CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nazrullah

Pengalaman di makkah dan Madinah

aunira replied at 25-7-2017 11:08 AM
nak share pengalaman sendiri semasa mengerjakan umrah 3 tahun yang lepas

semasa di Mekah, hampir  ...

yer setiap waktu solat jenazah di masjidil haram dan jga masjid nabawi...saya smpt pegang usung jenazah tu sekejap masa dorng bawak usung keluar masjid....keluar masjid dengar ada rmai org sebut ''haji2!!" sebab suruh kasi laluan...so kita ambil la kesempatan wlaupon sekejap,dpt pahala jgak...berebut org nak tolong bawakkan/pegang usung jenazah tu huhu....

sorry lah tt, masa mula2 tt cakap takde rule nak tulis macam mana pun. sekarang bila mod tunjuk kan rule, ikut je lah. tu je nak cakap.

btw cerita tt ok je sedap baca. cuma ukhwah tu kena terjalin dengan baik antara forumer, maaf tegur naaaa

syoknya baca pengalaman korang yang dah pernah dapat peluang gi tanah suci. aku pon kalau ada peluang nak bawak mak bapak & mertua gi sana. harap2 makbul doa aku untuk ke sana.

minahmanja replied at 11-7-2017 05:09 PM
tajuk benang ni mmg mengundang min nk masuk baca & sama2 share pengalaman kat sana.. tp bile baca po ...

Masuk nak baca sebab tajuk nampak best..tapi perangai tt cam tak selari orang pernah gi umrah je..kesabaran mcam senipis kulit bawang..menerima teguran orang tak akan menjadikan kita kecil ye tt..kalo tt dgn senang hati terima menyebabkan ramai lagi yg suka masuk tread ni..dan byk lagi cerita nak dikongsi..tp melihat cara tt menjawab membuatkan hati cekgu geram..bye tt

singajantan replied at 6-6-2017 03:08 AM
Aku pernah juga...2 kali round keliling kaabah nak cium hajar aswad..x dpt sbb orang berasak...sekal ...

dah serupa Kasimm Baba laa...buka pintu nk ambil harta jer tau...buka pintu gua untuk keluar tak dan nak ambil...apapun tahniahlah...sbb sy x sempat nk cium...sbb sebok berdukung dgn bdk kecik....

nazrullah replied at 21-7-2017 11:36 PM
doa yg bukan2 tu ape?huhu

aku doa dapat kuruskan badan.. dpt duit rm100k.. alhamdulillah makbul..
skrg baru aku percaya kuasa doa di sana.. kenapa ramai berebut2 nak gi sana.

Follow Us
aku ada kisah nak share. memang pengalaman sendiri. aku cerita daripada awal senang nanti paham.

Aku kahwin 2013. Isteri aku ada kembar dan pada tahun perkahwinan aku ni,kembar isteri dah ada seorang anak. Jadi sebagai seorang perempuan, isteri aku dah mula risau dan tak sabar nak ada anak. itu perkara yang paling saiko buat isteri aku. aku cool dan rilek je. Selang 4 bulan selepas kahwin, biasalah mesti ada mulut2 mula tanya dah ada isi ke tapi yang ada isi bukan isteri aku tapi kembar dia. Jadi kat situ, memang gila pressure pada isteri aku. Lagi-lagi plak isteri aku jadi suri rumah lepas kahwin, dia berhenti kerja arkitek dan fokus urusan rumah tangga, jadi mesti lah nak anak cepat.

Dalam sebulan lepas kahwin, keluarga belah aku memang plan nak pergi umrah bulan 4,2014. Maksudnya kitorang pergi selepas 6 bulan kahwin. Kitorang nak pergi satu keluarga. Ada la mak aku pon pesan, nanti doa la kat sana mudahan dapat anak. Aku pon memang dah bincang dengan isteri, kena pasang niat daripada awal yang mudahan ada rezeki dapat anak dan kita kena doa bersungguh-sunguh.

dah selesai booking dan sebagainya, kitorang tunggu masa nak pergi jela. 1st time la katakan, excited memang lain macam. Sebelum itu, ada problem sikit, kitorang masuk madinah dulu lepas tu baru makkah, jadinya hari yang sepatutnya travel naik bas dari madinah ke makkah adalah hari isteri aku akan mula datang bulan. Jadinya,kira-kira punya kira, memang sah la isteri aku memang tak dapat la nak buat umrah. Dia punya meroyan, aku plak yang sakit hati. Jadinya, isteri aku ni dari malaysia dan sebulan awal, memang asyik berdoa dan buat solat hajat supaya dapat peluang buat umrah. Memang ustaz dia siap pesan, jangan makan ubat tahan period ni, sebab banyak dah kisah2 yang berlaku di sana. ada yang period lagi teruk lepas ambik ubat.

