CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

Anak Saudara Tak Balik Raya Sebab Mulut 'Laser' Chef Wan

Bosan aku jenis yg saja cr gadoh..ckp org pemalas bagai.
Xyahla beriya nak masak bagai kalau xnk masak. Nanti pandai2 la diorang cr makanan sendiri

Ni jenis nak serve itu ini..nak pastikan umah tip top..pastu sndiri stress...

Raya ni nak enjoy yaahh. Bukan nak terperangkap dlm dapo..lg pula mak yg ada anak kecik..kne monitor anak. Anak org lain lantakla nak tunggang terbalik ke apa. Anak aku mestila aku nk jaga

biar la mak pak dia je tegur chef wan.. kite duduk, tengok jela.. anak dia, xkan kite pakcik makcik pulak nk menegur..

memandai tegur anak orang, last2 yg tua sama tua pula tarik muka..

~boolean replied at 2-7-2017 09:29 PM
betul tu mommy...
tengok lah orang2 dalam ni semuanya jenis mengata sedara sendiri pemalas...
ta ...

Mak ko sama dgn mak aku. Mak aku x suka org tolong. Tapi aku akan bantu dia basuh pinggan la.cuci dapo smua. Tupun dia da marahhhh. Dia asik soh tgk anak. Dia risau cucu dia terhantuk bucu meja.

Yg jenis suka mengata ni..mintak maaf ckpla..biasanya ipar or biras..sejenis apa pun tataula. Jenis nak ice break..dgn ngumpat. Kalau da susah sgt nk potong bawang tu. Haa panggil jela. Ketuk pintu...panggil mtk bantu potong bawang. Kot2 akak ipar dia tu tgh breastfeed anak ke...sedap je ngata tgh men fon..

Laku juga thread nih..hehe..thread fattzura lg laju

~boolean replied at 2-7-2017 09:29 PM
betul tu mommy...
tengok lah orang2 dalam ni semuanya jenis mengata sedara sendiri pemalas...
ta ...

Pada me sebelum nk tuduh org pemalas kita tanya diri kita dulu ada x kita buat ajakan MESRA? Mcm dulu dorg tdo tebongkang chef wan siap snap masuk ig.. Org tua pon xde ke cara yg bhikmah skit nk tegur org muda?asyik mengaruk je.. ntahla..pada me teguran dia betul cuma cara dia mmg memalukan orang.klu dah tua takkan xleh panggil nasihat elok2..

Kitorg pon ada je ank buah remaja pegang hp..bila time nk masuk dapur mulalah pak sedara yg rajin masak tu jerit jom2 semua jom kita nak masak. Semua faham2 n pegi ke dapur..tolong apa yg patut pastu gi je lepak tgk tv... ada yg amik tender jg budak2.. yg ada ank kecik pon masuk je dapur. Tp mmglah kejap2 je sbb anak kecik merengek..anak xnak dengan orang lain..

Samerla mak me pon mcm tu.. dia xcaya kt orang. Tp ktorg ni tolong2 je apa yg patut. Cth cili kering tu me gunting je byk2. Bawang halia semua tu..

Mmg ada je yg malas..blah bapak me ada sepupu perempuan da besar ok..lepas makan tolak pinggan tepi je.. ktorg angkt pinggan lain je pinggan dia ada je mak sedara yg sound gelak2 suruh angkat. Dia angkt pinggan dia jela gi dapor..   tapi lantakla..ada je yg rajin2 nk tolong.. skrg ni senang nk buat per2 catering je.. xyah masam muka..

Aku rasa kat depan2 lagi tajam laseran chef wan tu... lepas tu aku rasa anak2 sedara dia melawan kat ig... mendapatla

Follow Us
Chef Wan ni memang sejenis Yg X malu selak kain sendiri utk tatapan public Ye?

pompuan n bini2 zaman skang ni ... malas nk komen panjang

asyik jadi bahan mulut mertua n ipar duai aje lah

masing2 nak tegakkan benang sdiri

pakat nak jaga ego

Nak suruh buat kerja, cakap depan2. Jangan post di socmed. Habis kat rumah yang bertutup dinding, biar manusia yang ada di situ sahaja tahu. Manusia2 lain yang ada kat seluruh Malaysia dan dunia tidak perlu tahu masalah dalam dinding rumah kita. Socmed itu boleh jadi racun silaturahim.---> this has been the essence of the whole issue from the beginning.

Apa chef wan cakap tentang isu malas itu 100%  betul. Tapi tindakan chef wan post di ig dia, 100% tak sensible i.e. tak betul kaedahnya. Couldn't  some people really understand the whole issue?

