CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: theSTRANGER

[Tempatan] Ostazah ajar cara laki kan anak kelempuk!

takayama replied at 22-6-2017 10:48 AM
tuelah cam taboo aje bila tlg bini utk uruskan anak, angkat bag, angkat kain baju kita lak dicop Q ...

memula tu suami tak percaya gak...  tapi disebabkan isteri dia ni payah nak komplen bising2, bila saya dah mengadu tu, dia perhatikan dalam senyap..  pastu sedara mara mak mertua ingatkan suami senyap sebab setuju...  lagi la diorang buat...  pastu sebelum arwah abah meninggal, dia ada bagitau peranan suami ni bila isteri kena buli sebab dia perasan saya monyok je bila berkumpul...  pastu bila arwah abah takde, makin menjadi2 pulak.. then suami tegur mak mertua elok2 pastu tegur dalam gurauan dan sindir2 kat sedara mara...  pastu dia terus tanak balik kampung n tak join aktiviti keluarga setahun lebih tanda dia bertegas dengan teguran dia..  balik rumah mak mertua pun sorang2 je...  baru la diorang tak berani nak kacau sangat... kalo buat pun, in a subtle way masa hubby takde..

arwah suami akak buat camtu rasanya sebab dia tau dengan cara camtu je baru mak mertua n keluarga dia stop buli akak...  tapi memang kelakar la sampai tuduh kena nasi kangkang...  lelaki yang makan nasi kangkang ni akan jadi bodoh yang teramat sangat dan jadi dungu tak reti nak buat keje melainkan isteri bagi arahan...  dari situ dah boleh nampak akak tak buat camtu...

cam ustazah ni plk hamboiii sedap tol bg guideline yg teori pun cam lahanat
klu betul nk bantu lelaki lembut patut guideline merepek ni xde
esp yg no 3 mmg melampau
sebab tu ramai sangat orang melayu zaman skang semakin menjadi ala2 taliban dan asek membuli sana sini...  atas alasan nak ubah orang, padahal cara langsung tak ikut ajaran islam...  dia tak pikir kesan emosi dan spiritual pada budak lembut kalo kena kutuk selalu... sesilap dia boleh bunuh diri..

manalah ustazah ni menuntut ilmu..bodoh sangat nampaknya....no 3 tu bahaya sangat kala diamalkan kat sekolah...buli...depressed kat budak2....rasa nk report je kat Kementerian pendidikan sbb ada ustazah bodoh...

Jaga2 uistazah, nanti Laki hang beralih arah Bila msk umoq 40an

geenie replied at 22-6-2017 11:04 AM
aku agree dgn ko. sbb aku dah tgk hasil produk2 camni dlm family. time bukak pose, anak nangis, la ...

lelaki akan bertambah macho bilamana dia laksanakan tanggungjawab dia mengikut ajaran islam...  nampak hensem habis ok...  dan ye, aku pun cam ko...  jeles betul bila ada lelaki yang terer masak...  hahahaa...  diorang ni campak2 je makanan sedap ok...  agaknya sambil campak sambil baca jampi kot...  hahahaha...

aku penah tengok kat kedai makan camtu gak...  isteri terkial2 settlekan anak2, yang suami rileks je melantak sambil layan phone...  pastu sikit2 bising nape anak bising...  takde rasa nak letak phone ketepi pastu tolong isteri settle anak sesama...  kesian si isteri tu...

Hurm... I byk jk geng2 lelaki2 lembut ni di uni. Ada byk kategori. Ada yg terang2an nmpk lembut dan kearah memondan. Ada yg nmpk normal luaran tpi dlmn tu bergolak. Most kwn2 I jenis budak2 pandai dpt dean list, rajin pg masjid, rajin ikut program agama, ada lajnah masing2, pandai baca quran, ada yg hebat bersukan. N dorg ni x kan jahat dgn org perempuan kecuali dorg ni di aniaya. Dorg ni sedar sebenarnya siapa dorg. I pun x judgemental dgn dorg. Siapalah kita kan. I agree gejala ni mesti dibendung tpi boikot? It's a NO NO! Kenapa kita nak suppressed perasaan mereka? Psikologi mereka akan terjejas teruk terutama budak2 n remaja. I pernah dengar somewhere yg kita jgn ajar kita untuk tidak marah tapi ajar dorg mcm mana nak marah. Kejadian buli yg jadi skrg pun salah satu sbbnya adalah those kids tak tahu mcm mana nak let out their emotions wlpn bukan semua kes. I respect jak golongan ni sbb dorg xkan kacau org (ni yg I kenal) dan selalu improve themsel, skrg pun ada yg kerja dlm bidang law, ada kerja dgn shell, ambik master and byk lagi. Apapun this is based on my experienced with them.

kelapaparut replied at 22-6-2017 08:59 AM
Yg dikatekan berjaya keje peguam,engineer, cikgu segale tu mmg berjaye kluar dr dunia pondan tp jd g ...

