CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: charlie87

Mak ayah yg lain dari lain

lesprincesse replied at 17-6-2017 05:36 PM
Salam TT. ur very strong girl and have achieved so much so jgn rasa rendah hati sangat part samada o ...

Wsalam..

Terima kasih..i pun doa semoga ada manusia kt luar tu yg terima keluarga i seadanya,yg masih boleh hormat parents i walau camna pun dorg..and i sure akan bg all out tuk manusia baik camni..dunia akhirat..

Sebab dlu,ex bf i penah terhina ayah i..masa tu i rasa down sgt..jahat2 dia pun dia ayah i..org kutuk hina,i rasa larr..i x suka ayah i,tapi i tak tau knapa i sakit hati org hina dia..after brk up,i serik dah nk jujur..so i keep it all secret..hehe

Ko pegi keje jauh2 lah.  Balik rumah mak pak ko tu setahun sekali je ms raya.

Ko pegi keje jauh2 lah.  Balik rumah mak pak ko tu setahun sekali je ms raya.

Edited by izzah_mia at 19-6-2017 09:12 AM
Wawa2305 replied at 17-6-2017 06:27 PM
Tak tahu nk ckp baran ke ape , biasa je..tp dorg jenis mata duitan mne2 ank yg bagi die kesenangan ...

mak ayah yg puja puji anak yg bagi kesenangan tu normallah bagi saya.ada mak yg anak tu dahlah tak menyumbang apa tp tetap disanjung, dipuji. mana2x dok sebut anak tu je.
anak yg berhempas pulas...yg bagi kesenangan..yg susah payah utk keluarga plak yg dibenci sampai digelar anak derhaka.
x faham betul....

dek ini dugaan ko....

semua orang ada dugaan masing2.... ko jangan bandingkan hidup ko ngan hidup kawan2 ko , lain org lain masalahnya...

apa yang boleh akak nasihatkan, ko dulu yang kena berubah, ko rasa stress ape kata dekatkan diri dengan Allah, bulan ramadhan lagi afdhal ko doa2 yg terbaik untuk familly ko mana tahu Allah makbulkan doakan ko dek...

Edited by irish_ieka at 20-6-2017 11:27 PM

Setiap orang diuji dalam pelbagai cara. Kadang2 kita tengok orang 'bestnya nampak kehidupan dia, aku nak kehidupan macam dia' tapi, apa yang kita nampak dari mata kasar. Di belakang kita ujian lain yang dia dapat. Diuji dari segi kesihatan, takde mak ayah langsung, tiada zuriat dan sebagainya. Lahir2 hidup mewah pun ujian jugak. Macamana kita spend kemewahan kita.

Allah dah atur setiap ujian yang sesuai dan tepat untuk kita. Dia tahu ko boleh face benda ni. Buktinya? Ko tetap menjadi manusia yang berguna. Ada satu keluarga aku kenal, memang nampak hidup mewah dan gembira. Tapi itu pada dasarnya. Bila aku bersembang dengan dia, dia cakap 'aku penat kehidupan macamni, hari2 bank call claim hutang. Hari2 bergaduh dengan keluarga adik beradik sebab hutang. Hari2 tidur mimpi kan hutang. Aku cuma nak hidup gembira dan tenang'. Hutang dia rm20 juta. Ko rase? Kalau takde iman dah lama boleh jadi gila. Takpun kalau cha ya nun alif dah bunuh diri dah.

Jadi, bila terdetik dalam hati rasa fed up dengan apa yang kau lalui. Cuba compare life ko dengan orang yang kurang bernasib baik. Insha Allah kau akan lebih hargai apa yang kau ada.

Follow Us
irish_ieka replied at 20-6-2017 11:24 PM
Setiap orang diuji dalam pelbagai cara. Kadang2 kita tengok orang 'bestnya nampak kehidupan dia, aku ...

Thank you..

Anyway aku rapat dgn sorg mamat ni.
Recently mamat ni hint2 nk kawin

Aku tak tau nk cakap apa..well family mamat ni jauh beza la dr family aku..

Aku doa moga Allah permudahkan..
Susah la..mamat ni tak penah tau family aku camne.dia ckp lepas gak kekadang.
Aku pakai seliper ala2 seliper jamban keluar pun dia dah ckp mcm mat pet..lol

Dia takde maksud pape..aku tau..and aku lama dah tau dia ni proper sikit..
Lagipun dia ni Graduated frm oversea..one of the doctor kt area sini..dia tak kisah baju kasut murah janji jgn la selekeh..

From gurauan seliper matpet dia tu pun aku dah tersedak..
Bagitau dia whole story??aah macam No and never..aku x confident..aku takut hilang dia as a friend..

Yela,kalau syg kene la terima seadanya kan?tapi cuba letak tempat kita kat tempat dia..life dia frm
Kecik till besar lain la
Kot..tah2 tak pernah pun ada kawan2 camni..sure terkejut..lagi2 org yg dia syg,aku la tu..
Abang kakak even ayah dia pun keje profession best

Aku tau ni takdir aku..aku x blame takdir aku..tapi aku taknak risk hilang dia dgn story aku.

Aku anggap dia kawan je..aku tolak dia cara baik..slow2..so that aku tak hilang dia as friend..