Jika chef wan ingin bercakap tentang isu malas ketika pulang beraya  ni, tiada siapa larang  tapi jangan quote nama nephew dia. Simple. Tapi kenapa ramai manusia masih tak faham?!

Saya sangat yakin, jika chef wan just bercakap secara general tentang isu malas tanpa quote nama nephew or letak gambar, insya Allah silaturahim tetap terpelihara.

Terkejut sebab chef wan bukan remaja lagi nak share segala benda hal pekung keluarga ke serata alam.

In this forum, it's ok if you want to share your experience because all of us here are incognito.

Nurul8001 replied at 2-7-2017 09:01 PM
Akak ni bestla..org perak ye..mcm mak mertua n kakak ipar saya..kalo nak minta tenaga tambahan, ju ...

ahkak mmg best hahahhaa
ahkak species simple minded je dek

akak mengaku akak bukan species yg kata kalo pemalas baik toksah balik...akak nyer konsep..BIAR KO MALAS JANJI KO BALIK....!!! akak rasa kalo raya lg akak stress kalo ada adik kata tak dpt balik....akak rasa pemalas ke rajin terlalu petty issuenya utk akak..akak lagi pentingkan tengok muka adik2 akak, anak sedara akak esp time raya...

akak sama ngan konsep mak akak...kita beraya kita2 je pon...bila masak tu hati seronok sbb nak menjamu...so takde isu stress masak sorang ke kena kemas bagai...rasa penat berehat sembang..pastu dah recover sambung...konsep sukarelawan...hihihi

ahkak kawen belas2 tahun blom lagi serik ke rumah mertua...adik2 ipor akak pon akak sayang, depa pon akak rasa sayangkan akak jugak...mak mertua jgn ckpla....akak baru nak angkat beg masuk kete dah begenang ayo mata....akak nak belah semua pakat2 buat drama swasta...akak nak balik perak je pon

kesian aku baca kes ko semua....masalah dgn saudara ipar time raya

aku sarankan  jgn balik raya.....

bila semua sudah pulang bekerja baru ko semua balik....senang...xperlu berkira kerja...xpun ko hire tukang gaji tukang cuci ukang masak...ko goyang kaki  belai laki sambil makan lemang

kan senang...

abg aku pun pondan jugak tapi idakle pulok mengungkit bagai2 macam cw ni *matakeatas*

Xde ke org nk tepek serangan balas anak sedara chef wan??ke dah tepek?

Thred ni dh jdi thred up diri sendiri rajin kutuk ipar duai..

Masing2 mintak kesian

adeqo replied at 2-7-2017 09:17 AM
Untung soklan gituuu...

Aku penahhh dpt unexpected questionn okayyy...

aku simpati tapi aku nak gelak jugak

mokcikKSKB replied at 3-7-2017 08:52 AM
Xde ke org nk tepek serangan balas anak sedara chef wan??ke dah tepek?

Maneee?? Ce ko tepekkk...  

adeqo replied at 3-7-2017 09:09 AM
Maneee?? Ce ko tepekkk...

Aku tepek sikit dulu

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Mohon csi skandal CW

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

mokcikKSKB replied at 3-7-2017 09:11 AM
Aku tepek sikit dulu

Dorg ni sume yg tweet2 anak sedare chef wan ke?
Mohon csi qamal tu sape?

Yg gmbar sebelah azwania alia ker??

setuju apa chef wan ni cakap. tak semestinya nak kena suruh baru buat. semua tu didikan dari rumah. kalau semua jenis nak disuruh je, payah la. aku pun pernah remaja...tapi pandai-pandai la bawak diri bila balik kampung. even anak-anak sedara aku pun sama je macam anak buah chef wan ni. masing-masing remaja dah. bila suruh, baru nak buat. tapi habis 1 task tu, dia duduk la balik main handphone. contoh macam buat bbq raya, aku suruh tolong pakcik dia hidupkan api..tolong hidupkan je la. yang nak membakar nya sape? pakcik nya jugak... tapi bab makan, pandai pulak diorang bawak diri. tapi aku tak kisah pun...janji diorang balik beraya.

btw, aku balik rumah mertua pun, aku tolong apa yang patut. tapi dapat mertua kedekut n pilih bulus, rendang, kuih muih semua dia simpan. rendang ada la sepinggan je dia hidang untuk kami makan. yang lain disimpan untuk anak kesayangan. walhal, kami yang bawa dia shopping persiapan raya. dah la anak kesayangan tu takde nak menolong di dapur.. tu yang buat hangin