CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

Anak Saudara Tak Balik Raya Sebab Mulut 'Laser' Chef Wan

Fainors replied at 28-6-2017 03:17 PM
Iols punya adik ipar lagi best, last puasa dtg time nak berbuka je, dah siap berbuka gitu gini gitu  ...

Dia dtg time berbuka tu ade bawak makanan or bawak perut sajer?

Since mzz mmg hauk buat kerja dapur, mzz memang avoid lah tolong masak2 ni semua. mzz just tolong kemas and decorate ja..i like kemas mengemas ni.

kalau ada yang buka mulut pasal mzz tak masuk dapur siaplah kau aku buka rekod pasal adik ipar mzz yang lagi pemalas nak mampus punya.

sape yg ade family members yg pemalas akan rasa mcm chefwan rasa. da la x buat kn sahur.
tahu turun makan je. nak tolong masak or mengemas apetah lagi. balik kg tungu MIL/mak yg sediakan. padahal umur diorg datua. kalau meols xtergamak nak telan makanan.

sape yg ade family members yg pemalas akan rasa mcm chefwan rasa. da la x buat kn sahur.
tahu turun makan je. nak tolong masak or mengemas apetah lagi. balik kg tungu MIL/mak yg sediakan. padahal umur diorg datua. kalau meols xtergamak nak telan makanan.

dolu anak sedara CW nk saman kan . x jadi kew?

Follow Us
Atok wan ni dah kenapa? Anak sedara tu tak balik patut bersyukur la. Ni dimakinya lagi. Nampak sgt terasa

tak payahlah terkejut sangat dgn perangai chef wan ni
raya ke tak raya ke dah memang semua benda dia suka kompang kat soc med
motif macam semua nak pesan kat dia jaga maruah keluarga,aib bla bla
kalau dia tahu benda2 camtu, takdalah dia merempan kat IG
alangkan kes rumahtangga anak menantu pon pegi cite kat semua org,ni kan anak buah picisan tu je.
memang tak la dia heran.

catalina replied at 28-6-2017 04:44 PM
saper yg mkn cili dialah rasa
kalau jenis pemalas mmg patutlah nak tersinggung. unless ko tak buat ...

Setuju!
Siapa yang makan cili terasalah pedasnya, I memang tak setuju dgn cara chef wan dok dedahkan nama anak buah dia ataupun wktu dia tangkap gambar semua tu
Tapi bagi I, apa yg dia tulis kat atas tu memang betul.
Yang hat muda- muda as in anak ke atau cucu, tolonglah atok nenek @ parents tu.
Takkanlah nak suruh depa buat kerja.
Baru ja semalam I balik lawat rumah nenek saudara, cucu- cucu dia dok bergelempang kat ruang tamu tu main game. Dahlah tak salam my parents bagai.
Bukanlah apa, at least berhenti lah kejap mAin game tu. Tolonglah atok dan makcik2 awak tu. Ni buat dek ja, dah tu tak pandang langsung.
Haih. Sorry terpanjang pula membebelnya.

KelisaOren replied at 28-6-2017 08:58 PM
Kawin tetap kena kawin sebab dah gatal merenyam sgt tp tanggungjawab takde langsung...basuh kain,  ...

Hoiii pemalas sangat tu.
You hempuk ja lah kepala ipar duai you too.
Biar sedor diri sikit.

konsepnya senang ja. buat benda dengan ikhlas. mak aku kalau balik kg mak dia. walopon kaki dia capik2 xsht. dia tetap masak utk berbelas2 org . xpayah org tlg pon dia xkesah. sape nk ngangkang pon kami xdak kisah. nak masak pilihan sendri. xnk masak pon pilihan sendri. kalau mak aku xmasak pon drg ttp reti pi beli makanan. so konsepnya mak aku ikhlas je masak utk rmi2. sap ank tlg tlg. sapa nk sembang je pon xde hal.

sebab kesiankan mak aku, aku biasa tlg pass2 kan bahan bgi dia mudah. dan aku tlg basuh piggan yg menimbun (hari terkhir puasa).sesungguhnya aku mmg xpaham ada ummah yg rasa terbeban sgt masak utk rmi org. kalau semua nk berkira sebaiknya raya je la sendri korang anak beranak.

lazim replied at 29-6-2017 12:34 AM
konsepnya senang ja. buat benda dengan ikhlas. mak aku kalau balik kg mak dia. walopon kaki dia capi ...

Setuju jugak ngan lazim..nk berkira buat pe kita blik nak beramai2 beraya.. setahun berapa kali jumpa pon nk masam2 muka..

Klu me  senang je dah tahu pakat pemalas tempah jelah.. blik tu kita dah tahu dah apa kita nk buaf n bajet kita..

Xsyokla jumpa sesekali pon nak gaduh.tegur jelah depan2 yg merempan2 dlm ig. Tak malu ke..dah x nk masak xlarat xpayah buat.. ini paksa diri pastu x ikhlas bebel2 siap masuk ig..