Lembut tidak bermaksud orang tu pondan...

Follow Us
eyansss replied at 22-6-2017 11:50 AM
lelaki akan bertambah macho bilamana dia laksanakan tanggungjawab dia mengikut ajaran islam...  na ...

oleh yg demikian, marilah kita ajar anak2 bujang kita utk tau buat kerja rumah. aku dah start dgn anak aku yg kecik. tuh suka dtg dapor, kopek bawang, n tolong mak dia masak by matikan dapur gas tuh

ToungeSoup replied at 22-6-2017 11:46 AM
manalah ustazah ni menuntut ilmu..bodoh sangat nampaknya....no 3 tu bahaya sangat kala diamalkan kat ...

boleh report...bukti ade tuh..

aku ramai kwn ng laki2 lmbut...aku slesa kawan ngn mreka banding ngn laki sado...diaorg baik n beto2 bkawan ngn kita,kalu kita dlm keadaan susah ke diaorg cepat je nk tolong...bab mulut xyah cakap lh mmg kepoh lh...tp aku xkisah...diaorg manusia cam kita...tp aku dpt somi y sado tp payah nk mnolong aku wat keje2 umah...stress aku...rindu kwn2 aku y lembut nih...

klu ada ank lembut slowtalk aja..lembut tu semulajadi..ajar bab agama.biasa org lembut ni kena pulau dan dia bkawan ngan geng dia..tu yg jd makin teruk.ank jiran aku lembut gak.keje cikgu..mantain pakai lelaki..rmh dia dh mcm taman..sua tanam pokok..nk ry ni kemainla lmpu liplap liplap.mlm pun dia berpelikat gi terawih.dia je blom kawrn
dok ngan mak jg mak..dah nalurinya begitu..tp klu dah lembut makbapak redha seredha redhanya xblh jgk..cam sajat tu.mkn pil hormon padahal makbapak tau.makin menjadi la.

jahcomel replied at 22-6-2017 12:32 PM
aku ramai kwn ng laki2 lmbut...aku slesa kawan ngn mreka banding ngn laki sado...diaorg baik n beto2 ...

Yearp. Best kwn dgn lelaki lembut ni. Sometimes dorg lebih tahu buat kerja perempuan ni. One of my friend pandai sgt buat kek. Siap dgn hiasan semua ala2 yg di tv. Yg sorg lagi klu makeup memang cantik lah org dibuatnya. Bila dah x sma2 rindu jugak. Tapi I fikir mcm ni jaklah dorg pun ciptaan Tuhan jugak kan. Selagi x harm org lain as if pedophile perogol peliwat semua tu I akan kwn jak dgn dorg.

jahcomel replied at 22-6-2017 12:32 PM
aku ramai kwn ng laki2 lmbut...aku slesa kawan ngn mreka banding ngn laki sado...diaorg baik n beto2 ...

sila bertabah sis

fevret pepatah arwah opah i dulu- if you cannot beat them then join them

apa kata sis menyadokan badan jugak then lepaskan tugas2 rumahtangga

habaq kat en somi sila amek maid indon as itu mmg tanggungjawab dia menyedia kan segala kat isteri dlm islam

Apeke bodoh bagi idea suruh cikgu boikot dan kutuk pelajar sundri? Weng ka hapa setazah ni? Boleh pulak tu Mingguan Wanita endorsed statement bangang tahap Memeque8 sebegitu.

noell replied at 22-6-2017 12:56 PM
sila bertabah sis

fevret pepatah arwah opah i dulu- if you cannot beat them then join them

dh jd tradisi org melayu anak laki mmg kna jd boss kt umah...hampeh tul...ustazah tuh mmg jd kuli batak kt laki dia kot

lemah lembut jadi concern ostaz ostazah...patutlah org putih bina roket, kereta, tapi org islam ntah ke mana

lexania replied at 22-6-2017 12:55 PM
Yearp. Best kwn dgn lelaki lembut ni. Sometimes dorg lebih tahu buat kerja perempuan ni. One of my ...

kwn ngn geng2 diaorg makn free je aku tau...diaorg kn rajin masak...

kawan aku laki lembot dpt 9A spm.

boleh tak forward ke kementerian setazah mereng ni punye statement

Lebih serius pada iols, kelempuk ni perlu ditarbiah dari awal supaya tak terjebak dgn maksiat walaupun dikurniakan naluri songsang.

Biar betik setazah klasifikasi kan rutin harian sebagai kerja perempuan..abis nape ko pakaikan baju warna pink kat laki dengan anak2 laki ko..kan pink tu warna pompuan..