CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Semakin Ramai Lelaki Kurang Bertanggungjawab, Saranan Perempuan Kahwin Lewat

camana aku boleh terjebak dengan thread ni??? why???

ko jgn cite byk2 sgt bang.kang ade lak yg guna utk PA ko kang

Perempuan yang diuji dengan suami yang bermasalah kemungkinan mendapat kifarah.

Mungkin masa dulu ada buat dosa kat mak ayah, kawan,adik beradik n etc.

Mungkin juga yang jenis sombong.sebab orang yang sombong ni memang tuhan akan uji.biasanya sombong sangat pasal kekayaan,kecantikan atau rasa diri tu sempurna sangat...kalau tak bertaubat,ada kemungkinan ujian tu akan berterusan dengan masalah dari anak-anak plak.

Dah terang lagi bersuluh, dah umur lewat tu jgn jd terdesak pulak, tengok mat kurappun nak sapu.

Yang jenis mengumpat atau menghasut tu pun biasanya akan kena kifarah ni.

Contohnya dia bawa mulut pasal keburukan suami orang.atau banding2 kan suami kawan dia tu dengan lelaki lain dengan niat untuk menghasut sehingga memporak-perandakan rumahtangga kawan dia.

kalau ada yg rasa isu q beli makanan tu pun isu besar itu hak korglah....i pity u sbb yr other half tu tak layan korg sebaiknya....tp tak payahlah kata sanggup jadi kuli buat segala kerja utk laki, you don't know other people's lives and people also don't know how your life with your other half is like.

open minded sikit....terima yg kehidupan anda tak sama seperti org lain...ada yg bahagia cara ni, ada yg sebaliknya. korang berhak bagi pendapat tapi bukan dengan mencaci kehidupan org lain.

PEACE YO

Follow Us
Aku pernah tengok situasi ni.keluarga perempuan tu porak peranda 3 keturunan.sampai ke cucu.

Dari hidup kaya-raya,sampai tersungkur.total lost..

Anak-anak bergaduh dengan dia.cucu merata tak tau tinggal kat mana.

Ni semua angkara dosa bawa mulut dan sombong.

Last2 tinggal sehelai sepinggang....

Ada satu kes tu kahwin sampai 3 kali alasan suami dulu miskin tak bleh afford nafsu dunia dia...last2 dengar citer merempat di flat pprt.

Moral of the story

Terima seadanya pasangan kita.buruk baik dia pasti ada kaitan dengan dosa lampau kita.

Kemudian,jangan ada sifat sombong sebab orang sombong ni xkkan jejak syurga.

Manusia ni,dia plan baik macam mana pun dia xkan dapat kesempurnaan hidup tu.sebab sifat sempurna ni adalah sifat Allah,bukan sifat manusia.

Jeniechan replied at 20-8-2017 05:05 PM
Didikan anak lelaki patut dari kecik lagi.ini tak asal kemas rumah je anak perempuan.asal anak laki  ...

u all rasanye didikan old school gini dlm family malay je ke? non-malay pun same jgk ke?

midori888 replied at 21-8-2017 03:14 PM
aku pun tak suka tgk ppuan yg sibuk gi order + bawa makanan ke meja sedangkan lelaki lepak kat m ...

Kalau kat public pon camtuh.. you just guess kat rumah camna kan. Perempuan order tapi lelaki jaga anak pada i okeh  la sebab kengkadang kita nak escape dari melayan anak je kan, bila pi q tu dapatlah time for ourselves kejap.

Paling tak boleh belah kalau makan buffet laki duduk semedang tunggu bini hidang. Then dia makan je. Anak2 pun bini kena layan, suapkan. Kalau laki camtu i rasa nak cepuk je muka.