Ni bukn nk menegur tp nk memalukn..dorg bukn budak2 panggil je ckp depan2..

Betul dah apa cakap chefwan tu. Ai mmg sokong 100%. Ramai je menderita makan hatisepanjang musim raya ni sebab kena buat kerja2 rumah untuk ahli keluarga yg useless. Nak mengadu atau bebel takut dituduh tak ikhlas lah etc. Jadi pendam je la sorang2 masalah yg berlaku tiap tahun ni
Cuma chefwan ni outspoken so good for him la sebab dia dah sampaikan apa yg dia tak puas hati, loud n clear. Mmg ramai je adik beradik ipar duai anak2 buah yg bermalas2an di hari raya. Takde sensitiviti n empathy pada ibu bapa yg tua dan sakit2 yg duk kat dapur banting tulang sebab nak bagi anak, menantu m cucu menketedarah.

Rasanya semua mengadap masalah yg sama je ni. Aku pun angin je dgn cousin aku yg maha pemalas nak membantu dapur ke mengemas ke apa ke. Ya tuhan. Membongkang kt bilik tido dgn alasan letih sbb mengadap jln jammed. Tp mujur la kat kampung line 4g agak haussss di aidilfitri maka kurang la mengdap hp menghapdet ig stories whtsover.

mommymonster82 replied at 29-6-2017 12:44 AM
Setuju jugak ngan lazim..nk berkira buat pe kita blik nak beramai2 beraya.. setahun berapa kali ju ...

Yup mommy. Fmily aku mmg gini.ada srg tkg msk. Srg tukang kemas. Yg lain tukang sorak. Tp seronok je.. sbb tu je time nk.berkumpul..plg hbt pun cuma jerit "woi tolong laa"

kalau yg pemalas tb2 masuk dapo. bini drg akan cpt2 tgkap lakinya suh bg keje pada laki dia. sebelum lakinya keluar dapur. "cepat mak ngah nk suruh XXX buat apa, bukan senang kita nk guna tenaga dia"

Agree bab teguran tu kalau dorg tu betul2 pemalas tapi y disagree bab mention nama anak sedara die..x ke daa bukak aib budak tu?

Me time raya,salu kena kerah ler tolong masak dan buat preparation utk lauk pauk..kadang2 tu ada jugak rasa malas nak pegi sebab ada macik2 kezen jenis mulut hansuang,spesis y byk cakap tapi xbuat keje.. Paling menyirap,raya tahun ni,naik kepala pulak kezen2 pompuan ni..sebelum ni xde plak nak pong pang psl basuh pinggan ke ape,tp sekarang,mentang2 semua da beranak pinak,ada somi ngn anak2,dorg guna alasan tu untuk lari drpd tugas and tanpa malu kerahkan kezen2 yang masih single ni utk buat semua keje walhal raya2 atau kenduri2 sebelum ni,meols and kezen2 y masih single ni lerrrr duk membanting tulang tolong memasak,mengemas,cuci pinggan ape. Memang buat hilang mood raya kot..dah ler raya first buat perangai gitu..last2 sekali,meols malas nk tmbah dosa bermasam muka,meols lari balik umah je...malas nak ngadap muka kezen2 y bajet rajin tu...

Agree bab teguran tu kalau dorg tu betul2 pemalas tapi y disagree bab mention nama anak sedara die..x ke daa bukak aib budak tu?

Me time raya,salu kena kerah ler tolong masak dan buat preparation utk lauk pauk..kadang2 tu ada jugak rasa malas nak pegi sebab ada macik2 kezen jenis mulut hansuang,spesis y byk cakap tapi xbuat keje.. Paling menyirap,raya tahun ni,naik kepala pulak kezen2 pompuan ni..sebelum ni xde plak nak pong pang psl basuh pinggan ke ape,tp sekarang,mentang2 semua da beranak pinak,ada somi ngn anak2,dorg guna alasan tu untuk lari drpd tugas and tanpa malu kerahkan kezen2 yang masih single ni utk buat semua keje walhal raya2 atau kenduri2 sebelum ni,meols and kezen2 y masih single ni lerrrr duk membanting tulang tolong memasak,mengemas,cuci pinggan ape. Memang buat hilang mood raya kot..dah ler raya first buat perangai gitu..last2 sekali,meols malas nk tmbah dosa bermasam muka,meols lari balik umah je...malas nak ngadap muka kezen2 y bajet rajin tu...

Naatasha replied at 28-6-2017 10:59 PM
Aku kalo masuk dapo umh org dan2 la terasa awkward.. pegang tu x kena, pegang ni x kena.. nak poto ...

Setuju sgt! Buat air pun otometik tak reti bila dah kt umh org...

chef wan ni bagus orangnyaaa