CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

Anak Saudara Tak Balik Raya Sebab Mulut 'Laser' Chef Wan

tahun lepas dah meroyan, tahun ni pun meroyan jugak? sabar je laa

Walopon chef wan ni terlebih cita psl kain dalam kuarga dia.. Tp bagus gak.. Ada lah org viralkan.. Secara x lansung buka kan mata semua org yg layan fesbuk ig ni.. Sbb anak2 sdara aku yg pemalas last yr asik beripad je men fesbuk je tiba2 jd rajin tahun ni... Aku tanya apesal tiba2 jd rajin.. Dorang baca follow ig chef wan.. Takot makcik dia nii up kt ig mcm tuu

Walopon chef wan ni terlebih cita psl kain dalam kuarga dia.. Tp bagus gak.. Ada lah org viralkan.. Secara x lansung buka kan mata semua org yg layan fesbuk ig ni.. Sbb anak2 sdara aku yg pemalas last yr asik beripad je men fesbuk je tiba2 jd rajin tahun ni... Aku tanya apesal tiba2 jd rajin.. Dorang baca follow ig chef wan.. Takot makcik dia nii up kt ig mcm tuu

bertabahla tok wan oii...bila dah berlambak anak buah ipar duai mmg mcm2 perangai memasing yg menguji iman dan kesabaran kita....ada btlnya tok wan tu nk marah...cuma satu aku rasa x ptt....tak yahlah ungkit bangkit segala usaha..jasa maupun duit ringgit yg dah ko curah utk rumah...mak pak. .anak buah..anak sayur ko segala bagai tu...klu ko buat ikhlas..biar Allah sahaja yg mengganjari..klu diungkit bangkit takut2 himpunan pahala yg dikumpul akhirnya hilang lenyap begitu sahaja........:-)

Biras aku dia dok kg dua tiga hari dia tak basuh baju. Tiba2 hari yg dia nak keluar gi umah kakak dia, dia akan cuci baju byk2 pas tu blh pulak pesan tlg angkat & lipat baju dia satu family. Pantang laki dia nak gi mana2 dia akan ikut utk mengelak tlg masak. Angin betul aku.

mimifa replied at 30-6-2017 12:23 AM
betul apa yg chef Wan tulis kat ig tu...tp aku tak mau la dpt pakcik mulut cam chef Wan tu..ya ampun ...

ntah...takkan x ada family group whatsup kan...ko luah/ bebel jer la apa ptt...ni hal kuarga...aib di anak buah ko..aib jugak pd diri ko...bagai meludah ke langit...tertepek ludah ke muka ko sendiri...klu dh pekung di dada ko..jgn la pi bukak suh org tgok....ckp pandai tp tak mau belajar dr kata nasihat nenek moyang kita.  persaudaraan yg melibatkan hubungansedarah sedaging nj  x kan putus dek ucapan sendiri....air dicincang x kan putus...hari ni ko kutuk anak buah ko si nadmi tu....buatnya 5...6 tahun nanti dia yg jaga kencing berak ko..apo nak ko kata?....Allah blh buat  apa jua menurut takdirNYA.....sbb tu klu syg jgn melulu...klu benci jgn terlalu......syawal sptnya lbh bnyk menerima dan memberi bukan mengumpat mengeji.....kannnnn......

Follow Us
meow_tompok replied at 29-6-2017 11:01 PM
tinggal sumbat dlm mulut pun complaint jugak ke  

dulu aku tak faham nape org raya overse ...

Aku pun dulu x paham gak
But as u said, bila unur dh meningkat ni. Eventually aku paham la jugak
Aku tgk opismate aku yg andartu mmg gi obersi ms raya, ada yg dah lama kawen lak pi umrah (blom ada anak lg) ..
Sbb diorg x kuasa nak hadap pelbagai soalan yg menyakitkan hati oleh acik2 kepam ms raya
I hates acik kepam bizibody hal ummah

ALDRIN replied at 28-6-2017 03:15 PM
Adik2 n adik ipar aku pon pemalas nk mampos....bila time masak..aku laa tertonggeng2 masak dgn maid. ...

