CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: milamela

Aku dilemma dan stress. Tolong bagi idea!

cmf_blingblings replied at 28-9-2017 06:11 PM
entah-entah bini dia yg buka thread minta cerai kat FD

ada ker sis kat thread fd tu? wife bos aku ni lembut baik jer orangnya. bos aku ni takut wife. kat rumah dia memang sangat different dengan kat ofis.

milamela replied at 28-9-2017 05:07 PM
adakah kita dari bank yang sama?  sama lah. i pun first time kerja bank ni, sekali politik kat s ...

I yg single ni pun terkontang kanting sis. Habis saving i selama 5 tahun . I harap sgt u tak tersalah buat pilihan mcm i. U ada komitmen kat family. Kalau husband u gaji besar stable tak per. U nak tender 24 jam tu instead of 3 month notis. Bank akan mintak u bayar balik 3 bln gaji tu. kalau company cikai u boleh jer blah cam tu. bank ni akan heret u masuk court tuntut pampasan.
Nak cari keje zaman jibouk ni mmg mencabar. Business online dah byk sgt org buat n byk sgt persaingan. U nak cari keje baru mmg susah sis sebab u pregnant, pastu kena serve 3 bln notis. Better u stay dulu. Mcm mana pun u tetap bergaji tiap2 bln. Buat bisness ni mula2 mmg susah income tak menentu. Lain la kali u dah establish.

I nasihat u, u terus kan kerja tu. pastu u try test market tgk buat part time bisness online mcm mana. Tgk mcm mana sambutan.

Btw i nak tanya sape yg interview u dulu? Mesti boss u kan? I pelik kenapa dia tak suka u. U cuba pikir balik u ada buat salah dengan dia ke? Ke ada org dengki mandrem u ke. Zaman skrg ni mcm2 sis

hv u actually talk to ur boss pasal apa jadi macam ni. tiba2 atau sejak azali macam tu.. sorry to day ya, pa is org no 2 plg rapat dengan bos selain spouse dia. so u dengan dia sepatutnya close (jobwise) bkn benda lain aaa. tolong ringankan mulut bertanya kenapa. the best way is outside from office environment. is there enything that i can do to improve my service to u. bukan start the convo what s wrong.

Dasatnye boss ko siap bg silent treatment. Aku ingat org bercinta je ade silent treatment ni. Apekehal ko mc lame die nk marah2. Da tentu la xsihat die nk ckp ape. Aku nasihatkan jgn la berenti zaman skg susah cari keje. Kwn aku ade sorg keje pa gak xthn pastu benti. Menganggur setahun. Ko kene keringkan hati cket layan je boss ko tu. Tp tu la ko preggy ni emosi lain kot. Jgn risau ko hadap boss ko tu waktu keje je. Abes waktu keje he is not exist. Gituu

Edited by Lagubestbest at 29-9-2017 03:58 AM

Konsep hubungan antara dua individu ada alpha (gagah, buli) dan beta (lembut, mudah kecut). Tapi status kita dan orang yang kita berhubung, berubah-ubah bergantung pada orang yang kita hadap. Kalau kita dengan kanak-kanak, kita tak takut kanak-kanah, kita sergah terus kanak-kanak tu nangis, kita alpha. Kalau dengan bos, bos sergah kita terus kecut malu bagai, kita beta. Tapi.. tu semua emosi. Kalau pandai kontrol.  manipulas, juggling status alpha dan beta, hidup aman damai meh tak kira apapun yang melanda. Kalau you okay tapi bos you meroyan tak bertempat, tu masalah dia, bukan masalah you.

Instead of you menangis lepas kena tengking depan orang ramai, you man up emotinoally jangan jadi beta sangat bila hadap bos you, you hadap je tapi bila keluar bilik kalau orang lain pandang semacam je you buat lagak macam well you all know our boss right? mental. Kalau still tak boleh nak hadap, you try la practice langgar orang ke ape, buat diri you kena marah in public sampai seratus kali ke. Tiap kali kena marah depan public, you say sorry sebagus mungkin, takdenye kena belasah. Lama2 lali meh.

I  cadangkan u fikir dulu. Better u stay dulu. Utk bisnes zaman ni meng kena ada azam dan kesungguhan yg tinggi. Apa2 pun u buat solat istikharah dulu

Follow Us
Kau jgn kalah ngan dia.biarlah dia nk torture kau.kau buat dono je..biar dia plak torture tgk kau

iwan007 replied at 28-9-2017 04:56 PM
i nak nasihatkan u better u gi jumpa hr mintak utk transfer ke apa2 jabatan or position  yg releven  ...

