CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Semakin Ramai Lelaki Kurang Bertanggungjawab, Saranan Perempuan Kahwin Lewat

pilih psgn berdasar 4 perkara..agama, harta/rupa, sekufu dan keturunan baik2..aku dulu spjg kapel dgn husband..mmg aku observe bkn stkt dia...smpi ke famili adik beradik dia n pakcik2 dia pon aku amikkira..tgk match x dgn famili aku..

and restu mak tu penting..mmg dr day 1 aku tunjuk n tnya mak aku suka x tgk laki aku..kalau dia suka n 6th sense dia rs ok..aku teruskan..kalau dia rs x kenan..aku tgglkan walau syg camne pon

wanitajelita replied at 20-8-2017 04:34 PM
Wj tak kisah korang nk personal attack wj...wj ckp benda yg betul... I hope this painful word can ma ...

Ya ampun...bab KFC tu betul hoccay.
dan iols peratikan yg buat cenggitu semer jenis acik2 kepam...sbb circle of friends and community dorang mcm tu.
Pastu bila si laki orang yg order makan, angkut tray makanan bagai utk isteri and anak, dorang dh cop laki tu dpt bini QC.
and again, lelaki2 ni terdidik menjadi cenggitu cenggini sbb didikan dr rumah mereka yg bentuk mereka jd gitu.

novlin replied at 21-8-2017 09:09 AM
Ya ampun...bab KFC tu betul hoccay.
dan iols peratikan yg buat cenggitu semer jenis acik2 kepam.. ...

betul ni sis, tiap kali pergi kfc mesti nampak pemandangan ni. .

sitisitu25 replied at 21-8-2017 09:08 AM
pilih psgn berdasar 4 perkara..agama, harta/rupa, sekufu dan keturunan baik2..aku dulu spjg kapel dg ...

alhamdulillah sis. .nnt iols pun nak buat gni, nak suruh mak tengok dlu. .kehkeh

Edited by raradhia at 21-8-2017 09:25 AM

i paling byk tengok kat tv, kat dlm kehidupan jgak. .kebykan llaki akan tinggalkan isteri mereka kalau isteri ada penyakit. .sdgkan bru berapa tahun xberanak pun gigih dah nak kawin lain, apa lg kalau isteri lumpuh dan xdpt melaksanakan tanggungjawab ?? lepas tu siapa jgak yg jaga si isteri ???  MAK BAPAK !  suami terus blah hilang tanggungjawab. .jd lebih bagus jd andartu xmenyusahkan sesiapa pun, baik berbakti dgn org tua. .drpd ada suami time sng ja nak bersama, ssh xnak buatapa. .1 antara seribu ja llaki yg nak jaga isteri yg lumpuh atau berpenyakit. .

terbaru i nampak kat rancangan nona, si suami jaga isteri dan anaknya yg ada penyakit saraf otak. .kesian sgt, yg tu bagus bertanggungjawab. .

ifanonline replied at 21-8-2017 08:38 AM
badboy melayu ni selalunya takde pekerjaam mat rempit, hisap dadah, etc...kpd gadis2 yg ternoda dg ...

Ye betol. Hidup ni pilihan kita. Dah kalo perangai mmg bohsia so jodohnya dikalangan2 bohjan jua. Dah asal malam minggu je ko keluar kesana sini merempit bersama laki takkan fefeeling nak berjodohan dgn lelaki yg bukan gaya hidupnya sebegitu.

Follow Us
aHoi83 replied at 21-8-2017 09:26 AM
Ye betol. Hidup ni pilihan kita. Dah kalo perangai mmg bohsia so jodohnya dikalangan2 bohjan jua.  ...

apabila bohsia kawin dgn bohjan...bohsia2 ini lah akan di pukul, di perkosa oleh laki2 mereka..dan kita akan terbaca cerita2 mereka ini dlm berita2 online...dan bohsia2 ini akan di back up oleh wanita2 sundal lain yg mengatakan semua lelaki adalah sama..boleh tak bohsia2 ini di rogol berkali-kali?

cmf_premierleag replied at 20-8-2017 12:29 PM
Padan muka dgn bini2 yg stok asalkan berlaki
Kene keje keras and tanggung biawak hidup
Andartu lak ...

tapi x merasa tusukan di pepek

raradhia replied at 21-8-2017 09:16 AM
alhamdulillah sis. .nnt iols pun nak buat gni, nak suruh mak tengok dlu. .kehkeh

itu la..sb i da pnh kawen 1st dulu xpk kan..pk kalau dia suka i gegiler why not? tp my mom mmg da terdetik x suka..sb nmpk ex i mcm baran..bila tersalah ckp cket dia mcm nk tggikan suara..org tua kan byk mkn garam..tp dia terima sb dia ingat i suka sgt..dia xnak halang..sekali bila kawen..mcm2 jd..haha..