Kalau u all gi oversea beraya thn depan, akak x hairan kalau nnt mak pak tu yg tertonggeng2 masak bagai utk diaorg. Org2 begitu kan mmg x nak faham bahasa :

i ada yg setuju ada yg x setuju juga dengan cw punya luahan ni.  yes ,kalau ada sedara yg pemalas nak buat apa2 mmg akan buat kita rasa marah. but for me, kita nak jumpa pun setahun sekali je. time raya tu je. dan bulan yg mulia ni y nak gaduh for the small issue. 1st thing 1st , tegurlah sesapa yg pemalas tu. tapi tegur dengan berhemah la. pastu kalau dia x nak buat, kita jelah buat. daripada bermusuhan sampai terputus ikatan silatur rahim apa salahnya kita korbankan tenaga tulang 4 kerat yg kita ada.
tapi ni utk i lah. i lebih suka happy2 di hari raya daripada bermusuhan.

bab budak2 tu pulak , yg mana ada anak kecil tu takyah la pegi rumah CW.haha.pi je rumah org lain. nama pun budak2 kan. tau dak setiap tetamu membawa keberkatan.termasuk lah tetamu kecil tu. x suka ke rumah kita diberkati? gitu ..#modeustazahsangat

cmf_premierleag replied at 30-6-2017 09:54 AM
Aku pun dulu x paham gak
But as u said, bila unur dh meningkat ni. Eventually aku paham la jugak
...

soalan cepu cemas mmg takkan stop laaaaa....

dah keje?
dah kawin?
dah ada anak?
bila nak tambah anak?
anak sekolah/uni/keje kat mana?
anak dah kawin?
dah ada cucu?

kang tanya balik bila dia tu nak mati kang

ubiwankelubi replied at 30-6-2017 10:09 AM

dah keje?

Keje mana sekarang?

Gaji berapa? Dah kaya sekarang eh..

Waaa...dah tukar keta baru...or bila nak tukar keta baru?

Aku nak pergi Bangkok tahun 2020 or aku nak pergi Bandung tahun 2045. Ada tiket murah x? Kau tahu masa aku pergi Myanmar tahun 2000 dulu...blablabla....(Soalan x pernah tanya tp otomatik bagitahu)

ALDRIN replied at 30-6-2017 12:07 AM
Pada iols tabiat malas n pemalas nih yg kita menyampah. Org klu dah pemalas n berat tulang nk me ...

melampau la weh umur nak jejak 40an tak reti masak
esok dah jadik org tua, mak pak dah takde
raya ko nak hidang apa kat org
takkan maggi goreng

Apa CW  ni cakap ada betolnya. Baru ni makcik aku singgah beraya dgn 3 buah kereta dengan anak-anak cucu dia. Ramai tak kisah tapi bila anak kau dah tabur biskut dari ruang tamu sampai ke dapur tuan rumah, tenyeh biskut dan kacang atas lantai kenapa mak bapak rileks je sembang? Paling worst balik selamba je blah takde inisiatif betulkan damage anak masing2. Dekat FB bukan main ceramah dan status Islamik psl adab jantan betina. Adab kunjung tetamu pulak korang tak ingat. Sakit pinggang wei dok mengemop dari depan sampai dapur sbb terima so called 'kunjungan raya'

framecermin replied at 30-6-2017 09:47 AM
Biras aku dia dok kg dua tiga hari dia tak basuh baju. Tiba2 hari yg dia nak keluar gi umah kakak di ...

buat donno jelah

mrsLucky replied at 30-6-2017 01:10 AM
kalau my own family
kami adik beradik mak bapa ada meeting...
berapa budget..kita share2

untung la parents you very organize and smart parenting
isu adik beradik pemalas ni pun timbul sbb mak pak tak tegas
sape rajin dia biar, sapa malas pun dia biar
(umah aku la tu)

sapa la kiter nak disiplin kan org

ubiwankelubi replied at 30-6-2017 10:09 AM

dah keje?

ada soklan tambahan

korang dah raya umah pakcik makcik sekian sekian?

(pakcik makcik sekian2 tu pun takde effort nak pi raya umah kitorang. mcm wajib je balik kg kena pegi umah pakcik makcik sekian2)

CtMaryam123 replied at 30-6-2017 07:17 AM
Me too... byk membazir and penuh dgn kelalaian..

keburukan melayu malaysia berkumpul :
1. membazir makanan
2. membazir duit nak deco rumah
3. mengumpat org yg takde dlm kumpulan borak
4. mengata org jiran sedara dll
5. memenatkan org pompan terpaksa masak dan kemas
6. menyakitkan hati dgn bahasa2 sindir
7. rimas nak mandi masak bagai

kesimpulan. raya sucks

Hal keluarga semua dijadikan cerita di media. siap sebut nama lagi. walaupun keluarga sendiri, batasan harus ada. ahli keluarga itu. Nak cakap tak ada siapa larang, buatlah bahasa baik sikit.

Mmg tetiap tahun wjib ada story psl chep wan ngn anak sedara ke pon ?

I tak faham dengan org yg nak gaduh ngan family sendiri ni. Sekali sekala jumpa, kalau sakit hati pun simpan je la. Bukan slalu jumpa pun. I personally ada je sakit hati ngan sedara, pinjam duit tak bayar, ada yg kutuk my mom pun pernah. Last skali bila kita ok je ngan dia, x ungkit apa, dia yg dtg minta maaf tersedar diri sendiri.

Tak perlu nak keruh kan keadaan. Be the bigger person lah.