Lepas sampai madinah, adalah doa dalam raudah mintak jangan didatangkan period kat isteri aku, bagi la dia peluang beribadah dalam masjid. isteri aku pon sama berdoa dalam raudah mintak bagi la dia peluang buat umrah walaupun sekali. kat madinah ni asyik berdoa,berdoa,berdoa dan berdoa.

Hari patut travel pergi makkah, isteri aku tak datang bulan. aku punya terkejut dengan teruja memang gile la. isteri aku pon tak tenang, bila la period ni nak datang. dok fikir benda alah ni je. Sampai je makkah, period masih tak datang sampai la dah habis buat umrah. time tu pon isteri aku dah ckp memang dia dah lega la kan. tapi sampai la hari terakhir kat makkah, period masih tak datang. time tu kitorang tak terfikir yang allah nak kasi sesuatu yang hebat. memang semua orang terkejut isteri aku ni tak datang bulan sampai ke sudah. hari last, mak aku cakap ntah2 ada isi kot. time tu la baru aku terdetik boleh jadi.

climax kisah ni, sampai malaysia,rest sehari. esok nya aku beli 3 set test. dan akhirnya isteri aku disahkan mengandung. alhamdulilah. bila di pikirkan balik, kalau la isteri aku mengandung awal, memang takde rezeki la nak sampai ke tanah haram. dan susunan allah itu indah dan kita kena yakin allah susun perjalanan kehidupan kita terbaik.

penutup kisah, ada lagi beberapa kisah yang bagi aku misteri dan ajaib bila di sana yang jadi kat aku dan isteri. aku dah sampai sana 2 kali. sekali berdua dengan isteri dan lagi sekali 2016 dah pergi bertiga dengan anak sekali yang kami dapat pada umrah pertama.

sekian terima kasih

Cekgushilla replied at 30-7-2017 12:35 PM
Masuk nak baca sebab tajuk nampak best..tapi perangai tt cam tak selari orang pernah gi umrah je.. ...

bye2 haha....adiosssssss

pecintanya replied at 1-8-2017 10:28 AM
aku ada kisah nak share. memang pengalaman sendiri. aku cerita daripada awal senang nanti paham.

...

terbaik kisah abang

nazrullah replied at 3-7-2017 11:30 PM
ek elehhhj ko...xnak baca sudah...ade aku suruh ko baca ke???lantak aku la,tangan aku

Dik, org nasihat tu awak iyekan je lah. Awak tu tuan rumah, jgn la dok buat ego garang sgt nanti org x dtg rumah awak krik krik jadinya.

olaoli replied at 3-8-2017 09:02 PM
Dik, org nasihat tu awak iyekan je lah. Awak tu tuan rumah, jgn la dok buat ego garang sgt nanti o ...

dik rumah ni open house,nak dtg..xnak dtg ikut suka ye

nazrullah replied at 4-8-2017 02:26 PM
dik rumah ni open house,nak dtg..xnak dtg ikut suka ye

Kesian kau dik kau buat open house masak bebanyak lauk pauk tapi orang tak dtg sebab kau eksyen

Sy g umrah tahun 96 ke 97 gitu ,hadiah spm n dpt masuk U ...masa nk g tu mmg la dinasihatkan ambik ubat tahan period ada kiraan nya bila kena start ambik tp sy disebabkan cuti semester hanya mula 3-4 hri sebelum  umrah makanya mkn ubat tu dah kira lewat dr kiraan tp mkn gak n tawakal je moga x period

. Di Madinah ok je. Tiba di Mekah awal2 ok,dapat la buat 3-4 kali umrah tpnya tup2 sy period dan yg buat sy kecewa + gabra + risau + semua asa sebab sy dtg period sewaktu dalam ihram. Bila ditanya pd ketua rombongan tu katanya kalau x clear gak sebelum blk nt kena dam seekor kambing ke camne ntah ..lupa plak. Mmg kalut gak.

Masa tu mmg sy doa sungguh2 smbl dok pandang Kaabah , sy doa pd Allah permudahkan lah urusan sy ,stop kan la period sy ni walau hanya utk beberapa jam ...cukup utk sy selesaikan ibadat umrah sy sbb sy dah dalam ihram. Pastu kejap2 pi toilet check..dan ajaibnya selepas 1-2 jam mmg period sy stop...siap tggu utk pastikan betul2 clear.