I balik kampung mertua, husband i sedap je makan lama2 pastu i dok suap anak. I nak makan, anak tak habis lagi kena suap, tau jelah baby setahun lebih makan sikit punya lama kan.. i panggil je husband suruh cepat makan suap anak pulak. Mak mertua i komen, ni baru anak 2 orang. So what??? Sorry lah i nak lepaskan husband bersenang lenang even kat rumah dia sendiri

krustykrab replied at 21-8-2017 04:56 PM
kalau ada yg rasa isu q beli makanan tu pun isu besar itu hak korglah....i pity u sbb yr other half  ...

fitrah manusia suke duk hukum2 nuding jari kat org lain, tanpa memikirkan nasib org lain yg kemungkinan besar kurang bernasib baik

cmf_BeachBoys replied at 21-8-2017 05:10 PM
Manusia ni,dia plan baik macam mana pun dia xkan dapat kesempurnaan hidup tu.sebab sifat sempurna ni ...

thats why i ckp td kat atas2..kne lower down kita punya expectation sb nobody's perfect..tp semua pn pilihan msg2..i dulu pun x bajet nk remarried but suddenly i remarried..and im not regret at all..sb rs contented kot..and happy.

lkick2113 replied at 21-8-2017 12:33 PM
saje nak menyebok dalam thread porumer pompuan meroyan ni...hahahaha

wuuu.. indeed

Bila dah kahwin dan ada anak,soal untuk ada privacy tu dah tamat....nak dapat balik privacy tu balik adalah dengan MATI.

cmf_BeachBoys replied at 21-8-2017 05:59 PM
Bila dah kahwin dan ada anak,soal untuk ada privacy tu dah tamat....nak dapat balik privacy tu balik ...

boleh beb..bila anak2 tu da besar..mcm anak2 aku bdk2 umur 4-8thn..derang berdua suka buat hal sdiri..anak sulung aku klu lapa pandai cr sdiri n bancuh air milo sdiri dah..yg 2nd jenis berkepit dgn abg dia je..so aku byk relax jugak sb xde yg meruntun mintak dukung lg..leh duk dlm bilik baca buku n tgk netflix gak..and aku ajar derang jgn terus masuk bilik aku n suami..ketuk dulu..temsuk anak aku yg kecik aku ajar tdo berasingan dgn abg dia..even sblm kawen lg..master room aku punya n anak2 aku leh msk time sblm tdo je..time tido semua kena blk ke bilik msg2..mom privacy is mom privacy..sama gak dlm keta..tempat co pilot tu either tempat aku or husband je..anak2 kne duk blkg..even kat sbelah driver kosong..derang still kne duk blkg..hihi..
maybe sb 2-2 anak aku laki..aku je pompuan..so leh la ajar camni..klu gegerl? xsmpi hati la kot? tah la..xpnh ada anak pompuan..so xtau gegerl punya rengek camne..so far anak2 aku leh ikut rules ni..tp tula dr anak kecik smpi umur 8thn la at least kne tggu derang nk jd camtu..xde la smpi mati..huhu

manjalara_01 replied at 21-8-2017 05:16 PM
u all rasanye didikan old school gini dlm family malay je ke? non-malay pun same jgk ke?

Bangsa lain pun sama je..ex colleague I Indian lady dulu pun penah je ceta perangai adik beradik lelaki dia Kat rumah..kena layan mcm raja..dah beranak pinak Bini pulak layan yg sama..time Xmas dia ngan Mak dia berdua memasak mcm2 sebab yg lain xnak tolong

becir replied at 21-8-2017 06:14 PM
Bangsa lain pun sama je..ex colleague I Indian lady dulu pun penah je ceta perangai adik beradik l ...

Kira now is the best time la utk mak2 skrg...termasuk bapak2 jgk cause marriage is a tag team effort org kata..
especially dlm membimbing and mendidik anak2...lelaki dlm bab ni...

hopefully this unhealthy way of upbringing anak2 lelaki dpt berubah & melahirkan generasi husband & dads yg lebih berkualiti & bertimbang rasa pd massa depan...

sitisitu25 replied at 21-8-2017 06:11 PM
boleh beb..bila anak2 tu da besar..mcm anak2 aku bdk2 umur 4-8thn..derang berdua suka buat hal sdi ...

Satu hari nnt ko akan paham maksud kata-kata aku tu...