Kan best kalau ayah aku pemandu teksi ke..pesawah ke..even tak keje tapi pi surau pun aku dah bangga..hadoii

Aku harap ada rezeki aku sambung study oversea..so that aku jauh dari semua ni..mayb kt lua sana ada keluarga yg open..yg tak rasa beban background family aku..haha

Bertabahlah tt..i rsa for the moment u btahan sbb atuk u je kan?kalau atuk u setuju,blh je u bawa atuk u tinggal sendiri.jauhkan diri dari all the negative influence.i bukan ajar u menderhaka tapi u kena fikir ttg diri sndri..bila terlampau stress,nanti u sndri yg susah

penmerah replied at 14-6-2017 08:55 PM
Dik, akak tak tau nk nasihat ape
Tapi akak doakan kau cepat kawen Dan beranak boleh kau spend duit  ...

Hang zakat harta ada bayar tak????

maannakautauu replied at 2-7-2017 07:06 AM
Hang zakat harta ada bayar tak????

hang dah mintak maaf dah terlanjur ngan isteri orang?

caricemariku replied at 3-7-2017 10:56 AM
hang dah mintak maaf dah terlanjur ngan isteri orang?

Hang Tak jaga bini hang...last last manak Yang hang salahkan???

Hamjad badigol sood betul hang nee tau

maannakautauu replied at 4-7-2017 04:38 AM
Hang Tak jaga bini hang...last last manak Yang hang salahkan???

Hamjad badigol sood betul hang  ...

Tak rasa bersalah?

Again....bini hang Yang mennoodlekan dirinya dgn jantan forum...hang macam orang Gila talak masuk sini tanya people at random...dgn soklan harbam hang,"Tak rasa brsalah"...apa jadah???

maannakautauu replied at 4-7-2017 11:27 AM
Again....bini hang Yang mennoodlekan dirinya dgn jantan forum...hang macam orang Gila talak masuk  ...

again bila nak melutut mintak maaf? sebab dah nodai bini orang

caricemariku replied at 4-7-2017 01:36 PM
again bila nak melutut mintak maaf? sebab dah nodai bini orang

Kalau bini orang Yang hang claimed telah dinodai  itu sebenarnya bini hang,..hang ngaku jerk  ....takda apa Yang hang nak malukan...tapi kalau setakat nak test water....dgn manak, my advice is...sila pamerkan kebodohan hang tempat lain........can?????

maannakautauu replied at 4-7-2017 11:02 PM
Kalau bini orang Yang hang claimed telah dinodai  itu sebenarnya bini hang,..hang ngaku jerk  .... ...

bodo jugak dia ni ingatkan lama2 orang so called otai rupanya bodo

"bini orang" di sentuhnya last2 cop suruh aku mengaku aku dayus kat bini aku kah kah kah

tu je ko mampu doh?

Ksiannya i baca life u tt. Pndpt i, jgn bg duit klau rsa berat hati tp u tnya mak u nak apa, nti u tlng belikan (ikut kmampuan~lbih kpd brg kperluan bkn kehendak).

U pindah dduk sndiri, tggl asing. Tu lbih baik.

Bab derhaka,,, u tak derhaka bilamana u dah cuba buat yg trbaik. U cuma trlalu memikir bnyk sbb u anxiety. Brdoa bnyk2 moga hati u tenang. Sbnrnya mak bapak u lah yg derhaka pd u n adik-beradik. Sbb drng xjd mak bapak yg normal. Jgn ingat ank je yg ada istilah derhaka. Mak bapak pun ada derhakanya jg pd ank2. Slh satunya mcm kes u ni lah. U mntak maaf sungguh2 pd parent u n buat solat taubat. Slbihnya tu u tawakal je,,lps tu xpyh fkir bnyk lg. Nti lg srabut.
Bab bf tu, u cari la llaki yg keje 1 level di bwh u. mknanya dr segi gaji n pgkat, dia lbih rndah ckt dr u. Sllunya kurg ckt egonya n blh trima diri u n fmily seadanya. klau sama level or lbih tggi levelnya, rsau si dia or fmilynya fikir lg bnyk pilihan lain yg lbih baik bla tau tntg fmily u. Rupa pilih yg just sdap mata mmandng xpyh hensem sgt. Pling pnting, llki tu mstilah brtggungjwb dr sgi nfkah zahir batin, kategori mampu n xkedekut, dia pegang agama skurg2nya xculas buat yg basic cth solat 5w puasa etc. Cari jg yg rajin bkerja n blh tlng buat keje rumah di saat mmerlukan. U doa bnyk2 moga dipertemukn dgn llaki yg baik2. Wlau apa pun yg u buat, jgn skali2 trlalu mngalah dlm hdup, brdiri dgn tegas spy org yg akn cari u bkn u yg trlalu trhegeh mghrpkn org. Bila u buat mcm tu, suatu hri nti, dorg msti akn cari u smula. Sori ayat i brterabur ckt. Hrp u fhm.

charlie87 replied at 30-6-2017 01:02 PM
Thank you..

Anyway aku rapat dgn sorg mamat ni.

tak payah cerita detail
cerita pentig sahaja
jangan la lepaskan lelaki baik
lelaki baik zaman sekarang ibarat dinosour yg pupus ditelan zaman

tt,mcm mna hubungan adik2 dengan parents tt?
semoga smua urusan tt dipermudahkan

Siannye tt sabar tau tt..