Kesiannya I baca cerita you. Hope u dapat kembangkan bisnes you or dapat kerja yg lebih baik... dont worry... pelangi akan muncul sesudah hujan

Megikari replied at 28-9-2017 05:53 PM
Dik, tu realiti dunia kerja zaman skrg ni dik. Politik n ass-kissing tu memang ada dalam mana2 job p ...

i somehow agree with u....

skrg dunia pekerjaan bukan setakat ko pandai tak buat keja tapi ko kena pandai stay put kat tempat kejaa tu.. kalau tak dapat stay put, kena pandai carik opportunity lain...

skrg bukan mcm zaman dulu, ko berhenti 2-3 hari kompeni lain panggil utk interbiu...

i ada kwn keja bank... income blh tahan tp maybe dia ingat keja sendiri lebih byk income, dia berhenti.. skrg tgh nak carik mana2 kompeni yg carik akauntan...

aku pulak nak 'buang' akauntan tua kutuk kat opis aku..sebab ass licker sangat. keja dia tak reti buat pulak....

milamela replied at 28-9-2017 06:34 PM
ada ker sis kat thread fd tu? wife bos aku ni lembut baik jer orangnya. bos aku ni takut wife. kat ...

selalu org takut bini mmg pelik kat tmpt lain.. luahan perasaan kut. aku dah jumpa beberapa org mcm nie..

mcm minah menopos pun ada padehal lelaki tu

Orix replied at 29-9-2017 08:52 AM
Kesiannya I baca cerita you. Hope u dapat kembangkan bisnes you or dapat kerja yg lebih baik...  ...

Huhu. Amiin. Tq sis. Last month i ada pergi walk in interview. Igt kan dah x dpt dah sebulan lebih. Smlm dpt call utk 2nd interviw isnin ni. Alhamdulillah. I cuba buat yg terbaik  moga ada rezeki kali ni.  

kalau x dot jugak bukan rezeki la.  I skrg baru nak berjinak2 dengan bisness kat ebay pulak since local bisness susah nak tembus. Huhu

iwan007 replied at 28-9-2017 07:56 PM
I yg single ni pun terkontang kanting sis. Habis saving i selama 5 tahun . I harap sgt u tak te ...

sedih pulak i baca cite u. kita doa for each other mintak mintak ada sinar kebahagiaan di kemudian hari, insya Allah. I macam nak balik kg cari kerja kat sana jer, sambil jaga mak. tapi husband pulak tak nak. dia kata kalau i nak balik kg dia nak stay sini dengan mak dia.

masa interview, dia yang interview i, u. masa memula kerja, everything was good until end of last year tetiba dia jadi macam tu. dia start panggil akak sebelah i si temah / staff kesayangan dia masuk bilik dia, luah apa dia tak puas hati dengan i. i pun tak tau lah apa temah respon, tak nak buruk sangka. bos i ni suka cakap lepas & loud, ikut tekak dia nak cakap apa. suara pulak macam halilintar. tapi bab camni tak nak pulak cakap depan depan kan?

Better u stay je la, sabar..
I ni pun sabar je dengan keje sekarang
dari haritu nak tuka kerje lain, tapi xde rezeki

im so depressed with my job, work load banyak
dengan bos dok bagi keje macam2, tapi bos xbuat keje hape pun..
Geram sangat..

Tapi nak buat mcm mane, susah nak dapat keje lain skrg,
even iklan job vacancy banyak, mostly wayang je, kpi hr..
padahal position tu dah memang ada candidate..

so, i suggest u stay je la, minta transfer dept.
u dah kahwin, ada anak lagi la kena ada duit nak tanggung..
but, ape pun choice in your hand..
fikir la masak2..
ok

milamela replied at 29-9-2017 11:22 AM
sedih pulak i baca cite u. kita doa for each other mintak mintak ada sinar kebahagiaan di kemudian ...