tu yg 2nd ni ms tempoh berkenalan pon i da gtau my mom laki i mcm mana..edu background keje apa gaji berapa naik keta apa..smpi makbapak laki i dulu keje apa pencen derang berapa pon i kasi tahu..smpi adik beradik laki i ni keje apa n belaja smpi takat mana pon i gtau gak..hahaha..and kali ni my mom ok dia suka..

tp i xkisah pon suami i cuma ada kereta n xda aset lain sb i sdiri pon ada dah semua tu..i ada duit umah keta honda anak2 tanah jalan2 obersea pon da pnh..cuma i xada life companion jer..so i just nk life companion n i dpt apa yg i nak..tp suami i bertanggunjwb la..even rumah i yg beli..dia yg buat kitchen cabinet n laminate floor..duit dia..and dia bkn suami yg memalukan i..makna nya bila jumpa kwn2 or famili..org ada rs segan kat dia n sekaligus aku hormat i sbg isteri dia..itu je yg i nk sbnrnya..

maybe i jenis senang dpt jodoh..kawen umur 25 cerai umur 29 umur 31 kenal blk husband br..umur 33 da remarried..huhu..

dewimalam78 replied at 21-8-2017 05:51 AM
Mertua ai thk anak dia lipat baju mop lantai..terjenggil2 biji mata. Lps tu tak duduk senang dgn ai. ...

Hahaaha. Sama dgn i, mertua dtg tgk anak dia tgh tumbuk cili. Mertua i ckp, selama ni dia x pernah suruh anak2 dia buat mcm tu. I ckp kene tolong sbb i sorang x boleh nak buat sbb nak masak byk. Kalau i makan berdua dgn hubby baru i buat sensorang. Tu belum lg hubby tlg basuh pinggan pas makan. Kalau dia tahu abislah i

Masalahnya bdk2 pompuan zaman skrg pun masuk umur 13 dh birah nk mamps. Mana depa pikir lelaki boleh tanggung ke x.  Parent x bg kawen kang lari ikut jantan balik lombok lah, mcm2.

Kalau tahap pendidikan spm tp jadi hamba laki aku leh hadam lg..paling x bleh blah kau dh level degree master phd pon jd hamba laki..otak kau letak kat mana dekkkkk?

Perempuan yg bodow je suka bad boy.spesis hidup dlm dunia sendiri.kalau carik boypren pon jenis tangkap muat semua kau rembat jgn mimpilah kau
Nk dpt laki elok.carik boypren pon xde target..apekehal.cer tgk mcm marion caunter tu dia dulik ape kita kata dia gild digger janji poket dia tebal anak keturunan dia terjamin.

AI neh spesis bad boy cuma buat lap kaki ai jer

Bedah.Cun replied at 21-8-2017 10:11 AM
AI neh spesis bad boy cuma buat lap kaki ai jer

buat lap kaki atau buat lap burit bedah?

Lenkali kalo nk carik pasangan tu selidik dulu asal & keturunan dia..nie asal suka jer terus nk kawen..kalo parents halang mula la buat drama BBNU.pastu bila dh kawen & ada problem mula la nk viralkan kisah rumahtangga sendiri konon2 diri teraniaya..mcm dia sorang jer yg betul & xder salah

Pernah dgr lelaki kena QC?..ramai sebenarnyer cuma kita jer yg jarang dgr sbb yg slalu memviralkan hal kisah rumah tangga nie adalah kaum perempuan.

Pendapat aka.. kita nie kena hormat suami sebagai ketua keluarga seperti mana kita hormat boss kita kt opis & suami pun harus la hormat isteri..baru la rumah tangga aman sejahtera..

Ramai jer kaum lelaki yg akak dgr kena QC ngan bini masing2..asyik2 nk tinggikan suara kalo bercakap @ memberi arahan kt suami.mana pergi adab & rasa hormat kt suami?..bila suami tinggi suara sket mula la nk nangis & menghentak2 kaki konon protes + meroyan kt socmed.

Lelaki yg perangai hazabedah tu xramai sebenarnyer..cuma kita jer yg slalu dgr lelaki mcm tu sbb yg gigh nk viralkan nie pun kaum pompuan jugak.

Akak harap supaya kaum lelaki & wanita cuba hormat & jaga adab dgn pasangan masing2..baru la rumah tangga akan aman sejahtera.

wanitajelita replied at 20-8-2017 04:34 PM
Wj tak kisah korang nk personal attack wj...wj ckp benda yg betul... I hope this painful word can ma ...

setuju amatttttt

sitisitu25 replied at 21-8-2017 09:08 AM
pilih psgn berdasar 4 perkara..agama, harta/rupa, sekufu dan keturunan baik2..aku dulu spjg kapel dg ...

Setahu aku Rasul suruh Kita pilih pasangan yg BERAGAMA...

such an easy escapism to blame the guys.

So kau ingat kempimpinan & rumahtangga bukan lelaki yg mengemudi? Kesian dah takde modal