Bila confirm clear,cpt2 ajak ayah temankan sy utk buat tawaf & saei ...dan selesai semua blk hotel pi toilet semula utk check ada stain ke tak...alhamdulillah takde...jdnya  berehat la dgn leganya...xbrp jam lps tu ke toilet nak buang air...tup2 tgk sy period semua! Allah...Allah mmg ajaib sungguh dan Allah betul2 makbulkan doa sy.

Cerita mak sy pulak,mak teringin sgt nak tgk hajar aswad dkt2...katanya kalau x dpt cium dpt tgk sekejap dr dkt pun jadilah. Sy bgtau mcm payah je sbb tgk pengawal situ mcm tegas dan garang,yg lelaki2 arab n bangsa2 lain yg besar tggi nak dekat pun payah inikan pulak kitaorg ni. Mak sy x mengalah,dia ajak gak mengendeng dkt2 area situ sbb mak nak gak tgk...sy kata ok la kalau kena halau nt kita beredar aje la at least dah usaha utk tgk hajar aswad dari dekat.

Sampai aje kami dkt org bersesak2 nak kucup hajar aswad ni tup2 pengawal dia blh tahan semua lelaki2 yg ada kat situ dan suruh ketepi utk bg laluan pd kitaorg utk dekat,usap n kucup hajar aswad...dan org yg bersesak2 tu pun mcm blh sabarje tggu kitaorg. Mak sy sampai menangis sbb tercapai hasratnya...

Mohon sume forumer bertenang dan jangan terlalu anti dengan sesetengah short form. Tak mendatangkan sebarang musibah pun kalo ade sapa2 guna perkataan 'aq' tu.

I takda pengalamn pegi mekah tapi nak share satu cerita ni..Nnek saudara pergi ke mekah dgn suami and ank sulong..Hari jumaat trakhir di sana,nenek saudara I meninggal tiba2 tanpa sakit apa2..dah ajal..baliklah atuk saudara ni dengan ank sulong mereka berdua je dengan brg2 arwah..Arwah dikebumi di sana..

Sejak balik dari mekah atuk saudara ni menangis tanpa henti..terkenang arwah isteri yg dikahwini lebih 50 tahun..masanya habis di tikar sejadah,solat..Mengaji..Zikir spanjg hari..nk ziarah kubur tapi jauh.Jadi meratap mengadulah dia pada Yang Kuasa..genap seminggu arwah meninggal,atuk saudara pula mnyusul..meninggal dalam keadaan tidur di atas sejadah.ank jumpa masa nk kejut subuh..

Takda yg misteri dengan kisah ni tapi sangat mmbri I harapan yg cinta sejati ni masih wujud lagi..wuuu..Org kata kalau kita sayang sngt2 dengan ssorang tu,kalau salah seorang meninggal tak lama kmudian sorang lagi akan mnyusul..Wallah hualam..

olaoli replied at 4-8-2017 09:22 PM
Kesian kau dik kau buat open house masak bebanyak lauk pauk tapi orang tak dtg sebab kau eksyen :l ...

ko xnak dtg tp ade je komen dlm ni?haha..xpa open house masuk je..xde hal haha

Alhamdulillah dpt menunaikan fardu haji tahun ini... ada beberapa insiden mungkin kebetulan atau sebaliknya  tetapi yg pasti semuanya berlaku kerana kuasa Allah yg maha besar... masih dimina utk melontar 3 jamrah

Alhamdulillah dpt menunaikan fardu haji tahun ini... ada beberapa insiden mungkin kebetulan atau sebaliknya  tetapi yg pasti semuanya berlaku kerana kuasa Allah yg maha besar... masih dimina utk melontar 3 jamrah

green~tea replied at 6-6-2017 12:32 AM
Tea nak cerita gak lah pengalaman tea bawak ibu tea yang lumpuh seluruh badan (boleh gerak tangan si ...

Allahuakbar,untungnya sis dpt tgk keadaan keindahan tpt tu wlupun mimpi,bertuah sgt sis dpt mmpi tu,syurga tpt arwah ibu sis insyaAllah

Seolah mimpi tu gmbarkan yg tu taman2 syurga tgh tunggu arwah ibu sis,subhanallah indahnye

Sombongnya tuan tanah rumah ni. Ni mesti kat luar pun jenis tak boleh ditegur. Ego tinggi melangit.