CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Gabanistur

Kisah Anak Aku Yang Ada 6th Sense

Gabanistur replied at 30-8-2017 12:49 AM
Tak pasti nama masjid tp mmg ada masjid besar yg ada taman permainan kanak2 dan trek jogging dekat ...

Betoi la tu..area vision park, masjid besaq abdullah fahim...

Sis gabanistur..boleh sis list smua restoran yg ok..
Mmg gifted ank sis ni.

khusyuk baca ni TT. nnt ada masa smbung lagiii.

raihaneem replied at 30-8-2017 09:04 AM

vision park tu kadang2 nampak scary jugak...

raihaneem replied at 30-8-2017 09:04 AM

Nak list pun susah gak sbb kang kaco bisnes orang. Selalunya fast food mmg takde apa2 la. Setakat ni pegi fast food mmg Ucop ok je... Disebabkan ucop kekadang tetiba dia nak nyanyi, dia bantai nyanyi melalak, kalau nak ngamuk dia bantai ngamuk..selalu kalau pegi makan kami cari kedai yg tak berapa ramai org. Bukan apa takut ganggu keselesaan org kan...lagi tak best kalau ada yg usha gelak2 mmg mak dia bertukar jadi naga karang kat situ. Selalunya masa masuk ada 2 meja je ada org duduk. Masa nak balik...tuuuudiaaaa penuh. Dan keliling meja pun penuh kucing dok kat kaki. Ucop ni dia sendiri mcm ada daya penarik...pelaris semula jadi.

Gabanistur replied at 30-8-2017 10:43 AM
Nak list pun susah gak sbb kang kaco bisnes orang. Selalunya fast food mmg takde apa2 la. Setakat  ...

Hihhh ini macam boleh la Ucop kerja dgn Mokcu. Kerja senang je... duduk, buatla apa nak buat cukup masa balik.. ni pelaris semula jadi ni......elok utk kedai makan Mokcu nanti....

Edited by Gabanistur at 30-8-2017 11:47 AM

OK..nak cerita pasal Ucop punya intuition atau pun gerak hati..instinct bak kata ongkampung aku.

Ucop ni gerak hati dia mmg kuat. Walaupun dia tau sesuatu nak jadi, tapi disebabkan vocab dia terhad dan pertuturan dia tak lancar, dia tak boleh nak bagitau..tapi dia akan ambik tindakan precaution.Kalau ada benda nak jadi dia siap2 dah prepare. Masa tu ko memang heran la..dah kenapa budak ni buat gitu, gini? Tapi lepas benda dah jadi baru ko paham dia dah tau benda tu nak jadi. Aku tak tau la suratan atau kebetulan tapi bila dah banyak kali sangat nak anggap kebetulan pun mcm mmm..susah nak cakap.
Salah satunya..masa tu bulan posa. Aku keje tapi bulan posa management bagi balik awal sejam kepada semua staff. Tapi awal tak awal kalau dah hadap jem tetaplah menggelupur bila sampai umah mana nak solat asar, mana nak masak prepare utk berbuka kan. Memang kitorang spesis tak pegi param so kenalah masak sendiri.

Satu hari tu aku dah balik lambat. Bajet2 tengok timing masak yg sempoi2 mcm ayam goreng dengan sayur campur sempat la. Ayam dah terjun dalam kuali...sambil tu aku potong bahan2 nak buat sayur campur. Potong bawang, bawang putih, basuh udang, potong sayur plak..sayur bunga kobis, putik jagung... Ehh...dah macam tulis resepi pulak

Tetiba aku dengar kecoh2 kat hall. Aku pun jenguk...apahal pulak dah kan.

Tengok2 laki aku tengah berleter kat Ucop sebab dia main dan keluarkan antiseptic wet tissue Dettol tu banyak2.. dah la mahal benda alah tu kan. Dah keluar mana boleh simpan balik... nanti tak hygenic la. Pelik gak aku..macamana dia dapat walhal benda tu aku simpan dalam bagpack travel aku. (nanti lain kali aku citer plak macamana dia ni sejenis yang boleh jumpa benda-benda tersorok).Dia pun diam je aku tengok..tak lama lepas tu aku tengok dia masuk dapur. Letak wet tissue tu dekat atas kabinet tak jauh dari rak rempah. Aku bajet2 dia nak buang kat tong sampah la tapi sbb aku menyemak kat situ tengah kelam kabut masak, dia letak la situ dulu.

