing fikir pasal nak sambung belajar ke tak..
tapi hati rasa nak balik n nak jaga mak..
apa salahnya pun aku berehat sekejap setahun dua..
walaupun aku ni tak nampak macam boleh diharap sgt tapi aku boleh je cuba perbaiki diri demi mak aku..

malas nak fikir masalah so layan forum..

semalam tak mandi.. masam..

Tak tau APA muslihat kau.
Dah kerap Tanya pasal aku. Eh apahal?? Bukan dulu kau ignored aku teruk2 ke?
Aku mmg menyampah kat kau

1 lagi bulan untuk exam...

hari ni hari menyampah sedunia kot...tengok semua orang kat opis macam menyakitkan hati je

Edited by singlemum_4 at 9-6-2017 10:38 AM

Bila tengok cerita Andainya Takdir bergenang airmata sebab dah alami apa yang fatihah lalui..mengadap suami yang panas baran dan cemburu
Dulu lah bukan sekarang

mood sedih harini. banyak sebab utk sedih. aku cuma perlukan satu je sebab utk kembali ceria..tlglah...satu je....

Jelesnya dgn kawan yg dpt iv medic lak tu dua tiga u terus

Kita ni tgh takut sngt dgn result yg kluar 20 jun nnti
Takut
Harap dpt yg baik2

Ermmm.... lps raya aku kena set app dgn gynea ni. Kiri kanan dpn blkg mmg dah bising2 aku why tak beranak2 lg

Sibuk betul lah. Caring sgt dgn hidup aku nih. Ntah knp pun x tau lah. Alasan : Biras/adik aku sendiri yg beranak sama thn dgn aku.. dah bertambah anaknya

So sbb hidup dlm so typical and orthodox punya family.... maka kena la aku BERUSAHA lebih sikit dgn ikut mana2 rawatan yg ada lps raya nih. Sbb sblm ni aku hanya btawakal n yakin dgn rezeki itu Allah yg tentukan. Skrg kena usaha lebih sikit. Bertabahlah!

sedihnya hari ni.mungkin sebab aku ni jenis pendam.aku tak pernah pun cerita apa masalah/perasaan aku even pada kawan baik sendiri.banyaknya dugaan sekarang ni.tapi aku cuba nak positif kan diri aku.

aku tak sihat.demam dan batuk berapa hari ni.tapi setakat ni aku masih belum tuang puasa.sebab rasa masih larat.

kawan aku nasihatkan aku suruh jauhi aura negatif.belajar bersyukur dengan apa yang aku ada sekarang.mungkin betul apa yang dia cakap.walaupun dia cakap melalui perspektif dia sebagai kaunselor dan buddhist tapi apa dia cakap boleh diterima.

mungkin aku patut bersyukur bukan merintih dengan dugaan yang datang sekarang ni.

I need to remind myself again and again not to be soft to you when we meet nanti
Rasa menyesal Dan marah diri sendiri for being so lenient and soft all this while
This time around, hopefully aku boleh buat layanan so so ajer Dan berpatutan ajer
Kalau kau bikini drama lagi... Kau tgklah next layanan Ku macam mana Okey
You are so much DG, you think I'll get entertain?
Aku menyampah kat kau... TAU TAK????