TT, u tak pernah ke confront dgn boss u tanya apa silap u? u tryla cara diplomasi cakap baik2 dgn dia. turunkan ego u tu mintak maaf dengan dia berlakon la sikit nangis2 mintak maaf, nak ubah sikap u kalau buat silap. tunjukan usaha u yg nak berubah tu.
selagi u tak dapat keja lain jangan sesekali resign unless u ada saving yg boleh back up u setahun.

u pregnant kan? sorry to say peluang keja untuk yg preggy ni memang tipis. u stay je kt company sekarang & deliver your baby 1st. byk2 sabar 7 berdoa selalu mintak Allah lembutkan hati boss u tu. amalkan surah2/zikir2 untuk lembutkan hati boss berbaik sangka dengan u.

good luck.

aku igt bos perempuan andartu tu je perangai anehhh.
tak sangka bos lelaki pun ada jenis mcm ni ye.
tu lah org kata,bos lelaki kebanyakan simple dan senang handle.
tapi sekali kau dapat bos lelaki yg betul2 buat perangai..masak nak hadap.
moga tt tabah dan dapat settle problem ni.
kesihatan tt pun kena jaga juga sbb baru 2bulan pregnant kan.
all the best tt.

milamela replied at 28-9-2017 06:34 PM
ada ker sis kat thread fd tu? wife bos aku ni lembut baik jer orangnya. bos aku ni takut wife. kat ...

mcm banyak jah kes-kes suami mcm ni kat FD

hanie_z replied at 29-9-2017 12:05 PM
Better u stay je la, sabar..
I ni pun sabar je dengan keje sekarang
dari haritu nak tuka kerje lai ...

i try to sabar selagi boleh u. i harap u pun dapat kerja lain yang better walaupun ekonomi tengah teruk ni. even tempat i ni pun diakui susah nak cari staff tak kira lah internal / external. internal memang tak nak masuk jabatan i ni.

betul. kat jobstreet tu segala PA post i dah apply u. cuma maybe rezeki belum sampai. takpun macam u cakap, wayang jer semua tu. padahal diaorang dah ada internal candidate kan.

i tengah cuba merisik khabar kot kot ada post yang kosong kat jabatan lain. kalau dapat transfer immediately tu alhamdulillah, maknanya rezeki i masih kat sini.

wadiunong replied at 29-9-2017 12:12 PM
TT, u tak pernah ke confront dgn boss u tanya apa silap u? u tryla cara diplomasi cakap baik2 dgn  ...

i penah teringin nak confront masa memula dia silent treatment dengan dia last year lagi. tapi bila i terfikir kot outcome dia i kena herdik teruk dengan dia, kena maki itu ini, i terus tak sanggup. but then i try amek hati dia indirectly macam try to communicate more dengan dia bagai. tapi sekejap jer, tak lama tu dia start balik.

penah 1 time bos outstation untuk 1 event ni then jabatan korporat termissed nama bos i. mengamuk perli itu ini bos i kat whatsapp walhal i dah provide everything kat korporat supaya diaorang tak lupa nama dia. benda dah nak jadi, bos i pulak yang kena. korporat boleh jawab, alah setakat bos u tu position bukan besar mana, apa nak kecoh sangat, tapi diaorang tak tau impact dia i yang kena teruk. then monday tu i print semua bukti yang i dah communicate dengan korporat, i nak masuk bilik bos i explain dia boleh cakap, "dah lah tak payah lah, i dont know either u or the other side yang salah tapi i dont care. ruin my day!" terus i berlalu keluar dengan hampa.

putribonda replied at 29-9-2017 04:27 PM
aku igt bos perempuan andartu tu je perangai anehhh.
tak sangka bos lelaki pun ada jenis mcm ni ye. ...

kat sini bos bos perempuan agak ok lah banding laki. yang laki semua hampeh. yang gatal, yang kuat mengamuk macam nak menopos, yang ass lick, semua ada. cukup pakej. tapi kat bos bos laki. bos bos perempuan mostly buat hal diaorang dengan geng diaorang jer. maybe malas nak menjilat macam bos bos jantan lain.

leylapple replied at 29-9-2017 08:53 AM
selalu org takut bini mmg pelik kat tmpt lain.. luahan perasaan kut. aku dah jumpa beberapa org mc ...

aku cuma syak maybe dia tak dapat nak tunjuk kuasa kat rumah, dia tunjuk kuasa kat ofis lah, mana lagi kan. tapi dulu diaorang kata zaman dia belum jadi bos, very humble & different sangat dengan sekarang. semenjak naik jadi bos, pastu ramai kroni maka terkeluar lah segala kaler dia.