Tiba-tiba...kedebuk! Carrot yang aku potong bergolek lalu pisau yg aku tengah tekan tu terpotong jari telunjuk tangan kiri aku..sampai dekat kuku weh...darah mula menitik dengan laju maklumlah tgh rushing, jantung tgh pumping darah kita dgn laju kan... Menitik darah aku sampai ke lantai dapur. Aku cepat2 sambar wet tissue yang Ucop letak tu terus pekup jari aku yg luka parah tu. Berdenyut toksah cerita la... aku panggil laki aku. Bila dia tengok berdarah bagai nak rak, laki aku pun panik. Terus suruh aku rest dan dia setelkan kerja2 kat dapur.

Dah luka mcm gitu, kitorang berbuka ala kadar dengan apa yg ada jelah. Nasib ayam goreng dan nasi dah siap. Lepas berbuka aku pegi klinik berdua dengan laki aku, Ucop dan adik Kakak tolong jagakan kejap. Dapat la hadiah 2 jarum jahitan.  Masa dalam perjalanan balik aku cakap dengan laki aku, mujur Ucop hantar wet tissue Dettol kat aku, kalau takde benda tu, dengan apa la aku nak tekan dan balut luka aku yg besar gitu. Laki aku diam...aku tau dia rasa bersalah marah kat Ucop tadi. Sampai rumah terus dia peluk2 dan gomoi si budak bambam tu...aku cakap.."Terima kasih Ucop. Kalau Ucop tak hantar tisu kat mama, mesti tangan mama berdarah lagi banyak".

Dan budak tu macam biasa...sengih je dengan mata inesen dia...

Follow Us
bel146 replied at 30-8-2017 10:33 AM
vision park tu kadang2 nampak scary jugak...

ada satu resort tinggal kan kat situ..dah la besar gedabak tempat tu...malam2 kalau lalu depan tu scary ya ampun...

Wow sis. Anak sis ada supernatural power. Masa sis pregnant kan ucop tu tak der benda2 pelik ke?

Edited by manismanisan at 30-8-2017 11:56 AM

special sesangat anak sis ni

manismanisan replied at 30-8-2017 11:46 AM
mana ni dah dua hari tak sambung2 lagi neh. aku pun dok S.A.B.A.R menunggu gak

Dah sambung dah...ce nengok balik yg atas2..

" Berdesup kitorang langsaikan sate gemok2 dalam 50 batang dalam masa kurang 20 minit.

cerita lagi TT.. penceritaan yg baik

area vision park dlu sebelum jadi taman kt situ kawasan hutan kelapa sawit.. tempat baru teroka kan

iwan007 replied at 30-8-2017 11:40 AM
Wow sis. Anak sis ada supernatural power. Masa sis pregnant kan ucop tu tak der benda2 pelik ke?

Takde pulak..yang saya ingat masa mengandung tu encik somi dok jauh. Tinggal berdua dgn Kakak je kat rumah. Stress tu memang la sbb penat...yang lain tak ada.

best cite ni.. sambung lg tt

best citer tt

Gabanistur replied at 30-8-2017 11:51 AM
Takde pulak..yang saya ingat masa mengandung tu encik somi dok jauh. Tinggal berdua dgn Kakak je k ...

Oh ok. Igt kan sis ada petada pelik2 masa pregnant kat ucop ni dulu. Tak per sis. Teruskan cerita

Gabanistur replied at 30-8-2017 11:32 AM
ada satu resort tinggal kan kat situ..dah la besar gedabak tempat tu...malam2 kalau lalu depan tu  ...

asalnya, tmpt tu resort plus water theme park.. tp ntah ngape x pernah buka.. ada dgr yg TH nak take over n buat pembaikan/reno tp x jadi.. maybe ROI x brp menarik atau bala menanti...tp tmpt tu siang pun nampak scary..x dpt bayangkan pi situ time mlm2.. aku yg dok selalu lalu situ pun rasa semcm je tmpt tu..

i loike this thread
like like like...

best thread ko kak gaban.
pastu cara tulis pun bengong2.
tergelak gelak aku.
nak baca lagi.

bestnya..teruskan penulisan TT..tak sabar nak baca..

anak puan ni kalo dilatih boleh jadi macam adik beradik winchester